Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

The new iMac


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
41 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 11/11/2009 - 16:12

απο ευρώπη δεν υπάρχη θέμα τελωνείου


ναι αυτο ειπα... αρκει η ανταποκριση να ειναι απο Ευρωπη και οχι απευθειας πτηση Αμερικη > Ελλαδα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2009 - 17:43

Το Apple Care μπορει καποιος να το αγορασει απο εξωτερικο (ακομα και μεσω internet), αρκει να δηλωσει διευθυνση εξωτερικου στην αρχικη εγγραφη. Μετα με ενα απλο τηλεφωνημα μπορει να δηλωσει αλλαγη διευθυνσης και να δωσει της Ελλαδας. Κατα τ'αλλα το Apple Care ισχυει κανονικοτητα στην Ελλαδα, και καλυπτεσαι πληρως.

Καλά κόλλησε ο μυαλός μου, είχα μείνει στις παλιές εποχές Rainbow.... έχεις δίκιο για το Apple Care

H φουλ λίστα των Apple authorised resellers στην Ελλάδα (Κύπρος included) είναι εδώ: rainbow link

Επαγγελματικά για after sales εξυηπηρέτηση πιστεύω πως είναι οι ακόλουθες: System Graph, Document, Comart και Ηλεκτρογραφική (Αθήνα πάντα)

Τελευταία επεξεργασία από: adenadoume, 11/11/2009 - 17:44


#18   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2009 - 18:00

παράγγειλα εγώ το macbook απο applestore βελγιου 929 ευρώ

Ξέχασα... Καλορίζικος ο νέος MacBook!

Τελευταία επεξεργασία από: adenadoume, 11/11/2009 - 18:01


#19   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/11/2009 - 18:08

Ξέχασα... Καλορίζικος ο νέος MacBook!

thx ασε είναι απίστευτο.

#20   yanisone

yanisone

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2009 - 20:25

Και φυσικά τίθεται και ένα άλλο θέμα. Αγοράζοντας τα Mac μας από την Ελλάδα, ανεβάζουμε τις πωλήσεις στην χώρα μας και αυτό είναι απαραίτητο ώστε επιτέλους να μας προσέξει και εμάς η "μαμά¨ Apple! Κάνουμε χρόνια τώρα αγώνα για να δούμε το Apple Hellas!

#21   geoko86

geoko86

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 11/11/2009 - 20:44

Παιδιά εγώ μόλις πήρα το iMac 21,5"....ευχαριστώ ευχαριστώ...
Αλλά υπάρχει ενα θεματακι: ενώ το κουτί απέξω γράφει ασύρματο πληκτρολόγιο μέσα έχει με καλώδιο...μπορώ να κινηθώ κάπως για να το διεκδικήσω ή να παει στα κομμάτια... Η αλήθεια είναι ότι θα το γουστάρω το ασύρματο πληκτρολόγιο...
Συμβουλεψτε με παρακαλώ...

#22   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2009 - 20:55

Και φυσικά τίθεται και ένα άλλο θέμα. Αγοράζοντας τα Mac μας από την Ελλάδα, ανεβάζουμε τις πωλήσεις στην χώρα μας και αυτό είναι απαραίτητο ώστε επιτέλους να μας προσέξει και εμάς η "μαμά¨ Apple! Κάνουμε χρόνια τώρα αγώνα για να δούμε το Apple Hellas!


Μέγα θέμα αυτό που θίγεις, είμαστε ακόμα τρίτος κόσμος για την Apple, καθώς δεν μπορεί να μετρηθεί πόσα μηχανάκια έχουν έρθει απ'έξω (Ευρώπη εννοώ) όλα αυτά τα χρόνια...

Πάντως με την νέα ιδιοκτησία φαίνεται να ξεσκουριάζει η Rainbow και σε ένα βαθμό (έμμεσα) έχουν επηρεάσει και οι πωλήσεις των iPhone στην Ελλάδα κάνοντας πιό γνωστά τα Mac.

Τουλάχιστον φτιάχνουν το apple.com.gr για να σταματήσουμε να βλέπουμε boxerάκια στην διεύθυνση apple που έχει κατοχυρωθεί σε όλες τις χώρες...εκτός από την Ελλάδα.

edit: @geoko86 εννοείται πως θα το απαιτήσεις... ποιό mouse έχει μέσα;

Τελευταία επεξεργασία από: adenadoume, 11/11/2009 - 20:57


#23   geoko86

geoko86

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 11/11/2009 - 21:03

Μέγα θέμα αυτό που θίγεις, είμαστε ακόμα τρίτος κόσμος για την Apple, καθώς δεν μπορεί να μετρηθεί πόσα μηχανάκια έχουν έρθει απ'έξω (Ευρώπη εννοώ) όλα αυτά τα χρόνια...

Πάντως με την νέα ιδιοκτησία φαίνεται να ξεσκουριάζει η Rainbow και σε ένα βαθμό (έμμεσα) έχουν επηρεάσει και οι πωλήσεις των iPhone στην Ελλάδα κάνοντας πιό γνωστά τα Mac.

Τουλάχιστον φτιάχνουν το apple.com.gr για να σταματήσουμε να βλέπουμε boxerάκια στην διεύθυνση apple που έχει κατοχυρωθεί σε όλες τις χώρες...εκτός από την Ελλάδα.

edit: @geoko86 εννοείται πως θα το απαιτήσεις... ποιό mouse έχει μέσα;


Να σου πω κάτι δεν είδα ακόμη είμαι για καφέ τώρα...ο πωλητής εκεί κατα την διαδικασια έγκρισης των δόσεων μου το ανέφερε αλλά εγώ δεν έδωσα σημασία εκείνη την στιγμή ο βλάκας - και μου κανε εντύπωση το γεγονός ότι πουλάει ξεχωριστά ασύρματα πληκτρολογια (στο public). Για το ποντίκι μου πε ότι είναι το magic touch. Επεισης μου πε από Δεκεμβρη θα ρθουν κομμάτια με ασύρματο πληκτρολόγιο. Στο πλαίσιο ακόμη δεν τα ζουν φέρει τα new iMac.
Λες να πάρω αύριο τηλ να το αναφέρω κ να πάρω μαζί μου το πληκτρολόγιο μήπως μου το ανταλλάξουν με ασύρματο;

#24   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2009 - 21:23

Να σου πω κάτι δεν είδα ακόμη είμαι για καφέ τώρα...ο πωλητής εκεί κατα την διαδικασια έγκρισης των δόσεων μου το ανέφερε αλλά εγώ δεν έδωσα σημασία εκείνη την στιγμή ο βλάκας - και μου κανε εντύπωση το γεγονός ότι πουλάει ξεχωριστά ασύρματα πληκτρολογια (στο public). Για το ποντίκι μου πε ότι είναι το magic touch. Επεισης μου πε από Δεκεμβρη θα ρθουν κομμάτια με ασύρματο πληκτρολόγιο. Στο πλαίσιο ακόμη δεν τα ζουν φέρει τα new iMac.
Λες να πάρω αύριο τηλ να το αναφέρω κ να πάρω μαζί μου το πληκτρολόγιο μήπως μου το ανταλλάξουν με ασύρματο;

Άκυρο!

Από την ιστοσελίδα του Public περιγραφή χαρακτηριστικών για όλους τους νέους iMac:

Ενσύρματο πληκτρολόγιο και Magic Mouse.
Ο νέος iMac διατίθεται απο την επίσημη αντιπροσωπία με ενσύρματο πληκτρολόγιο και το Magic Mouse.

Προφανώς κάνουν ειδικές παραγγελίες και αν και τονίζουν από την επίσημη αντιπροσωπεία (ανορθόγραφα κιόλας) πιθανόν να κάνουν παράλληλη εισαγωγή μέσω κάποιας συμφωνίας με rainbow...

Τελευταία επεξεργασία από: adenadoume, 11/11/2009 - 21:26


#25   geoko86

geoko86

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 11/11/2009 - 21:32

Άκυρο!

Από την ιστοσελίδα του Public περιγραφή χαρακτηριστικών για όλους τους νέους iMac:


Προφανώς κάνουν ειδικές παραγγελίες και αν και τονίζουν από την επίσημη αντιπροσωπεία (ανορθόγραφα κιόλας) πιθανόν να κάνουν παράλληλη εισαγωγή μέσω κάποιας συμφωνίας με rainbow...


επομένως για να καταλάβω φίλε θα το απαιτησω αύριο και αν δέν με ικανοποιήσουν να καλέσω το ΙΝΚΑ;

#26   jonk

jonk

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/11/2009 - 21:38

Να σου πω κάτι δεν είδα ακόμη είμαι για καφέ τώρα...ο πωλητής εκεί κατα την διαδικασια έγκρισης των δόσεων μου το ανέφερε αλλά εγώ δεν έδωσα σημασία εκείνη την στιγμή ο βλάκας - και μου κανε εντύπωση το γεγονός ότι πουλάει ξεχωριστά ασύρματα πληκτρολογια (στο public). Για το ποντίκι μου πε ότι είναι το magic touch. Επεισης μου πε από Δεκεμβρη θα ρθουν κομμάτια με ασύρματο πληκτρολόγιο. Στο πλαίσιο ακόμη δεν τα ζουν φέρει τα new iMac.
Λες να πάρω αύριο τηλ να το αναφέρω κ να πάρω μαζί μου το πληκτρολόγιο μήπως μου το ανταλλάξουν με ασύρματο;



Δυστυχως φιλε μου η "Αντιπροσωπεια" Rainbow πρωτοπορει για μια ακομη φορα

http://www.wiggler.g...ew-greek-imacs/

Καλοριζικος :rolleyes:

Τελευταία επεξεργασία από: jonk, 11/11/2009 - 21:39


#27   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2009 - 21:41

επομένως για να καταλάβω φίλε θα το απαιτησω αύριο και αν δέν με ικανοποιήσουν να καλέσω το ΙΝΚΑ;


Το αντίθετο, εφόσον στις προδιαγραφές γράφουν ενσύρματο δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

Αν θες να τους ζητήσεις να στο αλλάξουν αυτό είναι άλλο θέμα, στην Ελλάδα είμαστε αν κάνεις λίγη φασαρία όλα γίνονται... :D

edit: Χρησιμοποίησε και τις πληροφορίες του link που αναφέρει ο jonk μπας και γίνει κάτι...

...πάνω που είχα πει καλό λόγο για την rainbow...

Τελευταία επεξεργασία από: adenadoume, 11/11/2009 - 21:44


#28   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2009 - 00:14

Τα πρώτα συγκριτικά test όλης της σειράς των νέων iMac, ανακυρήσσουν "βασιλιά" τoν iMac 27" 2.8Ghz Core i7!

Το γράφημα το οποίο είναι σύνθεση του Timon Royer από benchmark tests με το Geekbench, τα λέει όλα:

Αναρτημένη εικόνα

Συγκεκριμένα ο 2.8Ghz Core i7 επεξεργαστής (quad core) είναι 33% ταχύτερος από τον αντίστοιχο 2.66Ghz Core i5 ενώ η διαφορά τιμής ανάμεσα στους δύο έιναι μόλις $200. Είναι εντυπωσιακό δε πως ο 2.8Ghz Core i7 iMac 27" πλησιάζει σε επιδόσεις τον κατά πολύ ακριβοτερο 2.93Ghz Quad-Core Mac Pro.

[via macrumours]

#29   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 15/11/2009 - 02:23

Συγκεκριμένα ο 2.8Ghz Core i7 επεξεργαστής (quad core) είναι 33% ταχύτερος από τον αντίστοιχο 2.66Ghz Core i5 ενώ η διαφορά τιμής ανάμεσα στους δύο έιναι μόλις $200. Είναι εντυπωσιακό δε πως ο 2.8Ghz Core i7 iMac 27" πλησιάζει σε επιδόσεις τον κατά πολύ ακριβοτερο 2.93Ghz Quad-Core Mac Pro.


Αυτή η παράγραφος τα λέει όλα.. όποιος είναι σε αναζήτηση ενός καλού μηχανήματος θα πρέπει να έχει τον 27'' iMac i7 σοβαρά στα υπόψην
Behind the Scenes...

#30   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/11/2009 - 02:45

Παιδια τον πηρε ενας κολητος φιλος...Τα λογια ειναι κυριολεκτικα περιτα...Το μηχανημα ειναι το λιγοτερο που μπορω να πω κορυφη.

ezgif_com_crop_2.gif


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες