Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

New 3Gs with 3.1 pre-installed on box


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
225 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 04/10/2009 - 10:38

Παιδιά έχουμε κανένα νεο? Αν δεν καταφέρουν να βρουν τρόπο να κάνουμε jailbreak ίσως βρουν πως να κάνουμε downgrade σε 3.0 (ενοώ εμάς που δεν προλάβαμε να κάνουμε backup στο Cydia)?
Πραγματικά αρχίζω να πιστέυω οτι μάλλον πρέπει να το ξεχάσουμε το jailbreak :( . Γιατί αργάνε τόσο πολύ να το σπάσουνε? Μάλλον ο φίλος μας ο muddyfox2005 είχε δίκαιο που είπε οτι αν γινόταν θα το έβγαζαν κατευθείαν... :(

Τελευταία επεξεργασία από: Aster, 04/10/2009 - 10:41


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   grigoris_a

grigoris_a

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2009 - 12:28

Να εισαι σιγουρος οτι αν βγει κατι νεο θα ειναι και στην πρωτη σελιδα του iphonehellas.Οσο για την αργοπορια λογικο ειναι.Εχουν δυσκολεψει παρα πολυ τα πραγματα.

#18   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 04/10/2009 - 14:02

Θα σπασει μη σκατε υπομονη ,.,.,

#19   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 04/10/2009 - 17:28

Σε κάθε νέο firmware η ασφάλεια είναι μεγαλύτερη οπότε και το jb δυσκολότερο.

#20   JorjP

JorjP

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2009 - 00:13

Τι να σας πω ρε παιδιά. Είμαι και εγώ από εκείνους τους ταλαιπωρούς που παρασυρθηκανε και το αγορασανε με κλειστά ματιά το 3GS.το θέμα είναι από δω και πέρα τι κάνουμε...δεν μαζευομαστε λέω γω να κάνουμε όλοι από 5ευρω donate στην dev tea
μπάς και δούμε άσπρη μέρα; ( Πλάκα κάνω αλλά έτσι ίσως γίνει δουλειά)

Τελευταία επεξεργασία από: JorjP, 05/10/2009 - 00:14


#21   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 05/10/2009 - 01:13

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, προσωπικά θα έδινα και παραπάνω μόνο να γινόταν η δουλειά μου. :D

#22   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 05/10/2009 - 01:22

Παιδια καντε λιγο υπομονη..Οταν πηρα το προτο μου iphone το ειχα σπιτι και το κοιτουσα.. Επι εποχων iphone 1g δεν ειχαμε ιδεα αν θα μπορεσουμε να κανουμε jailbreak και οχι μονο αυτο αλλα δεν ξεραμε καν αν θα ανοιξει με την καρτα σιμ μας το iphone που ειχαμε αγορασει τοτε οσο εσεις τωρα το 3gs περιπου..οταν βγηκε το πρωτο jb ητανε λιγο χρονοβορο και ειχε μια ( Α ) διαδικασια που ηθελε υπομονη.Μεχρι που τωρα ειναι πολυ πιο (απλα) τα πραγματα με την ενοια του οτι οι ανθροποι που το παλευουνε εχουνε αρκετη εμπειρια και γνωση στην πλατη τους.Να εισαστε σιγουροι οτι λυση θα βρεθει και συντομα.δωστε τους μονο λιγο χρονο και ολα θα πανε κατευχην.

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 05/10/2009 - 01:22

ezgif_com_crop_2.gif


#23   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2009 - 01:39

Ειναι απλα θεμα χρονου...αθανατες εποχες του 1.1.Χ στο 1G ε thanasi?

#24   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 05/10/2009 - 01:41

αθανατες δεν λες τπτ..!Επρεπε να εισαι απο μια γωνια να με δεις μολις το πηρα στα χερια μου την χαρα πηρα που το ειχα αλλα και απογοητευση που δεν μπορουσα να το κανω τπτ..!Ωραια εποχες ομως τοτε..

ezgif_com_crop_2.gif


#25   JorjP

JorjP

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2009 - 02:03

Χαχαχαχαχα......Φίλε thanasi θυμάμαι και εγώ τη χαρά που είχα πάρει οταν αγόρασα το iPhone 1g αλλά και την απογοητευση που πηρα επειδη είμουν τόσο ασχετος που τελικα το ειχα πουλήσει μετα απο 3 μέρες....Δεν αντεχα να το βλέπω μέσα στο κουτί του να κάθεται άπραγο.....Τώρα όμως παιδιά παλεύουμε για ένα μικρό θαυματάκι που μασ κοστισε λίγο πολύ ένα μισθό ( αναλόγως το μισθό βέβαια....) Και η όλη @@@@@@@κία στο όλο θέμα είναι οτι έμαθα για το iphonehellas και αυτό το forum αφού ειχα ήδη αγοράσει το 3GS....Βαλτε και εσείς ρε παιδιά μια γιγαντοαφίσα στον Διεθνή δρόμο Αθηνών - Λαμίας να την δούμε και εμείς οι κακομοίρηδες να ξέρουμε........

ΥΓ : Συγνώμη για την έκφραση "@@@@@κία" αλλά μονο αυτο θα περιέγραφε ακριβώς την παρούσα κατασταση.....

Τελευταία επεξεργασία από: JorjP, 05/10/2009 - 02:07


#26   MaxII

MaxII

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2009 - 02:09

Φιλε thanasis ισως σου φανει περιεργω αυτο που θα σου πω αλλα ουτε να κατεβαζω παιχνιδια με ενδιαφερει ουτε να μπαινω σε "cydia" και να κατεβαζω τζαμπα περιεχομενο ουτε τιποτα τετοιο. Το iphone to χρειαζομαι πραγματικα για δουλεια και το μονο που με ενδιαφερει ειναι να μπορω να το ξεκλειδωσω (unlock μονο!!) ωστε να μπορω να τεσταρω τις εφαρμογες τις εταιριας μου που πρεπει να δουλευουν μεσα απο δυκτιο GSM.

Φτανω λοιπον στο σημειο να αγoραζω με δικα μου λεφτα iphonoτηλεφωνο απο το εξωτερικο γιατι ΔΕΝ μπορω να περιμενω - δεν εχω χρονο να περιμενω - για το ποτε θα "δεησουν" τα δικα μας "μικρομαγαζα" (V & C) να φερουν συσκευες για να κανω τη δουλεια μου. ΕΝΟΟΙΤΕ λοιπον οτι θα εδινα λεφτα αμεσα για να μου εξασφαλισει καποιος ενα unlock.

J/b μπορει να βγει οπως λες και συντομα αλλα .....ξερεις....δεν μου κανει!! Unlock ομως δεν προκειτε να βγει και στο υπογραφω οτι και να λενε!!!

ΝΑΙ ειμαι gadgetακιας, τρελος gadgetακιας αλλα στα 34ρα μου εχω μαθει ποια να ισορροπω τα πραγματα μεταξυ "τωρα παιζω και τωρα δουλευω".

Προσωπικα λοιπον το μονο που μου απομενει να κανω ειναι να παραγγειλω μια συσκευη απο το "Elladistan" και να μπω στην ατελειωτη λιστα της αναμονης ωστε καποια στιγμη να μπορω να εχω στα χερια μου ενα εργαλειο που μου χρειαζετε (για μενα αυτη την στιγμη το iphone ειναι μονο ενα εργαλειο και τιποτα αλλο!!).

Παρεπιπτωντος θα ηθελα να σας πω οτι το επομενω μεγαλο stock θα ερθει τα ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!!....

#27   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 05/10/2009 - 02:16

Δεκτη και σεβαστη η γνωμη σου.Οσο για το Unlock o καιρος θα δειξει μην λεμε μεγαλα λογια :) αυτα απο εμενα :)

ezgif_com_crop_2.gif


#28   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 05/10/2009 - 06:12

Θα σπασει μη σκατε υπομονη ,.,.,


Συμφωνώ απόλυτα!!!

#29   fuzzy

fuzzy

    iPH Addict

  • 725 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/10/2009 - 09:09

Φιλε thanasis ισως σου φανει περιεργω αυτο που θα σου πω αλλα ουτε να κατεβαζω παιχνιδια με ενδιαφερει ουτε να μπαινω σε "cydia" και να κατεβαζω τζαμπα περιεχομενο ουτε τιποτα τετοιο. Το iphone to χρειαζομαι πραγματικα για δουλεια και το μονο που με ενδιαφερει ειναι να μπορω να το ξεκλειδωσω (unlock μονο!!) ωστε να μπορω να τεσταρω τις εφαρμογες τις εταιριας μου που πρεπει να δουλευουν μεσα απο δυκτιο GSM.

Φτανω λοιπον στο σημειο να αγoραζω με δικα μου λεφτα iphonoτηλεφωνο απο το εξωτερικο γιατι ΔΕΝ μπορω να περιμενω - δεν εχω χρονο να περιμενω - για το ποτε θα "δεησουν" τα δικα μας "μικρομαγαζα" (V & C) να φερουν συσκευες για να κανω τη δουλεια μου. ΕΝΟΟΙΤΕ λοιπον οτι θα εδινα λεφτα αμεσα για να μου εξασφαλισει καποιος ενα unlock.

J/b μπορει να βγει οπως λες και συντομα αλλα .....ξερεις....δεν μου κανει!! Unlock ομως δεν προκειτε να βγει και στο υπογραφω οτι και να λενε!!!

ΝΑΙ ειμαι gadgetακιας, τρελος gadgetακιας αλλα στα 34ρα μου εχω μαθει ποια να ισορροπω τα πραγματα μεταξυ "τωρα παιζω και τωρα δουλευω".

Προσωπικα λοιπον το μονο που μου απομενει να κανω ειναι να παραγγειλω μια συσκευη απο το "Elladistan" και να μπω στην ατελειωτη λιστα της αναμονης ωστε καποια στιγμη να μπορω να εχω στα χερια μου ενα εργαλειο που μου χρειαζετε (για μενα αυτη την στιγμη το iphone ειναι μονο ενα εργαλειο και τιποτα αλλο!!).

Παρεπιπτωντος θα ηθελα να σας πω οτι το επομενω μεγαλο stock θα ερθει τα ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!!....


Μπορείς απλά να το αγοράσεις από το εξωτερικό αλλά από χώρα που τα πουλάνε UNLOCKED, όπως στην Ελλάδα. Για παράδειγμα ΙΤΑΛΙΑ, που έχουν από ότι μαθαίνω και πάρα πολύ στοκ τα καταστήματα. ;)

ΥΓ. Από 1.1.1 OTB από Αμερική ξεκίνησα και εγώ :D , μέχρι και hardware Unlocks παίζανε τότε! :blink:

Τελευταία επεξεργασία από: fuzzy, 05/10/2009 - 09:11


#30   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 05/10/2009 - 10:16

Τι να σας πω ρε παιδιά. Είμαι και εγώ από εκείνους τους ταλαιπωρούς που παρασυρθηκανε και το αγορασανε με κλειστά ματιά το 3GS...


Το κάνετε να ακούγεται σαν την πιο άθλια συσκευή του κόσμου, που μόλις την αγοράζετε έχει έναν software διακόπτη που κλειδώνει εντελώς τη συσκευή αχρηστεύοντας την, και ο οποίος ανοίγει μόνο με Jailbreak... Χαλαρώστε λίγο και απολαύστε τη συσκευή σας, έστω και ως έχει. Δεν θα πάθετε και τίποτα για όσο διάστημα δεν θα έχετε Cydia, BT file transfer, SB Settings και themes...

Τελευταία επεξεργασία από: Tillter, 05/10/2009 - 10:18


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες