Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Κυκλοφόρησε: iOS 5.0.1 Untethered Jailbreak


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2131 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1141   mihalis

mihalis

    iPH Addict

  • 681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 30/12/2011 - 13:10

1. Για μένα περίμενε για νέο update του iPhoneDelivery!

2. Το backup σου είπες πως είναι καθαρό! Άρα μπορείς να το χρησιμοποιήσεις!

3. Τις επαφές μπορείς να τις κρατήσεις

Α. My Contacts Backup ή Contacts Tool

Β. Με το iTunes


Να'σαι καλά ευχαριστώ πολύ!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1142   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 30/12/2011 - 13:12

Να'σαι καλά ευχαριστώ πολύ!!


Τίποτα φίλε μου, να 'σαι καλά και καλή χρονιά να έχεις!

Υ.Γ. Για τις επαφές ξέχασα να σου πω πως μπορείς να τις κρατάς και με το iCoud!

#1143   hackertom

hackertom

    iPH Contributor

  • 1095 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/12/2011 - 13:13

Το είδα στο ποστ 1120.Το συγκεκριμένο thread και τον οδηγό jailbreak 5.01 τα έχω διαβάσει από την πρώτη σελίδα.Ας πούμε δεν είχα b3 και είχα b1 έκδοση του redsnow και προσπαθούσα να το περάσω θα είχα πρόβλημα λογικά όπως είπε ο Nikoz87 και επειδή είχα και άλλες απορίες είπα να ρωτήσω και αυτό.


Καλώς φίλε, αλλά αν διάβαζες δεν θα είχες ούτε την απορία με b1 - b3... anyway και sorry για το κάπως απότομο ύφος.

#1144   WizzardTim

WizzardTim

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/12/2011 - 13:22

Χρειάζομαι τα φώτα σας. Από το itunes έκανα download only την 5.0.1, έβαλα το κινητό σε DFU, πατάω shift+restore και τώρα πως βρίσκω το που αποθηκεύτηκε η ispw? ποιο είναι το path?

ευχαριστώ

#1145   WizzardTim

WizzardTim

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/12/2011 - 13:27

Χρειάζομαι τα φώτα σας. Από το itunes έκανα download only την 5.0.1, έβαλα το κινητό σε DFU, πατάω shift+restore και τώρα πως βρίσκω το που αποθηκεύτηκε η ispw? ποιο είναι το path?

ευχαριστώ


Την ξανακατεβάζω από το iphonehellas - μιας και δεν μπορώ να την ξαναβρώ από το itunes

#1146   fanis1984

fanis1984

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/12/2011 - 13:51

Καλησπέρα παιδιά,έχω την εξής απορία.
Όλα ωραία όλα καλά με το jb από Redsnow αλλά κάτι πρέπει να παίζει με cydia και installous. απο cydia μια φορτώνει τα packages και μια όχι και δεν μπορώ να κάνω τπτ install γιατι μου βγάζει error πως δεν μπορεί να κάνει locate τα zip αρχεία και με το installous από όποια εφαρμογή και αν θέλω να κατεβάσω δεν μου κατεβάζει τις τελευταίες εκδόσεις αλλά μία έκδοση πρίν. Ξέρει κανείς τι παίζει; η μήπως έχω κάνει κάτι έγω λάθος; Η ερώτηση που υποβάλλω είναι γιατί κάποια πράγματα πρόλαβα και έκανα install π.χ όπως SBSett iconοclasm κ.α από χθές το απόγευμα τίποτα όμως.

#1147   katimik

katimik

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 30/12/2011 - 13:52

Κατέβασα το appsync, εγκαταστάθηκε, ζήτησε respring αλλά μετά μου εμφανιζόταν μόνο το κιόσκι... με reboot έστρωσε και μια unsigned app που δοκίμασα να περάσω εγκαταστάθηκε κανονικά. Μέχρι τώρα όλα οκ, με εξαίρεση το ibooks που χρειάζεται το fix.



Έκανα sync με iTunes κάποια epub που είχα και τα πέρασε κανονικά. Δοκίμασα να κατεβάσω και 2-3 free ebooks, επίσης κατέβηκαν χωρίς πρόβλημα.

κι εγω αυτο επαθα...αλλα μετα το ρεμπουτ κολλισε στο μηλο για καμια ωρα...

#1148   Giannis23456

Giannis23456

    iPH newbie

  • 99 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/12/2011 - 13:53

Αναφέρει ο [Oδηγός Win / Mac ] Πως να κάνετε untethered jailbreak στην iOS 5.01 με Redsn0w 0.9.10b1 τι ακριβώς πρέπει να κάνεις!



Παιδιά είστε απίστευτοι!!! Ευχαριστώ πολύ. Όλα καλά μέχρι εδώ.

Όταν η διαδικασία αναβάθμισης του firmware τελειώσει, γιατί να επιλέξω "Setup as new device" και όχι "Restore from backup", αφού θέλω να κρατήσω τα παλιά δεδομένα (saved games κλπ)?? Στα προηγούμενα JB που έκανα, επέλεγα "Restore from backup" και ήμουν μια χαρά

#1149   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/12/2011 - 13:56

γιατί να επιλέξω "Setup as new device" και όχι "Restore from backup", αφού θέλω να κρατήσω τα παλιά δεδομένα (saved games κλπ)?? Στα προηγούμενα JB που έκανα, επέλεγα "Restore from backup" και ήμουν μια χαρά


Set Up As New για να μη μεταφέρεις "σκουπίδια"..

Επρεπε να πάρεις Backup τα Saves με DataDeposit.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1150   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 30/12/2011 - 13:56

Καλησπέρα παιδιά,έχω την εξής απορία.
Όλα ωραία όλα καλά με το jb από Redsnow αλλά κάτι πρέπει να παίζει με cydia και installous. απο cydia μια φορτώνει τα packages και μια όχι και δεν μπορώ να κάνω τπτ install γιατι μου βγάζει error πως δεν μπορεί να κάνει locate τα zip αρχεία και με το installous από όποια εφαρμογή και αν θέλω να κατεβάσω δεν μου κατεβάζει τις τελευταίες εκδόσεις αλλά μία έκδοση πρίν. Ξέρει κανείς τι παίζει; η μήπως έχω κάνει κάτι έγω λάθος; Η ερώτηση που υποβάλλω είναι γιατί κάποια πράγματα πρόλαβα και έκανα install π.χ όπως SBSett iconοclasm κ.α από χθές το απόγευμα τίποτα όμως.



1. Το Cydia μία τα παίζει μια είναι καλά! Γι αυτό δεν μπορείς να κατεβάσεις τώρα!

2. Για το installous έκανε το AppTrackr tweet πως γίνεται ένα μικρός χαμός γιατί η Apple κάνει report τα links και αυτά με την σειρά τους σβήνονται!

#1151   fanis1984

fanis1984

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/12/2011 - 14:00

1. Το Cydia μία τα παίζει μια είναι καλά! Γι αυτό δεν μπορείς να κατεβάσεις τώρα!

2. Για το installous έκανε το AppTrackr tweet πως γίνεται ένα μικρός χαμός γιατί η Apple κάνει report τα links και αυτά με την σειρά τους σβήνονται!


Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση και ένα μεγάλο μπράβο στον οδηγό που φτιάχτηκε. ''Πραγματικός Πιλότος''

#1152   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 30/12/2011 - 14:04

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση και ένα μεγάλο μπράβο στον οδηγό που φτιάχτηκε. ''Πραγματικός Πιλότος''


Τίποτα φίλε μου, να 'σαι καλά και καλή χρονιά να έχεις! ;)

#1153   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12889 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 30/12/2011 - 14:18

Καλη χρονια σε ολους εχω κανει j/b με b1 υπαρχει λογος ουσιαστικος για βαλω b3?

#1154   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/12/2011 - 14:19

Δεν είναι υποχρεωτικό.

Αν θες το περνάς χωρις το Install Cydia τικαρισμένο.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1155   Ninja10R

Ninja10R

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 30/12/2011 - 14:21

Στο τρίτο restore και set up as new, και προς στιγμήν όλα δουλεύουν σχετικά καλά, συμπεριλαμβανομένου και του iPhonedelivery (0.5.2-25).

Πρόβλημα (που αρχικά δεν υπήρχε) μου δημιουργήθηκε μετά την αναβάθμιση του iBlacklist (αγορασμένο) σε 5.1 (δεν πέρναγε με τίποτα το activation παρά μόνο αν γύρναγες σε Safe mode), αλλά και σε 5.1-1 (κρατάει το activation, αλλά μπλοκάρει ΟΛΕΣ τις εισερχόμενες κλήσεις - αυτός που σε καλεί ακούει ότι καλεί κανονικά, αλλά σε εσένα το τηλέφωνο δεν χτυπάει, εμφανίζει μόνο μετά την κλήση σαν αναπάντητη).

Γενικά, συνεχίζει να υπάρχει πρόβλημα με το activation εφαρμογών, π.χ. το copic δεν ενεργοποιείται με τίποτα.

Τελευταία επεξεργασία από: Ninja10R, 30/12/2011 - 14:21


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 22

0 μέλη, 22 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες