Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhone 5 vs Samsung Galaxy S III vs LG Optimus G vs Nokia Lumia 920: Η μάχη των τεχνικών χαρακτηριστικών


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
555 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 16/09/2012 - 10:11

να μιλησουμε κ λιγο με επιχειρηματα για το που υπερεχει το αντροιντ εναντι του ιος(κατα τη γνωμη μου κ κατα τις δικες μου αναγκες παντα)

ολα οσα θα αναφερω γινοντε απο αντροιντ ΧΩΡΙΣ σπασιμο η κατι παρομοιο.

αναφορες μηνηματων.

δυνατοτητα εναλακτικης εφαρμογης διαχειρησης μηνηματων

δυνατοτητα widget ολων των ειδων με δυνατοτητα κλικ πχ στον καιρο κ αναλυτικη του αναλυση.

δυνατοτητα εναλακτικης εφαρμογης διαχειρισης επαφων κ κλησεων

δυνατοτητα αλαγης θεματος η κ ολικου launcher

περασμα μουσικης κ φωτογραφιων-βιντεο κ λοιπων αρχειων με drag n drop

δυνατοτητα επιλογης για καταργηση του multitasking η μεμονομενων εφαρμογων

πληρης λειτουργεια scrool στο dock

δυνατοτητα αλαγης θεματων κ χρωματων στο πληκτρολογιο.





κ ποσα ποσα αλλα πραγματα που πραγματικα βαριεμαι να τα αναφερω.







(να σημειωθει οτι οσες εφαργογες αναφερω,διατιθοντε ΔΩΡΕΑΝ απο το play store)



Προσωπικά δεν χρησιμοποιώ θέματα ( ακόμα και όταν είχα android) ..Οι εφαρμογές μνμ και καιρού του iOS προσωπικά τις βρίσκω μια χαρά Οπότε δεν με καίει να τις αλλάξω..drag and drop λες..Και εμείς το ίδιο μόνο που ανοίγουμε το iTunes..Όλα νοικοκυρεμενα..Λες όλα τα παραπάνω τα έχεις δωρεάν..Φανταζεσαι να ήταν επι πληρωμή; Δεν θα πήγαινε κανείς στο android..Τέλος σε προηγούμενο πόστ αναφερθηκες σε έναν εύκολο τροπο για να περάσεις το καινούριο android σε S2.. Έχουμε και εμείς έναν εύκολο τροπο για να προσθέσει οποίος θέλει ότι αναφέρεις..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 16/09/2012 - 10:14

εμενα με κερδισε το iphone 5 σε μαυρο αυτη την φορα.και πιστευω οτι ολοι οσοι κραζετε θα το παρετε....παντα ετσι γινετε...το 4ρι οταν βγηκαν τα leaks ολοι ελεγαν τι μουφα αποτυχια....και τα γνωστα..ρεκορ πωλησεων σημειωσε!!!.τελικα σημερα 2 χρονια και κατι μετα βγαινει σε ιδιο περιπου σχεδιο το 5 και ολοι κραζουν...σιγουρα θα σπασει ρεκορ πωλησεων....η κακη διαφημιση δεν παυει να ειναι διαφημιση....οποτε κραξτε το...ειναι χαλια μουφα και τα λοιπα....γιαυτο αλλωστε και ενα χρονο μετα οταν τα πουλαμε εχουν τιμη ενω βλεπε samsung galxy s2 τσεκαρερε λιγο ποσο πωλειται μεταχειρισμενο και τα λεμε φιλοι android....
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#63   GeorgeSohos

GeorgeSohos

    iPH Enthousiast

  • 497 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:lifeowner771

Δημοσίευση 16/09/2012 - 10:18

Μαρεσει που συγκρινουν το σ3 με το iPhone και το LG που ειναι καλυτερο δεν ασχολειτε κανενας σχεδον..

#64   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2012 - 10:22

να μιλησουμε κ λιγο με επιχειρηματα για το που υπερεχει το αντροιντ εναντι του ιος(κατα τη γνωμη μου κ κατα τις δικες μου αναγκες παντα)

ολα οσα θα αναφερω γινοντε απο αντροιντ ΧΩΡΙΣ σπασιμο η κατι παρομοιο.

αναφορες μηνηματων.

δυνατοτητα εναλακτικης εφαρμογης διαχειρησης μηνηματων

δυνατοτητα widget ολων των ειδων με δυνατοτητα κλικ πχ στον καιρο κ αναλυτικη του αναλυση.

δυνατοτητα εναλακτικης εφαρμογης διαχειρισης επαφων κ κλησεων

δυνατοτητα αλαγης θεματος η κ ολικου launcher

περασμα μουσικης κ φωτογραφιων-βιντεο κ λοιπων αρχειων με drag n drop

δυνατοτητα επιλογης για καταργηση του multitasking η μεμονομενων εφαρμογων

πληρης λειτουργεια scrool στο dock

δυνατοτητα αλαγης θεματων κ χρωματων στο πληκτρολογιο.

κ ποσα ποσα αλλα πραγματα που πραγματικα βαριεμαι να τα αναφερω.

(να σημειωθει οτι οσες εφαργογες αναφερω,διατιθοντε ΔΩΡΕΑΝ απο το play store)


Τα παίρνω με τη σειρά:

1. Σωστό
2. Όχι απόλυτα σωστό, το iOS 6 έχει επιλογές σχετικά με τα SMS αναλόγως αποστολέα (ήχους κλήσης, δόνηση, διαφορετικό mode). (στο settings ή στο edit μιας επαφής)

3. Εδώ είσαι λάθος από την αρχή διότι πρέπει να ορίσουμε λίγο τις έννοιες. Σε μία λειτουργιλα, δλδ ενημέρωση καιρού, βάζεις τη στάμπα,το ονοματίζεις δλδ widget. Ναι, το ios δεν έχει widgets. Αν όμως το ονομάτιζες εφαρμογή, ή πεδίο στο notification center ναι έχει και κάνει τα ίδια. Είναι σα να σου λέω, το αντρόιντ δεν έχει κάτι, που το έχει το ιΟΣ επειδή ελτσι είναι φτιαγμένο.

4. Πάλι όχι απόλυτα σωστό στο iOS 6. Τα ίδια...

5. Συμφωνώ, αν και ΔΕ ΜΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ο εναλλακτικός launcher. Περιττά features που έλεγα.

6. Ναι χωρίς εφαρμογή δε γίνεται. Αλλά, πραγματικά, γιατί μας ξενίζει το τικάρισμα των άλμπουμ, των λιστών, των φακέλων ακόμη του iTunes από το drag n drop? σκεφτείτε το λίγο. Εννοείται πως ακόμη και με free apps γίνονται αυτά

7. Αν και αυτό μου φαίνεται πάλι λίγο androides, υπάρχει το 2ο σκέλος. Όσο για το πρώτο υπάρχει ένα εξαιρετικό jaw dropping άρθρο, που περιγράφει τον θαυμάσιο τρόπο που λειτουργεί το multitasking se iOS. Δεν είναι σαν του Android φίλε!

8. Πάλι είναι feature του Android συστήματος, δε μπορεί να υπάρχει σύγκριση. Ρε παιδιά είναι σα να μου λέτε γιατί η γυναίκα δεν έχει @@ια...Αφού αλλιώς είναι σχεδιασμένος να λειτουργεί ο ένας και αλλιώς ο άλλος. Δε της χρειάζονται τα @@@!!!!

9. Ναι δε γίνεται

Να σημειώσω πως διάβασα που αναφέρεις χωρίς εφαρμογές ή JB αλλά ήθελα να τα αναφέρω όλα για τους νεότερους.

Όπως βλέπεις είναι καλύτερο ή χειρότερο λόγο γούστου. Αν σου πω πως δε θέλω ένα σύστημα με 500 άχρηστες παραμετροποιήσεις, τότε φίλε μου, όλα αυτά που τα έχετε ως συν, γίνονται μείον! Και η Απλ ξεκινά ανάποδα. Το δίνει με λίγα, λιτό και περιττό στα βασικά και σου δίνει μέσω εφαρμογών να κάνεις όλα αυτά σχεδόν που αναφέρεις.

Άρα ίσως πρέπει εδώ, να κάνετε έναν εσωτερικό διάλογο και να κατασταλάξετε στο γιατί δε γουστάρετε το 5άρι. Λόγω λίγων features από το εργοστάσιο που τα περισσότερα συγκεντρώνονται στη συσκευή κατά το δοκούν και ανάλογα με τις απαιτήσεις του καθενός (και όχι εξ αρχής ένα μπουκωμένο λειτουργικό που χάνεσαι...το ξαναλέω:οι γονείς μου δεν είναι advanced users όπως εμείς) ή λόγω της πολιτικής της Απλ?

Πέρασα από την ηλικία του τούμπανου μικρομηχανήματος που σε λίγο καιρό πετιώταν. Τώρα βρήκα κάτι που λειτουργεί, άψογα, είναι μίνιμαλ και ευχάριστο.

Πραγματικά, είναι θέμα αισθητικής και κοσμοθεωρίας τα δύο λειτουργικά. Με τα λίγα και καλά του iPhone, έχω ηρεμήσει.

#65   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 16/09/2012 - 10:23

Ωραία, και κάνει πιο συχνά ενημερώσεις το iPhone στο λειτουργικό. Και τί αλλάζει?? Ποιά είναι η διαφορά της έκδοσης 5.01, 5.02, 5.03 κτλ? Και ακόμα καλύτερα ποιά είναι η διαφορά της έκδοσης 5 από την έκδοση 6? Οι χάρτες? Ε λοιπόν φίλε μου, ξέρεις και ξέρω ότι οι αναβαθμίσεις της Apple γίνονται για να κλείνουν τρύπες του jb. Η Google όμως όταν κάνει αναβάθμιση, την κάνει για τα καλά αλλάζοντας σχεδόν τα πάντα... Και όσο για τα χαρακτηριστικά δεν είναι αυτά που θα σε κάνουν να επιλέξεις ένα κινητό, αλλά οι λειτουργίες που προσφέρουν. Ε πες μου τώρα ότι το ios έχει περισσότερες λειτουργίες από το ics να τρελλαθώ...
Αντικειμενικά, η Apple έχει μείνει πολύ πίσω από τον ανταγωνισμό -τελεία και παύλα......



Το fragmentation είναι η μια όψη του νομίσματος που κάνει το iOS πιο ελκυστικό για τους developers. Υπάρχει και όλο το θέμα του ίδιου του Developing που συμπεριλαμβάνει το ρόλο του SDK, το ρόλο της γλώσσας, του προγραμματισμού αναβαθμίσεων κλπ.

Πρώτα απ' όλα, για έναν αρχάριο η εγκατάσταση του SDK του iOS είναι πολύ πιο οργανωμένη και απλή με έναν installer. Αντίθετα στο Android, χρειάζεσαι starter package, JDK ίσως, το Eclipse, και το ADT του Eclipse, κάποια επιπλέον SDK Tools, έναν ειδικό USB driver κάτα πάσα πιθανότητα, ενώ αν θέλει να φτιάξει native apps, τότε χρειάζεται και το NDK.
Στο iOS, μόλις ο developer φτιάξει την εφαρμογή, την τρέχει στον Simulator. Πριν γίνει αυτό, το XCode κάνει compile την εφαρμογή για x86 αντί για ARM. Αυτό έχει το αρνητικό ότι δεν είναι 100% ίδια και δοκιμάζοντας την εφαρμογή στη συσκευή μπορεί να εμφανιστούν bugs που ο Simulator δεν εμφανίζει. Αντίθετα, στο Android, υπάρχει Emulator. Αυτός χρησιμοποιεί virtual machine για να τρέξει η εφαρμογή κανονικά όπως σε μια android συσκεή. Το πρόβλημά του, είναι ότι είναι τραγικά αργός (ένα google search θα σας πείσει). Μπορεί να χρειαστεί ως και 2 λεπτά για να μπουτάρει, ενώ μπορεί να χρειαστεί μέχρι και 30 δευτερόλεπτα για να κάνει redeploy την εφαρμογή μετά από αλλαγή στον κώδικα και να την ξανατρέξει (ο Simulator στο iOS θέλει περίπου 5secs).
Θα ήταν παράλειψη επίσης να μη μιλήσουμε για τα Design Tools σε κάθε πλατφόρμα. Στο iOS υπάρχει ο Interface Builder ενώ στο Android η δουλειά γίνεται με XML και editors.
Οι developers στο iOS ξέρουν πότε θα αναβαθμιστεί η πλατφόρμα, ξέρουν ότι οι περισσότερες συσκευές μέσα σε λίγες βδομάδες θα τρέχουν το νέο λειτουργικό, ξέρουν πότε θα ακολουθήσει το επόμενο, κ.ο.κ. Αυτές οι πρακτικές είναι εντελώς αντίθετες με τη μέχρι τώρα πορεία του Android.

#66   vagenrider

vagenrider

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Twitter:@vagenrider
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Samsung Galaxy note AOKP

Δημοσίευση 16/09/2012 - 10:30

Προσωπικά δεν χρησιμοποιώ θέματα ( ακόμα και όταν είχα android) ..Οι εφαρμογές μνμ και καιρού του iOS προσωπικά τις βρίσκω μια χαρά Οπότε δεν με καίει να τις αλλάξω..drag and drop λες..Και εμείς το ίδιο μόνο που ανοίγουμε το iTunes..Όλα νοικοκυρεμενα..Λες όλα τα παραπάνω τα έχεις δωρεάν..Φανταζεσαι να ήταν επι πληρωμή; Δεν θα πήγαινε κανείς στο android..Τέλος σε προηγούμενο πόστ αναφερθηκες σε έναν εύκολο τροπο για να περάσεις το καινούριο android σε S2.. Έχουμε και εμείς έναν εύκολο τροπο για να προσθέσει οποίος θέλει ότι αναφέρεις..

ξερεις,δεν ειναι κακο να παραδεχεσαι την υπεροχη του αλλου....αρετη ειναι..τα παιρνεις πολυ προσωπικα ολα κ αυτο σε βγαζει απ'τον δρομο του να τα βλεπεις πιο σφαιρικα τα πραγματα..

1-για τα θεματα που λες,υπαρχουν 1000αδες ποσα ατομα που τα χρεισημοποιουν..κ για να το κανεις αυτο το jailbreak ειναι απαραιτητο καθως κ καποιες βασικες γνωσεις γυρω απο το file browsing για να τα περνας εκτως συντια.

2-για το scrooll στο dock στο iphone παλι το jailbreak ειναι μονοδρομος κ θα πρεπει κ να το πληρωσεις για να το εγκαταστησεις.

3-οπως κ για εναλακτικη εφαρμογη διαχειρησης μηνηματων παλι θελεις jailbreak στο iphone

4-το ιδιο παλι κ για διαφορετικα πληκτρολογια παλι jailbreak κ παλι να πληρωσεις.


κ κ κ κ κ κ......βαριεμαι να κατσω να τα γραψω..



κ οσο για το οτι τα εχει δωρεαν επιδη αλλιως δεν θα πηγαινε κανενας στο αντροιντ,κ τι με νοιαζει....εγω το συμφερον μου κοιταω.

Τα παίρνω με τη σειρά:

1. Σωστό
2. Όχι απόλυτα σωστό, το iOS 6 έχει επιλογές σχετικά με τα SMS αναλόγως αποστολέα (ήχους κλήσης, δόνηση, διαφορετικό mode). (στο settings ή στο edit μιας επαφής)

3. Εδώ είσαι λάθος από την αρχή διότι πρέπει να ορίσουμε λίγο τις έννοιες. Σε μία λειτουργιλα, δλδ ενημέρωση καιρού, βάζεις τη στάμπα,το ονοματίζεις δλδ widget. Ναι, το ios δεν έχει widgets. Αν όμως το ονομάτιζες εφαρμογή, ή πεδίο στο notification center ναι έχει και κάνει τα ίδια. Είναι σα να σου λέω, το αντρόιντ δεν έχει κάτι, που το έχει το ιΟΣ επειδή ελτσι είναι φτιαγμένο.

4. Πάλι όχι απόλυτα σωστό στο iOS 6. Τα ίδια...

5. Συμφωνώ, αν και ΔΕ ΜΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ο εναλλακτικός launcher. Περιττά features που έλεγα.

6. Ναι χωρίς εφαρμογή δε γίνεται. Αλλά, πραγματικά, γιατί μας ξενίζει το τικάρισμα των άλμπουμ, των λιστών, των φακέλων ακόμη του iTunes από το drag n drop? σκεφτείτε το λίγο. Εννοείται πως ακόμη και με free apps γίνονται αυτά

7. Αν και αυτό μου φαίνεται πάλι λίγο androides, υπάρχει το 2ο σκέλος. Όσο για το πρώτο υπάρχει ένα εξαιρετικό jaw dropping άρθρο, που περιγράφει τον θαυμάσιο τρόπο που λειτουργεί το multitasking se iOS. Δεν είναι σαν του Android φίλε!

8. Πάλι είναι feature του Android συστήματος, δε μπορεί να υπάρχει σύγκριση. Ρε παιδιά είναι σα να μου λέτε γιατί η γυναίκα δεν έχει @@ια...Αφού αλλιώς είναι σχεδιασμένος να λειτουργεί ο ένας και αλλιώς ο άλλος. Δε της χρειάζονται τα @@@!!!!

9. Ναι δε γίνεται

Να σημειώσω πως διάβασα που αναφέρεις χωρίς εφαρμογές ή JB αλλά ήθελα να τα αναφέρω όλα για τους νεότερους.

Όπως βλέπεις είναι καλύτερο ή χειρότερο λόγο γούστου. Αν σου πω πως δε θέλω ένα σύστημα με 500 άχρηστες παραμετροποιήσεις, τότε φίλε μου, όλα αυτά που τα έχετε ως συν, γίνονται μείον! Και η Απλ ξεκινά ανάποδα. Το δίνει με λίγα, λιτό και περιττό στα βασικά και σου δίνει μέσω εφαρμογών να κάνεις όλα αυτά σχεδόν που αναφέρεις.

Άρα ίσως πρέπει εδώ, να κάνετε έναν εσωτερικό διάλογο και να κατασταλάξετε στο γιατί δε γουστάρετε το 5άρι. Λόγω λίγων features από το εργοστάσιο που τα περισσότερα συγκεντρώνονται στη συσκευή κατά το δοκούν και ανάλογα με τις απαιτήσεις του καθενός (και όχι εξ αρχής ένα μπουκωμένο λειτουργικό που χάνεσαι...το ξαναλέω:οι γονείς μου δεν είναι advanced users όπως εμείς) ή λόγω της πολιτικής της Απλ?

Πέρασα από την ηλικία του τούμπανου μικρομηχανήματος που σε λίγο καιρό πετιώταν. Τώρα βρήκα κάτι που λειτουργεί, άψογα, είναι μίνιμαλ και ευχάριστο.

Πραγματικά, είναι θέμα αισθητικής και κοσμοθεωρίας τα δύο λειτουργικά. Με τα λίγα και καλά του iPhone, έχω ηρεμήσει.

φυσικα κ ειναι σχετικα ολα οσα αναφερω....αλλωστε οπως ειδες ειμαι παρα πολυ προσεκτικος σε οσα λεω γι'αυτο κ ανεφερα απο την αρχη στο ποστ μου οτι αυτα ειναι-κατα τη γνωμη μου υπερ-

ολα σχετικα ειναι κ αναλογα με τη χρηση που κανει ο καθενας μας.

#67   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2012 - 10:33

EPIC! Θα το ποστάρω και στο άλλο thread δε πρέπει να χαθεί.

Ναι, το iPhone 5 είναι ίδιο σε σχέση με τα προηγούμενα, ειδικά αν δεις και αυτό:


Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk HD1347784303.505034.jpg   298.31KB   90 λήψεις



Πραγματικά όμως. Οί τυφλοί ή εθελοτυφλούν και βγάζουν χολή εδώ. Τελείωσε για μένα η σύγκριση. Πιστεύω τα μάτια μου πλέον.

#68   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2012 - 10:44

Εμενα με κερδισε το lumia μονο και μονο επειδη ηδη ειμαι κατοχος 4s. Βασικα πιο πολυ θελω να αξιολογησω το windows 8 για τις αναγκες μου σε μια πολυ καλη συσκευη. Αλιμονο το 5 ειναι εκπληκτικη συσκευη αλλα δεν δινω φετος 670 ευρω σε κατι που σχεδον ηδη το εχω και στο 4ς. Προτιμω να δωσω λιγοτερα αφου κυκλοφορησουν για κανενα διμηνο τα lumia και να τα τσεκαρω. Που ακριβως διαφωνεις ;


Σε ρώτησα για να μου απαντήσεις πριν ποστάρω τη φωτό! Αν είσαι pc user ίσως να σε βολέψει.

#69   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 16/09/2012 - 10:46

@vagenrider Μίλησα προσωπικά και τι συμφέρει εμένα..για το jailbreak δεν χρειάζεται να πληρώσεις.. Τώρα για tweaks μερικά ναι γιατί και ο developer κάπως πρέπει να ζήσει..Επίσης αντίθετα με πολλούς android funs ποτέ δεν έβγαλα το S3 άχρηστο..Απλά λόγω android και σταθεροτητασ αλλα και μεγέθους δεν θα το αγόραζα ποτέ..

#70   vagenrider

vagenrider

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Twitter:@vagenrider
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Samsung Galaxy note AOKP

Δημοσίευση 16/09/2012 - 10:51

@vagenrider Μίλησα προσωπικά και τι συμφέρει εμένα..για το jailbreak δεν χρειάζεται να πληρώσεις.. Τώρα για tweaks μερικά ναι γιατί και ο developer κάπως πρέπει να ζήσει..Επίσης αντίθετα με πολλούς android funs ποτέ δεν έβγαλα το S3 άχρηστο..Απλά λόγω android και σταθεροτητασ αλλα και μεγέθους δεν θα το αγόραζα ποτέ..

ναι ρε συ πανο....ανταλαγη αποψεων κανουμε..τιποτα δεν παρεξηγω..θεωρω οτι τουλαχιστον με καποιους εδω μεσα οτι μπορω να κανω ενα πολιτισμενο διαλογο..αυτος ειναι κ ο σκοπος που γραφω..

#71   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 16/09/2012 - 10:52

Καλημέρα σε όλους,

διαβάζω 4 σελίδες ενός τόπικ προσπαθόντας να καταλάβω τι σχέση έχει με την επικεφαλίδα. Μήπως έπρεπε να γίνει σύγκριση iOS 6 με Android.

"Τώρα" κάποιους τους έπιασε να κατηγορήσουν το iOS 6? Πριν 4 μήνες τί έκαναν? Α! ναι ξέχασα, τότε δεν υπήρχε το S ΙΙΙ ...

Βγήκε ένα κινητό το οποίο αυτοαποκαλούνε οι " samsungάδες" iPhone killer. Γιατί δεν το λένε Lumnia killer? Προσπαθουν μήπως να γίνουν όλοι χαλίφης στη θέση του χαλίφη?

Το μεγαλύτερο ποσοστό ανθρώπων οι οποίοι αγοράζουν iPhone και αρχίζουν να δουλεύουν τις αρχικές λειτουργίες τους δύσκολα "επιστρέφουν " σε άλλο κινητό...

Προσωπικά, και σαν επαγγελματίας στην πληροφορική, πιστεύω πως σε μία συσκευή τη διαφορά δεν την κάνει το Hardware ή το Software αλλά ο συνδιασμός αυτών των δύο. Εκεί πατάει λοιπόν η Apple και όλοι οι υπόλοιποι ακολουθούν.

Δεν θέλω να βγω off topik απλά να αναφέρω όταν η Apple παρουσίασε το πρώτο iPhone οι υπόλοιπες εταιρίες έψαχναν να ανακαλύψουν την τεχνολογία touch screen εκτός αν θυμάμαι καλά από ένα ericsson παντόφλα με κουμπιά (δεν θυμάμαι καν το μοντέλο).

Αν κάποιος θέλει αναφορά παράδοσης, bluetooth για Sharing αρχείων ας μην αγοράσει iPhone.

Μου αναφέρουν κάποιοι όλες τις Π.......ριες τους. Για πείτε μου λοιπόν κάτι για το μεγεθος και για το βάρος και όλα αυτά σε unibody....

Κινητο θέλω λοιπόν και η 4άρα οθόνη στο iPhone 5 μπορεί να είναι λίγο μεγάλη αλλά δεν ξεφεύγει πολύ.

και λίγο για να γελάσουμε: αν πάω να αγοράσω το s III θα πρέπει να αλλάξω και όλα τα παντελόνια μου και να αγοράσω φαρδιά γιατί στα κολλητά μου τζίν δεν χωράει :lol:

Αυτό είναι ένα forum απευθυνόμενο σε χρήστες iPhone , iPad & iPod ... Οι συγκρίσεις είναι θεμιτές αλλά όχι trollάροντας.
Ο administrator και οι moderators μπορουν να διαχειριστουν το forum σωστά και αυτό έχει φανεί τόσα χρόνια με το υψηλο επίπεδο που επικρατεί.

Ζητώ συγνώμη για το μακρόσυρτο post αλλά ήθελα να γράψω κάποια πράγματα

Ευχαριστώ

Τελευταία επεξεργασία από: katsulas, 16/09/2012 - 10:52


#72   vagenrider

vagenrider

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Twitter:@vagenrider
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Samsung Galaxy note AOKP

Δημοσίευση 16/09/2012 - 10:59

ελπιζω γιωργο να μην αναφερεσαι σε μενα..

#73   lordpel

lordpel

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 16/09/2012 - 11:10

Πω Πω πολυ αγχος τελικα με το iphone 5 τελικα!!!!!Γουσταρωωωωω........
Ολος ο κοσμος το γουσταρει τρελα και ας κραζει...........
Ολοι οι παραπανω που γραφουν κακες κριτικες και κραζουν μαλλον τελικα θα πανε να το παρουν πριν απο εμας που δηλωνουμε θαυμαστες!!!!!!
Το ποσο σας αρεσει φαινεται απο το ποσο πολυ ασχοληστε με αυτο.
Οταν η apple εβγαζε smartphones οι αλλες εταιριες παιζανε με τα κουβαδακια τους στην αμμο! :P
Παιδια φιλια πολλα και αντε last year λεμεεεεεεε~!!!!!!!
Υ.Γ.H samsung μονο για τηλεορασεις ειναι καλη λεμεεεεεε.........
Η nokia μονο για να λεει οτι εβγαλα και εγω ενα κινητο
Η sony μονο για playstation
H lg ακομα προσπαθω να βρω για ποιο πραγμα λεμε.......... B)

#74   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 16/09/2012 - 11:11

ελπιζω γιωργο να μην αναφερεσαι σε μενα..


όχι φίλε μου, δεν trollάρισες εσύ. Είπαμε καλό είναι να υπάρχει σύγκριση για να βλέπουμε τις διαφορές. Αυτό να γίνεται όμως με ωραίο τρόπο (όπως έκανες εσύ) και όχι trollαροντας...

#75   vagenrider

vagenrider

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Twitter:@vagenrider
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Samsung Galaxy note AOKP

Δημοσίευση 16/09/2012 - 11:12

όχι φίλε μου, δεν trollάρισες εσύ. Είπαμε καλό είναι να υπάρχει σύγκριση για να βλέπουμε τις διαφορές. Αυτό να γίνεται όμως με ωραίο τρόπο (όπως έκανες εσύ) και όχι trollαροντας...

να σαι καλα φιλε μου..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες