Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 3GS vs HTC Hero


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Veruzer

Veruzer

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2009 - 15:59

Γεια χαρα.

Σκεφτομαι τις τελευταιες μερες να αγορασω ενα καινουργιο τηλεφωνο. Και ενω λοιπον ειχα καταληξει στο iPhone 3GS ξαφνικα πετυχα μπροστα μου το HTC Hero και επαθα πλακα με τις δυνατοτητες και τα χαρακτηριστικα του που σε μερικες περιπτωσεις ξεπερνανε το iPhone !!! Αν το καλοσκεφτειτε το μονο υπερ του iPhone εναντι του Hero ειναι η τεραστια πληθωρα εφαρμογων που εχει. Και βλεποντας και το γεγονος οτι τα περιθωρια του Jailbreak με την 3.1 εχουν στενεψει και το γεγονος οτι αποσιαζουν βασικες λειτουργιες απο το iPhone (bluetooth κτλ.) και πρεπει να βαλεις apps για να τα αποκτησεις αυτο με εκανε ακομα πιο διστακτικο. Αν υπηρχαν παντως περισσοτερες εφαρμογες για το Hero θα το ειχα παρει καρφωτος!!! Δε ξερω ρε παιδια ειναι ενα διλημμα που εχω και πραγματικα μια γνωμη σας θα με βοηθουσε.

Thanks in advance ;)

Τελευταία επεξεργασία από: Veruzer, 07/10/2009 - 16:05


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   hector

hector

    iPH Contributor

  • 936 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2009 - 16:38

φιλε μου πραγματι το iphone εχει μερικες βασικες ελειψεις πχ bluetooth.αλλα κυκλοφορουνε τοσα πολλα και τοσα συναρπαστικα apps για αυτο που το κανει πολυ ενδιαφερον τηλεφωνο.συμφωνω οτι το htc εχει καλυτερες δυνατοτης καμερας κλπ αλλα εγω κατα τη γνωμη μου δεν θα αλλαζα ποτε ενα iphone για κατι αλλο.ειναι οπως ειπα οι ατιμες οι εφαρμογες που σε κανουν να το βλεπεις ετσι .αν δεν υπηρχαν δεν θα ελεγε και πολλα το iphone για μενα.'

Οπως ειναι τα πραγματα για να μην στα πολυλογω
iPhona και παλι iPhone ;)

#3   Veruzer

Veruzer

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2009 - 18:25

Thanks για την απαντηση φιλος. Και οσοι βλεπετε το τοπικ απαντηστε και εσεις. Η γνωμη σας μετραει :)

Τελευταία επεξεργασία από: Veruzer, 08/10/2009 - 18:26


#4   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2009 - 18:29

Και εγω iPhone.. Τα apps ειναι ολα τα λεφτα.. Κυριολεκτικα!! :lol: Και το HTC Hero φαινεται πολυ καλο τηλεφωνο. Αν θες περιμενεις ακομα λιγο, γιατι βγαινουν και μερικα νεα μοντελα της HTC.. Π.χ. HTC HD2.. Παντοφλα, αλλα ωραια παντοφλα!(ε 4.3 inches παντοφλα δεν ειναι? Το PSP Go 3.8 inches ειναι η οθονη!!)

#5   Veruzer

Veruzer

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2009 - 02:04

Δε λεω, καλος ο επεξεργαστης του HTC HD2 στο 1Ghz, αλλα δεν ενδιαφερομαι και πολυ για Windows Mobile συσκευη. Καιρος να δοκιμασουμε κατι διαφορετικο :rolleyes:

#6   mdspell

mdspell

    iPH User

  • 196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2009 - 21:56

Επίσης υπάρχει αντίστοιχο του appstore στο hero που έχει πολλές εφαρμογές που είναι φυσικά ακόμη σε νηπιακό στάδιο και ούτε συγκρίνονται με τα apps του appstore, αλλά σίγουρα μελλοντικά θα δούμε και εκεί αξιόλογες εφαρμογές. Επίσης χρειάζεται λίγη βελτίωση το nterface του store του και η ταχύτητα απόκρισής του. Πολύ ωραίο το hero με καλή απόκριση της οθόνης(όχι σαν του iphone φυσικά) αλλά πολύ μικρή η οθόνη του:(

Τελευταία επεξεργασία από: mdspell, 10/10/2009 - 21:58


#7   bene

bene

    iPH Member

  • 271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2009 - 22:19

πρεπει να περιμενεις να δεις πως θα τα παει το android..
μεχρι στιγμης δεν υπαρχει συγκριση με το 3gs

#8   Veruzer

Veruzer

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2009 - 23:37

Επίσης υπάρχει αντίστοιχο του appstore στο hero που έχει πολλές εφαρμογές που είναι φυσικά ακόμη σε νηπιακό στάδιο και ούτε συγκρίνονται με τα apps του appstore, αλλά σίγουρα μελλοντικά θα δούμε και εκεί αξιόλογες εφαρμογές. Επίσης χρειάζεται λίγη βελτίωση το nterface του store του και η ταχύτητα απόκρισής του. Πολύ ωραίο το hero με καλή απόκριση της οθόνης(όχι σαν του iphone φυσικά) αλλά πολύ μικρή η οθόνη του:(

Ε δεν ειναι και μικρη. 0,3 inches μικροτερη απο του iPhone ειναι :rolleyes:

πρεπει να περιμενεις να δεις πως θα τα παει το android..
μεχρι στιγμης δεν υπαρχει συγκριση με το 3gs


Μακαρι να αρχισει να αναπτυσσεται το Android. Να υπαρξει και λιγο ανταγωνισμος μηπως και αλλαξουν καποια δεδομενα με την Apple γιατι την ειδε μονοπωλιο και κανει τους χρηστες οτι θελει.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες