Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Blacksn0w: iPhone 3GS - iPhone 3G Unlock


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
320 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 18/11/2009 - 23:12

Θα σου κανει συγχρονισμο αυτα που έχεις στον Mac.. απλα μετα ισως μπερδευτει γιατι δν θα ξερει τι νεο να βαλει.. εγω παντως ακομα δν εχω βρει ακρη με το πως γινεται αυτος ο Συγχρονισμος... θα ηταν πολυ ευκολο απλα καθε φορα να διαβαζει τι εχει to iphone και απλα προσθετεις αφαιρεις σαν σε φλασακι ... οχι sync και βιβλιοθηκες και χαζα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   quadra80

quadra80

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/11/2009 - 23:13

Παιδιά για μένα δεν δούλεψε!! Έχω 3gs με τα σωστά versions αλλα κόλλησε εκεί που έπρεπε να κάνει reboot μετά το jailbreak. Το iphone δεν κάνει ούτε reset και μου βγάζει ένα εικονίδιο του iTunes δείχνοντας ότι πρέπει nat το συνδέσω με αυτό (είτε το έχω συνδεδεμένο είτε όχι).

any ideas??? περιμένω τώρα να το κάνω restore....ελπίζω να δουλέψει μετά από αυτό

#168   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 18/11/2009 - 23:23

Κατεβασες την τελευταια εκδοση του Blackrain το RC3 ??? check www.blackra1n.com και ξανακατεβασε την !!

Αναρτημένη εικόνα

#169   quadra80

quadra80

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/11/2009 - 23:32

Από εκεί την κατέβασα πριν κάνα 2ορο. Το blackrain μου βγάλε το μήνυμα ότι το iphone is now jailbraked, μετά έγραψε wait for reboot και τα πάντα σταμάτησαν εκεί και μετά έβγαλε το εικονίδιο του iTunes. Μήπως να το ξανατρέξω το blackrain η να περιμένω για το restore?

#170   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 18/11/2009 - 23:45

Ισως θελει restore και μετα set up as a new device ... δοκιμασε αλλη μια

#171   quadra80

quadra80

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/11/2009 - 23:50

εννοείς φιλε μετά το restore η πριν κάνω restore με το iTunes? Sorry αλλα είμαι πλέον confused

#172   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 19/11/2009 - 00:14

θα κανεις restore και μετα θα το κανεις σαν μια καινούργια συσκευή για να μην περάσεις κανένα παλιό αρχείο μέσα

Αυτο είναι το set as a new device

Και μετα θα τρεξεις το blackrain. Αυτο ισως σου χασει ομως οτι επαφες ειχες μεσα + μνμ + notes ελπιζω να ειχες κανει backup κυριως χειροκινητα και οχι με το Back up του iphone Αν θελεις ψαξε εδω περα θα βρεις διαφορους τροπους να κανεις back up sms/notes/επαφες (τα σημαντικοτερα)

#173   luxury_john

luxury_john

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2009 - 00:15

ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας το ελυσα μονος εκανα restore και ξανα εκανα blackrain rc3 και unlock blacksnow και ολα τελειΑ τωρα!!!!!!!!!!!!!!

#174   quadra80

quadra80

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/11/2009 - 00:20

Ευχαριστώ AlexK. Θα το προσπαθήσω και θα κάνω post τα αποτελέσματα!!

A μόλις παρατήρησα πως όταν το συνδέω στο mac το iTunes λέει : iTunes detected an iPhone in recovery mode. you need το restore the iPhone το work with iTunes η κάτι τέτοιο

#175   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 19/11/2009 - 00:44

mac εχεις?

Ελπιζω να κατεβαζεις στο σωστο ετσι? Δηλαδη Blackrain για mac.

χαζη ερωτηση αλλα πολλα εχουν δει τα ματια μου !!!!

#176   quadra80

quadra80

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/11/2009 - 00:51

hahahaha...ναι το σωστό version έχω κατεβάσει for sure

Nop...προσπάθησα να το κάνω jailbraeak ας a νέο phone και δεν δούλεψε. χρειάστηκε να το κάνω restore πάλι!!! Δεν το "ξαναπροσπαθω" sorry

#177   skank

skank

    iPH User

  • 189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2009 - 04:14

μπορει παρακαλω να με βοηθησει ςε κατι....πηρα απο vodafon -iphone 32 3gs προσπαθω να κανς jailbrake me to black1rain το τρεχω κανω εγκατασταση to cydia μπαινω cydia μου βρισκει το update tou cydia το κανω εγκατασταση,το προωλημα θα ξεκινεισει οταν κλεισω και ανοιξω το τηλ..μου λεει παλι συνδεστε στο itunes το συνδεω και mou leei καντε restore,τρεχει παλι το blackrain kai μετα απο λιγο ανοιγει,αν κανω reboout devise θα ωανα γινει το ιδιο...τι μπορει να φταει

#178   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 19/11/2009 - 11:09

Παιδες προφανώς και οι δυο σας έχετε κινητό με νέο Bootroom! Τι σημαίνει αυτο? Είναι ενα νέο platform στο οποιο βασίζεται το λογισμικο του iphone, στο οποιο όμως δυστυχώς δν υπάρχει exploit και το jailbreak δν αποθηκεύεται .. επομένως σε κάθε σας reboot το jailbreak χάνεται και πρέπει να ανοίγετε το iphone (δηλαδή να περνάτε το recovery mode στο οποιο μπαίνει το κινητό μετά από κάθε επανεκκίνηση ) μέσω του blackrain.. επομένως όταν κάνετε reboot επειδη πχ περάσατε μία εφαρμογή ( βλεπε Winterboard) δν κάνετε σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση Restore, κλείνετε το iTunes και ανοίγετε το Blackrain ξανά!! Αυτό δυστυχώς για εσάς μέχρι να βρεθεί μόνιμη λύση πρέπει να το κάνετε κάθε φορά !!!

Περισσότερες πληροφορίες εδώ!

Σημ: Πάντως αν ψάχνετε καλά κάτι δν θα είχατε τόσες απορίες ... εξάλλου το blackrain είναι παράνομο και η διαδικασια η ιδια απαιτει την απολυτη προσοχή σας και την ανάγνωση πολλών οδηγιών.. Δν είναι ηλεκτρική σκούπα !!!

Φιλικα παντα !!!

#179   JP335i

JP335i

    iPH Contributor

  • 1080 μηνύματα
  • Twitter:@JimPapan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:JP335i

Δημοσίευση 19/11/2009 - 15:38

Θα σου κανει συγχρονισμο αυτα που έχεις στον Mac.. απλα μετα ισως μπερδευτει γιατι δν θα ξερει τι νεο να βαλει.. εγω παντως ακομα δν εχω βρει ακρη με το πως γινεται αυτος ο Συγχρονισμος... θα ηταν πολυ ευκολο απλα καθε φορα να διαβαζει τι εχει to iphone και απλα προσθετεις αφαιρεις σαν σε φλασακι ... οχι sync και βιβλιοθηκες και χαζα



λοιπον φιλε ακου να δεις τι γινεται...ενας φιλος μου αποφασισε να αγορασει iphone και mac..το iphone το παρελαβε αλλα το mac του ερχεται σε 2 βδομαδες..και θελει να το φτιαξει..οποτε αναγκαστικα θα αγορασει εφαρμογες απο το pc του...εμενα αυτο που με νοιαζει ειναι αν θα τις κρατησει και στο mac τις εφαρμογες που αγορασε στο pc του(που τις εχει περασμενες και στο τηλεφωνο)..γενικοτερα αυτο που ρωταω ειναι το εξης:οτιδηποτε κανει στο iphone(να περασει εφαρμογες, τραγουδια, jailbreak) θα του τα κρατησει οταν το συνδεσει με mac??

#180   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 19/11/2009 - 17:26

ναι φυσικα !! Σου ειπα απο το πρωτο post πως οταν το Συνδεσει με τον mac για πρώτη φορα θα του ζητησει να περάσει αγορασμενες εφαρμογες και γενικά τα πάντα !! Οπότε θα έιναι καλυμένος ! Μετά ας κάνει και ένα Authorize στον Mac το Account που έχει στο itunes Και θα είναι μια χαρά !!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες