Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 5 ψήφοι

Tips για την καλύτερη απόδοση της μπαταρίας του iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
377 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#226   kosmasgr

kosmasgr

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/06/2011 - 16:40

Ποτέ δεν ήμουν με JB. χτες έκανα restore to backup την συσκευή , σήμερα το πρωί την φόρτισα από το 3% και μέσα σε 8 ώρες stand by και 25 λεπτά χρήσης ειναι 82 % . Επεφτε πολύ εύκολα. Πρώτη φορά συμβαίνει αυτό. Ανοιχτό έχω μόνο Location services αλλά το είχα και πριν κάνω το restore.

Τελευταία επεξεργασία από: kosmasgr, 16/06/2011 - 16:42


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#227   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/06/2011 - 16:45

Mε 8 ώρες αναμονή που λες, δεν είναι τόσο τραγικό.

Δοκίμασε να κάνεις Srt Up As New.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#228   kosmasgr

kosmasgr

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/06/2011 - 16:48

Ε δε θα χάσω εφαρμογές και λοιπά αν κάνω set up as new ? ;) Μπορεί να μην φορτίστηκε σωστά γιατί για 3 λεπτά το αποσύνδεσα και έκανα 2 κλήσεις. θα φανεί στην επόμενη φόρτιση.

Τελευταία επεξεργασία από: kosmasgr, 16/06/2011 - 16:49


#229   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/06/2011 - 16:50

Αν κάνεις Sync δε χάνεις τις εφαρμογές.

Ουτε τις επαφές αφου συγχονίζεις με κάποιο πρόγραμμα.

Θα χάσεις τα μηνύματα ας πουμε (αν ησουν με JB θα μπορουσες να τα σωσεις).

Τελευταία επιλογή το Set Up As New..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#230   G1Ovanni

G1Ovanni

    iPH Enthousiast

  • 589 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/06/2011 - 12:55

Παίδες καλησπέρα μια γρηγορη ερωτηση,εχω 2 mail yahoo,gmail πως πρεπει να εχω τις ρυθμισεις ετσι ωστε οταν δεν εχω wifi να μην λειτουργει και ψάχνει για νέα mail?

#231   spiderdim

spiderdim

    iPH Contributor

  • 1068 μηνύματα
  • Twitter:@Abatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 23/06/2011 - 13:05

ετσι και αλλιως αμα εχεις κλειστο το wifi και το εχεις να ψαχνει το μειλ καθε 1 ωρα, δεν εχεις και τοσο μεγαλο προβλημα στην καταναλωση της μπαταριας. Αν και ειμαι τις αποψης να το κανεις χειροκινητα ;)

#232   G1Ovanni

G1Ovanni

    iPH Enthousiast

  • 589 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/06/2011 - 13:14

ΟΚ αλλά βλεπω πως τρέχει συνέχεια στα process του sbsettings!Και δεν ξέρω ποιο είναι καλυτερο manuall ,hourly?Χωρίς καθολου mail accounts εφτανε να κραταει 7h usage σχεδον!!

#233   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/06/2011 - 21:45

Συγχωρεστε με αν εχει ειπωθει καπου στις 12 σελιδες αλλα θα ηθελα να μου πει οποιος γνωριζει εαν θα υπαρχει προβλημα για την μπαταρια να την ''ξεληγωνω'' καθε φορα, δλδ να κλεινει το τηλ απο μονο του. Λογω της χρησης που κανω ημερησιως την αδειαζω ανετα καθως παιζω πολυ με skype και δεν εχω να φορτιζω ενδιαμεσα στη μερα παρα μονο αργα το βραδυ. Απο τη μια ειναι γνωστο οτι οι μπαταριες λιθιου ιοντων εαν φτασουν στο απολυτο μηδεν της φορτισης τους μπορει να παθουν ζημια, αλλα διαβασα επισης οτι οι τελευταιας γενιας μπαταριες αυτου του τυπου ''σβηνουν'' πριν αδειασουν ΕΝΤΕΛΩΣ ωστε να προστατευτουν. Η apple στην ουσια λεει μια φορα το μηνα ειναι καλο να γινεται για το καλιμπραρισμα. Πειραζει αν γινεται επι καθημερινης βασης τελικα? Ευχαριστω

#234   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 23/06/2011 - 21:47

Συγχωρεστε με αν εχει ειπωθει καπου στις 12 σελιδες αλλα θα ηθελα να μου πει οποιος γνωριζει εαν θα υπαρχει προβλημα για την μπαταρια να την ''ξεληγωνω'' καθε φορα, δλδ να κλεινει το τηλ απο μονο του. Λογω της χρησης που κανω ημερησιως την αδειαζω ανετα καθως παιζω πολυ με skype και δεν εχω να φορτιζω ενδιαμεσα στη μερα παρα μονο αργα το βραδυ. Απο τη μια ειναι γνωστο οτι οι μπαταριες λιθιου ιοντων εαν φτασουν στο απολυτο μηδεν της φορτισης τους μπορει να παθουν ζημια, αλλα διαβασα επισης οτι οι τελευταιας γενιας μπαταριες αυτου του τυπου ''σβηνουν'' πριν αδειασουν ΕΝΤΕΛΩΣ ωστε να προστατευτουν. Η apple στην ουσια λεει μια φορα το μηνα ειναι καλο να γινεται για το καλιμπραρισμα. Πειραζει αν γινεται επι καθημερινης βασης τελικα? Ευχαριστω

μην αγχωνεσαι και καθε μερα να το κανεις καλο του κανεις ,δεν παθαίνει τιποτα .Απλα μολις φτασει 100 % βγαλτο απο πανω

#235   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/06/2011 - 21:50

μην αγχωνεσαι και καθε μερα να το κανεις καλο του κανεις ,δεν παθαίνει τιποτα .Απλα μολις φτασει 100 % βγαλτο απο πανω


Πω πω αμεσος! Σε ευχαριστω πολυ

#236   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 23/06/2011 - 21:50

να σαι καλα φιλε μου :)

#237   sale

sale

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/06/2011 - 22:11

με το 11 και 12, δεν συμφωνω.! ρε παιδια για τον λογο αυτο πηγαμε στις λιθιου.! δηλαδη αν κοιμαμαι και παει 100 % θα ξυπνησω να το βγαλω απο την πριζα? και ασχετα να το φορτιζεις συνεχεια, δεν υπαρχει διαφορα, απο την φυσιολογικη ετσι και αλλιως φθορα της μπαταριας.!

#238   DocX

DocX

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Stefanos388

Δημοσίευση 15/07/2011 - 13:58

Ό,τι καλύτερο έχω καταφέρει ως τώρα :P :P :P

3GS 4.3.3


Αναρτημένη εικόνα

#239   spiderdim

spiderdim

    iPH Contributor

  • 1068 μηνύματα
  • Twitter:@Abatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 15/07/2011 - 14:04

Εχεις κανει λιγη χρηση... Λογικο αποτελεσμα αδερφε!

#240   panathinaikossssss

panathinaikossssss

    iPH Member

  • 219 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/07/2011 - 14:26

καλησπερα εγω θα ηθελα να ρωτισω πως βλεπω ποσο τα 100% ειναι η μπαταρια μου γιατι δεν μου το δειψνει καπου? και ακομα επειδη λετε οτι δεν κανει να το φορτιζουμε συνεχεια και ειδικα οταν ειναι σχεδον γεματο , εγω που το συνδεω συνεχεια στο pc και ειναι σχεδον γεματο ειναι κακο ? γιατι το συνδεο συχνα και κανει φορτιση μεσω pc ενω εχει ηδη μπαταρια γεματη...? αυτα... ευχαριστω εκ των προτερον!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες