Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Καλημέρα! Αν γνωρίζετε για αγορα σκύλου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
20 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   omen069

omen069

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/08/2012 - 11:59

Η οικογένεια μετα απο απο συνέλευση και μελέτη αποφάσισε στην αγορα ενός cane corso
Απευθυνόμενη σε ελληνικά εκτροφεια οι τιμες που δίνουν είναι απο 600 εώς 1200€
Για μένα εξωφρενικές στην εποχή που ζούμε . Το κακό όμως είναι ότι ο ένας κατηγορη τον άλλων για απάτη έχω μπερδευτη
Υπαρχη κάποιος φίλος να μου δόση τα φώτα του στο τη πρέπει να κάνω η αν υπαρχη κάποιος απο εδώ που να έχει τη ράτσα και κουτάβια για να κάνω την αγορα;
Δεχόμενος πίεση απο τη κορούλα μου φοβάμαι μη κάνω κάποιο λάθος

ΥΓ. Έχουν πέραση απο τα χέρια μου ένα doperman και ένα pit bull


Ευχαριστω




Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   xronis09

xronis09

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/08/2012 - 19:43

Φιλε μου καλησπερα.εχω φιλο που φερνει σκυλια απο εξω...σου εχω στειλει πμ αν θες παρε με τηλ κ ελπιζω να σε βοηθησω...

#3   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 12/08/2012 - 21:19

Φίλε μου καλησπέρα, έχω γνωστό στην πάτρα εκτροφέα boxer, μπορώ να τον ρωτήσω εάν θες να μας κάνει ότι καλύτερο μπορεί. Ως ράτσα είναι εξαιρετική, έχω έναν 3 ετών και με τον γιό μου που είναι 2 τα πάνε εξαιρετικά. Η φυλή αυτή για τα παιδια είναι εξαιρετική.
Τα σκυλία που έχει δε, είναι εκθέσεων.... Ότι καλύτερο. Εάν θέλεις στείλε πμ να σου δώσω τηλέφωνο. :)

#4   omen069

omen069

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/08/2012 - 00:20

Φίλε μου καλησπέρα, έχω γνωστό στην πάτρα εκτροφέα boxer, μπορώ να τον ρωτήσω εάν θες να μας κάνει ότι καλύτερο μπορεί. Ως ράτσα είναι εξαιρετική, έχω έναν 3 ετών και με τον γιό μου που είναι 2 τα πάνε εξαιρετικά. Η φυλή αυτή για τα παιδια είναι εξαιρετική.
Τα σκυλία που έχει δε, είναι εκθέσεων.... Ότι καλύτερο. Εάν θέλεις στείλε πμ να σου δώσω τηλέφωνο. :)



Φίλε μου ευχαριστω αλλα ενδιαφερόμαστε μόνο για cane corso

Φιλε μου καλησπερα.εχω φιλο που φερνει σκυλια απο εξω...σου εχω στειλει πμ αν θες παρε με τηλ κ ελπιζω να σε βοηθησω...




Ευχαριστω φίλε μου αυριο το πρωί θα σε πάρω

#5   marikat

marikat

    iPH Enthousiast

  • 419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 13/08/2012 - 00:35

Η οικογένεια μετα απο απο συνέλευση και μελέτη αποφάσισε στην αγορα ενός cane corso
Απευθυνόμενη σε ελληνικά εκτροφεια οι τιμες που δίνουν είναι απο 600 εώς 1200€
Για μένα εξωφρενικές στην εποχή που ζούμε . Το κακό όμως είναι ότι ο ένας κατηγορη τον άλλων για απάτη έχω μπερδευτη
Υπαρχη κάποιος φίλος να μου δόση τα φώτα του στο τη πρέπει να κάνω η αν υπαρχη κάποιος απο εδώ που να έχει τη ράτσα και κουτάβια για να κάνω την αγορα;
Δεχόμενος πίεση απο τη κορούλα μου φοβάμαι μη κάνω κάποιο λάθος

ΥΓ. Έχουν πέραση απο τα χέρια μου ένα doperman και ένα pit bull


Ευχαριστω



Εδω για να κανω επεμβαση στο σκυλακι το δικο μου που πασχει απο καταρρακτη, μου ζητανε 1500ε για το ενα ματακι του μονο...που σημαινει 3000ε και για τα δυο...συν 800ε που θα πρεπει να μεινει για αναρρωση (200ε x 4 μερες) καθως θα του εχουν ραμματα στα ματια και θα πρεπει καποιος να το προσεχει...δηλαδη 3800ε για να ξαναδει...και στον ανθρωπο η επεμβαση αυτη γινεται τσαμπα...και σε ιδιωτικο να την κανει τα νοσηλεια την μερα δεν ξεπερνανε τα 100-120ε...ξεφτιλες....εκμεταλλευονται την αγαπη που εχουν καποιοι στα κατοικιδια τους για να βγαλουν λεφτα..κατα τ αλλα εγιναν κι αυτοι γιατροι γιατι αγαπανε τα ζωα...την τσεπη τους αγαπανε και ΜΟΝΟ...σορρυ αν ειμαι off topic αλλα εχω αγανακτησει..

Τελευταία επεξεργασία από: marikat, 13/08/2012 - 00:38


#6   SPC

SPC

    iPH Member

  • 238 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 13/08/2012 - 00:46

+++1000 :(

#7   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 13/08/2012 - 14:41

Εδω για να κανω επεμβαση στο σκυλακι το δικο μου που πασχει απο καταρρακτη, μου ζητανε 1500ε για το ενα ματακι του μονο...που σημαινει 3000ε και για τα δυο...συν 800ε που θα πρεπει να μεινει για αναρρωση (200ε x 4 μερες) καθως θα του εχουν ραμματα στα ματια και θα πρεπει καποιος να το προσεχει...δηλαδη 3800ε για να ξαναδει...και στον ανθρωπο η επεμβαση αυτη γινεται τσαμπα...και σε ιδιωτικο να την κανει τα νοσηλεια την μερα δεν ξεπερνανε τα 100-120ε...ξεφτιλες....εκμεταλλευονται την αγαπη που εχουν καποιοι στα κατοικιδια τους για να βγαλουν λεφτα..κατα τ αλλα εγιναν κι αυτοι γιατροι γιατι αγαπανε τα ζωα...την τσεπη τους αγαπανε και ΜΟΝΟ...σορρυ αν ειμαι off topic αλλα εχω αγανακτησει..


καλησπερα Μαρακι
κατ αρχην περαστικα να ειναι
κτηνιατρικη σχολη υπαρχει στο πανεπιστημιο της Πατρας ?

σορρυ για το offtopic, αλλα το θεωρησα επειγον :)

#8   marikat

marikat

    iPH Enthousiast

  • 419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 13/08/2012 - 14:50

καλησπερα Μαρακι
κατ αρχην περαστικα να ειναι
κτηνιατρικη σχολη υπαρχει στο πανεπιστημιο της Πατρας ?

σορρυ για το offtopic, αλλα το θεωρησα επειγον :)



Δυστυχως οχι αζαλεα μου....και η φιλοζωικη που ειναι εκει διπλα, οταν τους πηρα να ερθουν να μαζεψουν ενα αδεσποτο, ειπαν οτι δεν εχουν πλεον την οικονομικη στηριξη του δημου και για να το παρουν πρεπει να δωσω 50€ αν ειναι αρσενικο και 100€ αν ειναι θυληκο...για να καλυφθουν τα εξοδα των εμβολιων και της στειρωσης...η πληρης ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ.ντροπη τους.

#9   omen069

omen069

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/08/2012 - 18:48

καλησπερα Μαρακι
κατ αρχην περαστικα να ειναι
κτηνιατρικη σχολη υπαρχει στο πανεπιστημιο της Πατρας ?

σορρυ για το offtopic, αλλα το θεωρησα επειγον :)


Περαστικά !!!!

#10   EvaKali

EvaKali

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5C
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 07/03/2016 - 18:18

Φίλε μου καλησπέρα, έχω γνωστό στην πάτρα εκτροφέα boxer, μπορώ να τον ρωτήσω εάν θες να μας κάνει ότι καλύτερο μπορεί. Ως ράτσα είναι εξαιρετική, έχω έναν 3 ετών και με τον γιό μου που είναι 2 τα πάνε εξαιρετικά. Η φυλή αυτή για τα παιδια είναι εξαιρετική.
Τα σκυλία που έχει δε, είναι εκθέσεων.... Ότι καλύτερο. Εάν θέλεις στείλε πμ να σου δώσω τηλέφωνο. smile.png

Καλησπέρα! Είδα την δημοσίευσή σας και επειδή ψάχνω για μπόξερ καιρό και δεν βρίσκω στην Πάτρα μήπως μπορείτε να μου δώσετε πληροφορίες?



#11   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 14/03/2016 - 00:34

Καλησπέρα, τώρα είδα το post,γνωρίζω εκτροφέα ο οποίος έχει πολύ καλά σκυλιά. Είμαι εκτός Πατρών από Τετάρτη που θα επιστρέψω θα τον ρωτήσω εάν έχει γέννα και θα σε ενημερώσω. [emoji106]


Sent from my iPhone using Tapatalk

#12   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 14/03/2016 - 08:15

Η οικογένεια μετα απο απο συνέλευση και μελέτη αποφάσισε στην αγορα ενός cane corso
Απευθυνόμενη σε ελληνικά εκτροφεια οι τιμες που δίνουν είναι απο 600 εώς 1200€
Για μένα εξωφρενικές στην εποχή που ζούμε . Το κακό όμως είναι ότι ο ένας κατηγορη τον άλλων για απάτη έχω μπερδευτη
Υπαρχη κάποιος φίλος να μου δόση τα φώτα του στο τη πρέπει να κάνω η αν υπαρχη κάποιος απο εδώ που να έχει τη ράτσα και κουτάβια για να κάνω την αγορα;
Δεχόμενος πίεση απο τη κορούλα μου φοβάμαι μη κάνω κάποιο λάθος

ΥΓ. Έχουν πέραση απο τα χέρια μου ένα doperman και ένα pit bull


Ευχαριστω

Φιλε μου αυτη ειναι η πραγματικοτητα και οι τιμες.
Το περασαμε περισυ οικογενειακως με ενα μαλτεζ που αποφασισαμε να παρουμε.
Ολοι ξεκινουν αφοριστικα με τα pet shop, που ειναι αρρωστα τα ζωα που φερνουν, να μην συνδραμεις στο φαινομενο του puppy mill, κτλ.
Μετα σου μιλουν εγκωμιαστικα για καποιους δηθεν ανθρωπους που θυσιαζουν την ζωη τους, βαζουν και απο την τσεπη τους, κτλ. Οταν ακουσεις τετοια μακρια. Ειναι τοσο ανενδοιαστοι που δεν σεβονται ουτε παιδια, ουτε χρηματα, ουτε τιποτα. Μας τυλιξαν οικογενειακως μια χαρα σε σημειο ακριβοπληρωσαμε ενα και καλα εκθεςιακο σκυλι, με εκ γενετης ομως προβληματα.
Και για ενα λαμπραντορ που ειχα κοιταξει παλαιοτερα οι τιμες ηταν 800-1000.
Υπαρχουν και καποιοι ομως που κανουν αναπαραγωγη σε σχετικα λογικες τιμες. Θελει ψαξιμο και υπομονη. Ειναι δυσκολο να συμπεσει η επιθυμια σου για αποκτηση με την υπαρξη του.
Τελος μπορεις και απο αγγελιες να παρεις μια ιδεα. Οταν με το καλο βρεθει καλο ειναι αν μπορεσεις να δεις και τους δυο γονεις.


Sent from my iPad Air using Tapatalk

#13   petrak1

petrak1

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 14/03/2016 - 11:11

Μηπως μπορει κανεις να με βοηθησει για αγορα husky?


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#14   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 19/03/2016 - 15:56

Καλησπέρα, έχω ψάξει πολύ το θέμα εκτροφείς κλπ όλοι λένε αυτό που θέλετε να ακούσετε και σας φοβίζουν για να αγοράσετε ένα σκυλί σε εξωφρενικές τιμές, κάποιες φορές και τα pedigree τους ΔΕΝ λένε την αλήθεια... Δηλώνουν άλλη γέννα σε άλλα κουτάβια και πάει λέγοντας. Προσωπικά θα κοίταζα από αγγελίες οικογενειακών σκυλιών, εάν υπάρχει pedigree ακόμα καλύτερα, οι οποίοι κάνουν ένα ζευγάρωμα το χρόνο και αν... Οι τιμές λογικές και βασικό να δείτε τα κουτάβια από κοντά. Οι εκτροφείς νομίζουν ότι πουλάνε το φάρμακο για τον καρκίνο...[emoji12] Οι τιμές που ζητούν είναι παράλογες, απαράδεκτες και ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΗ...μαύρα. Ίδια σκυλιά και εκτροφείς σε Γιουγκοσλαβία , Τσεχία ζητούν 200€ και εδώ 1.000 για την ίδια εκτροφή, όλα τα άλλα είναι ΦΟΥΜΑΡΑ. Αγγελίες από ιδιώτες ΜΗ επαγγελματίες. Ελπίζω να βοήθησα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#15   Daffy

Daffy

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/03/2016 - 22:13

Καλησπέρα σε όλους. Είναι κρίμα να υπάρχουν τόσα αδέσποτα στις φιλοζωικές που αξίζουν κάθε χαρά και ένα σπίτι και εσείς συζητάτε για αγορές σκύλων. Συγνώμη αν γίνομαι κακός αλλά λυπάμαι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες