Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 12 ψήφοι

[Oδηγός Win / Mac ] Πως να κάνετε untethered jailbreak στην iOS 5.01 με Redsn0w 0.9.10b1


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1953 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1801   nexi

nexi

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/03/2012 - 05:05

απλα θα το κανεις με το τελευταιο redsnow απο εδω
http://blog.iphone-dev.org/


με το jb δεν χανεις τιποτα.



Μονο αυτο χρειαζεται να αλλαξω δλδ? Επισης μετα το jb οι επαφες οι φωτο οι ρυθμισεις κτλπ θα παραμεινουν στο κινητο οπως ηταν οταν το ανοιξω μετα το jb?Οταν το συνδεσω με το Itunes θα το αναγνωρισει σαν καινουργιο iPhone η καμια διαφορα? Ευχαριστω :))

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1802   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 18/03/2012 - 10:08

Μονο αυτο χρειαζεται να αλλαξω δλδ? Επισης μετα το jb οι επαφες οι φωτο οι ρυθμισεις κτλπ θα παραμεινουν στο κινητο οπως ηταν οταν το ανοιξω μετα το jb?Οταν το συνδεσω με το Itunes θα το αναγνωρισει σαν καινουργιο iPhone η καμια διαφορα? Ευχαριστω :))

απο τον οδηγο μονο το redsnow το καινουργιο θα βαλεις και εισαι κομπλε.με το jb δεν χανεις τιποτα.οτνα κανεις restore/set up as new γινεται σαν καινουργιο το κινητο.οριστε και ο οδηγος για να κανεις backup αλλη φορα.

http://www.iphonehel...750#entry400750

#1803   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 18/03/2012 - 10:10

Και πως θα κάνω update στην 5.01 για να κάνω jailbreak?

δοκιμασε αμα στο cydia σου λεει shsh για 5.0.1 μηπως με αυτον τον οδηγο κατφερεις να φτιαξεις ipsw για την 5.0.1 και πας εκει.

#1804   XOYLIO1978

XOYLIO1978

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/03/2012 - 12:42

δοκιμασε αμα στο cydia σου λεει shsh για 5.0.1 μηπως με αυτον τον οδηγο κατφερεις να φτιαξεις ipsw για την 5.0.1 και πας εκει.

Ευχαριστώ πολύ άψογος.

Λοιπόν ο οδηγός δούλεψε άψογα και μου έγινε ότι ακριβώς έγραψε ο Mensana και γ’ αυτό κάνω copy paste το ποστ του

"Λοιπόν παιδιά εμένα συνέβηκε το εξής παράδοξο πριν λίγα λεπτά. Ακολούθησα τον οδηγό για τη δημιουργία του τροποποιημένου IPSW. Όλα πήγαν καλά με το συγκεκριμένο βήμα. Όταν

ετοίμασα τα υπόλοιπα που ήθελα να κάνω backup, πέρασα στο restore μέσω itunes με το τροποποιημένο IPSW. Βάζω τη συσκευή σε PWENED DFU, shift+restore και επιλέγω το IPSW που

είχα φτιάξει. Το itunes άρχισε το restore με την 5.0.1. Όλα κυλούσαν ομαλά, και λίγο μετά τη μέση της διαδικασίας ίσως και περισσότερο παίρνω μήνυμα λάθους από το itunes.

To itunes δεν μπορεί να συνεχίσει λόγω άγνωστου σφάλματος. Στο iphone βγήκε η ένδειξη με το καλώδιο usb για σύνδεση στο itunes. Λέω τον ήπιαμε τώρα, πάει η 5.0.1, και πάμε

καρφί για 5.1. Το επόμενο που έκανα ήταν να πατήσω το recovery fix στο red snow. Ακολούθησα τα βήματα που μου υπέδειξε, και απ' ότι κατάλαβα βλέποντας τη συσκευή ήταν σα

να κάνει jb από την αρχή. Τα γνωστό μας μήνυμα, "η υπόλοιπη διαδικασία εκτελείται στο τηλέφωνο" reboot, και το τηλέφωνο άνοιξε κανονικά στο αρχικό του setup και ζητούσε

ενεργοποίηση. Συνδέω στο itunes, και πάλι τα γνωστά μηνύματα restore from backup, ή setup as knew. Δεν το πίστευα!! Το έκανα set up as knew, και αυτή τη στιγμή έχω ακόμα

την 5.0.1 καθαρή χωρίς jb. "


Εγώ το έκανα και jailbreak τώρα και δείχνει ότι δουλεύει μια χαρά.

#1805   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 18/03/2012 - 12:47

τιποτα φιλε μου να'σαι καλα.

#1806   haspers

haspers

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/03/2012 - 13:15

πεδια ασχετο ηπαρχι προγραμα στο cydia για χρονουσ φορτισησ

#1807   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 18/03/2012 - 13:17

πεδια ασχετο ηπαρχι προγραμα στο cydia για χρονουσ φορτισησ

για χρονους φορτισης μπορεις να δεις μεσα απο το κινητο.εννοεις κατι αλλο?

#1808   haspers

haspers

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/03/2012 - 13:35

νε αλα με ρεεβοτ χανοντε

#1809   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 18/03/2012 - 13:35

ναι νομιζω για αυτο δεν μπορεις να κανεις τιποτα.

#1810   haspers

haspers

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/03/2012 - 13:37

οκ ευχαριστο!!!!

#1811   XOYLIO1978

XOYLIO1978

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/03/2012 - 18:53

Καλησπέρα ξανά ξέρω ότι είμαι εκτός θέματος, αλλά δεν μπορώ να βρω έναν οδηγό που υπήρχε στο forum για το cydia που έλεγε ποια source πρέπει να βάλουμε και ποια να κατεβάσουμε μετά το jailbreak.

#1812   nexi

nexi

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/03/2012 - 19:11

απο τον οδηγο μονο το redsnow το καινουργιο θα βαλεις και εισαι κομπλε.με το jb δεν χανεις τιποτα.οτνα κανεις restore/set up as new γινεται σαν καινουργιο το κινητο.οριστε και ο οδηγος για να κανεις backup αλλη φορα.

http://www.iphonehel...750#entry400750


Εκανα ολα οσα χρειαζομουν back up...Ειμαι στην 5.0.1...Κατεβασα και το τελευταιο redsnow(δεν χρειαζομαι τπτ αλλο σωστα?)...Μετα το jb οταν το συνδεσω στο itunes θα μ βγαλει επιλογη restore/set up as new?Και αν ναι τι να επιλεξω απο τα δυο? Ευχαριστω φιλε tgousopoulos...ειναι το πρωτο μου jb στο 4αρακι και θελω να ειμαι προσεκτικος :P

#1813   nexi

nexi

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/03/2012 - 23:38

Εκανα ολα οσα χρειαζομουν back up...Ειμαι στην 5.0.1...Κατεβασα και το τελευταιο redsnow(δεν χρειαζομαι τπτ αλλο σωστα?)...Μετα το jb οταν το συνδεσω στο itunes θα μ βγαλει επιλογη restore/set up as new?Και αν ναι τι να επιλεξω απο τα δυο? Ευχαριστω φιλε tgousopoulos...ειναι το πρωτο μου jb στο 4αρακι και θελω να ειμαι προσεκτικος :P


Το επιχειρησα και ειμαι κομπλε...;) Eυχαριστω ολους!!!

#1814   vask

vask

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/03/2012 - 22:45

παιδια το έκανα κανονικά....αλλά όταν ανοίγω το τηλέφωνο μου βγάζει locked sim.....τι παίζεi;;;;;;

#1815   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 21/03/2012 - 22:46

παιδια το έκανα κανονικά....αλλά όταν ανοίγω το τηλέφωνο μου βγάζει locked sim.....τι παίζεi;;;;;;

ειχες σιμ pin μεσα;
Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες