Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhone 5 vs Samsung Galaxy S III vs LG Optimus G vs Nokia Lumia 920: Η μάχη των τεχνικών χαρακτηριστικών


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
555 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 16/09/2012 - 09:21

Υπαρχουν ανθρωποι που μπορει να ειναι και στις 2 πλευρες οπως εγω.Εχω s3 αλλα και 4ρι οπως και το 2ρι το ipad οποτε δεν ειναι ολα ασπρο η μαυρο.Δεν υπαρχει εμεις και εσεις!ξεκοληστε ολοι ειτε απ τη μια ειτε απ την αλλη πλευρα.
Προσωπικα αν τη Τεταρτη η Apple ειχε βγαλει κατι διαφορετικο πολυ πιθανο να το επαιρνα προς το παρων το 4 πηγε στη συζυγο πορευομαι με το s3 και του χρονου καλα να μαστε και μακαρι να με αναγκασει η Apple με τη νεα συσκευη να επιστρεψω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 16/09/2012 - 09:23

Υπαρχουν ανθρωποι που μπορει να ειναι και στις 2 πλευρες οπως εγω.Εχω s3 αλλα και 4ρι οπως και το 2ρι το ipad οποτε δεν ειναι ολα ασπρο η μαυρο.Δεν υπαρχει εμεις και εσεις!ξεκοληστε ολοι ειτε απ τη μια ειτε απ την αλλη πλευρα.
Προσωπικα αν τη Τεταρτη η Apple ειχε βγαλει κατι διαφορετικο πολυ πιθανο να το επαιρνα προς το παρων το 4 πηγε στη συζυγο πορευομαι με το s3 και του χρονου καλα να μαστε και μακαρι να με αναγκασει η Apple με τη νεα συσκευη να επιστρεψω.


Δεν είναι θέμα σε ποια πλευρά είσαι. Και επίσης δεν αναφέρομαι στα iDevices μόνο.
Once You Go Mac You Never Go Back

#48   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 16/09/2012 - 09:24

Υπομονή 21 Σεπτεμβρίου κυκλοφορεί Αμερική και στις 23 δευτέρα θα έχουν απο ifixit teardown και θα λυθούν όλες μας οι απορίες :)

#49   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2012 - 09:24

Εεεεεεεεεεετσι!!!! Είπαμε άπειρες φορές άλλωστε ! Και για το 3g , 4, 4s τα ίδια λέγατε έλεγαν κτλ κτλ! Εγω ξέρω πως αν η Samsung πουλάγε το 1/5 απο τα κινητά της apple θα ήταν χαρούμενη! Καθηστε οι εσείς οι λίγοι αλλα "έξυπνοι" που "ξέρετε" και ασε μας εμάς να μας κοροϊδεύει η apple με τις "μουφες" προϊόντα που αγοράζουμε!


Εγώ πλέον τους φίλους μου τους λέω πως το S3 θερίζει, πως απογοητεύτηκα και πώς πάντα πάω με τον καλύτερο και σκέφτομαι να πάω σε Samsung k Android. Έτσι, χωνεύουν πως έχω δει το φως και ήρθα στα λογικά μου και με αφήνουν ήσυχο.

Όταν σε 9 μέρες θα δουν το 5άρι θα σοκαριστούν, γιατί θα αναρωτιούνται που τους δουλεύω ψιλό γαζί.

Εννοείται πως θα πω, πως κερδήθηκε σε διαγωνισμό και πώς σκέφτομαι να το ανταλλάξω για χάρη μιας Κορεάτισσας με πλαστικά βυζιά. Να δω ποιος θα το ζητήσει πρώτος.

Αλήθεια, τα S3 που πουλιώνταν στο φόρουμ, τί απέγιναν;

Το επόμενο κινητό μου θα λέγεται: samsung fascinate slide G2. (http://androidphonenamegenerator.com/)



#50   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 16/09/2012 - 09:29

Εγώ πλέον τους φίλους μου τους λέω πως το S3 θερίζει, πως απογοητεύτηκα και πώς πάντα πάω με τον καλύτερο και σκέφτομαι να πάω σε Samsung k Android. Έτσι, χωνεύουν πως έχω δει το φως και ήρθα στα λογικά μου και με αφήνουν ήσυχο.

Όταν σε 9 μέρες θα δουν το 5άρι θα σοκαριστούν, γιατί θα αναρωτιούνται που τους δουλεύω ψιλό γαζί.

Εννοείται πως θα πω, πως κερδήθηκε σε διαγωνισμό και πώς σκέφτομαι να το ανταλλάξω για χάρη μιας Κορεάτισσας με πλαστικά βυζιά. Να δω ποιος θα το ζητήσει πρώτος.

Αλήθεια, τα S3 που πουλιώνταν στο φόρουμ, τί απέγιναν;

Το επόμενο κινητό μου θα λέγεται: samsung fascinate slide G2. (http://androidphonenamegenerator.com/)

Χαχα ωραια παρεα ειστε!!!

#51   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2012 - 09:34

Χαχα ωραια παρεα ειστε!!!


Πάντα μεταξύ σοβαρού και αστείου aka καζούρας.

Σκέψου το σαν ποδοσφαιροσυζήτηση περί ομάδων. Υπάρχει ένα σπορ που ακόμη δεν το έχω παρακολουθήσει που λέγεται "ποδόσφαιρο". Ο μπαμπουινισμός στο μεγαλείο του και η αρπαγή χρημάτων μέσω στημμένων αγώνων στο απόγειό της, από όσα διαβάζω στις ειδήσεις.

#52   vagenrider

vagenrider

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Twitter:@vagenrider
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Samsung Galaxy note AOKP

Δημοσίευση 16/09/2012 - 09:36

Lol!

Μπήκα YouTube να δω βίντεο για Lumia 920 και έχει κάποιος από κάτω σχόλιο:

"the iPhone 5 brought me here!"

εχει τρομερη δωση αληθειας αυτο..

Πάντα μεταξύ σοβαρού και αστείου aka καζούρας.

Σκέψου το σαν ποδοσφαιροσυζήτηση περί ομάδων. Υπάρχει ένα σπορ που ακόμη δεν το έχω παρακολουθήσει που λέγεται "ποδόσφαιρο". Ο μπαμπουινισμός στο μεγαλείο του και η αρπαγή χρημάτων μέσω στημμένων αγώνων στο απόγειό της, από όσα διαβάζω στις ειδήσεις.

με ομαδες σταματησα να ασχολουμαι απο δευτερα γυμνασιου..γι'αυτους τους λογους κυριως.

μ'αρεσει το ποδοσφαιρο,οχι οι ομαδες.

#53   mihalis

mihalis

    iPH Addict

  • 681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 16/09/2012 - 09:36

Ωραία, και κάνει πιο συχνά ενημερώσεις το iPhone στο λειτουργικό. Και τί αλλάζει?? Ποιά είναι η διαφορά της έκδοσης 5.01, 5.02, 5.03 κτλ? Και ακόμα καλύτερα ποιά είναι η διαφορά της έκδοσης 5 από την έκδοση 6? Οι χάρτες? Ε λοιπόν φίλε μου, ξέρεις και ξέρω ότι οι αναβαθμίσεις της Apple γίνονται για να κλείνουν τρύπες του jb. Η Google όμως όταν κάνει αναβάθμιση, την κάνει για τα καλά αλλάζοντας σχεδόν τα πάντα... Και όσο για τα χαρακτηριστικά δεν είναι αυτά που θα σε κάνουν να επιλέξεις ένα κινητό, αλλά οι λειτουργίες που προσφέρουν. Ε πες μου τώρα ότι το ios έχει περισσότερες λειτουργίες από το ics να τρελλαθώ...
Αντικειμενικά, η Apple έχει μείνει πολύ πίσω από τον ανταγωνισμό -τελεία και παύλα......


Δεν είπαμε ότι κάνει συχνά ενημερώσεις,απλά ότι στηρίζει για πολυ τις συσκευές που απο το android μόνο το nexus το εχει αυτό.Κοιτα για παράδειγμα το LG Optimus 2X το εχει πάρει ένας φίλος μου απο περισυ το Μάιο-Ιούνιο και ακόμα δεν εχει πάρει τη ICS πράγμα απαράδεκτο γιατι στην ουσία δεν εκμεταλλεύεται με τη 2.3 που φοράει το ότι είναι 2πυρηνο.

#54   vagenrider

vagenrider

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Twitter:@vagenrider
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Samsung Galaxy note AOKP

Δημοσίευση 16/09/2012 - 09:39

Δεν είπαμε ότι κάνει συχνά ενημερώσεις,απλά ότι στηρίζει για πολυ τις συσκευές που απο το android μόνο το nexus το εχει αυτό.Κοιτα για παράδειγμα το LG Optimus 2X το εχει πάρει ένας φίλος μου απο περισυ το Μάιο-Ιούνιο και ακόμα δεν εχει πάρει τη ICS πράγμα απαράδεκτο γιατι στην ουσία δεν εκμεταλλεύεται με τη 2.3 που φοράει το ότι είναι 2πυρηνο.

οντως μαμακια που δεν την εχει παρει ακομα..αλλα αν θελεις σου λεω εγω εναν ευκολο τροπο για να την παρει..

#55   syngi

syngi

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2012 - 09:49

Για μενα λοιπον που ειμαι κατοχος 4s πιστευω πως φετος με κερδισε η σειρα lumia, μονο και μονο για να γνωρισω καλυτερα και το windows 8 λειτουργικο. Πιστευω το iphone 5 ειναι πολυ καλο, αλλα λογω επιδοτησης για του χρονου παμε κατευθειαν σε αγορα του 5s. Επισης το optimus g για android ειναι παρα πολυ καλο τηλ, συμφωνα με αυτα που εχουν κυκλοφορησει. Τωρα το galaxy s3 μπροστα σε αυτα τα κινητα μου φαινεται οτι υστερει παρα πολυ σε ολους τους τομεις και δεν τιθεται καν ζητημα συγκρισης ( ειδικα με το optimus G).

http://www.anandtech...a15-custom-core
Και καινουργιες πληροφοριες για τον εκπληκτικο Α6

#56   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 16/09/2012 - 09:54

Εκτός απο τις γνωστές καραμέλες περί Bluetooth, radio , customization γιατί θεωρούν μερικοί το S3 καλύτερο του 5; Εδώ ακόμα δεν ξέρουμε τα specs του iPhone και οι του android ξέρουν ποιο είναι πιο γρήγορο; Ποιο ανοίγει καλύτερα τις εφαρμογές; Μιλάτε για την κάμερα και τα 8 MP..Έχει παραπάνω το S3 ? Καθηστε πρώτα να κυκλοφορήσει να γίνουν τα συγκριτικά και μετα εκφέρετε άποψη..Ακόμα δεν τον είδαμε Γιάννη τον βγάλαμε..

#57   vagenrider

vagenrider

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Twitter:@vagenrider
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Samsung Galaxy note AOKP

Δημοσίευση 16/09/2012 - 09:56

να μιλησουμε κ λιγο με επιχειρηματα για το που υπερεχει το αντροιντ εναντι του ιος(κατα τη γνωμη μου κ κατα τις δικες μου αναγκες παντα)

ολα οσα θα αναφερω γινοντε απο αντροιντ ΧΩΡΙΣ σπασιμο η κατι παρομοιο.

αναφορες μηνηματων.

δυνατοτητα εναλακτικης εφαρμογης διαχειρησης μηνηματων

δυνατοτητα widget ολων των ειδων με δυνατοτητα κλικ πχ στον καιρο κ αναλυτικη του αναλυση.

δυνατοτητα εναλακτικης εφαρμογης διαχειρισης επαφων κ κλησεων

δυνατοτητα αλαγης θεματος η κ ολικου launcher

περασμα μουσικης κ φωτογραφιων-βιντεο κ λοιπων αρχειων με drag n drop

δυνατοτητα επιλογης για καταργηση του multitasking η μεμονομενων εφαρμογων

πληρης λειτουργεια scrool στο dock

δυνατοτητα αλαγης θεματων κ χρωματων στο πληκτρολογιο.





κ ποσα ποσα αλλα πραγματα που πραγματικα βαριεμαι να τα αναφερω.







(να σημειωθει οτι οσες εφαργογες αναφερω,διατιθοντε ΔΩΡΕΑΝ απο το play store)

Τελευταία επεξεργασία από: vagenrider, 16/09/2012 - 09:58


#58   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2012 - 09:57

Για μενα λοιπον που ειμαι κατοχος 4s πιστευω πως φετος με κερδισε η σειρα lumia, μονο και μονο για να γνωρισω καλυτερα και το windows 8 λειτουργικο. Πιστευω το iphone 5 ειναι πολυ καλο, αλλα λογω επιδοτησης για του χρονου παμε κατευθειαν σε αγορα του 5s. Επισης το optimus g για android ειναι παρα πολυ καλο τηλ, συμφωνα με αυτα που εχουν κυκλοφορησει. Τωρα το galaxy s3 μπροστα σε αυτα τα κινητα μου φαινεται οτι υστερει παρα πολυ σε ολους τους τομεις και δεν τιθεται καν ζητημα συγκρισης ( ειδικα με το optimus G).

http://www.anandtech...a15-custom-core
Και καινουργιες πληροφοριες για τον εκπληκτικο Α6


Διαφωνώ ριζικά και καθέτως. Γιατί κέρδισε το lumia?

#59   syngi

syngi

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2012 - 10:05

Διαφωνώ ριζικά και καθέτως. Γιατί κέρδισε το lumia?


Εμενα με κερδισε το lumia μονο και μονο επειδη ηδη ειμαι κατοχος 4s. Βασικα πιο πολυ θελω να αξιολογησω το windows 8 για τις αναγκες μου σε μια πολυ καλη συσκευη. Αλιμονο το 5 ειναι εκπληκτικη συσκευη αλλα δεν δινω φετος 670 ευρω σε κατι που σχεδον ηδη το εχω και στο 4ς. Προτιμω να δωσω λιγοτερα αφου κυκλοφορησουν για κανενα διμηνο τα lumia και να τα τσεκαρω. Που ακριβως διαφωνεις ;

Τελευταία επεξεργασία από: syngi, 16/09/2012 - 10:07


#60   KostasSTi

KostasSTi

    iPH Enthousiast

  • 449 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:KostasSTi

Δημοσίευση 16/09/2012 - 10:10

Α! Ποτε εβγαλε η νοκια smartphone;;; :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες