Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1606   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 25/11/2012 - 21:00

Κοιτά γενικά δεν χάλια και το τι έχει μέσα το κινητό δεν πρέπει να μας νοιάζει αυτό που πρέπει να μας νοιάζει είναι η εμπειρία χρήσης ας έχει και 8πυρινες και 4gb μνήμης ram αν το κάνει να είναι καλύτερο ο το ίδιο όταν το χειρίζομαι δεν παν να έχει και i7 intel

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1607   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 25/11/2012 - 21:25

Κοιτά γενικά δεν χάλια και το τι έχει μέσα το κινητό δεν πρέπει να μας νοιάζει αυτό που πρέπει να μας νοιάζει είναι η εμπειρία χρήσης ας έχει και 8πυρινες και 4gb μνήμης ram αν το κάνει να είναι καλύτερο ο το ίδιο όταν το χειρίζομαι δεν παν να έχει και i7 intel


Δεν διαφωνω σε αυτο. Τα ευσημα ομως πανε στην Sammy και στους κατασκευαστες που ρίχνουν οσο 'πυρίτιο' μπορουν στο σκουπιδι (απο αποψη efficiency) της Google :)

#1608   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 25/11/2012 - 21:31

Τουτοι εδω φίλε μου πιστεύουν οτι το android ειναι ηδη μπροστα ... Δεν βλέπουν οτι ειναι τοσο crappy που για να τρεχει ξερω γω ο javascript interpreter στοιχειωδως αποδεκτα χρειάζεται 4-πυρηνο επεξεργαστη και 2gb ram !!!


μα σε καποιους τομεις ειναι οντος πιο μπροστα απο το αδειο ios...για να κανει το iphone αυτα που κανει το note2 πχ out of the box πρεπει να του περασεις το μισο cydia

Τελευταία επεξεργασία από: parafron4, 25/11/2012 - 21:31


#1609   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/11/2012 - 21:45

μα σε καποιους τομεις ειναι οντος πιο μπροστα απο το αδειο ios...για να κανει το iphone αυτα που κανει το note2 πχ out of the box πρεπει να του περασεις το μισο cydia


Θα ήθελα σε παρακαλώ να μου πεις τι κάνεις με το Note II που εγώ δεν κάνω με το iphone 5 χωρίς jailbreak!

#1610   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 25/11/2012 - 21:47

Θα ήθελα σε παρακαλώ να μου πεις τι κάνεις με το Note II που εγώ δεν κάνω με το iphone 5 χωρίς jailbreak!


Χαχαχα ... το βλέπω να 'ρχεται ...
...
...
..

Widgets !!!

#1611   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/11/2012 - 21:48

Χαχαχα ... το βλέπω να 'ρχεται ...
...
...
..

Widgets !!!


Κάτι ουσιαστικό,όχι βλακείες.

#1612   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 25/11/2012 - 21:55

Κάτι ουσιαστικό,όχι βλακείες.


Οοοps ! τωρα το δυσκόλεψες ! ;)

(επειδη ειμαι μαζί σου σε συμβουλευω να μην χαρακτηριζεις 'βλακειες' τα widgets σε ενα Android topic. Αυτοι εδω μπορει να γινουν πολυ επικινδυνοι με τις μεγαλες..
...
..
..
..
..
..

οθόνες τους )

#1613   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 25/11/2012 - 21:59

Θα ήθελα σε παρακαλώ να μου πεις τι κάνεις με το Note II που εγώ δεν κάνω με το iphone 5 χωρίς jailbreak!


δεν θα αναφερω θεματα widgets κτλ

θα σου πω μερικα απλα πραγματα που για μενα ειναι σημαντικα....

μπορω να κατεβαζω αρχεια απο τον browser χωρις να χρειαζομαι download manager...

οταν θελω να βγαλω φωτογραφια η βιντεο εχω του φουστη τις ρυθμισεις και οχι μονο το hdr και το flash...

multiwindow το οποιο χρησιμοποιω συνεχεια

wifi direct

μπορω να βλεπω αναλυτικα που ξοδευω τα mb με 3g,να βαλω οριο κτλ.

share ολα μου τα αρχεια οπου θελω..

file manager

αλλαγη launcher

toggles στην notification bar

stream στη tv χωρις να χρειαζεται το apple tv

k αλλα πολλα αυτα ειναι τα πρωτα που ηρθαν στο μυαλο.

Τελευταία επεξεργασία από: parafron4, 25/11/2012 - 22:00


#1614   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 25/11/2012 - 22:00

Τίποτα άλλο πέρα από ειρωνείες έχετε να αντιπαραθέσετε αγαπητοί ios κολλημένοι χρήστες;;;

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 25/11/2012 - 22:02

Αναρτημένη εικόνα


#1615   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/11/2012 - 22:04

δεν θα αναφερω θεματα widgets κτλ

θα σου πω μερικα απλα πραγματα που για μενα ειναι σημαντικα....

μπορω να κατεβαζω αρχεια απο τον browser χωρις να χρειαζομαι download manager...

οταν θελω να βγαλω φωτογραφια η βιντεο εχω του φουστη τις ρυθμισεις και οχι μονο το hdr και το flash...

multiwindow το οποιο χρησιμοποιω συνεχεια

wifi direct

μπορω να βλεπω αναλυτικα που ξοδευω τα mb με 3g,να βαλω οριο κτλ.

share ολα μου τα αρχεια οπου θελω..

file manager

αλλαγη launcher

toggles στην notification bar

stream στη tv χωρις να χρειαζεται το apple tv

k αλλα πολλα αυτα ειναι τα πρωτα που ηρθαν στο μυαλο.


Όλα τα παραπάνω τα κάνω επί πληρωμή προγράμματα που έχω,το μόνο που δεν γίνεται και άχρηστο για μένα είναι το file manager,και όχι share σε όλα τα κινητά,παρά μόνο σε ios και android που έχουν οι περισσότεροι!
Α και το multiview,που περισσότερο για εφέ το έβγαλε η sammy παρά για εργαλείο.Σοβαρά τώρα, γράφεις μήνυμα και βλέπεις you tube?Στα άλλα δεν απαντάω γιατί δεν κάνουν κάτι ουσιαστικό.
Δεν είμαι κολλημένος με το ios,είχα android και ξέρω πως είναι,και δεν κάτι τίποτα ουσιαστικό.Λέω τα πράγματα όπως τα βλέπω.

Τελευταία επεξεργασία από: vagos456, 25/11/2012 - 22:13


#1616   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/11/2012 - 22:06

Μιας και είχα κάνει την μετάβαση σε SG3 για να το δοκιμάσω και να έχω μια ασφαλή άποψη θα γράψω κάποια πράγματα.

Καταρχήν οι 4 πυρήνες είναι μόνο στα χαρτιά. Δεν φταίει η Samsung για αυτό αλλά το Android φυσικά.

Το κινητό επειδή είναι εργαλείο δουλειάς και λιγότερο gadget χρειάζομαι σταθερότητα πράγμα που το android δεν μου την έδινε.

Widgets φρου φρου και αρώματα δεν είχα περάσει ποτέ μου και στο iPhone. Ένα sbsettings ενσωματωμένο βέβαια θα μπορούσε να το έχει το iOS.

Και στο Galaxy όλα αυτά ποτέ δεν τα χρησιμοποίησα, περισσότερο μπαταρία τρώνε και καλό δεν κάνουν.

Το smooth που είχα στο 4άρι μου με τον μονοπύρηνο στα 800 οι 4 πυρήνες δεν μπορούσαν να μου το δώσουν.

Η οθόνη όντως εντυπωσιακή, τι να το κάνω όμως που για να έχω σωστή μπαταρία το είχα στο auto + του ότι στον ήλιο δεν βλέπεις την τύφλα σου.

Πληκτρολόγιο? Το έχω αναφέρει πολλές φορές και μου κάνει εντύπωση που δεν πειράζει άλλους χρήστες. Τραγικό απλό.

Για εμένα έτσι όπως το είδα είναι ένα καλό λειτουργικό για αυτούς που θέλουν κάθε μέρα να πειραματίζονται, να αλλάζουν πράγματα και να έχουν την εντύπωση πως κάτι κάνουν διότι στην τελική στα ίδια είσαι.

Τέλος επειδή όντως έχουμε κρατήσει το Topic καθαρό, ότι βολεύει τον καθένα και πάνω από όλα να είμαστε καλά.
Once You Go Mac You Never Go Back

#1617   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 25/11/2012 - 22:07

Α κάνεις multiwindow?Wifi direct πως κάνεις με πρόγραμμα; Με συμβατότητα εννοώ ε...
Τοggles πως έχεις;
Και πολλά άλλα.

Ντάξει ξέρουμε την απάντηση. Δεν έχουμε λεφτά για να αποκτήσουμε το iPhone 5 γι αυτό τα λέμε.
Α και ότι δεν πειράζει να πάμε σε android και τα ξαναλέμε..

Αναρτημένη εικόνα


#1618   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 25/11/2012 - 22:10

Όλα τα παραπάνω τα κάνω επί πληρωμή προγράμματα που έχω,το μόνο που δεν γίνεται και άχρηστο για μένα είναι το file manager,και όχι share σε όλα τα κινητά,παρά μόνο σε ios και android που έχουν οι περισσότεροι!


επειδη εχω καιρο να ασχοληθω με ios μηπως μπορεις να μου πεις πως μπορω να εχω toggles,να αλλαξω launcher,να κανω stream στην τηλεοραση,να δουλευω σε δυο παραθυρα,να εχω ολες τις απαραιτητες ρυθμισεις για την καμερα και wifi direct.

#1619   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/11/2012 - 22:11

Αν και sgs3 user απο το iphone μου λείπει οτι εφαρμογες ειχε για mac users (και ειμαστε πολλοι εδώ μεσα)
κατα τα αλλα οτι κανει το ενα κάνει και το αλλο εφόσον εχει jb
θα πάρω και το 5 αλλα οταν βγει jb

#1620   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/11/2012 - 22:13

Α κάνεις multiwindow?Wifi direct πως κάνεις με πρόγραμμα; Με συμβατότητα εννοώ ε...
Τοggles πως έχεις;
Και πολλά άλλα.

Ντάξει ξέρουμε την απάντηση. Δεν έχουμε λεφτά για να αποκτήσουμε το iPhone 5 γι αυτό τα λέμε.
Α και ότι δεν πειράζει να πάμε σε android και τα ξαναλέμε..


Πάντως επειδή κατηγορούσα την Apple για το ότι δεν έβαλε Wi-Fi direct στο 5ari και κυρίως επειδή ήθελα να κάνω Screen share την οθόνη, ούτε το SG3 το κάνει...

Σε αναγκάζει κι αυτή να πάρεις κάτι αντίστοιχο του Apple TV. Share όπως κάνει το S3 κάνει το iMedia Share.

Toggles το είπα και παραπάνω τραγικό που δεν έχει ενσωματώσει ακόμα η Apple.
Once You Go Mac You Never Go Back

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες