Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 13 ψήφοι

Νέος με Mac!


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
4732 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#826   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 22/07/2012 - 22:57

Ε ναι... Για τα βασικά το θέλω στα windows... Θα πάω να το δω και να το δοκιμάσω αύριο στο plaisio από κοντά που θέλω να αγοράσω κάτι πράγματα και αν είναι θα το χτυπήσω... Thanks πάντως...


Τίποτα να είσαι καλά..Δες το πρώτα και βλέπεις και κάνεις.Στο πλαίσιο δεν το είχαν διαθέσιμο πάντως,το έκανα παραγγελία και μου το έφεραν σε 2-3 εργάσιμες.

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#827   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 22/07/2012 - 23:04

Οταν λες εχεις mac στο pc εννοεις με hackintosh .. Αν ειναι ετσι εισαι σιγουρος οτι θα δουλευουν τα gestures?
Εγω το εχω κανα χρονο στο macbook pro και πραγματικα ειναι ολα τα λεφτά.. Αλλά πραγματικά δεν θα το παιρνα σε pc.. Δεν αξιζει να δωσεις 80 ευρω για αυτο αν δεν εχεις κανονικο μηχανημα mac

Ναι hackintosh... Δεν υπάρχει λόγος να μην δουλεύουν τα gestures... Τα πάντα δουλεύουν σε ένα καλοστημένο hackintosh... Έχω δει σε ξένο forum που ασχολείται με το θέμα hackintosh πως οι περισσότεροι το έχουν αγοράσει... Το μόνο που με χαλάει αυτή την στιγμή στο μηχάνημά μου είναι η χαζοοθόνη που έχω... Είναι πολύ μικρή(17αρα) και έχει σχετικά πολύ μικρή ανάλυση... 1280*1024... Τα mac είναι φτιαγμένα για μεγάλες αναλύσεις και εκεί τα ευχαριστιέσαι περισσότερο... Αν πάρω μία καινούργια δεν θα έχω κανένα πρόβλημα...

Τίποτα να είσαι καλά..Δες το πρώτα και βλέπεις και κάνεις.Στο πλαίσιο δεν το είχαν διαθέσιμο πάντως,το έκανα παραγγελία και μου το έφεραν σε 2-3 εργάσιμες.

Έτσι και αλλιώς αύριο δεν θα το πάρω... Από την τελευταία μου επίσκεψη προχθές είδα ότι στους iMac είχαν ένα σαν demo... Αυτό θα δοκιμάσω και αν μου αρέσει θα δώσω μια προκαταβολή και ας μου το φέρουν και σε 1 εβδομάδα...

#828   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 22/07/2012 - 23:08

Δες και το magic trackpad...Μάλλον αξίζει περισσότερο..

Αναρτημένη εικόνα


#829   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 22/07/2012 - 23:12

Δες και το magic trackpad...Μάλλον αξίζει περισσότερο..

Δεν με βολεύουν τα trackpad γενικά... Έχω δοκιμάσει μερικά στον ξαδερφό μου που τα χρησιμοποιεί συνέχεια λόγο δουλειάς... Αν και αυτό είναι magic... Ποτέ δεν ξέρεις...:P

#830   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 22/07/2012 - 23:14

Δες το σου λέω κι εμένα δεν μ άρεσε...Αλλά αξίζει.

Αναρτημένη εικόνα


#831   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 22/07/2012 - 23:14

Ναι hackintosh... Δεν υπάρχει λόγος να μην δουλεύουν τα gestures... Τα πάντα δουλεύουν σε ένα καλοστημένο hackintosh... Έχω δει σε ξένο forum που ασχολείται με το θέμα hackintosh πως οι περισσότεροι το έχουν αγοράσει... Το μόνο που με χαλάει αυτή την στιγμή στο μηχάνημά μου είναι η χαζοοθόνη που έχω... Είναι πολύ μικρή(17αρα) και έχει σχετικά πολύ μικρή ανάλυση... 1280*1024... Τα mac είναι φτιαγμένα για μεγάλες αναλύσεις και εκεί τα ευχαριστιέσαι περισσότερο... Αν πάρω μία καινούργια δεν θα έχω κανένα πρόβλημα...


Έτσι και αλλιώς αύριο δεν θα το πάρω... Από την τελευταία μου επίσκεψη προχθές είδα ότι στους iMac είχαν ένα σαν demo... Αυτό θα δοκιμάσω και αν μου αρέσει θα δώσω μια προκαταβολή και ας μου το φέρουν και σε 1 εβδομάδα...


Αν ξερεις οτι θα δουλευει πληρως σε όλα οκ.. Απλα το λεω γιατι εχω ακουσει διαφορες ασυμβατοτητες.. Πχ να μην δουλευει το sleep κτλ..

#832   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 22/07/2012 - 23:18

Αν ξερεις οτι θα δουλευει πληρως σε όλα οκ.. Απλα το λεω γιατι εχω ακουσει διαφορες ασυμβατοτητες.. Πχ να μην δουλευει το sleep κτλ..

Το sleep είναι από τις πονεμένες ιστορίες στα hackintosh... Μόνο αυτό μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα και μερικές usb wifi κάρτες στα lion και μετά... Σε κάποιες μητρικές δουλεύει σε κάποιες άλλες όχι το sleep... Εγώ είμαι από τους τυχερούς...

Δες το σου λέω κι εμένα δεν μ άρεσε...Αλλά αξίζει.

Αν το έχει θα το κοιτάξω... Δεν έχω να χάσω και τίποτα...

#833   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 22/07/2012 - 23:29

Όντως το magic trackpad έχει κανα δυο gestures παραπάνω και είναι βολικό.. Βέβαια για αυτούς που έχουν macbook το magic trackpad είναι ενσωματωμένο

#834   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 26/07/2012 - 21:05

Δεν ειναι πολύ σπαστικό που μία εφαρμογή μπορεί να την έχει στο mac appstore και ταυτόχρονα να μπορείς να την αγοράσεις και από το site της εταιρίας? Πολλές φορές κι όλας δεν συμβαδίζουν οι τιμές ή μπορεί να μην αναβαθμίζουν μαζί.. Πχ να την αναβαθμίσουν μέσα από το site τους αν την έχεις αγοράσει από εκεί και να μην την αναβαθμίσουν από το mac appstore

#835   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 26/07/2012 - 22:54

Δεν ειναι πολύ σπαστικό που μία εφαρμογή μπορεί να την έχει στο mac appstore και ταυτόχρονα να μπορείς να την αγοράσεις και από το site της εταιρίας? Πολλές φορές κι όλας δεν συμβαδίζουν οι τιμές ή μπορεί να μην αναβαθμίζουν μαζί.. Πχ να την αναβαθμίσουν μέσα από το site τους αν την έχεις αγοράσει από εκεί και να μην την αναβαθμίσουν από το mac appstore

Χαρακτηριστικό παράδειγμα το cyber duck... Στο site είναι δωρεάν και στο AppStore κάνει 17,99€ έλεος δηλαδή...

#836   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 26/07/2012 - 22:55

¨οπως και το archiver που δεν εχουν περασει την τελευταια ανανεωση στο mac appstore

#837   Nnaf

Nnaf

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/07/2012 - 22:16

Καλησπέρα,να κάνω μια ερωτησουλα,έσβησα μια εφαρμογή αλλα το εικονίδιο συνεχίζει να είναι μέσα στο launchpad και δεν έφυγε ούτε με restart,καμμιά ιδέα κάποιος φιλος;

#838   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 30/07/2012 - 22:23

Καλησπέρα,να κάνω μια ερωτησουλα,έσβησα μια εφαρμογή αλλα το εικονίδιο συνεχίζει να είναι μέσα στο launchpad και δεν έφυγε ούτε με restart,καμμιά ιδέα κάποιος φιλος;


Κάνε ένα repair disk permissions.
Once You Go Mac You Never Go Back

#839   Nnaf

Nnaf

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/07/2012 - 05:48

Κάνε ένα repair disk permissions.

Ευχαριστω jimmako θα το δοκιμάσω σήμερα το απόγευμα

#840   Nnaf

Nnaf

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/07/2012 - 18:32

Κάνε ένα repair disk permissions.

Jimmmako ούτε με repair permissions έφυγε,τι μπορει να φταίει ρε γαμωτο;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες