Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

Η δημοσκόπηση του pod2g για το JB της 5.1


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
527 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 26/04/2012 - 23:41

Παιδιά αν κρατήσει τα exploits και πούμε ότι δεν δουλεύουν στο iOS 6 τότε μπορεί άνετα να βγάλει το jb για την 5.1 αφού έτσι και αλλιώς τα συγκεκριμένα exploits θα είναι άχρηστα... Θα υπάρχουν πάρα πολλοί χρήστες που δεν θα αναβαθμίσουν την συσκευή τους στην iOS 6.0 για χίλιους δύο λόγους(μπαταρία, αργή συσκευή, shsh, unlock κτλ κτλ.) Κρατώντας τα οι πιθανότητες να βγει πολύ πιο γρήγορα το jb για την iOS 6 είναι πολύ μεγάλες!!! Ενώ βγάζοντας το jb τώρα η δουλειά του για την iOS 6.0 θα ξεκινήσει από την αρχή! Με το ρυθμό που μειώνονται τα exploits στην iOS 6 πιστεύω θα δούμε jailbreak μετά από κανένα 5μηνο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 26/04/2012 - 23:58

παντως το θεμα πλεον ειναι πως με μια j/b συσκευη, καποιος που ασχολειται κ το πειραζει το κινητο, δεν γινεται να μεινει χωρις restore για πανω απο καποιο χρονικο διαστημα! Αρχιζει κ lag-αρει το κινητο,τρωει κολληματα που κ που, πρεπει να καθεσαι κ να ερμηνευεις οποτε σε πεταει σε safe mode τι φταιει, να προσεχεις τι βαζεις απο cydia γιατι τυχον λαθος την πατας, κ γενικα εχεις μια παραπανω σκοτουρα στο κεφαλι σου. Οποτε η λυση σε αυτο ειναι το restore! Εκτος κ αν βαλεις ελαχιστα, συγκεκριμενα πραγματα μεσα κ το αφησεις για μηνες απειραχτο, οποτε κ δεν θα χρειαστει restore. Το καλυτερο θα ηταν να μπορεσουν να βρουν τροπο για downgrade -οπως εχουν πει κ πολλοι αλλοι- ετσι ωστε να μπορεις ανετα να κανεις restore. Τωρα ειμαστε κλειδωμενοι στην 5.0.1 με τα 4s με τον φοβο μη γινει καμια μ@λ@κι@ κ χρειαστει restore. κ στην 5.1 να γινει j/b θα βγει 15 μερες μετα 5.1.1 κ παλι απο την αρχη..

#93   Bronx984

Bronx984

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:ApatOOA

Δημοσίευση 27/04/2012 - 00:30

Eρωτηση , απορια καλυτερα.
Ασχολουμαι χρονια. Και σε καθε update βλεπω tethered την επομενη μερα.
Σε ολα τα iOS.

Oποτε τι λεμε?

iOS 6 θα βγει παλι σε beta, και την επομενη μερα θα ειναι tethered.
Δεν το ξερατε μηπως? Kαι σε περιπτωση που δεν το ξερετε, η διαδικασια του tethered, ειναι Η ΙΔΙΑ εδω και χρονια.

Οποτε τι λετε? Τι να κρατησει? Γιατι να μας παιδευει? Ναι, για το χρημα.

Μερικοι θα αναρωτηθουν , και καλα θα κανουν, αν εχω tethered ή untethered.
Tethered 5.1

Πρεπει να μας το δωσει παιδες, ειναι κοροιδια πλεον.

#94   hulio

hulio

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 27/04/2012 - 00:38

δυσκολα τα πραγματα, οχι και απο μενα...

#95   niklakis

niklakis

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Twitter:@Nick_Bourlai
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:niklakis2

Δημοσίευση 27/04/2012 - 00:44

και εγω οχι ψηφισα αλλα δεν ξερω τι να πω αλλο και τι να περιμενω

#96   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 27/04/2012 - 00:46

Eρωτηση , απορια καλυτερα.
Ασχολουμαι χρονια. Και σε καθε update βλεπω tethered την επομενη μερα.
Σε ολα τα iOS.

Oποτε τι λεμε?

iOS 6 θα βγει παλι σε beta, και την επομενη μερα θα ειναι tethered.
Δεν το ξερατε μηπως? Kαι σε περιπτωση που δεν το ξερετε, η διαδικασια του tethered, ειναι Η ΙΔΙΑ εδω και χρονια.

Οποτε τι λετε? Τι να κρατησει? Γιατι να μας παιδευει? Ναι, για το χρημα.

Μερικοι θα αναρωτηθουν , και καλα θα κανουν, αν εχω tethered ή untethered.
Tethered 5.1

Πρεπει να μας το δωσει παιδες, ειναι κοροιδια πλεον.


Καλά τα λες αλλά για Α5 συσκευές δεν υπάρχει καν Tethered στη 5.1.

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 27/04/2012 - 00:47

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#97   Bronx984

Bronx984

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:ApatOOA

Δημοσίευση 27/04/2012 - 01:06

Καλά τα λες αλλά για Α5 συσκευές δεν υπάρχει καν Tethered στη 5.1.


Χεχ, συγνωμη που δεν ξεκαθαρισα την συσκευη ή μαλλον τις συσκευες που εχω στην κατοχη μου.
Για τυχον αποφυγη παρεξηγησεων, δεν τρολαρω.

Το 4s μου το εχει παρει το εταιρον ημισυ, λογω χρωματος (λευκο, δεν μπορεσε να κρατηθει), και ετσι εχω ενα 4αρι μαυρο πλεον, σορρυ που δεν το εχω αλλαξει στην περιγραφη.

#98   GregKos

GregKos

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Twitter:@gregkos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:GregKos

Δημοσίευση 27/04/2012 - 02:11

Να κάνω μια διευκρίνηση, γιατί το πρώτο ποστ μου είναι μάλλον παραπλανητικό! Ο chpwn ψήφισε να βγει το jailbreak, γιατί όπως λέει δεν είδε ποτέ να βγαίνει τίποτα καλό απ' το να κρατάνε τα exploits! Και σε αυτό απάντησε ο pod2g ότι η ψήφος του chpwn μετράει για 10000.

Όσον αφορά τη...διαμάχη που υπάρχει, οι περισσότεροι που λέτε ότι δεν υπάρχει λόγος, το λέτε εκ του ασφαλούς και είναι γεγονός. Στο 4άρι μου, έχω 5.0.1, είμαι κομπλέ, δεν έχω λόγο να ανέβω, αν και ακόμα κι αν ανέβω θα έχω tethered. Αν είχα 4S όμως την είχα πατήσει.. Γιατί με οποιοδήποτε restore έφευγα απαραιτήτως 5.1 με ό,τι αυτό συνεπάγεται.. Επιπροσθέτως, πρόσφατα αγόρασα ένα μεταχειρισμένο iPad 2. Το παλικάρι που μου το πούλησε πρόλαβε και έκανε restore για να διαγράψει τα προσωπικά του δεδομένα πριν προλάβω να μιλήσω μαζί του, με αποτέλεσμα να έχω τώρα μια συσκευή κλειδωμένη στην 5.1, χωρίς να μπορώ να τη χαρώ πραγματικα και να τη γεμίσω tweaks και βλακειούλες.. Αυτοί που δε μπορούν να κάνουν αλλιώς το έχουν ανάγκη αυτό το jb.. Δεν έχει να κάνει με πλεονεξία.. Και εννοείται πως αυτά τα exploits ΔΕΝ θα υπάρχουν στην 6.. Η Apple ψάχνει όσο καιρό ψάχνει και ο pod2g, και ο κάθε pod2g, και ακόμα περισσότερο..

Για να είμαστε δίκαιοι πάντως, αν μπορεί να βρει ένα τρόπο να επιτρέψει το downgrade σε iPad 2 και 4S καίγοντας λιγότερα exploits απ' όσα θα χρειαζόταν για ένα jb, ας κάνει αυτό.. Πάλι όμως αφήνω στην απ' έξω αυτούς που έχουν new iPad.. Πρέπει να τους υπολογίσουμε όλους.. Έχουμε όλοι ισάξια "δικαιώματα" σ' ένα jailbreak....

#99   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3898 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 27/04/2012 - 07:43

Ενοειται ψηφισα όχι.Γιατι να κάψει 5 exploits για την 5.1; Οπότε όπως θέλει να πει ο ποιητής "όσοι ψηφίσατε Ναι μην μου ζαλίζετε τα @ρχ!δ!@ εάν μετα δεν μπορώ να βρω κανένα exploit για jailbreak" και ειδικά μη μας ζαλισετε και τα δικά μας @ρχ!δ!@ στο φορουμ με το ανοιγετε συνέχεια πόστ μετα το τελος ιουνιου με το "πότε θα βγει jailbreak για το iOS 6"



#100   gizmo9002

gizmo9002

    iPH Member

  • 321 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2012 - 08:09

Eρωτηση , απορια καλυτερα.
Ασχολουμαι χρονια. Και σε καθε update βλεπω tethered την επομενη μερα.
Σε ολα τα iOS.


Μόνο σε non A5 συσκευές στις οποίες έχει βρεθεί exploit στο hardware. Γι αυτό βλέπεις την επόμενη μέρα tethered και semi-tethered.

Μετά όμως πρέπει να βρουν και software exploit για να το κάνουν untether, κάτι το οποίο δυσκολεύει όλο και περισσότερο.

Στις Α5 συσκευές προς το παρόν δεν έχει βρεθεί κάποιο exploit στο υλικό που θα επιτρέψει έστω και tethered jb σε όλες τις επερχόμενες αναβαθμίσεις του iOS.

#101   geop106

geop106

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 27/04/2012 - 08:48

Δωστε JB στο λαο!!!!

#102   adriano7

adriano7

    iPH User

  • 103 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2012 - 09:20

Εγω δεν το βλέπω ως 5.1 ή 6.0, το βλέπω ως συσκευές. Δεν θα αγοράσω το νέο iPad αν δε βγει το jailbreak, ξεκάθαρα πράγματα. Αν βέβαια το βγάλουν να Χριστούγεννα πάλι δε θα το αγοράσω καθώς θα πλησιάζει το επόμενο μοντελο. Για μένα καλύτερα μια συσκευή με j/b στην 5 , παρά χωρίς μέχρι την 6.

Για το νέο iPad υπάρχει tethered j/b?

Τελευταία επεξεργασία από: adriano7, 27/04/2012 - 09:24


#103   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 27/04/2012 - 09:31

οχι, καθως ειναι Α5
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

#104   Dotas

Dotas

    iPH newbie

  • 39 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:SpasarxidakiS

Δημοσίευση 27/04/2012 - 09:46

Εγω δεν το βλέπω ως 5.1 ή 6.0, το βλέπω ως συσκευές. Δεν θα αγοράσω το νέο iPad αν δε βγει το jailbreak, ξεκάθαρα πράγματα. Αν βέβαια το βγάλουν να Χριστούγεννα πάλι δε θα το αγοράσω καθώς θα πλησιάζει το επόμενο μοντελο. Για μένα καλύτερα μια συσκευή με j/b στην 5 , παρά χωρίς μέχρι την 6.

Για το νέο iPad υπάρχει tethered j/b?


Συμφωνω απολυτα. Εχω 3Gs, 4 και new iPad. Ειναι μεγαλη ξενερα που στο iPad δεν υπαρχει. Αλλοι ζητουν downgrade tool και τους καταλαβαινω κ ειμαι μαζι τους παρολο που δεν μου χρησιμευει γιατι για το new iPad δεν υπαρχει 5.0.1 . Πιστευω οτι jailbreak πρεπει να βγει μιας και μεεεεεεεεεχρι να βγει το 6 θα περασει αρκετος καιρος, συν το οτι δεν σημαινει οτι τα exploits θα δουλευουν και εκει, συν το οτι μπορει και στο 6 να καθυστερησει το tool 1-2 μηνες αφοτου κυκλοφορησει η 6.

Με λιγα λογια, εφοσων υπαρχουν πολλοι που το χρειαζονται στην 5.1 ειναι αδικο να σκεφτομαστε τους εαυτους μας που ειμαστε βολεμενοι στην 5.0.1
(Να διευκρινησω οτι στο 3Gs ειμαι στην 5.1 με jb και στο 4 στην 5.0.1 αρα ειμαι και εγω απο τους βολεμενους, παρολαυτα ψηφιζω να βγει)

#105   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 664 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2012 - 09:58

Δεν νομιζω οτι συμφερη να μην βγει τωρα τον κυρfreeman χανει πωλησεις απο apps στο cydia..πιστευω οτι για τα φραγκα γινονται ολα...θελει και ο χομπιστας pod2g να γινει εκατομυριουχος επισης οποτε το μαγικο κουμπακι paypal ισως κανει την εμφανιση του συντομα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες