Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iphone 5 vs htc one x+


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
42 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   KostasSTi

KostasSTi

    iPH Enthousiast

  • 449 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:KostasSTi

Δημοσίευση 05/10/2012 - 09:23

Καμία σχέση το diamond (wimmo) με το one x. Είναι σαν να λες οτι υπάρχει σύγκριση μεταξύ 3G και 5. Και μάλιστα με το πιο άθλιο λειτουργικό που υπήρξε ποτέ σε "smart" phone, τα windows mobile.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   dimos1

dimos1

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2012 - 10:00

Σε λιγο θα μας πεις οτι του ριχνεις και σε καρτα γραφικων...Αναρτησε τα αποτελεσματα αν ειναι φυσικα χωρις να εχεις πειραξει τιποτα σε rom ή κατι αλλο...


Αυτό φίλε μου θέλει βιντεάκι του στυλ δίπλα δίπλα τα κινητά και ανοίγουμε ταυτόχρονα βίντεο, σελίδες, παιχνίδια κτλπ...Το βιντεάκι που θα τραβήξω θα είναι όταν φορέσω την jelly bean στο GS3...Θέλω να σου δείξω χαώδης διαφορά...Τότα θα στο στείλω δώρο. Φιλικά πάντα :)

#33   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 05/10/2012 - 14:07

Αυτό φίλε μου θέλει βιντεάκι του στυλ δίπλα δίπλα τα κινητά και ανοίγουμε ταυτόχρονα βίντεο, σελίδες, παιχνίδια κτλπ...Το βιντεάκι που θα τραβήξω θα είναι όταν φορέσω την jelly bean στο GS3...Θέλω να σου δείξω χαώδης διαφορά...Τότα θα στο στείλω δώρο. Φιλικά πάντα :)


Συγνωμη αλλα δεν ελεγες οτι τωρα το gs3 ειναι πιο γρηγορο?Επειδη το s3 το εχει φιλος ξερω οτι τωρα δεν ειναι πιο γρηγορο.Δεν σου λεω πως δεν ειναι καλο ή δεν ειναι γρηγορο αλλα δεν ειναι καλυτερο αυτο ειναι σιγουρο ειδικα στο τομεα των γραφικων.Αναμενω και το βιντεακι με το jelly bean που λες...

#34   wpgreece

wpgreece

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα

Δημοσίευση 05/10/2012 - 14:12

Εγώ θα σου έλεγα ένα μεταχειρισμένο one x που το βρίσκεις σημερα με 350 ευρώ.

#35   ElectTheDeaD

ElectTheDeaD

    iPH Member

  • 339 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2012 - 16:56

Το πρώτο smartphone μου ήταν το htc diamond. Θυμάμαι είχα δώσει αρκετά λεφτά τότε για να το αποκτήσω.
Κάκιστη αίσθηση αφής, πολλά κολλήματα, restart χωρίς λόγο, δύσχρηστο μενού.
Σε ένα χρόνο και κάτι το πάσαρα για το 3GS.
Νομίζω πως η αξιοπιστία της apple και η λειτουργικότητα που παρουσιάζουν τα κινητά της δε συγκρίνεται.
Από χαρακτηριστικά καλά πάει, αλλά επιμένω δε ξαναμπλέκω με οτιδήποτε άλλο


Τι σχέση έχουν τα αρχαία windows mobile με το Android?

Σαν να συγκρίνεις ένα κινητό με ένα πεπόνι.

#36   Jumaru83

Jumaru83

    iPH User

  • 187 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/10/2012 - 19:27

Τι σχέση έχουν τα αρχαία windows mobile με το Android?

Σαν να συγκρίνεις ένα κινητό με ένα πεπόνι.

Δε σύγκρινα κάτι.
Ανέφερα την εμπειρία μου από htc.
Δε με ενδιαφέρει τι λογισμικό φορούσε και τι φοράει.
Εγώ πλήρωσα την htc κοντά στα 300 ευρώ τότε με σύνδεση, δηλαδή το κινητό έκανε γύρω στα 550 ευρώ και τα έκλαψα σχεδόν από την πρώτη μέρα.
Δε με ενδιαφέρει αν φορούσε windows mobile. Δουλειά της htc ήταν να μου παρέχει ένα λειτουργικό κινητό.
Είναι σαν να μου λες ότι η mercedes σε ένα μοντέλο της βάζει κινητήρα της kia και υπάρχουν προβλήματα. Ποια θα κράξω; Την kia, ή την mercedes?

#37   ElectTheDeaD

ElectTheDeaD

    iPH Member

  • 339 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2012 - 01:33

Δε σύγκρινα κάτι.
Ανέφερα την εμπειρία μου από htc.
Δε με ενδιαφέρει τι λογισμικό φορούσε και τι φοράει.
Εγώ πλήρωσα την htc κοντά στα 300 ευρώ τότε με σύνδεση, δηλαδή το κινητό έκανε γύρω στα 550 ευρώ και τα έκλαψα σχεδόν από την πρώτη μέρα.
Δε με ενδιαφέρει αν φορούσε windows mobile. Δουλειά της htc ήταν να μου παρέχει ένα λειτουργικό κινητό.
Είναι σαν να μου λες ότι η mercedes σε ένα μοντέλο της βάζει κινητήρα της kia και υπάρχουν προβλήματα. Ποια θα κράξω; Την kia, ή την mercedes?


Οκ δεν χρειάζεται να το συνεχίσω.
Δικαίωμα σου να στηρίζεσαι στο παρελθόν :)

#38   isks

isks

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2012 - 13:40

ακουσα προς μεγαλη μ εκλπηξη οτι το htc one x+ δεν θα εισαχθει καν στην ελλαδα...γνωριζει κανεις κατι??

#39   afanoulis

afanoulis

    iPH User

  • 184 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:nikiforosvin

Δημοσίευση 26/10/2012 - 14:29

Δε σύγκρινα κάτι.
Ανέφερα την εμπειρία μου από htc.
Δε με ενδιαφέρει τι λογισμικό φορούσε και τι φοράει.
Εγώ πλήρωσα την htc κοντά στα 300 ευρώ τότε με σύνδεση, δηλαδή το κινητό έκανε γύρω στα 550 ευρώ και τα έκλαψα σχεδόν από την πρώτη μέρα.
Δε με ενδιαφέρει αν φορούσε windows mobile. Δουλειά της htc ήταν να μου παρέχει ένα λειτουργικό κινητό.
Είναι σαν να μου λες ότι η mercedes σε ένα μοντέλο της βάζει κινητήρα της kia και υπάρχουν προβλήματα. Ποια θα κράξω; Την kia, ή την mercedes?


δουλεια της htc και καθε αλλης εταιριας-μεγαθηριο ειναι το ΚΕΡΔΟΣ και μονο!!!
οποτε αν δεν ψαχνομαστε μονοι μας γι αυτα που μας πλασαρουν μην εχουμε παραπονο που δεν μας πηρε εκπροσωπος της εταιριας να μας πει
τα καλα και τα κακα στοιχεια!!! αν δινουμε τοσα χρηματα με γνωμονα οτι βλεπουμε στις διαφημισεις, καηκαμε!!!

οπως αναφερουν και τα παιδια συγκριση windows mobile με android καμια επαφη συσκευων...

Τελευταία επεξεργασία από: afanoulis, 26/10/2012 - 14:30


#40   isks

isks

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/10/2012 - 21:35

ακουσα προς μεγαλη μ εκλπηξη οτι το htc one x+ δεν θα εισαχθει καν στην ελλαδα...γνωριζει κανεις κατι??


δεν υπαρχει κανεις που να ξερει?? (σορρυ για την επαναληψη αλλα θα ηθελα να μαθω, γιατι βγηκε πριν λιγο καιρο και ειναι κριμα αν ενα τοσο αξιολογο κινητο δεν ερθει ελλαδα - δεν λεω οτι θα αγορασω - φανταστειτε να λεγαν οτι δεν θα φερουν το iph ελλαδα τι θα ειχε να γινει :P )

Τελευταία επεξεργασία από: isks, 27/10/2012 - 21:37


#41   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/10/2012 - 21:52

δεν υπαρχει κανεις που να ξερει?? (σορρυ για την επαναληψη αλλα θα ηθελα να μαθω, γιατι βγηκε πριν λιγο καιρο και ειναι κριμα αν ενα τοσο αξιολογο κινητο δεν ερθει ελλαδα - δεν λεω οτι θα αγορασω - φανταστειτε να λεγαν οτι δεν θα φερουν το iph ελλαδα τι θα ειχε να γινει :P )

Ναι ετσι λέγεται οτι δεν θα έρθει Ελλάδα :(

#42   isks

isks

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/10/2012 - 21:54

Ναι ετσι λέγεται οτι δεν θα έρθει Ελλάδα :(


αν οντως ισχυει δεν βρισκω κανενα νοημα σ αυτη την κινηση...μαλλον το απλο one x δεν εχει βγαλει ακομα τα λεφτα του..οτι να ναι ελλαδαρα

#43   ElectTheDeaD

ElectTheDeaD

    iPH Member

  • 339 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2012 - 00:16

Το παραγγέλνεις και τώρα από το expansys. Γιατί πρέπει να περιμένεις να (και αν) έρθει Ελλάδα?




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες