Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 5 vs Note 2?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
45 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   chria

chria

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/10/2012 - 16:19

Link να δω καμια θηκουλα φιλε μου;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 01/10/2012 - 16:23

Εχει παρει το Samsung Galaxy Nexus επισημα 4.1.1.. Εδω και κανενα μηνα το εκανα το update και μαλιστα ota!


Μιλάω για της Samsung αποκλειστική συσκευη, όχι για nexus (που τυγχανει να τα φτιάχνει η Samsung τώρα). Ειναι τελείως διαφορετικό...εχει πάρει και το nexus s μαζί με το galaxy nexus αλλα δεν ειναι της Samsung το λογισμικο σε κανένα.

-οφ τοπικ-
Αν έκανες πριν μήνα αναβαθμιση τοτε πιθανώς θα ειναι Samsung branded το nexus σου, πράγμα που σημαίνει την 4.1.2 θα αργήσει πολύ να την πάρει γιατί θα πρέπει να την εγκρίνει η Samsung πρώτα (να την βγάλει το google, να δώσουν στην κοινότητα το κώδικα, να τον πάρει η Samsung, να κάνει τις αλλαγές της -που δεν ειναι αλλαγές φύσης που συμβαίνουν σε σ3,νοτε,νοτε2 κλπ-, να ενημερώσει παρόχους-αντιπροσώπους, να της δώσουν το οκ αυτοί και μετά να την δώσει OTA). Απλά τραγικό... Ψάξε για περισσοτερα, να μη λέω πολλα. Θα περιμένεις μήνες στο επόμενο update τοτε πάντως.

Ενώ αν ήταν google branded galaxy nexus το update θα το έπαιρνε αμέσως γιατί θα το εδίνε η google. Μπορείς να το αλλάξεις σε google branded χωρίς να χάσεις εγγύηση, θα στο πάρει η Samsung δηλαδή κανονικα αν έχεις πρόβλημα (δοκιμασμένο εκ πείρας). Δεν ειναι του παρόντος φόρουμ μπορείς να ψάξεις αλλού να βρεις εύκολα πως να το κανείς, δεν ειναι δύσκολο (αντικειμενικά).
-οφ τοπικ-

Oτι είπα ισχύει. Το νοτε2 ειναι η πρώτη συσκευη της Samsung με 4.1.1. Ειναι η πρώτη συσκευη που έφτιαξε επίσημα η Samsung το tw launcher της και όλο το ui της να λειτουργεί στο 4.1.1 με τα δικα της apps και επιλογές, oχι του google. Τα νοτε1,σ3 θα πάρουν τέλος χρόνου επίσημα αναβάθμιση σε 4.1.1, κλαψτα δηλαδή...

Δεν εχει νόημα να πούμε παραπάνω. Ο φίλος θα πρέπει να παει και να το δει απο κοντά με την ώρα του. Mπορει να μην του αρεσει και το ui της Samsung (που ειναι αλλο απο του google) ή δεν ειναι και λίγα τα λεφτα του. 699 ανακοινώθηκε Ευρώπη επίσημα σημερα και μιας και το λέει για το οικονομικό θα πρέπει να το σκεφτεί. Δεν έρχεται φθηνότερα απο iphone5 πολύ, παιζει και καθόλου, θα ξέρουμε σε λίγο. Ξαναλέω το νοτε ειναι μεγάλο για κινητο και μικρό για ταμπλετα. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.

#33   GR1337

GR1337

    iPH Member

  • 306 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2012 - 16:25

Με θήκη γίνεται ακόμη πιο μεγάλο και η χρήση του ανυπόφορη.
Επίσης μπορεί η jelly bean να κοιτάει στα μάτια το ios, αλλά οι android εφαρμογές είναι απαράδεκτες στο μεγαλύτερο ποσοστό τους. Θα το διαπιστώσεις και μόνος σου. Επίσης θα βαρεθείς να κάνεις updates.

#34   konion2010

konion2010

    iPH Contributor

  • 1128 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/10/2012 - 16:36

Link να δω καμια θηκουλα φιλε μου;


Προσωπικα δεν μου λεει κατι γιατι και το 4 δυο χρονια με bumper το ειχα οποτε δεν ευχαριστηθηκα ιδιαιτερα την ποιοτητα.Το 3gs ευχαριστηθηκα περισσοτερο και ας ηταν πλαστικο.Νταξει στη τελικη κινητο ειναι το υλικο δεν ειναι το πρωτιστο που μετραει!


Κινητο χωρις θηκη δεν εχω ποτε γιατι αλλιως θα το διαλυσω τον πρωτο μηνα, οποτε αυτο ευκολα διορθωνεται με ποιοτικη θηκη (ηδη παρηγγειλα 2).
Απο εκει και περα θεωρω πως ειναι μια κλαση πανω απο το iphone 5.
Οποιον δεν τον ενοχλει το μεγεθος (εμενα το αντιθετο, οτιδηποτε μικροτερο μου φαινεται παιχνιδακι), εδω ειναι το λιμανι του...


Δεν μπορω να καταλαβω γιατι ολοι αυτη η συζητηση γινεται σε ενα forum του iphone.Γιατι δεν μπαινετε στα δικα σας φορουμ να τα συζητησετε μια χαρα.Εχει πεσει τοσο trolling τις τελευταιες μερες,οσο δεν εχω ξαναδει.

#35   chria

chria

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/10/2012 - 16:38

<br /><br /><br /><br /><br /><br />Δεν μπορω να καταλαβω γιατι ολοι αυτη η συζητηση γινεται σε ενα forum του iphone.Γιατι δεν μπαινετε στα δικα σας φορουμ να τα συζητησετε μια χαρα.Εχει πεσει τοσο trolling τις τελευταιες μερες,οσο δεν εχω ξαναδει.

<br /><br />Γιατι το θεμα ανοιχτηκε στον τομεα Apple vs αλλες συσκευες, που υπαρχει μεσα στο iphonehellas φιλε μου

Τελευταία επεξεργασία από: chria, 01/10/2012 - 16:39


#36   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 01/10/2012 - 16:39

Μιλάω για της Samsung αποκλειστική συσκευη, όχι για nexus (που τυγχανει να τα φτιάχνει η Samsung τώρα). Ειναι τελείως διαφορετικό...εχει πάρει και το nexus s μαζί με το galaxy nexus αλλα δεν ειναι της Samsung το λογισμικο σε κανένα.

-οφ τοπικ-
Αν έκανες πριν μήνα αναβαθμιση τοτε πιθανώς θα ειναι Samsung branded το nexus σου, πράγμα που σημαίνει την 4.1.2 θα αργήσει πολύ να την πάρει γιατί θα πρέπει να την εγκρίνει η Samsung πρώτα (να την βγάλει το google, να δώσουν στην κοινότητα το κώδικα, να τον πάρει η Samsung, να κάνει τις αλλαγές της -που δεν ειναι αλλαγές φύσης που συμβαίνουν σε σ3,νοτε,νοτε2 κλπ-, να ενημερώσει παρόχους-αντιπροσώπους, να της δώσουν το οκ αυτοί και μετά να την δώσει OTA). Απλά τραγικό... Ψάξε για περισσοτερα, να μη λέω πολλα. Θα περιμένεις μήνες στο επόμενο update τοτε πάντως.

Ενώ αν ήταν google branded galaxy nexus το update θα το έπαιρνε αμέσως γιατί θα το εδίνε η google. Μπορείς να το αλλάξεις σε google branded χωρίς να χάσεις εγγύηση, θα στο πάρει η Samsung δηλαδή κανονικα αν έχεις πρόβλημα (δοκιμασμένο εκ πείρας). Δεν ειναι του παρόντος φόρουμ μπορείς να ψάξεις αλλού να βρεις εύκολα πως να το κανείς, δεν ειναι δύσκολο (αντικειμενικά).
-οφ τοπικ-

Oτι είπα ισχύει. Το νοτε2 ειναι η πρώτη συσκευη της Samsung με 4.1.1. Ειναι η πρώτη συσκευη που έφτιαξε επίσημα η Samsung το tw launcher της και όλο το ui της να λειτουργεί στο 4.1.1 με τα δικα της apps και επιλογές, oχι του google. Τα νοτε1,σ3 θα πάρουν τέλος χρόνου επίσημα αναβάθμιση σε 4.1.1, κλαψτα δηλαδή...

Δεν εχει νόημα να πούμε παραπάνω. Ο φίλος θα πρέπει να παει και να το δει απο κοντά με την ώρα του. Mπορει να μην του αρεσει και το ui της Samsung (που ειναι αλλο απο του google) ή δεν ειναι και λίγα τα λεφτα του. 699 ανακοινώθηκε Ευρώπη επίσημα σημερα και μιας και το λέει για το οικονομικό θα πρέπει να το σκεφτεί. Δεν έρχεται φθηνότερα απο iphone5 πολύ, παιζει και καθόλου, θα ξέρουμε σε λίγο. Ξαναλέω το νοτε ειναι μεγάλο για κινητο και μικρό για ταμπλετα. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.


το s3 αρχισε να παιρνει κανονικα επισημες...

#37   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 01/10/2012 - 16:40

Παρακαλώ να μη γίνει αλλο ενα υβριστικό vs

Οτι είχα να πω το είπα

Μέτοχοι και μέτοχοι παντού...

Υ.Γ. Panafron, ο φίλος δε παιζει να δει σε ελληνικό σ3 ή νοτε1 άμεσα αναβάθμιση σε 4.1.1. Να δει σε αλλα φορα και θα καταλάβει τι παιζει τώρα, ειδικά στα ελληνικά νοτε1. Για next year το πανε...

Τελευταία επεξεργασία από: hyperlost, 01/10/2012 - 16:43


#38   konion2010

konion2010

    iPH Contributor

  • 1128 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/10/2012 - 16:49

Γιατι το θεμα ανοιχτηκε στον τομεα Apple vs αλλες συσκευες, που υπαρχει μεσα στο iphonehellas φιλε μου


Εγω δεν βλεπω να γινεται ουσιαστικη συγκριση μεταξυ συσκευων,αλλα να ψαχνουν θηκες.Το θεμα ανοιχτηκε για να διαλεξεις ποια συσκευη θελεις.Καλως ή κακως διαλεξες το note2. Απο κει και περα δεν βλεπω ποιος λογος υπαρχει να ζητας εδω θηκες και προτασεις για το UI.Θα μπορουσες να βρεις ενα αλλο forum που να ειναι για αυτο.Δεν γινεται απο την στιγμη που βγηκε το iphone 5 να υπαρχουν απο 1 μεχρι 5 τοπικ στα recents τα οποια να λενε πως ολες οι συσκευες Samsung ειναι καλυτερες απο το iphone 5,και να προσπαθουν να μας πεισουν και ολους.Τελοσπαντων δεν το συνεχιζω μηπως πεσει και απο τα προσφατα.

#39   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/10/2012 - 16:57

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι ολοι αυτη η συζητηση γινεται σε ενα forum του iphone.Γιατι δεν μπαινετε στα δικα σας φορουμ να τα συζητησετε μια χαρα.Εχει πεσει τοσο trolling τις τελευταιες μερες,οσο δεν εχω ξαναδει.

Οσο και να μην μπορεις να καταλαβεις υπαρχουν ανθρωποι που δεν εχουν κολληματα!Που εχουν και iOS συσκευες αλλα και Android!Δεν ειναι ολοι φανατικοι υποστηρικτες καποιας εταιρειας!

#40   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 01/10/2012 - 16:58

Παρακαλώ να μη γίνει αλλο ενα υβριστικό vs

Οτι είχα να πω το είπα

Μέτοχοι και μέτοχοι παντού...

Υ.Γ. Panafron, ο φίλος δε παιζει να δει σε ελληνικό σ3 ή νοτε1 άμεσα αναβάθμιση σε 4.1.1. Να δει σε αλλα φορα και θα καταλάβει τι παιζει τώρα, ειδικά στα ελληνικά νοτε1. Για next year το πανε...


δεν νομιζω τοσο πολυ...εφοσον ξεκινησε η αναβαθμιση στο εξωτερικο λογικα και μεσα στον οκτωβρη μπορει να τη παρουν και τα ελληνικα

#41   konion2010

konion2010

    iPH Contributor

  • 1128 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/10/2012 - 17:00

Οσο και να μην μπορεις να καταλαβεις υπαρχουν ανθρωποι που δεν εχουν κολληματα!Που εχουν και iOS συσκευες αλλα και Android!Δεν ειναι ολοι φανατικοι υποστηρικτες καποιας εταιρειας!


Δεν νομιζω οτι εντασσομαι στους φανατικους υποστηριχτες μιας και εχω και συσκευη android στο σπιτι και στο pc linux και windows.Αλλα δεν θα εμπαινε στο forum της samsung ή δεν ξερω και εγω τι υπαρχει να ψανχω θηκες για iphone.Ακομα,εφοσον αποφασισες δεν βλεπω καποιο λογο που πρεπει να συνεχιζουμε να μιλαμε για το ποσο χαλια ειναι το iphone.

#42   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/10/2012 - 17:05

Δεν νομιζω οτι εντασσομαι στους φανατικους υποστηριχτες μιας και εχω και συσκευη android στο σπιτι και στο pc linux και windows.Αλλα δεν θα εμπαινε στο forum της samsung ή δεν ξερω και εγω τι υπαρχει να ψανχω θηκες για iphone.Ακομα,εφοσον αποφασισες δεν βλεπω καποιο λογο που πρεπει να συνεχιζουμε να μιλαμε για το ποσο χαλια ειναι το iphone.

Βρες ενα ποστ μου που λεω οτι ειναι χαλια το iphone!Δεν θα βρεις!

#43   konion2010

konion2010

    iPH Contributor

  • 1128 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/10/2012 - 17:10

Οταν ολο το forum εχει γεμισει με σχολια για το οτι η apple δεν θα κανει τις πωλησεις που αναμενεται(το πρωτο τριημερο εκανε 10.000.000).Οταν οι mods δεν προλαβαινουν να σβηνουν ασχετα σχολια στα τοπικ του iphone5.Οταν μπαινουν και γραφουν οτι το iphone 5 δεν συγκρινεται με το galaxy S3.Οταν γινεται ενα τοπικ με σκοπο να πληροφορησει τους χρηστες του iphone γιατι το κινητο τους ειναι χειροτερο απο το note.Μονο εμενα μου φαινεται περιεργο.Αλλο να ρωτησεις να σου πουν τα χαρακτηριστικα και να αποφασεις οτι θες το note.Και αλλο μετα να συνεχιζεις να ψαχνεις για θηκες,να κανεις αποριες λογισμικου.Οπως και να εχει,δεν νομιζω να το συνεχισω καθως το θεμα δεν με αφορα και δεν θελω να βρισκεται στα recents.Ας διαγραψουν και οι mods τα σχολια μου,καθως δεν οφελουν και σε τιποτα,αλλα δεν μπορεσα αλλο να βλεπω αυτο το πραγμα.

Τελευταία επεξεργασία από: konion2010, 01/10/2012 - 17:13


#44   chria

chria

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/10/2012 - 17:49

Ρε φιλε ειμαι πολυ ευχαριστημενος με τα iPhone που εχω και επειδη ειμαι ενεργος αναγνωστης αυτου του forum ανοιξα αυτο το vs. Επειδη δηλαδη ρωτησα (αφου τελικα αποφασησα να αγορασω το note) για case ειναι τοσο τραγικο; Ή μηπως επρεπε να γραφτω σε αλλο forum για αυτη την ερωτηση; sorry αλλα εισαι προκατελειμενος απεναντυ σε οτιδηποτε μη Apple...

#45   boca

boca

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:cupra89

Δημοσίευση 01/10/2012 - 18:31

Γιατι ρε παιδια καποιοι απαντατε αφου δεν θελετε;; τοσο δυσκολο σας ειναι να προσπερασετε το θεμα;; ελεος..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες