Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Blacksn0w: iPhone 3GS - iPhone 3G Unlock


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
320 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#196   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 07/12/2009 - 00:15

είσαι σίγουρος πως στην δευτερη σελίδα δεν έχει το Blackrain (μία σταγόνα) ?

Σου έκανε σωστά το jailbreak ? είδες το πρόσωπο του GEOHOT κατα το άνοιγμα ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#197   rocksugar

rocksugar

    iPH User

  • 168 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 07/12/2009 - 00:19

Οχι δεν μου εβγαλε την σταγονα σε καμια σελιδα ουτε το προσωπο του Geo....αλλα μου ζηταει συνεχεια το itunes να κανω buckup μηπως πρεπει να το επαναφερω στα εργοστασιακα του ως new phone??

σορρυ κιολας που σε εχω πρηξει...αλλα προσπαθω να βγαλω μια ακρη!!

#198   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 07/12/2009 - 00:47

Δεν με πρήζεις γιαυτό είμαι εδώ!

Λοιπον είσαι σιγουρος πάλι ότι έχει το κινητό την 3.1.2? Για να το δεις αυτό πας Ρυθμίσεις>Γενικά>πληροφορίες

Τώρα αν εισαι στην 3.1.2 και δεν σου βγάζει το πρόσωπο του Geo τότε δεν έκανες τπτ :)
Κάνε ένα restore και set up as new και δοκίμασε ξανα!!!

#199   advgraphics

advgraphics

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/12/2009 - 15:42

σε ένα 3GS 16g από Vodafone έχω κάνει πάνω από 5 φορές JB με blackra1n και μετά παιρνάω και το cydia, ως εδώ καλά, μόλις κάνω reboot μπαίνει σε κατάσταση recovery mode, έτοιμο για restore, στην οθόνη δείχνει το καλώδιο του usb να ψάχνει το itunes

Ξέρει κάποιος γιατί συμβαίνει αυτό ή τι δεν κάνω σωστά;

Τελευταία επεξεργασία από: advgraphics, 09/12/2009 - 15:49


#200   soiramk

soiramk

    iPH Enthousiast

  • 524 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:soiramk

Δημοσίευση 09/12/2009 - 15:49

σε ένα 3GS 16g από Vodafone έχω κάνει πάνω από 5 φορές JB με blackra1n και μετά παιρνάω και το cydia, ως εδώ καλά, μόλις κάνω reboot μπαίνει σε κατάσταση έτοιμο για restore, στην οθόνη δείχνει το καλώδιο του usb να ψάχνει το itunes

Ξέρει κάποιος γιατί συμβαίνει αυτό ή τι δεν κάνω σωστά;

Επειδή έχεις το νέο bootrom κ μπορείς να κάνεις μόνο untetherd jailbrake.

#201   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 09/12/2009 - 15:51

σε ένα 3GS 16g από Vodafone έχω κάνει πάνω από 5 φορές JB με blackra1n και μετά παιρνάω και το cydia, ως εδώ καλά, μόλις κάνω reboot μπαίνει σε κατάσταση έτοιμο για restore, στην οθόνη δείχνει το καλώδιο του usb να ψάχνει το itunes

Ξέρει κάποιος γιατί συμβαίνει αυτό ή τι δεν κάνω σωστά;

Κάθε φορά που σβήνει το iPhone σου θα πρέπει να ξανατρέχεις το blackra1n για να ξαναανοίξει (όπως ήταν πριν με όλα τα προγράμματα κτλ. κανονικά)

(untethered) Jailbreak

#202   advgraphics

advgraphics

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/12/2009 - 16:03

ευχαριστώ πολύ

#203   Azourida

Azourida

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 11/12/2009 - 21:57

Φοβερός οδηγός πραγματικά! Έχω iphone 2G. Ακόμα και ένας άσχετος (εγω π.χ :Ρ) μπορεί να τα καταφέρει μια χαρά.
Προς το παρόν δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα με το wi-fi, ενώ το πρόβλημα με το youtube το έφτιαξα σύμφωνα με τις οδηγίες που έδωσε κάποιος σε παραπάνω post. Θέλω να σας ευχαριστήσω όλους για την πραγματικά πολύτιμη βοήθεια!

Τελευταία επεξεργασία από: Azourida, 11/12/2009 - 21:59


#204   userman

userman

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/12/2009 - 19:31

μηπως ακουσατε για κανενα νεο blackra1n ???
βαρεθηκα πια...
κλεινω το κινητο και πρεπει να συνδεεται με το λαπτοπ για να ανοιξει...ουφ!!!

#205   keraynopoylos

keraynopoylos

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/12/2009 - 23:06

Συγγνωμη ρε παιδια.
Παραδεχομοαι οτι δε διαβασα και τις 11 σελιδες του thread.

Μενω στην Αγγλια και πριν λιγες μερες πηρα το 3gs απο Orange, χωρις ο ηλιθιος να τσεκαρω αν τα δινει κλειδωμενα(θεωρησα οτι ειναι ξεκλειδωτα αφου το πηρα με συμβολαιο).

Αυτο που θελω να ρωτησω, οντας ακομα ασχετος περι της ορολογιας του iphone, ειναι αν μπορω να το ξεκλεδωσω ΜΟΝΟ. Χωρις jailbreak κλπ και αν αυτο το ξεκλειδωμα επηρεαζει οποιεςδηποτε αλλες λειτουργιες(και αν ειναι ασφαλες). Ρωταω γαιτι η orange το χρεωνει το ξεκλεισωμα(δεν ξερω ποσο ακριβα ακομα) ενω η O2 το κανει δωρεαν... Επισης ρωταω για unlock σκετο, αφου αυτο θελω να το κανω στο iphone της συζυγου, που μαλλον δεν θα ενδιαφερθει για jailbreak.

Ευχαριστω εκ των πρωταιρων και soz αν απαντηθηκε το ιδιο μερικες σελιδες πριν.

#206   hostolis

hostolis

    iPH Enthousiast

  • 429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/12/2009 - 17:56

Για να στο ξεκλειδώσει η O2 ή η Orange, πρέπει να περάσει τόσο καιρός, όσο το συμβόλαιό σου.
Διαφορετικά, software ξεκλείδωμα ΜΟΝΟ με jailbreak.
Χωρίς jailbreak, μόνο Hardware ξεκλείδωμα με xxxSIM (π.χ. turbosim κλπ)

#207   christos2b

christos2b

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/12/2009 - 20:14

Παιδιά, μόλις σήμερα έκανα το πρώτο μου unlock σε ένα φίλο με iphone πρώτης γενιάς ο οποίος αδαής γαρ έκανε το λάθος να αναβαθμίσει στην 3.1.2. Μέχρι σήμερα είχα κάνει μόνο jailbreak. Οφείλω να ομολογήσω ότι δυσκολεύτηκα λιγάκι και η αιτία ήταν ότι το itunes δε με άφηνε να κάνω restore χωρίς την κάρτα με την οποία αγοράστηκε το κινητό. Για να παρακάμψω το πρόβλημα έβαλα το κινητό σε DFU mode και έβγαλα την κάρτα. Με αυτό τον τρόπο το restore στην 3.1.2 έγινε κανονικά. Από εκεί και πέρα ο οδηγός ήταν κατατοπιστικότατος. Μόνο έχω δύο πράγματα να συμπληρώσω...

1. Το Bootneutre (δεν ξέρω αν το έγραψα σωστά) θα εμφανιστεί στο cydia αφού κανετε upgrade (είτε complete upgrade είτε upgrade essentials).

2. Μετά το flash με το Bootneuter παρα το γεγονός ότι έβγαλε ένδειξη ότι το flashing ολοκληρώθηκε με επιτυχία το κινητό κόλλησε και αναγκάστηκα να κάνω soft reset (home + power button). Μετά την εκκινήση του κινητού, βρήκα αμέσως σήμα.

Και πάλι (έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να το λέω) συγχαρητήρια. Το site και οι οδηγίες απλά δεν παίζονται. Ελπίζω να έβαλα κι εγώ ένα λιθαράκι στη λύση του unlock σε iphone 2G.

Τελευταία επεξεργασία από: christos2b, 18/12/2009 - 20:18


#208   unknown3479

unknown3479

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/12/2009 - 19:20

Παιδια ακολούθησα τις οδηγίες στο δεύτερο ποστ, όλα καλά μέχρι που πήγα στο iphone μου, άνοιξα το πρόγραμμα και μου εμφάνισε την εικόνα στο σημείο 6 του 2 ποστ αλλά η μόνη επιλογή ήταν το Unistall και από πάνω του έγραφε check internet connection something occur (κάτι έτσι). Τί να κάνω?

#209   prosonicbro1

prosonicbro1

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/12/2009 - 19:31

ανοιξε το wifi θελει internet

#210   unknown3479

unknown3479

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/12/2009 - 19:37

το κινητού? αν ναι, πες μου ακριβώς που παω και τι κάνω γιατι είμαι άπειρος σε αυτά τα θέματα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες