Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 13 ψήφοι

Νέος με Mac!


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
4732 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#3616   jim clarinetist

jim clarinetist

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/11/2014 - 02:37

Το εκανα και αυτο στην αρχη αλλα τιποτα παλι. 

Επισης, αργουν πολυ να ερθουν τα email, ειναι προβλημα του υπολογιστη μου ή να αρχιζω να κοιταω για 3rd party εφαρμοφες email;

 

Δεν χρειάζεσαι άλλη εφαρμογή, απλά κάνε λίγη υπομονή και όλα φτιάχνουν, θα βρεθεί λύση να είσαι σίγουρη. 

Ίσως κάποιο plist αρχείο σου κάνει τη δουλειά.

Επειδή όμως είμαι απο το πρωί στο τρέξιμο, θα με συγχωρέσεις για σήμερα.

 

Αύριο, εδώ είμαστε πάλι.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#3617   ddr2

ddr2

    iPH Member

  • 297 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/11/2014 - 11:28

Το εκανα και αυτο στην αρχη αλλα τιποτα παλι. 

Επισης, αργουν πολυ να ερθουν τα email, ειναι προβλημα του υπολογιστη μου ή να αρχιζω να κοιταω για 3rd party εφαρμοφες email;

Δεν πιστεύω να έχεις στο mute τον ήχο??



#3618   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 28/11/2014 - 13:03

Οχι, το τσεκάρα, έπαιζα YouTube και κλπ . Με κανά και restart αλλα πάλι τα ίδια ..

#3619   ddr2

ddr2

    iPH Member

  • 297 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/11/2014 - 13:19

Οχι, το τσεκάρα, έπαιζα YouTube και κλπ . Με κανά και restart αλλα πάλι τα ίδια ..

Εμένα, για κάποιες μέρες δεν μου εμφάνιζε τα εισερχόμενα mail στο notification bar. Διορθώθηκε μόνο του μετά από 2-3 μέρες...



#3620   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 28/11/2014 - 13:23

Εμένα, για κάποιες μέρες δεν μου εμφάνιζε τα εισερχόμενα mail στο notification bar. Διορθώθηκε μόνο του μετά από 2-3 μέρες...


Δεν φαίνεται και πολύ σταθερή η εφαρμογή.. Αλλα αφού σου έφτιαξε !
Το googlάρα χθες πριν ρωτήσω εσάς αλλα τιποτα δεν βρήκα, τα είχα δοκιμάσει ήδη αυτα που έλεγαν.
Θα περιμένω και τον Jim clarinetist μήπως μπορεί να βοηθήσει

#3621   ddr2

ddr2

    iPH Member

  • 297 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/11/2014 - 13:30

Δεν φαίνεται και πολύ σταθερή η εφαρμογή.. Αλλα αφού σου έφτιαξε !
Το googlάρα χθες πριν ρωτήσω εσάς αλλα τιποτα δεν βρήκα, τα είχα δοκιμάσει ήδη αυτα που έλεγαν.
Θα περιμένω και τον Jim clarinetist μήπως μπορεί να βοηθήσει

Εκτός από το πρόβλημα που σου ανέφερα, δεν έχω αντιμετωπίσει κάτι άλλο. Βέβαια, το μακ το έχω σχεδόν 2 μήνες.

 

Άσχετο, αλλά η  εφαρμογή mail στο ios έχει ένα σημαντικό θέμα, που δεν έχω δει να το αναφέρει κανείς: Το βράδυ βάζω το κινητό σε προφίλ πτήσης. Το πρωί που ανοίγω πάλι το δίκτυο (και wifi Κλπ) η εφαρμογή δεν συγχρονίζει (μόνο για το λογαριασμό του icloud ) με αποτέλεσμα τα email που μου έστειλαν το βράδυ, να μην έρχονται το πρωι. Πρέπει να ανοίξω την εφαρμογή για να αρχίσει να συγχρονίζει. Και αυτή η συμπεριφορά ισχύει από την πρώτη μέρα του Ios7 μέχρι και σήμερα (8.1.1). Επειδή έχω και λογαριασμό hotmail στο κινητό, εκείνος συγχρονίζει μια χαρά.



#3622   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 28/11/2014 - 13:42

Εκτός από το πρόβλημα που σου ανέφερα, δεν έχω αντιμετωπίσει κάτι άλλο. Βέβαια, το μακ το έχω σχεδόν 2 μήνες.

Άσχετο, αλλά η εφαρμογή mail στο ios έχει ένα σημαντικό θέμα, που δεν έχω δει να το αναφέρει κανείς: Το βράδυ βάζω το κινητό σε προφίλ πτήσης. Το πρωί που ανοίγω πάλι το δίκτυο (και wifi Κλπ) η εφαρμογή δεν συγχρονίζει (μόνο για το λογαριασμό του icloud ) με αποτέλεσμα τα email που μου έστειλαν το βράδυ, να μην έρχονται το πρωι. Πρέπει να ανοίξω την εφαρμογή για να αρχίσει να συγχρονίζει. Και αυτή η συμπεριφορά ισχύει από την πρώτη μέρα του Ios7 μέχρι και σήμερα (8.1.1). Επειδή έχω και λογαριασμό hotmail στο κινητό, εκείνος συγχρονίζει μια χαρά.


Και εγώ 2 μήνες τον εχω και δεν τον εχω μάθει ακόμα ιδιαίτερα καλα..
Αυτο που λες δεν ξερω γιατι δεν χρησιμοποιώ το iCloud email, αλλα αφού όταν το ανοίγεις συγχρονιζει τότε μικρο το κακό αλλα φαντάζομαι πως ειναι ενοχλητικό..

#3623   Donsotiriou

Donsotiriou

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 28/11/2014 - 15:35

Και εγώ έχω το ίδιο έφη

#3624   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 28/11/2014 - 15:39

Με τον ήχο εννοείς ;

#3625   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 28/11/2014 - 16:17

Εκτός από το πρόβλημα που σου ανέφερα, δεν έχω αντιμετωπίσει κάτι άλλο. Βέβαια, το μακ το έχω σχεδόν 2 μήνες.

 

Άσχετο, αλλά η  εφαρμογή mail στο ios έχει ένα σημαντικό θέμα, που δεν έχω δει να το αναφέρει κανείς: Το βράδυ βάζω το κινητό σε προφίλ πτήσης. Το πρωί που ανοίγω πάλι το δίκτυο (και wifi Κλπ) η εφαρμογή δεν συγχρονίζει (μόνο για το λογαριασμό του icloud ) με αποτέλεσμα τα email που μου έστειλαν το βράδυ, να μην έρχονται το πρωι. Πρέπει να ανοίξω την εφαρμογή για να αρχίσει να συγχρονίζει. Και αυτή η συμπεριφορά ισχύει από την πρώτη μέρα του Ios7 μέχρι και σήμερα (8.1.1). Επειδή έχω και λογαριασμό hotmail στο κινητό, εκείνος συγχρονίζει μια χαρά.

Δεν είναι πρόβλημα της εφαρμογής. Έχει να κάνει με το πώς λειτουργούν τα email. Το email της Apple υποστηρίζει την δυνατότητα push(Ώθηση). Καμιά άλλη εταιρία δεν την υποστηρίζει. Αυτό που κάνει ακριβώς αυτή η υπηρεσία είναι ότι με το που έρχεται ένα email στο email της Apple, κατευθείαν το καταλαβαίνει η εφαρμογή και σου πετάει την ειδοποίηση. Για όλα τα άλλα email, η εφαρμογή ελέγχει ανά ένα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα αν υπάρχουν καινούρια email και αν ναι, τότε σου έρχεται ειδοποίηση. Μπορείς να επιλέξεις αυτό το χρονικό διάστημα αν πας ρυθμίσεις, mail επαφές ημερολόγια, νέα δεδομένα. Τέρμα κάτω μπορείς να επιλέξεις το χρονικό διάστημα που θες.



#3626   Donsotiriou

Donsotiriou

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 28/11/2014 - 16:24

Με τον ήχο εννοείς ;

ναι

#3627   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 28/11/2014 - 16:38

Δεν μπορώ να βρω και την λύση στο google.. Ισως πάρω την apple αν δεν βρεθεί κατι εδώ

#3628   megaloupaixtou

megaloupaixtou

    iPH Addict

  • 653 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/11/2014 - 17:20

Γενικά έχεις ήχο; Μόνο όταν έρχεται το email δεν σου κάνει ήχο;

#3629   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 28/11/2014 - 17:23

Ναι, μονο στο email!

#3630   RsRoyal

RsRoyal

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/11/2014 - 21:20

Καλησπέρα! 

 

Από iOS 8.1 δεν μου έρχονται οι κλήσεις στο MacBook (ούτε μπορώ να κάνω από το Macbook - γκρίζα επιλογή στις επαφές) .... Τα μηχανήματα είναι συνδεδεμένα στον ίδιο Apple ID, στο ίδιο Wifi, ανοιχτό Bluetooth και το Handoff ενεργοποιημένο και στις δύο συσκευές.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)