Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

AirPods Pro


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2542 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1396   karless

karless

    iPH Hero

  • 5021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 12/12/2020 - 17:16

Σας ευχαριστώ πολύ παίδες , θα πάρω την παραπάνω που μου προτείνατε από Amazon de καθώς είναι ακριβώς στα γούστα που έχω!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1397   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/12/2020 - 17:25

Οι δύο καλύτερες (μεταλλικές) θήκες που είχα ποτέ για Airpods ήταν οι παρακάτω.

Tις είχα πάρει από Αμερική αλλά μετά διαπίστωσα οτι τις είχαν και τα ευρωπαϊκά Amazon. 

Αν τις πάρει το μάτι σας πουθενά να βγαίνουν για τα Αirpods Pro ρίξτε μου ένα μήνυμα pls.

Δεν τις έχω ξαναβρεί πουθενά. Ευχαριστώ!

 

 

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  556.jpg   79.36KB   64 λήψεις
  • Συνημμένο αρχείο  555.jpg   54.13KB   64 λήψεις


#1398   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 12/12/2020 - 17:35

Ερώτηση. Τα πήρε φίλη. Τα έχει στη φόρτιση με το κινητό δίπλα εδώ και κάνα 3ωρο και ακόμα δεν έχουν πάρει το update. (Με ανοιχτό το καπάκι για να είναι συνδεδεμένα με το κινητό). Έκανε reset και πάλι την διαδικασία αλλά τιποτα. Έχουμε κάποιο τιπ;

#1399   giannisk82

giannisk82

    iPH Addict

  • 748 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 12/12/2020 - 17:37

Ερώτηση. Τα πήρε φίλη. Τα έχει στη φόρτιση με το κινητό δίπλα εδώ και κάνα 3ωρο και ακόμα δεν έχουν πάρει το update. (Με ανοιχτό το καπάκι για να είναι συνδεδεμένα με το κινητό). Έκανε reset και πάλι την διαδικασία αλλά τιποτα. Έχουμε κάποιο τιπ;

Να κλείσει το καπάκι. 


Τελευταία επεξεργασία από: giannisk82, 12/12/2020 - 17:37


#1400   karasarinis

karasarinis

    iPH Contributor

  • 1026 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 12/12/2020 - 17:40

Ερώτηση. Τα πήρε φίλη. Τα έχει στη φόρτιση με το κινητό δίπλα εδώ και κάνα 3ωρο και ακόμα δεν έχουν πάρει το update. (Με ανοιχτό το καπάκι για να είναι συνδεδεμένα με το κινητό). Έκανε reset και πάλι την διαδικασία αλλά τιποτα. Έχουμε κάποιο τιπ;


Δεν χρειάζεται ούτε πορτακι ανοιχτό, ούτε στο φορτιστή. Εμένα πήραν αναβάθμιση κατευθείαν. Τα σύνδεσα με το κινητό, τα δοκίμασα, τα έβαλα στη θήκη παλι και μέχρι να τα βάλω για φόρτιση μετά από 15 λεπτά πάνω κάτω, κοίταξα και είχαν αναβαθμιστεί. Μόνο σε WiFi να είναι συνδεδεμένη.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1401   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 12/12/2020 - 17:43

Οκ θα της το πω. Ευχαριστώ!

Απλά και εγώ είχα διαβάσει ότι πρέπει να είναι στο φορτιστή για την αναβάθμιση. Λάθος μου.

#1402   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 12/12/2020 - 18:15

Στα 17€ την βρήκα και την πήρα. https://www.meridiob...o-leather-case/ Δερμάτινη θήκη, όμορφη και με δυνατότητα ασύρματης φόρτισης των airpods.


Γιατί οι θήκες έχουν πρόβλημα με την ασύρματη φόρτιση?

#1403   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 12/12/2020 - 18:18

Έχοντας πάντως κλείσει 2 βδομάδες και κάτι με τα ακουστικά, οι εντυπώσεις είναι άριστες.

 

Η πιο σημαντική, που τα πρώτης γενιάς στα έκαναν πλανήτες, η ακαριαία σύνδεση πρίν κάν τα φορέσεις.

 

Σίγουρα καλύτερος ήχος (όχι τρελά πράγματα), πιο καθαρός και με καλύτερο μπάσο.

 

Αυτό βέβαια που είναι εκνευριστικό πλέον και αντιμετωπίζουν οι 9/10, είναι πως τα ακουστικά δεν κάθονται καλά στα αυτιά που πρέπει συνέχεια να τα φτιάχνεις για να μη βρεθείς προ εκπλήξεως.

 

Το ειρωνικό της υπόθεσης είναι πως τα προηγούμενα δεν είχαν τέτοιο θέμα, δε 'πα να χοροπήδαγες.

 

Το θέμα προφανώς είναι απο τα "φιλική συμμετοχή" Tips που ασχέτως μεγέθους δεν αλλάζει τίποτα.

 

Μετά απο πολύ ψάξιμο είμαι σε αναμονή Memory Foam Tips μπας και τελικά σωθεί το πράγμα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1404   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/12/2020 - 18:19

όλες οι οδηγίες αναφέρουν οτι πρέπει να είναι σε φόρτιση για να γίνει update. 
 

How to update AirPods Pro
AirPods updates happen on the down-low. You can’t tell them to update. And Apple’s wireless earbuds don’t make it easy for you to know if a new firmware version has been installed. The best you can do to request an update is put your AirPods Pro in their case, with the case getting power. And the iPhone that they are paired with needs to be close by. Then wait.
 
Realistically, this is a problem only for people who get antsy about controlling firmware updates, and who want the latest as soon as they can get it. For everyone else, just keep using your AirPods Pro. The update will happen without you having to do a thing.

 

https://www.cultofma...irmware-update/
 

Οκ θα της το πω. Ευχαριστώ!

Απλά και εγώ είχα διαβάσει ότι πρέπει να είναι στο φορτιστή για την αναβάθμιση. Λάθος μου.



#1405   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/12/2020 - 18:59

Έχοντας πάντως κλείσει 2 βδομάδες και κάτι με τα ακουστικά, οι εντυπώσεις είναι άριστες.

Η πιο σημαντική, που τα πρώτης γενιάς στα έκαναν πλανήτες, η ακαριαία σύνδεση πρίν κάν τα φορέσεις.

Σίγουρα καλύτερος ήχος (όχι τρελά πράγματα), πιο καθαρός και με καλύτερο μπάσο.

Αυτό βέβαια που είναι εκνευριστικό πλέον και αντιμετωπίζουν οι 9/10, είναι πως τα ακουστικά δεν κάθονται καλά στα αυτιά που πρέπει συνέχεια να τα φτιάχνεις για να μη βρεθείς προ εκπλήξεως.

Το ειρωνικό της υπόθεσης είναι πως τα προηγούμενα δεν είχαν τέτοιο θέμα, δε 'πα να χοροπήδαγες.

Το θέμα προφανώς είναι απο τα "φιλική συμμετοχή" Tips που ασχέτως μεγέθους δεν αλλάζει τίποτα.

Μετά απο πολύ ψάξιμο είμαι σε αναμονή Memory Foam Tips μπας και τελικά σωθεί το πράγμα.

Τα είχα αγοράσει περίπου το πρώτο διάστημα που κυκλοφόρησαν εδώ και έφαγα μεγάλο πακέτο, αφού το πρώτο 24ωρο έκαναν το τέλειο seal στο αυτί μου (θυμάμαι είχα κατέβει βόλτα Ερμού και είχα πάθει σοκ με τη μόνωση στο μετρό κλπ).

Την επόμενη μέρα, ήμουν σε δουλειά στο δρόμο και δεν είχα καθόλου το νου μου στα ακουστικά, ε λοιπόν σε μια φάση, πάρ'το κάτω το ένα ακουστικό, το οποίο έκανε ένα βαθούλωμα ΝΑ, με το συμπάθειο. Είχα βάλει και φωτό εδώ, τότε.

Από εκεί κι έπειτα, προσπαθούσα να τα στερεώσω στα αυτιά μου, μάταια.
Νομίζω ότι γίνεται degrade το υλικό με το πέρασμα των ημερών λόγω της θερμοκρασίας του αυτιού σε συνδυασμό με το κερί και μαλακώνει απίστευτα.

Περιττό να σου πω πως τα πούλησα την ίδια μέρα και ξαναγόρασα τα Airpods 2, τα οποία έχω μέχρι σήμερα... Ελπίζω κάποια στιγμή να λύσουν αυτό το πρόβλημα.

#1406   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 12/12/2020 - 19:06

Το ίδιο έπαθε και η κοπέλα μου.

 

Της έφυγε το ένα ακουστικό -ευτυχώς- ενώ είχε μπεί μόλις σπίτι και τη γλίτωσε.

 

Εγώ θα πω απλά πως είναι τραγικό να πληρώνεις κάτι και να πρέπει να πληρώσεις έξτρα κάτι επιπλέον για να το κάνεις να δουλέψει σωστά.

 

Λογικά το θέμα των Tips θα το φτιάξουν στα 2.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1407   fireleader

fireleader

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 12/12/2020 - 19:37

Είναι έλεγχος συσκευής, όχι αυτόματη αντικατάσταση. Σε περίπτωση όμως που τα ακουστικά ελεγχθούν και τελικά δεν εμπίπτουν στο πρόγραμμα αντικατάστασης, ο φίλος θα πρέπει να πληρώσει τα έξοδα της μεταφοράς.

Όχι, τα μεταφορικά θα τα πληρώσω στο τέλος μόλις συμβεί η αντικατάσταση με το πρόγραμμα αντικατάστασης. Αυτή είναι η συμφωνία που έχουν με την ACS. 



#1408   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 12/12/2020 - 19:57

Έχοντας πάντως κλείσει 2 βδομάδες και κάτι με τα ακουστικά, οι εντυπώσεις είναι άριστες.

Η πιο σημαντική, που τα πρώτης γενιάς στα έκαναν πλανήτες, η ακαριαία σύνδεση πρίν κάν τα φορέσεις.

Σίγουρα καλύτερος ήχος (όχι τρελά πράγματα), πιο καθαρός και με καλύτερο μπάσο.

Αυτό βέβαια που είναι εκνευριστικό πλέον και αντιμετωπίζουν οι 9/10, είναι πως τα ακουστικά δεν κάθονται καλά στα αυτιά που πρέπει συνέχεια να τα φτιάχνεις για να μη βρεθείς προ εκπλήξεως.

Το ειρωνικό της υπόθεσης είναι πως τα προηγούμενα δεν είχαν τέτοιο θέμα, δε 'πα να χοροπήδαγες.

Το θέμα προφανώς είναι απο τα "φιλική συμμετοχή" Tips που ασχέτως μεγέθους δεν αλλάζει τίποτα.

Μετά απο πολύ ψάξιμο είμαι σε αναμονή Memory Foam Tips μπας και τελικά σωθεί το πράγμα.

Αν βρεις κάτι καλό σε Memory Foam Tips πες και σε εμάς μπάσκετ και το σώσουμε.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

#1409   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 12/12/2020 - 21:25

Ήμουν ανάμεσα στα Dekoni, AirFoams Pro Active 2.0 (που συνδυάζουν το Tip της Apple) και στα Comply 2.0 που διόρθωσαν τα προβλήματα της 1η έκδοσης.

 

Τελικά κατέληξα σε αυτά της Comply μιας και είχαν τις καλύτερες κριτικές.

 

Μέσα στη βδομάδα θα τα 'χω.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1410   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 12/12/2020 - 21:47

Ήμουν ανάμεσα στα Dekoni, AirFoams Pro Active 2.0 (που συνδυάζουν το Tip της Apple) και στα Comply 2.0 που διόρθωσαν τα προβλήματα της 1η έκδοσης.

 

Τελικά κατέληξα σε αυτά της Comply μιας και είχαν τις καλύτερες κριτικές.

 

Μέσα στη βδομάδα θα τα 'χω.

Ευχαριστούμε για τα tips! Κι εγώ αυτά θα πάρω μάλλον μιας και τα Dekoni από Αμερική μαζί με τελωνείο θα βγουν κανά κατοστάρι....

Κάτσε έχει και Ευρώπη αντιπροσώπους.


Τελευταία επεξεργασία από: alej, 12/12/2020 - 21:50


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 13

0 μέλη, 12 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)