Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

Η δημοσκόπηση του pod2g για το JB της 5.1


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
527 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   Slaughter

Slaughter

    iPH Addict

  • 879 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 27/04/2012 - 10:06

για μένα το θέμα είναι ότι η 5.0.1 για το 4S έχει πολλά προβλήματα οπότε ο κόσμος (όπως κ εγώ) πηγαίνει στην 5.1 και δεν έχει επιλογή να πάει πάλι πίσω. Αυτό είναι το πρόβλημα. Επίσης ακόμα κ αν ανακοινωθεί η 6.0 μέχρι να βγει (με το νέο iphone τον Οκτώβριο) είναι ακόμα πολύς καιρός. Αν δεν βγει κάτι για την 5 τότε ο αριθμός JB συσκευών θα μειωθεί πολύ μιας κ ο κόσμος από ανάγκη ή λάθος θα αναγκαστεί να κάνει update

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 27/04/2012 - 10:50

Ο κ. Freeman δε πρόκειται να "χώσει" λεφτά για JB στη 5.1. Το έκανε στη 5.0.1 οπου δεν υπήρχε καν για Α5 συσκευές.

Φυσικά τα λεφτά του τα έβγαλε σε λίγες μόνο ώρες και με το παραπάνω. Πλέον το ποσοστό των non-JB συσκευών είναι μικρότερο στη 5.1.

Δε πρέπει να δοθεί λοιπόν τώρα, αν φυσικά στέκει το οτι "καίει" 5 Exploits. Δύσκολο μιας και δε ξέρει τι ακριβώς θα είναι το iOS 6, που λογικά έρχεται σε κανα 2μηνο.

Έχετε υπόψην σας πως σε λίγο καιρό ίσως να έχουμε ακόμα ένα Update στη 5. Επίσης δε ξεχνάω τους 3 διαφορετικούς τρόπους που έγινε JB το iPad 2 πρίν λιγο καιρό..

Aπο τους i0n1c, chpwn, MuscleNerd.

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 27/04/2012 - 10:51

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#108   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 27/04/2012 - 11:35

Όπως είπε κι ένας φίλος πιο πριν Νίκο,ας μην δώσουν ποτε στην 5.1 jb αρκει να κάνουν κάτι με τα Shsh σε Α5 συσκευές γιατι δεν μπορείς να κρατήσεις χωρίς restore πολυ καιρο σε jb και συνεπώς οσο περνάει ο καιρός θα μειώνονται τα jailbroken devices τουλάχιστον σε Α5.
Επίσης δε νομίζω οτι θα βγει σε 2 μήνες το iOS 6.Αν παρουσιαστεί στο WWDC ως beta και κρατήσει και τη δοκιμαστική έκδοση κανά 2-3 μήνες τότε μιλάμε για release Σεπτέμβρη!Πολυς χρόνος για να ξέρεις τι θα κάνουν με exploits κτλ κτλ.

Αναρτημένη εικόνα


#109   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 27/04/2012 - 11:46

Σωστό είναι αυτό αλλά δε ξέρω κατά πόσο είναι υλοποιήσιμο. Θα το είχαν κάνει ήδη νομίζω.

Όσο για το iOS 6, λογικά λέω.. Μην το αποκλείεις. Θα σε προετοιμάσει για τη συνέχεια.. Το οτι δόθηκε το iOS 5 πέρυσι τον Οκτώβριο δε λέει τίποτα.

Δεν νομίζω να δώσει iOS 6 και νέο iPhone μαζι. Δεν υπάρχει λόγος.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#110   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 27/04/2012 - 12:56

Δεν νομιζω οτι συμφερη να μην βγει τωρα τον κυρfreeman χανει πωλησεις απο apps στο cydia..πιστευω οτι για τα φραγκα γινονται ολα...θελει και ο χομπιστας pod2g να γινει εκατομυριουχος επισης οποτε το μαγικο κουμπακι paypal ισως κανει την εμφανιση του συντομα...

Εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με το να εμφανιστεί το κουμπάκι για το paypal. Μάλιστα εγώ θα του δώσω και μια αμοιβή(εννοείται πως δεν θα κάνετε όλοι το ίδιο). Ο άνθρωπος ξημερώνυχτιάζεται μπροστά στον υπολογιστή επί μήνες για να έχουμε όλοι το jailbreak Δεν αξίζει μια αμοιβή για όλο αυτό τον κόπο του; Μην θέλουμε όμως οι άλλοι να δουλεύουν εντελώς εθελοντικά για εμάς. Εξάλλου δεν έχει και καμία υποχρέωση απέναντι μας να βγάλει jailbreak...Άμα θέλει βγάζει, άμα θέλει πάλι όχι...Ό,τι γουστάρει κάνει χωρίς να δώσει λογαριασμό σε κανέναν...

#111   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 664 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2012 - 16:32

Εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με το να εμφανιστεί το κουμπάκι για το paypal. Μάλιστα εγώ θα του δώσω και μια αμοιβή(εννοείται πως δεν θα κάνετε όλοι το ίδιο). Ο άνθρωπος ξημερώνυχτιάζεται μπροστά στον υπολογιστή επί μήνες για να έχουμε όλοι το jailbreak Δεν αξίζει μια αμοιβή για όλο αυτό τον κόπο του; Μην θέλουμε όμως οι άλλοι να δουλεύουν εντελώς εθελοντικά για εμάς. Εξάλλου δεν έχει και καμία υποχρέωση απέναντι μας να βγάλει jailbreak...Άμα θέλει βγάζει, άμα θέλει πάλι όχι...Ό,τι γουστάρει κάνει χωρίς να δώσει λογαριασμό σε κανέναν...

δεν νομίζω πως είπε κανένας όχι στο να βγάλει χρήματα το παλικάρι και οι πιο πολυ θα το παταγαν το κουμπακι ψιλοευχαριστος,αυτο δεν αναιρει ομως το οτι για τα λεφτα γινονται ολα....

#112   hulio

hulio

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 27/04/2012 - 16:49

για μένα το θέμα είναι ότι η 5.0.1 για το 4S έχει πολλά προβλήματα οπότε ο κόσμος (όπως κ εγώ) πηγαίνει στην 5.1 και δεν έχει επιλογή να πάει πάλι πίσω. Αυτό είναι το πρόβλημα.


το δικο μου δεν εχει προβλημα με το jailbreak στην 5.0.1, οσο για το δευτερο συμφωνω

#113   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 27/04/2012 - 16:56

θελουμε jb κ εμεις στην 5.1 ! Λυπηθείτε κ εμας βρε παιδια η 6,0 ειναι πολυ μακριααααααααααααα!

#114   Dante897

Dante897

    iPH Enthousiast

  • 386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 27/04/2012 - 17:09

Να περιμένει το 6 ψήφισα, Όντας στο iOS 5.0.1 στο 4S και 4.3.3 στο iPad 2. Βέβαια με τα προβλήματα με σήμα και μπαταρία που δημιούργησε η 5.0.1 ανάγκασε αρκετό κόσμο να πάει 5.1, ίσως πρέπει να το δώσει, όλο και κάποια τρυπα θα έχει το 6, η Apple ξέρει ότι το jailbreak παίζει μεγάλο ρόλο στις πωλήσεις δεν θα το εξαλείψει ποτέ.

#115   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 27/04/2012 - 17:11

δεν νομίζω πως είπε κανένας όχι στο να βγάλει χρήματα το παλικάρι και οι πιο πολυ θα το παταγαν το κουμπακι ψιλοευχαριστος,αυτο δεν αναιρει ομως το οτι για τα λεφτα γινονται ολα....

Όταν ξεκίνησε σίγουρα δεν το έκανε για τα λεφτά. Το έκανε απλώς για το χόμπι του και για να τεστάρει τις δυνατότητές του. Μετά όμως βλέποντας ότι έχει ζήτηση και ότι το θέλουν εκατομμύρια χρήστες ανά τον κόσμο γιατί να μην το εκμεταλλευτεί το παλικάρι; Αν έκανε μια άλλη δουλειά στις ώρες που ασχολιόταν για το jailbreak δεν θα πληρώνονταν. Όταν κάποιος δουλεύει εγώ ξέρω το κάνει για να βγάλει κάποια χρήματα για να ζήσει και να καλύψει τις ανάγκες του. Δεν δουλεύει γιατί του αρέσει αυτό που κάνει αφάνταστα και δεν έχει τι άλλο να κάνει για να καλύψει το χρόνο του. Το jailbreak είναι η δουλειά του pod2g. Φυσικά όπως είπες όλα γίνονται για τα λεφτά και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου...

#116   giwrgosd

giwrgosd

    iPH Enthousiast

  • 526 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/04/2012 - 17:17

Πρέπει κάποιοι να καταλάβουν οτι πολλοι απο μας θυσίασαν
το jb γιατι είχαμε πολλά προβλήματα στην 5.0,1 (σήμα,μπαταρία)
Εγω το είχα σαν ipod καθως δεν μπορουσα να κάνω ούτε κλήση και
αν δείτε στο φόρουμ της apple ηταν καθαρο πρόβλημα στο firmware
Aυτο βέβαια φάνηκε οταν πέρασα στην 5,1 που το τηλέφωνο το φορτίζω καθε τρείς μέρες(με νορμάλ χρήση)
ενω ποτέ δεν έχει χάσει το σήμα
Στην τελική ας κάνει ο pod2g's το jb με πληρωμή αλλα μετά θα έχει άλλα προβλήματα(κυρίως με την Apple)

#117   PaulReal

PaulReal

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2012 - 17:19

Δεν χρειάζεται να πιεστεί αν είναι πρόβλημα για να βγάλει Jailbreak, αρκεί να δωθεί τρόπος για downgrade των A5 σε i OS 5.0.1 και κάτω.

Τελευταία επεξεργασία από: PaulReal, 27/04/2012 - 17:19


#118   argate7

argate7

    iPH Contributor

  • 1735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 27/04/2012 - 20:55

Σχεδόν 100.000 κόσμος έχει ψηφίσει σε σχεδόν 2 μέρες. Καλά πάμε! Η διαφορά είναι στο +18.000 περίπου για το να γίνει!!

#119   voxson

voxson

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 28/04/2012 - 09:42

Υπάρχουν χίλιοι λόγοι για να δοθεί τώρα. Το ipad 3 πουλάει σαν τρελό και δε γίνεται JB. Αν περιμέναμε το iOS 6 τότε σημαίνει ότι όσοι πήρανε το ipad 3 στην αρχή θα καθόντουσαν χωρίς jb για 6 μήνες+ περιμένοντας ένα ios 6 που ένας θεός ξέρει αν φέρνει καλές αλλαγές ή έχει προβλήματα στην αρχή κτλ. Βασικά όχι ψηφίζουν σχεδόν αποκλειστικά όσοι είναι καβατζωμένοι τώρα και δεν είχαν σχέδια να αγοράσουν κάτι που δε γίνεται jb τώρα. Με άλλα λόγια ψηφίζουμε φουλ ναι και όχι κομπλεξικά.

#120   argate7

argate7

    iPH Contributor

  • 1735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 28/04/2012 - 09:48

Υπάρχουν χίλιοι λόγοι για να δοθεί τώρα. Το ipad 3 πουλάει σαν τρελό και δε γίνεται JB. Αν περιμέναμε το iOS 6 τότε σημαίνει ότι όσοι πήρανε το ipad 3 στην αρχή θα καθόντουσαν χωρίς jb για 6 μήνες+ περιμένοντας ένα ios 6 που ένας θεός ξέρει αν φέρνει καλές αλλαγές ή έχει προβλήματα στην αρχή κτλ. Βασικά όχι ψηφίζουν σχεδόν αποκλειστικά όσοι είναι καβατζωμένοι τώρα και δεν είχαν σχέδια να αγοράσουν κάτι που δε γίνεται jb τώρα. Με άλλα λόγια ψηφίζουμε φουλ ναι και όχι κομπλεξικά.



Μαζί σου! Αυτό λέμε τόσες μέρες. Δυστυχώς όμως υπάρχουν αυτοί οι καβαντζωμενοι που λες.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες