Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 17 ψήφοι

Εγγύηση Apple στην Ελλάδα. Τι ισχύει τελικά ;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2268 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#391   Kwnstantinos1988

Kwnstantinos1988

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4 +4G
  • GameCenter:Kostad13

Δημοσίευση 02/04/2014 - 21:26

Απο τη στιγμή που λέει Replaced, η συσκευή είναι απο αντικατάσταση. Ανακατασκευασμένο.
 
Η όλη υπόθεση δεν είναι ξεκάθαρη πάντως μιας και δε μπορείς να ξέρεις τι έκαναν οι προηγούμενοι..
 
Ή ακόμα και το ίδιο το τρομερό Service του Γερμανού. Ας τσεκάρει πάντως τον αισθητήρα στο SIM Tray αν είναι λευκός.

Δεν έχει πάει να το πάρει!!!
Όταν πάτησα το ιμει μου έγραψε πρώτα νομίζω this serial number does not exist,the phone has been replaced
Το κινητό του είπανε ότι δεν είναι στο σέρβις
Άρα μάλλον ή δίνει τα 250 ή δεν παίρνει το τηλέφωνο?εγώ αυτό εικάζω.
Αυτό το ´πείραγμά´ στο λογισμικό τι μπορεί να είναι?
Το κινητό δεν ήταν jb.το είχα δει και εγώ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#392   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/04/2014 - 21:40

Το μήνυμα που βλέπεις αφορά συσκευές που έχουν γίνει αντικατάσταση.

 

Να μάθεις ακριβώς τι εννοούν για το λογισμικό. Τι άλλο θα σκεφτούν για να τα παίρνουν.

 

Φυσικά και δε δίνει τα 250Ε.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#393   ckanas

ckanas

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 04/04/2014 - 07:52

Εξαιρετικό post φίλε!



#394   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 664 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/04/2014 - 07:47

Καλημέρα ..για επισκευή power buton σεphone 5 απο plaisio πάω avatro και απο μόνος μου σωστά !! Δεν χρειάζεται να πάω στο service σε κάποιο πλαίσιο!!
Και κάτι άλλο .η avatro επισκευάζει την συσκευή αν η απλα διαπιστώνει το πρόβλημα και προχωρά σε αντικατάσταση με κάποιο ανακατασκευασμένο..??

#395   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 664 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/04/2014 - 08:41

Επίσης ξέρει κανείς αν την άλλη εβδομάδα που θα βρίσκομαι Λονδίνο πάω σε ενα apple store με την συσκευή μου τι θα γίνει λέτε ;;θα μου την αλλάξουν επιτόπου ,θα με στείλουν σε Σερβις αλλού; Γνωρίζει κάποιος αν Αγγλία ισχύει 2ετης εγγύηση;
Ευχαριστώ πολυ;

#396   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 16/04/2014 - 09:17

Επίσης ξέρει κανείς αν την άλλη εβδομάδα που θα βρίσκομαι Λονδίνο πάω σε ενα apple store με την συσκευή μου τι θα γίνει λέτε ;;θα μου την αλλάξουν επιτόπου ,θα με στείλουν σε Σερβις αλλού; Γνωρίζει κάποιος αν Αγγλία ισχύει 2ετης εγγύηση;
Ευχαριστώ πολυ;

Άνοιξε το επιτόπου κ δοκίμασε το με κάρτα απο κει, αν έρθεις εδω μετα μπλεκεις φιλε...

#397   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 664 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/04/2014 - 09:22

Καλημέρα φίλος ..εννοώ αν πάω σε apple store στο Λονδίνο με την προβληματική συσκευή που εχω αγοράσει απο την Ελλάδα τι θα γίνει;; Θα με εξυπηρετήσουν κανονικά; Ισχύει 2ετης εγγύηση της EU στην Αγγλία ;;

#398   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/04/2014 - 11:41

Καλημέρα ..για επισκευή power buton σεphone 5 απο plaisio πάω avatro και απο μόνος μου σωστά !! Δεν χρειάζεται να πάω στο service σε κάποιο πλαίσιο!!
Και κάτι άλλο .η avatro επισκευάζει την συσκευή αν η απλα διαπιστώνει το πρόβλημα και προχωρά σε αντικατάσταση με κάποιο ανακατασκευασμένο..??

Δεν είναι δική σου αρμοδιότητα το Service, αλλά του πωλητή.

 

Εκεί που έγινε η αγορά θα το πας.

 

Επίσης ξέρει κανείς αν την άλλη εβδομάδα που θα βρίσκομαι Λονδίνο πάω σε ενα apple store με την συσκευή μου τι θα γίνει λέτε ;;θα μου την αλλάξουν επιτόπου ,θα με στείλουν σε Σερβις αλλού; Γνωρίζει κάποιος αν Αγγλία ισχύει 2ετης εγγύηση;
Ευχαριστώ πολυ;

Αν είναι εντός του 1 έτους απο την αγορά, φυσικά και το πας Apple Store αφού έχεις την επιλογή.

 

Διαφορετικά για το 2ο χρόνο θα σε στείλουν εκεί που έκανες την αγορά, στο πωλητή.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#399   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 664 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/04/2014 - 11:52

Είμαι στον 2 χρόνο Νικολή και το είχα πάρει απο το πλαίσιο στην παλιά μας γειτονιά.(πλαίσιο αργυρουπολης)το θέμα ειναι ότι πλαίσιο εδώ κοντά που είμαι τώρα δεν υπαρχει σε ακτίνα 150 Χμ!!
Μίλησα μαζί τους για να το στείλω με courier αλλα δεν δέχονται συσκευές για Σέρβις αν δεν γίνει παραλαβή παρουσία του πελατη.αναγκαστικα θα περιμένω όταν έρθω Αθήνα να το πάω!!θα ήθελα να το πάω όμως μόνος μου στην avrato;;
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες..

#400   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/04/2014 - 11:56

Όσο και αν έχεις την επιλογή για την Arvato, δεν είναι δική σου ευθύνη..

 

Θα το πας στο Πλαίσιο και ας κόψουν το λαιμό τους να βρούν λύση να το στείλουν.. :)


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#401   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 20/04/2014 - 19:02

Σήμερα μου έπεσε ένα χαρτί που δίνει ο Γερμανός με της συσκευές που πουλάει περί των εγγυήσεων και παει λέγοντας
Δείτε ....
Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1398013244.244474.jpg   226.73KB   89 λήψεις
Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1398013284.026160.jpg   259.57KB   84 λήψεις

Στην Apple δίνει 3 μέρες doa και 1 χρόνο εγγύηση χαχα

#402   skiperakoss

skiperakoss

    iPH Member

  • 266 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 20/04/2014 - 21:23

Ναι,μου το είχαν δωςει κι εμένα οταν,για πρώτη και τελευταία φορά,αγόρασα ενα iPhone απο δαύτους.
Π@π@ριες.......

#403   tommis

tommis

    iPH Enthousiast

  • 492 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 21/04/2014 - 00:40

Έχω 3 εβδομάδες που παλεύω να βγάλω άκρη με 2 5ντάρια το ένα στον πρώτο χρόνο με θέμα μπαταρίας και το άλλο στο κουμπί έντασης είναι στον δεύτερο χρόνο βαρέθηκα της βλακώδης απάντησης και ηλίθιες δικαιολογίες τους το πρώτο είναι γδαρμένο και λείπουν εξαρτήματα από μέσα και το δεύτερο έχει λήξει η εγγύηση και τα δυο από vodafone αλλά και στην apple που πήρα τηλ.δεν έβγαλα άκρη δεν ξέρω τη να κάνω

#404   bezoss

bezoss

    iPH Enthousiast

  • 409 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 21/04/2014 - 15:50

Έχω 3 εβδομάδες που παλεύω να βγάλω άκρη με 2 5ντάρια το ένα στον πρώτο χρόνο με θέμα μπαταρίας και το άλλο στο κουμπί έντασης είναι στον δεύτερο χρόνο βαρέθηκα της βλακώδης απάντησης και ηλίθιες δικαιολογίες τους το πρώτο είναι γδαρμένο και λείπουν εξαρτήματα από μέσα και το δεύτερο έχει λήξει η εγγύηση και τα δυο από vodafone αλλά και στην apple που πήρα τηλ.δεν έβγαλα άκρη δεν ξέρω τη να κάνω

http://www.iphonehel...e/#entry1416320

Τσέκαρε εδώ....αγορασμένο από Πλαίσιο (Με vodafone στικεράκι πάνω) και στην μια βδομάδα που το πήγα ο ίδιος στην ΑΡβάτο  τα ίδια (έλειπαν εξαρτήματα μπλα μπλα...) Τυχαίο? Δεν νομίζω...μετά από 1μισι μήνα και καταγγελίες βρήκα το δίκιο μου και η vodafone στην ερώτηση πως συνέβη όλο αυτό? Δεν είχε απάντηση και το ψάχνει με την apple Λέει.....τρέχα βρες στο Ελλαδιστάν και άντε να βρείς το δίκιο σου!



#405   karasarinis

karasarinis

    iPH Contributor

  • 1026 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 21/04/2014 - 17:08

Σήμερα μου έπεσε ένα χαρτί που δίνει ο Γερμανός με της συσκευές που πουλάει περί των εγγυήσεων και παει λέγοντας
Δείτε ....
attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1398013244.244474.jpg
attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1398013284.026160.jpg

Στην Apple δίνει 3 μέρες doa και 1 χρόνο εγγύηση χαχα

 

 

Το ιδιο χαρτι μου εδωσαν προχθες σε αγορα ipad και αφου τους τα εψαλα για την 2ετη εγγυηση τους το πεταξα και στον παγκο αυτο το χαρτι...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 15

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (8), Bing (1)