Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

ειμαι ο μονος που του χαλασε ο mac μετα το update ?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
47 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   lyberis

lyberis

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Twitter:@lyberis1979
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4 +4G
  • GameCenter:iBrobdignagian

Δημοσίευση 06/02/2012 - 11:33

πριν μια βδομαδα παρολα τα προβληματα θα σου ελεγα βουρ , σημερα σου λεω ΜΑΚΡΙΑ . μια το ποντικι δεν ποιανει , μια σκαλωνουν τα προγραμματα ...



Μεγάλε μην γίνεσαι καταστροφολόγος :lol:

Την έχω φάει στην μάπα από το 1995, την έχω δει στα καλά της και στα κακά της, Φαντάζομαι καινούργιος στα ΜΑΚ :lol: :excl:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Sadukios3G

Sadukios3G

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/02/2012 - 11:56

Εμενα το πρωι το MacBook Air για καποιο λογο ετρεχε πολυ αργα τα παντα και ετσι εκανα restart απο το κουμπι γιατι μου εβγαζε ενα error αφου ανοιγε κολλησε στην αρχικη οθονη με το μηλο για κανα 15λεπτο μετα απο 3 restart pali απο το κουμπι μου εβγαλε μια μπαρα κατω απο το μηλο αλλα εξακολουθουσε να τρεχει αργα ετσι εκανα το update αμεσως και τωρα πεταει..!

#33   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 06/02/2012 - 12:02

Εμενα το πρωι το MacBook Air για καποιο λογο ετρεχε πολυ αργα τα παντα και ετσι εκανα restart απο το κουμπι γιατι μου εβγαζε ενα error αφου ανοιγε κολλησε στην αρχικη οθονη με το μηλο για κανα 15λεπτο μετα απο 3 restart pali απο το κουμπι μου εβγαλε μια μπαρα κατω απο το μηλο αλλα εξακολουθουσε να τρεχει αργα ετσι εκανα το update αμεσως και τωρα πεταει..!



Eκανες hard reset? :lol: :lol:
Whatsapp doc?

#34   vidalis

vidalis

    iPH Member

  • 314 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:vidalis

Δημοσίευση 06/02/2012 - 15:01

Μεγάλε μην γίνεσαι καταστροφολόγος :lol:

Την έχω φάει στην μάπα από το 1995, την έχω δει στα καλά της και στα κακά της, Φαντάζομαι καινούργιος στα ΜΑΚ :lol: :excl:


απο g4 ειμαι ... φιλε πληρωσα 1269 ευρω . το λιγοτερο που περιμενω ειναι να μην ζητησουν και αλλα λεφτα για ενα δικο τους λαθος

#35   lyberis

lyberis

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Twitter:@lyberis1979
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4 +4G
  • GameCenter:iBrobdignagian

Δημοσίευση 06/02/2012 - 15:33

χαλασε ο imac . δεν φορτωνει το λειτουργικο


όταν λές δεν φορτώνει το λειτούργικό τι εννοείς??? Σου εμφανίζει φάκελο με ερωτηματικό???

Αναρτημένη εικόνα

απο g4 ειμαι ... φιλε πληρωσα 1269 ευρω . το λιγοτερο που περιμενω ειναι να μην ζητησουν και αλλα λεφτα για ενα δικο τους λαθος



Δεν νομίζω να σου έκαψε τον ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ένα update, γίνεσαι λιγουλάκι τραγικός "Οθελικό ΔΡΑΜΑ :P "


Πάντα μπορείς να κάνεις clean install η time machine restore

η και ακόμα να μπείς σε single user modes cmd + s και στην γραμμή εντολών να δώσεις fsck -f για να κάνεις fix τον δίσκο σου η και ακόμα καλύτερα επιλέγηςτο system recovery εκκίνηση και πάς στo disk utility και κάνεις fix permission η ακόμα και repair disk 8).

#36   lyberis

lyberis

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Twitter:@lyberis1979
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4 +4G
  • GameCenter:iBrobdignagian

Δημοσίευση 06/02/2012 - 15:44

Παιδια μην λετε τετοια γιατι ειμαι ενα βημα πριν την αγορα ενος iMac και τα θοβαμαι αυτα τα περιεργα. :( :unsure:




Μην ξενερώνεις, αυτά γίνονται, σαν να κάνεις upgrade στο ποδηλατό σου καινούργια παετάλια Αλουμινίου να τα έχεις πληρώσει και να ανακαλύψεις στην εγκατάσταση ότι το αριστερό έχεις χαλασμένες Βόλτες, τι θα κάνεις θα πετάξες το ποδήλατο :P Θα πάς το πετάλι σου και θα στο αλλάξουν, και εδώ τα ίδια γίνονται :excl:


Shit Happens.....σημασία έχεις πώς να ξεπεράσεις η πώς να τα προσπεράσεις.


Μόλις το πάρεις με το καλό θα καταλάβεις γιατί μαγεία μιλάνε όπως έλεγε και ο ΜΑΚΑΡΙΤΗΣ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ.

#37   vidalis

vidalis

    iPH Member

  • 314 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:vidalis

Δημοσίευση 06/02/2012 - 15:46

όταν λές δεν φορτώνει το λειτούργικό τι εννοείς??? Σου εμφανίζει φάκελο με ερωτηματικό???

Αναρτημένη εικόνα




Δεν νομίζω να σου έκαψε τον ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ένα update, γίνεσαι λιγουλάκι τραγικός "Οθελικό ΔΡΑΜΑ :P "


Πάντα μπορείς να κάνεις clean install η time machine restore

η και ακόμα να μπείς σε single user modes cmd + s και στην γραμμή εντολών να δώσεις fsck -f για να κάνεις fix τον δίσκο σου η και ακόμα καλύτερα επιλέγηςτο system recovery εκκίνηση και πάς στo disk utility και κάνεις fix permission η ακόμα και repair disk 8).

φιλε το δοκιμασα και λεει να κανω φορματ και μετα ρεστορε απο το τιμε μασινε . προσωπικα δεν ειχα backup . οποιος ξερεις καποιο τοολ ας πει . δουλευουν μονο τα windows .

#38   lyberis

lyberis

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Twitter:@lyberis1979
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4 +4G
  • GameCenter:iBrobdignagian

Δημοσίευση 06/02/2012 - 15:48

φιλε το δοκιμασα και λεει να κανω φορματ και μετα ρεστορε απο το τιμε μασινε . προσωπικα δεν ειχα backup . οποιος ξερεις καποιο τοολ ας πει . δουλευουν μονο τα windows .



Σου λέει να κάνεις Φορμάτ?? Βγάζεις μια φωτογραφία σε παρακαλώ την οθόνη να το δώ, δεν το έχω συναντήσει ποτέ μου!!!

#39   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 06/02/2012 - 15:49

Μην ξενερώνεις, αυτά γίνονται, σαν να κάνεις upgrade στο ποδηλατό σου καινούργια παετάλια Αλουμινίου να τα έχεις πληρώσει και να ανακαλύψεις στην εγκατάσταση ότι το αριστερό έχεις χαλασμένες Βόλτες, τι θα κάνεις θα πετάξες το ποδήλατο :P Θα πάς το πετάλι σου και θα στο αλλάξουν, και εδώ τα ίδια γίνονται :excl:


Shit Happens.....σημασία έχεις πώς να ξεπεράσεις η πώς να τα προσπεράσεις.


Μόλις το πάρεις με το καλό θα καταλάβεις γιατί μαγεία μιλάνε όπως έλεγε και ο ΜΑΚΑΡΙΤΗΣ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ.

Άστα εφερες το καλύτερο παράδειγμα γιατι είμαι τρελός με τα bike αλλα σε αυτο δεν έχεις άδικο.

Τώρα περιμένω τα νέα μοντέλα και μετα με 24 δοσουλες θα το πάρω..!

Ά και δεν είμαι παρά μα παρα πολυ καλός στο λογισμικό MAC OS X LION καθότι έχω περάσει κανά 3 ώρες μπροστά σε ένα MBP και μου ήρθε λίγο βαρύ αλλα στα παράθυρα λαλαο

Τελευταία επεξεργασία από: iFasMan, 06/02/2012 - 15:50


#40   vidalis

vidalis

    iPH Member

  • 314 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:vidalis

Δημοσίευση 06/02/2012 - 15:49

Μην ξενερώνεις, αυτά γίνονται, σαν να κάνεις upgrade στο ποδηλατό σου καινούργια παετάλια Αλουμινίου να τα έχεις πληρώσει και να ανακαλύψεις στην εγκατάσταση ότι το αριστερό έχεις χαλασμένες Βόλτες, τι θα κάνεις θα πετάξες το ποδήλατο :P Θα πάς το πετάλι σου και θα στο αλλάξουν, και εδώ τα ίδια γίνονται :excl:


Shit Happens.....σημασία έχεις πώς να ξεπεράσεις η πώς να τα προσπεράσεις.


Μόλις το πάρεις με το καλό θα καταλάβεις γιατί μαγεία μιλάνε όπως έλεγε και ο ΜΑΚΑΡΙΤΗΣ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ.


φιλε μου ειμαι 16 , ξερεις τι πακετο ειναι να τον παρω να τον παω ακομα και ακτω στην γλυφαδα ? και λενε οτι για ζημια software δεν ευθυνονται . εμενα το θεμα μου ειναι να σωσω τα αρχεια μου . ξερει καποιος πως να το κανω αυτο μεσο windows ? εστω τα itunes μου

#41   lyberis

lyberis

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Twitter:@lyberis1979
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4 +4G
  • GameCenter:iBrobdignagian

Δημοσίευση 06/02/2012 - 15:52

Σου λέει να κάνεις Φορμάτ?? Βγάζεις μια φωτογραφία σε παρακαλώ την οθόνη να το δώ, δεν το έχω συναντήσει ποτέ μου!!!



φιλε μου ειμαι 16 , ξερεις τι πακετο ειναι να τον παρω να τον παω ακομα και ακτω στην γλυφαδα ? και λενε οτι για ζημια software δεν ευθυνονται . εμενα το θεμα μου ειναι να σωσω τα αρχεια μου . ξερει καποιος πως να το κανω αυτο μεσο windows ? εστω τα itunes μου



Στείλε μια φωτό είναι ποιό έυκολο :lol:

#42   lyberis

lyberis

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Twitter:@lyberis1979
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4 +4G
  • GameCenter:iBrobdignagian

Δημοσίευση 06/02/2012 - 15:54

Άστα εφερες το καλύτερο παράδειγμα γιατι είμαι τρελός με τα bike αλλα σε αυτο δεν έχεις άδικο.

Τώρα περιμένω τα νέα μοντέλα και μετα με 24 δοσουλες θα το πάρω..!

Ά και δεν είμαι παρά μα παρα πολυ καλός στο λογισμικό MAC OS X LION καθότι έχω περάσει κανά 3 ώρες μπροστά σε ένα MBP και μου ήρθε λίγο βαρύ αλλα στα παράθυρα λαλαο



Και της αδερφή μου έκατσε βαρύ το κοτόπουλο το μεσημέρι αλλά δεν σημαίνει δεν θα ξαναφάμε ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ, με το που θα το πάρεις και κάτσεις λίγες ώρες μπροστά ΤΟΤΕ ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ, δεν θα ξεκολάς :lol: :lol:

#43   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 06/02/2012 - 15:56

Και της αδερφή μου έκατσε βαρύ το κοτόπουλο το μεσημέρι αλλά δεν σημαίνει δεν θα ξαναφάμε ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ, με το που θα το πάρεις και κάτσεις λίγες ώρες μπροστά ΤΟΤΕ ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ, δεν θα ξεκολάς :lol: :lol:

Χαχαχαχ ότι θα τα πούμε οταν βγει και θα το πάρω απλα δεν ξέρω ποτε περίπου θα βγει το άλλο..

Και vidali καλο θα είναι πάντα να έχεις ένα σκληρο να αποθήκευση τα αρχεία σου γιατι το έχω πάθει αυτο με τα παράθυρα αλλα μετα με το σκληρο είμαι οκ

#44   nikosmdtps

nikosmdtps

    iPH Contributor

  • 1191 μηνύματα
  • Twitter:@nikosmdtps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 06/02/2012 - 15:59

Και την ώρα που γράφω ένα ωραιότατο post που εξηγώ ότι δεν έχω κανένα πρόβλημα από αυτά που διαβάζω με το 10.7.3, τσουπ...deathball και το macbook σταμάτησε να αποκρίνεται για 1 λεπτό.... πάω για το combo update.....

#45   lyberis

lyberis

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Twitter:@lyberis1979
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4 +4G
  • GameCenter:iBrobdignagian

Δημοσίευση 06/02/2012 - 16:01

Και την ώρα που γράφω ένα ωραιότατο post που εξηγώ ότι δεν έχω κανένα πρόβλημα από αυτά που διαβάζω με το 10.7.3, τσουπ...deathball και το macbook σταμάτησε να αποκρίνεται για 1 λεπτό.... πάω για το combo update.....



Αναρτημένη εικόνα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες