Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 12 ψήφοι

[Oδηγός Win / Mac ] Πως να κάνετε untethered jailbreak στην iOS 5.01 με Redsn0w 0.9.10b1


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1953 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1021   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 31/12/2011 - 23:39

οχι δεν εκανα απο το itunes.
να ρωτησω κατι??
εχω αγορασει το κιν μεταχειρισμενο και δεν θελω να χασω το NAVIGON πρεπει να κανω restore και θα το χασω??

ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση!!!


Αν δεν έκανες restore τότε είναι λογικό που γράφει ακόμα 4.3.3!
Από ότι κατάλαβα, το navigon είναι του προηγούμενου που είχε το iPhone ε; Τώρα είσαι jailbroken;

Τελευταία επεξεργασία από: nikoz87, 31/12/2011 - 23:39


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1022   djxatzi

djxatzi

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/12/2011 - 23:40

μαλιστα οποτε πρεπει να το χωνεψω οτι θα χαθει το NAVIGON!!!!!!!
ευχαριστω πολυ παιδια!!!!!

#1023   djxatzi

djxatzi

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/12/2011 - 23:41

Αν δεν έκανες restore τότε είναι λογικό που γράφει ακόμα 4.3.3!
Από ότι κατάλαβα, το navigon είναι του προηγούμενου που είχε το iPhone ε; Τώρα είσαι jailbroken;

ναι ειναι jb σε 4.3.3

αξιζει να παω σε 5.0.1 και να χασω το navigon πιστευετε????

σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!!!

#1024   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 31/12/2011 - 23:42

ναι ειναι jb σε 4.3.3

αξιζει να παω σε 5.0.1 και να χασω το navigon πιστευετε????

σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!!!


Να πας. Σου στειλα πμ σχετικα

Εφοσον βεβαια ειναι ελληνικο το κινητο και δε θες προσοχη με baseband, custom κλπ

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 31/12/2011 - 23:43

Whatsapp doc?

#1025   sexpyr

sexpyr

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:sexpyr13

Δημοσίευση 01/01/2012 - 09:54

Μπράβο φίλε μου! Πάντα τέτοια! Με το καλό να μας μπεί το νέο έτος!

#1026   Coolermaster

Coolermaster

    iPH Member

  • 210 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/01/2012 - 10:48

Μπορει καποιος να μου πει repo για τν ios 5.0.1 για το cydia!!!??? θελω να βρω ηχους κλησης... και διαφορα αλλα κολπα!
Ευχαριστω πολυ και χρονια πολλα καλη χρονια!

Συνημμένα αρχεία



#1027   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 01/01/2012 - 13:30

Μπορει καποιος να μου πει repo για τν ios 5.0.1 για το cydia!!!??? θελω να βρω ηχους κλησης... και διαφορα αλλα κολπα!
Ευχαριστω πολυ και χρονια πολλα καλη χρονια!


Repo: BigBoss
Πακέτο: UnlimTones

Καλή χρονιά να 'χεις!!

#1028   an3

an3

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/01/2012 - 13:31

ρε παιδια σε εσας δουλευει το gesture? μονο σε εμενα δεν δουλευει? χρονια πολλα σε ολους

#1029   vaios

vaios

    iPH User

  • 106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 01/01/2012 - 17:01

Πολλές ευχες για υγεια και ενα μεγαλο ευχαριστω,μολις ολοκληροσα με επιτυχια upgrade απο 4.3.3 σε 5.0.1 και jailbraik,σε 3gs 32.

#1030   gasidis4

gasidis4

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:EVO500HP

Δημοσίευση 01/01/2012 - 17:46

Παιδια εχω αυτο το προβλημα Error,no succesful firmware download after 60000 ms!!Giving up... ειμουν semitether το εσβησα και ειμαι tether τωρα τι να κανω???

#1031   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 01/01/2012 - 19:27

Παιδια εχω αυτο το προβλημα Error,no succesful firmware download after 60000 ms!!Giving up... ειμουν semitether το εσβησα και ειμαι tether τωρα τι να κανω???



Γι αυτό το error αναφέρουν πως πρέπει το redsnow να το τρέχεις ενώ το έχεις ξεζιπάρεις!
Αν το έχεις κάνει και δεν θες να πας σε restore τότε γιατί δεν κατεβάζεις το corona από Cydia;

#1032   zingas

zingas

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/01/2012 - 19:50

Καλη χρονια και απο μενα!!!Ολοκληρωσα και εγω επιτυχως το jailbreak σε iphone 4 αν και και κατα την διαδικασια του redsnow μου βγαλε οτι δεν το βαλα σωστα σε dfu mode..Αλλα συνεχισε κανονικα και εγινε το jailbreak...Ολα καλα λοιπον

#1033   Altus

Altus

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:AltusGR

Δημοσίευση 01/01/2012 - 20:37

Επιβεβαιωνω οτι με Redsnow (b1), το iBooks μου βλεπει τα βιβλια μου και δουλευει αψογα μολις περασα το iBooks fix2 απο το γνωστο "τρελο-i" repo. :)

Το κινητο πλεον μετα την αναβαθμιση στην iOS 5.0.1 και με το jailbreak γινεται ολο και πιο σταθερο. Εχουν βγει 2 νεες, διαδοχικες αναβαθμισεις του Mobile Sustrate και το λειτουργικο φαινεται πλεον πολυ στιβαρο και σιγουρο.

Αν κατι σας συμβαινει ειναι ή απο καλο jailbreaking, ή γιατι αφησατε υπολλειματα απο το προηγουμενο σας restore και δεν κανατε Set up as new ή τελος γιατι βαλατε καποια cydia tweaks που δεν ειναι απολυτα συμβατα και το κανουν και κρασαρει.

Σε οσους βγαινουν μηνυματα λαθους (βλεπε 3194, 21, κτλ) κατα την αναβαθμιση ή κατα το restore του iOS του με το iTunes θελει απαραιτητα να σβησετε την γραμμη του σερβερ της Apple στο αρχειο Host(s) που βρισκεται στο C:Windows/system32/drivers/etc. Ή καντε μεσω του Tiny Umbrella απενεργοποιωντας στην Advance καρτελα του αυτο που λεει σχετικα με το Cydia (Δειτε καποιο σχετικο βιντεο στο Youtube).

Aν τωρα κολλατε με το Redsnow και δεν μπορειτε να καταφερετε να βαζετε το κινητο σας σε DFU mode, απλα προσπαθηστε Περισσοτερο!!!! Ειναι οτι πιο ηλιθιο εχω δει αλλα τελικα αν δεν γινει jailbreak φταινε τα χερακια μας που δεν παταμε σωστα τα κουμπια. οποτε Συνεχιστε μεχρι να το καταφερετε. Αν οχι θα σας βγει το μηλαρακι κολλημενο ή να κανει συνεχεις επανεκκινησεις οποτε αναγκαστικα πρεπει να πατε ξανα (ναι ξανα!) για restore μεσω του iTunes kai μετα παλι πισω στο RedSnow για καινουρια προσπαθεια jailbreaking (σε DFU mode παντα το κινητο πριν - διαβαστε τις οδηγιες του). Αν γινει θα εμφανιστει ο ανανας (ωραιο φρουτο!) και μετα θα κανει μονο μια φορα reboot και παπ, ειστε ετοιμοι!!!!

Αναφερω οτι ειμαι οκ με RedSnow (b1) μετα απο 5+ μερες και ολα βαινουν ομαλα και σταθερα. ΜΕτα τις αναβαθμισεις του Mobile Substrate νομιζω ειναι ακομα πιο σταθερο. Προσοχη σε οσα ειχα γραψει παρακατω και θα ειστε ολοι ΟΚ!

ΥΓ: Το Kiosk εχει προβλημα γιατι το τρεχω και δεν ανοιγει καθολου. Δεν με ενδιαφερει και πολυ αλλα θελω να ξερω αν ειναι μονο σε εμενα ή γενικα σε ολα τα untethered jb στην 5.0.1. Οποιος μπορει ας το τσεκαρει. :)



Ειμαι απολυτα σιγουρος οτι κατι απο αυτο θα σας εχει συμβει...

Με ολα αυτα τα notification που εχουν βαλει πλεον στο iOS5.0.1 ειναι πλεον αδυνατον να συγκρινεις την ιδια μπαταρια με το νεο λειτουργικο σε σχεση με το προηγουμενο που ειχατε. Βλεπω μια μικρη θα ελεγα αυξηση της καταναλωσης της αλλα σε λογικα ορια. Φροντιστε να απενεργοποιησετε πραγματα που δεν θα δειτε ή θα χρησιμοποιησετε ΠΟΤΕ!!!

Και προσοχη πολυ στα notifications,στα PUSH που υπαρχουν στο email.app και γενικα μην αφηνετε ανοικτα Location Services, 3G, Bluetooth και οτι αλλο σας αρεσει να εχετε ανοικτο λες και ειστε βασιλιαδες της ασφαλτου! :)

ΥΓ: Για τυχον λευκα εικονιδια - απλα κανετε ενα respring! Ειναι θεμα του Mobile Substrate και μαλλον με τις τελευταιες αναβαθμισεις του θα εχουν διορθωθει.

Σας ευχομαι καλη συνεχεια με το νεο σας jailbreaked κινητο σας!

This post has been edited by Altus: 29 December 2011 - 11:32 PM



#1034   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3434 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/01/2012 - 21:29

ναι ειναι jb σε 4.3.3

αξιζει να παω σε 5.0.1 και να χασω το navigon πιστευετε????

σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!!!

Γιατι αδερφε ξαναπερνα το το navigon,το ειχες αγορασμενο ή......
Γιατι η νεα εκδοση η 2.0 ειναι καλυτερη και δεν φορτωνεσαι με τζαμπα mb..κατεβαζεις οποιον χαρτη χρειαζεσαι

Τελευταία επεξεργασία από: nik75, 01/01/2012 - 21:29


#1035   gregog7

gregog7

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 01/01/2012 - 22:01

Repo: BigBoss
Πακέτο: UnlimTones

Καλή χρονιά να 'χεις!!

δωρεάν είναι;γιατι το βλέπω και σε άλλα ρεπο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 19

0 μέλη, 19 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες