Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iphone 5 vs htc one x+


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
42 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 03/10/2012 - 15:22

αν και μικρότερη οθόνη απο το Χ+ με την μία iPhone 5!

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 03/10/2012 - 15:52

iPhone 5>One X+>Galaxy SIII

#18   xristos350

xristos350

    iPH Addict

  • 887 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 03/10/2012 - 16:04

φιλε μου εχω το 4s και για καποιο διαστημα ειχα και το HTC one-x!καποιο απο τα 2 επρεπε να δωσω,τελικα εδωσα το htc!πολυ καλο το One-x ειδικα στην καμερα&στην οθονη μ αρεσε παρα πολυ!

#19   isks

isks

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2012 - 16:29

iPhone 5>One X+>Galaxy SIII

αυτο πρεπει να αποδειχθει ομως...πρεπει να δουμε tests και benchmarks τα οποια θα αποδειξουν ποιο ειναι καλυτερο (iphone 5 με ios 6 και τα αλλα δυο με jelly bean)...

Τελευταία επεξεργασία από: isks, 03/10/2012 - 16:29


#20   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 03/10/2012 - 16:34

αυτο πρεπει να αποδειχθει ομως...πρεπει να δουμε tests και benchmarks τα οποια θα αποδειξουν ποιο ειναι καλυτερο (iphone 5 με ios 6 και τα αλλα δυο με jelly bean)...


Τι τα θες τα benchs? Λιγη σημασια εχουν. Τα htc εχουν ιστορικο με ξεφλουδισματα κ αργοπορημενες αναβαθμισεις λογισμικου. Θα επαιρνα samsung ευκολοτερα.

#21   ElectTheDeaD

ElectTheDeaD

    iPH Member

  • 339 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2012 - 20:54

iPhone 5>One X+>Galaxy SIII


in fact
Galaxy Note II>Galaxy S III>One X+>One X>iPhone 5

#22   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 04/10/2012 - 22:09

in fact
Galaxy Note II>Galaxy S III>One X+>One X>iPhone 5


Αυτο που λες το στηριζεις καπου ή ετσι το λες?Γιατι στις επιδοσεις τωρα ειναι iphone5>all.

#23   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 04/10/2012 - 22:11

Εσύ που στηρίζεις ότι iPhone 5>all σε επιδόσεις;

Αναρτημένη εικόνα


#24   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 04/10/2012 - 22:56

Εσύ που στηρίζεις ότι iPhone 5>all σε επιδόσεις;


Σε αυτο εδω http://www.anandtech...ormance-preview αλλα και σε αυτο http://www.gsmarena....-review-822.php.

#25   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/10/2012 - 23:02

Προσωπικη μου γνωμη και μονο....και 8 πυρηνες να εχει και 4gb ram απο την στιγμη που εχει android για εμενα ειναι πατος. Ειχα αρκετα καιρο android και δεν ημουν καθολου ευχαριστημενος απο την χρηση του. Ειχα htc desire hd και το evo 3d, για κατασκευη τα βαζω και τα 2 ενα 8αρι. Αρκετα αξιοπιστα και αν8εκτικα αλλα....android.

#26   ElectTheDeaD

ElectTheDeaD

    iPH Member

  • 339 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2012 - 23:32

Αυτο που λες το στηριζεις καπου ή ετσι το λες?Γιατι στις επιδοσεις τωρα ειναι iphone5>all.


Στην πραγματική χρήση.
Βγάζω συμπεράσματα μόνο για συσκευές που έχω.
Όχι ότι βλέπω - ακούω :)


Προσωπικη μου γνωμη και μονο....και 8 πυρηνες να εχει και 4gb ram απο την στιγμη που εχει android για εμενα ειναι πατος. Ειχα αρκετα καιρο android και δεν ημουν καθολου ευχαριστημενος απο την χρηση του. Ειχα htc desire hd και το evo 3d, για κατασκευη τα βαζω και τα 2 ενα 8αρι. Αρκετα αξιοπιστα και αν8εκτικα αλλα....android.


Με την ίδια λογική κάποιος θα μπορούσε να πει ότι δοκίμασε το 1ο iphone και δεν πιάνει μια μπροστά στο x10 mini.
Αλλάζουν τα πράγματα ;)

Επίσης και το galaxy nexus που έχει specs ανάλογα με το 5αρι (αρκετά χαμηλότερα για την ακρίβεια) στέκεται άνετα δίπλα του χωρίς να χωλαίνει.

Το να έχεις 4πυρηνο επεξεργαστή και 2gb ram σημαίνει άπλα. Όχι minimum specs για τη σωστή λειτουργία της συσκευής.
Ούτως η άλλως, τα ίδια κάνει και η Apple (dual core, 1gb ram, quad gpu) απλά δίνει specs αργότερα από τους υπόλοιπους.


#27   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 04/10/2012 - 23:56

Εάν το 5αρι βγει στην ίδια τιμή με το 4s αγόρασε 5αρι εάν τώρα με αυτά που ακούγονται η τιμή περάσει κατά πολύ την υπάρχουσα, πάρε GS3 διότι ΔΕΝ αξίζει να είμαστε ΤΟΣΟ ΑΜΕΡΙΚΑΝΑΚΙΑ... Είπαμε όλα έχουν ένα όριο...και η κοροϊδία επίσης... Τώρα για τα αλλά τηλέφωνα καλά αλλά όχι κορυφαία όπως αυτά τα δύο. :)


#28   dimos1

dimos1

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2012 - 00:52

Σε αυτο εδω http://www.anandtech...ormance-preview αλλα και σε αυτο http://www.gsmarena....-review-822.php.


Τι ωραία τα λένε τα site....Και γιατί ρε φίλε το δικό μου GS3 stock 4.0.4 ρίχνει φόλα σε 13/15 τεστ στο IPhone 5 του φίλου μου, που τα βάλαμε δίπλα δίπλα και τα λιώσαμε τελείως?..Αν δεν έχετε προσωπική άποψη μην μιλάτε παρακαλώ και αφήστε τα site να λένε ότι θέλουν..

#29   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 05/10/2012 - 08:39

Τι ωραία τα λένε τα site....Και γιατί ρε φίλε το δικό μου GS3 stock 4.0.4 ρίχνει φόλα σε 13/15 τεστ στο IPhone 5 του φίλου μου, που τα βάλαμε δίπλα δίπλα και τα λιώσαμε τελείως?..Αν δεν έχετε προσωπική άποψη μην μιλάτε παρακαλώ και αφήστε τα site να λένε ότι θέλουν..


Σε λιγο θα μας πεις οτι του ριχνεις και σε καρτα γραφικων...Αναρτησε τα αποτελεσματα αν ειναι φυσικα χωρις να εχεις πειραξει τιποτα σε rom ή κατι αλλο...

#30   Jumaru83

Jumaru83

    iPH User

  • 187 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/10/2012 - 08:53

Το πρώτο smartphone μου ήταν το htc diamond. Θυμάμαι είχα δώσει αρκετά λεφτά τότε για να το αποκτήσω.
Κάκιστη αίσθηση αφής, πολλά κολλήματα, restart χωρίς λόγο, δύσχρηστο μενού.
Σε ένα χρόνο και κάτι το πάσαρα για το 3GS.
Νομίζω πως η αξιοπιστία της apple και η λειτουργικότητα που παρουσιάζουν τα κινητά της δε συγκρίνεται.
Από χαρακτηριστικά καλά πάει, αλλά επιμένω δε ξαναμπλέκω με οτιδήποτε άλλο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες