Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 13 ψήφοι

Νέος με Mac!


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
4732 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2416   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 12/08/2013 - 20:16

Δεν είναι μόνο αυτό, έχει 100 διαφορετικά gestures πραγματικά...

Αν το πήρες τώρα κοντά το macη σίγουρα θα το πάρεις τσάμπα. Πέρυσι είχα πάρει κι εγώ το rmpp γύρω στα μέσα Ιουλίου και το πήρα τσάμπα.. ;)

 

To τουμπανάκι το εχω στα χέρια μου μολις 120 ωρες :P



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2417   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2092 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 12/08/2013 - 20:28

αμα δεν το εχουν στο πλαισιο θα παρω το λεωφορείο να παω golden hall να το δω στο golden-i εχω πιάσει μια φορα macbook air και επαιξα κανα 2ωρο μαζι του καλό μου φανηκε το TrackPad μου αρεσε που δεν χρειαζόταν να κανεις click αλλα tap για να κανει click εκτος κι αν ηθελες να μεταφέρεις το παραθυρο.

τελικα ειδατε εαν ειπαν τιποτα απο την apple θα το παρουμε τζαμπα το mavericks ; :P

Μπορείς να μετα φέρεις το παράθυρο κρατώντας 3 δάχτυλα, οπότε ουτε εκει χρειάζεται κλικ. Έχω Mac mini εδω και 20 ημέρες και πήρα μαζι του trackpad. Ειναι απίστευτο. Δεν έχω συνδέσει ακομα ποντίκι, και μάλλον δε θα το κάνω, αφου δε μου χρειάζεται. Απορώ και εγω τόσα χρονια τι έκανα με τα windows. Αλλη αίσθηση τελείως.

#2418   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 13/08/2013 - 03:44

Μπορείς να μετα φέρεις το παράθυρο κρατώντας 3 δάχτυλα, οπότε ουτε εκει χρειάζεται κλικ. Έχω Mac mini εδω και 20 ημέρες και πήρα μαζι του trackpad. Ειναι απίστευτο. Δεν έχω συνδέσει ακομα ποντίκι, και μάλλον δε θα το κάνω, αφου δε μου χρειάζεται. Απορώ και εγω τόσα χρονια τι έκανα με τα windows. Αλλη αίσθηση τελείως.

ο Mod απο πανω το λεει ξεκαθαρα στο signature του, once you go mac you never go back, παντα ελεγα ειναι πολλα τα λεφτα Αρη για ενα pc :P το πήρα πίσω μολις πατησα το κουμπί να ανοιξει το Mac.



#2419   papits

papits

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 13/08/2013 - 12:16

ο Mod απο πανω το λεει ξεκαθαρα στο signature του, once you go mac you never go back, παντα ελεγα ειναι πολλα τα λεφτα Αρη για ενα pc :P το πήρα πίσω μολις πατησα το κουμπί να ανοιξει το Mac.


Ισχύει!👍

#2420   vasilakis

vasilakis

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 13/08/2013 - 12:34

μία ερώτηση ρε παιδιά για όσους χρησιμοποιούν torrent client... ποιος πιστεύετε ότι είναι καλύτερος και ποιον χρησιμοποιείτε εσείς ;; utorrent ή transmission ??



#2421   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 13/08/2013 - 13:00

το δευτερο ειναι πολυ καλο ;) 



#2422   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 13/08/2013 - 13:20

Transmission απο εμένα.

#2423   vasilakis

vasilakis

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 13/08/2013 - 13:59

Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια μηπως καποιος μπορει να με βοηθησει με τις ρυθμισεις γιατι το βαζω να κατεβαζει μια ταινια αλλα δεν πιανει με τιποτα ταχυτητα κολλαει στα 50-60 kbs!!

#2424   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 13/08/2013 - 15:42

Κάτω αριστερά αν θυμάμαι καλά ( δεν είναι μπροστά σε μακ τώρα) έχει μια λειτουργία για περιορισμό ταχύτητας. Μήπως το πατησες κατα λάθος;

#2425   vasilakis

vasilakis

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 13/08/2013 - 15:51

Οχι δεν εχω πειραξει κατι οπως το κατεβασα και το ανοιξα.. Μηπως πρεπει να αλλαξω κατι μεσα απο τις ρυθμισεις;

#2426   ckostikas

ckostikas

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/08/2013 - 16:03

Στο ρουτερ εχεις ανοιξει πορτα με την ip του mac;

#2427   vasilakis

vasilakis

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 13/08/2013 - 16:12

έχω ήδη κατεβάσει μέσω του utorrent και έπιασε κανονικά ταχύτητα κόντα στα 1,2 Mbs μέσω του transmission δεν μου πιάνει και δεν ξέρω γιατί ....θα το σβήσω και θα το ξαναπεράσω μπας και δουλέψει κανονικά και βλέπουμε αλλιώς θα συνεχίσω με το utorrent :)



#2428   ckostikas

ckostikas

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/08/2013 - 17:06

Μπες μια στις ρυθμισεις του transmission να δεις την πορτα που εχει,τα δυο προγραμματα μπορει να εχουν διαφορετικες αρχικες ρυθμισεις για αυτο να δουλευει το ενα και οχι το αλλο.για αρχη θελει να σεταρεις το ρουτερ σου ομως

#2429   vasilakis

vasilakis

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 13/08/2013 - 19:40

Μπες μια στις ρυθμισεις του transmission να δεις την πορτα που εχει,τα δυο προγραμματα μπορει να εχουν διαφορετικες αρχικες ρυθμισεις για αυτο να δουλευει το ενα και οχι το αλλο.για αρχη θελει να σεταρεις το ρουτερ σου ομως

κοίτα πως έχει το θέμα..αρχικά κατέβασα το utorrent στο mac και χωρίς να πειράξω το παραμικρό από τις ρυθμίσεις του ρούτερ μου κατέβαζα κανονικά με τις ταχύτητες που έπιανα και πριν με το windows laptop που είχα...σήμερα που έβαλα να κατεβαίνει μια ταινία δεν ξεκίναγε για κανένα λόγο οπότε είπα να χρησιμοποιήσω το transmission που αρκετοί λένε ότι είναι καλύτερο.. και πάλι δεν πείραξα κάτι ούτε από τις ρυθμίσεις του transmission αλλά ούτε κι από το ρούτερ.. ξεκίναγε να κατεβάζει αλλά δεν ανεβάζει παραπάνω από 60 kbs...και σίγουρα δεν έχει να κάνει με τους seeders γιατί είναι 340 από ότι είχα δει και είναι και από πολύ γνωστό ελληνικό σίτε που το χρησιμοποιώ εδώ και 2-3 χρόνια τουλάχιστον ...υτό με τις πόρτες που λες το κοίταξα κι είναι διαφορετικές στα 2 προγράμματα.. για το ρούτερ δεν ξέρω τι πρέπει να κοιτάξω..έχεις κάποιον οδηγό ή κάποιο λίνκ για να δω τι πρέπει να κάνω ;; σε ευχαριστώ πάντως πολύ που βοηθάς και σόρρυ για το μεγάλο ποστ.. :blush:   :huh:   :(   :blush:



#2430   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10198 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 13/08/2013 - 20:03

κοίτα πως έχει το θέμα..αρχικά κατέβασα το utorrent στο mac και χωρίς να πειράξω το παραμικρό από τις ρυθμίσεις του ρούτερ μου κατέβαζα κανονικά με τις ταχύτητες που έπιανα και πριν με το windows laptop που είχα...σήμερα που έβαλα να κατεβαίνει μια ταινία δεν ξεκίναγε για κανένα λόγο οπότε είπα να χρησιμοποιήσω το transmission που αρκετοί λένε ότι είναι καλύτερο.. και πάλι δεν πείραξα κάτι ούτε από τις ρυθμίσεις του transmission αλλά ούτε κι από το ρούτερ.. ξεκίναγε να κατεβάζει αλλά δεν ανεβάζει παραπάνω από 60 kbs...και σίγουρα δεν έχει να κάνει με τους seeders γιατί είναι 340 από ότι είχα δει και είναι και από πολύ γνωστό ελληνικό σίτε που το χρησιμοποιώ εδώ και 2-3 χρόνια τουλάχιστον ...υτό με τις πόρτες που λες το κοίταξα κι είναι διαφορετικές στα 2 προγράμματα.. για το ρούτερ δεν ξέρω τι πρέπει να κοιτάξω..έχεις κάποιον οδηγό ή κάποιο λίνκ για να δω τι πρέπει να κάνω ;; σε ευχαριστώ πάντως πολύ που βοηθάς και σόρρυ για το μεγάλο ποστ.. :blush:   :huh:   :(   :blush:

 

Στο transmission στο preferences - Network τι σου έχει? 

Συνημμένα αρχεία


Once You Go Mac You Never Go Back

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 14

0 μέλη, 14 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες