Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#256   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 20/10/2012 - 17:35

Όχι αλήθεια ρωτάω :P

Χρησιμεύει στο να βλέπεις preview πχ σε βίντεο κτλ εννοώ; Να γράφεις γράμματα κτλ; Ή το χρησιμοποιείς και πλήρως λειτουργικά αντι για το χέρι;



Κανει αυτα τα 2 που αναφερεις και πολλα αλλα. Οχι ειναι απαραιτιτο το s pen για το previw,quick note κλπ....δεν γινονται μονο με το χερι...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#257   GeoMB

GeoMB

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/10/2012 - 01:11

200 ευρό; για βάλε άλλα 150 minimum.Για ελληνικές τιμές μιλάμε. iPhone 5 740 περίπου και το galaxy το βρίσκεις του κουτιού 460. Αν βάλεις ότι με 20-30 ευρώ παίρνεις και κάρτα 64 GB κάτσε λογάριασε τη διαφορά.

Απο που το βρησκουμε τετοια τιμη,ΦΩΤΙΣΤΕ και εμενα μην κανω καμια βλακεια και δωσω 669 που το βρισκω!HELP εστω και πμ

#258   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 21/10/2012 - 01:14

Δες εδώ: http://www.skroutz.g...I9300-16GB.html

Αναρτημένη εικόνα


#259   redcom7

redcom7

    iPH Enthousiast

  • 552 μηνύματα
  • Twitter:@redcom7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/10/2012 - 09:37

η αληθεια ειναι οτι παρατηρείται τον τελευταιο καιρο μια ταση φυγής απο την apple και να χανει πολλους users με το galaxy s3 ...

σε αυτο παιζει ρολο εκτος απο το οτι σχετικα δεν εκανε και μεγαλες αλλαγες με το iphone5 και το οτι τουλαχιστον για την Ελλαδα οι τιμες ειναι παρα πολυ υψηλές για τα καινουργια οικονομικα δεδομενα της χωρας ....

εχω iphone εδω και 3 χρονια και θα ελεγα οτι με καλυπτει πληρως μιας και τουλαχιστον το δικο μου κανει τα παντα (cydia) ....

ειναι σιγουρο ομως οτι σε πολλους φιλους που δεν εχουν την πειρα και τις γνωσεις θα προτεινω το S3....

ακόμη και απο το δικο μου μυαλο περναει μια αλλαγη ειδικα μετα απο τις τιμες που εχει δωσει ....

#260   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3898 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 21/10/2012 - 10:15

Προς νέους χρήστες Android για να παρετε μια γενική εικόνα διαβάστε εδώ και εδώ τον αναλυτικό οδηγό.

#261   GeoMB

GeoMB

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/10/2012 - 11:21

Προς νέους χρήστες Android για να παρετε μια γενική εικόνα διαβάστε εδώ και εδώ τον αναλυτικό οδηγό.

Ποιο ειναι το αντιστοιχο site για Galaxy s3 σαν το iphonehellas.gr?

#262   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 21/10/2012 - 11:34

Πάντως ένα φιλαράκι μου που έχει το σ3 μου το έδωσε εχθές και το δούλεψα λίγο ... Τρομερές εντυπώσεις, πολύ ωραίο κινητό και αρκετά δυνατό ...

ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#263   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 21/10/2012 - 11:47

Να πω και εγω την εμπειρια μου για μεταβαση απο iphone σε galaxy...Το προηγουμενο καλοκαιρι ξενερωμενος απο την ελευση του 4s και ενω ημουν κατοχος του 4 ειπα να παω στην samsung!Πουλησα το iphone 4 που ειχα τοτε και πηγα στο galaxy s2!Στην αρχη εντυπωσιαστηκα...Αυτο για αρχη ομως...Οσο περισσοτερο το χρησιμοποιουσα τοσο περισσοτερο μου ελειπε το iphone!Ενω ηταν πιο δυνατο τηλεφωνο μου ελειπε η apple!!Λιγο το ios λειτουργικο,λιγο το ομορφα σχεδιαστικα τηλεφωνο, λιγο η ευκολια χρησης με εκαναν να νοιωθω λες και παρατησα μια πρωην μου που και μοντελο ηταν και με εκανε να περναω καλα!Ετσι μετα απο 6 μηνες χρησης δεν αντεξα και το ανταλλαξα με το iphone 4, και με την 1 ευκαιρια πουλωντας το και δινοντας κατι παραπανω πηρα μεταχειρισμενο το 4s!Συμπερασμα...Οσο καλυτερο και να ειναι το galaxy s2 ή και το s3 αν παω εκει μετα απο λιγο κατι θα μου λειπει και θα νοιωθω αβολα με την χρηση του κινητου...Ετσι δεν ξαναδοκιμαζω κατι τετοιο...Οποτε οσοι iphonακιδες ειστε σε σκεψεις για μεταβαση προσεξτε πολυ και βαλτε τα ολα κατω μην πηγαινοερχεστε!
XS Max 256 Gb Space Gray

#264   anochampions

anochampions

    iPH Contributor

  • 1078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 21/10/2012 - 11:49

Έλα όμως που πολλοί δεν πείθονται και θέλουν να δοκιμάσουν αυτήν την αλλαγή ;)

#265   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 21/10/2012 - 11:57

Δεν μπορώ να έχω ολοκληρωμένη άποψη αφού μόνο για λίγο το δοκίμασα :)

ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#266   Vgkantis

Vgkantis

    iPH Member

  • 334 μηνύματα
  • Twitter:@Vgkantis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/10/2012 - 12:18

Παιδιά χθες πήγα απο iPhone 4 σε Galaxy Nexus.
Τώρα τι συμβαίνει. Έχω mac οπότε ο συγχρονισμός με το iPhone ήταν ότι καλύτερο ειδικά με το iCloud.
Όταν πήγα στο Jelly Bean στην αρχή μπερδεύτικα.. Αλλα λέω οκ, θα τα βγάλουμε πέρα.. Και έτσι έγινε.
Είναι μια ακόμα απλή φιλοσοφία και ειδικά για αυτούς που δεν θέλουν να το πειράξουν και να αλλάξουν το λογισμικό του κινητού (και να χρησιμοποιούν το official) πραγματικά είναι 1-2 μέρες συνήθειας..
Οκ το google play δεν έχει την καλύτερη ποιότητα αλλα έχει σαφώς πολλά διαφορετικά πράγματα και πολλές φορές πράγματα που για να βρεις στο iPhone έπρεπε να κάνεις Jailbreak.
Έκανα με την μια set-up της επαφές μου μέσα απο το macbook pro, και με απλά drag&drop περνάς φωτογραφίες-μουσική-βίντεο..
Απο ταχύτητα είναι πολύ πολύ πιο γρήγορο απο το iPhone 4 και έχω πόσα widgets πάνω.
Το να έχω live widgets με τα emails μου και το twitter & Facebook είναι υπέροχο..

Το iOS θέλει μια σημαντική αλλαγη (για εμένα) στο UI και στην γενικότερη χρήση.. Απλά πράγματα τα κάνουν σύνθετα πλέον και η τιμή ολοένα και πάει πιο ψηλά.
369ε καινούργιο Galaxy Nexus μαζί με δώρο χάρτες, και ακόμα ένα κινητό (samsung dual sim απλό).. Δεν μπορώ να τα συγκρίνω με τα 650 του iPhone 4S και τα 730 (αν είναι δυνατόν) του iPhone 5...

Το iOS είναι σε αργία για εμένα... :)

Τελευταία επεξεργασία από: Vgkantis, 21/10/2012 - 12:18


#267   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 21/10/2012 - 12:29

Εγω παλι δεν θελω καμια αλλαγη στο iOS.Ειναι απλο,γρηγορο και λειτουργικο, δεν καταλαβαινω τη γνωμη μερικων γιατι πρεπει η apple να το αλλαξει.Επισης μεγαλη διαφορα υπερ του iOS θεωρω το appstore τοσο ως προς την ποιοτητα οσο και ως προς την ποσοτητα των εφαρμογων.Φιλος με samsung note αγορασε το real racing 2 και με το uptade του android δεν του παιζει.Αυτα στο iOS δεν υπαρχουν.

#268   giannis42

giannis42

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 21/10/2012 - 12:34

Παιδιά χθες πήγα απο iPhone 4 σε Galaxy Nexus.
Τώρα τι συμβαίνει. Έχω mac οπότε ο συγχρονισμός με το iPhone ήταν ότι καλύτερο ειδικά με το iCloud.
Όταν πήγα στο Jelly Bean στην αρχή μπερδεύτικα.. Αλλα λέω οκ, θα τα βγάλουμε πέρα.. Και έτσι έγινε.
Είναι μια ακόμα απλή φιλοσοφία και ειδικά για αυτούς που δεν θέλουν να το πειράξουν και να αλλάξουν το λογισμικό του κινητού (και να χρησιμοποιούν το official) πραγματικά είναι 1-2 μέρες συνήθειας..
Οκ το google play δεν έχει την καλύτερη ποιότητα αλλα έχει σαφώς πολλά διαφορετικά πράγματα και πολλές φορές πράγματα που για να βρεις στο iPhone έπρεπε να κάνεις Jailbreak.
Έκανα με την μια set-up της επαφές μου μέσα απο το macbook pro, και με απλά drag&drop περνάς φωτογραφίες-μουσική-βίντεο..
Απο ταχύτητα είναι πολύ πολύ πιο γρήγορο απο το iPhone 4 και έχω πόσα widgets πάνω.
Το να έχω live widgets με τα emails μου και το twitter & Facebook είναι υπέροχο..

Το iOS θέλει μια σημαντική αλλαγη (για εμένα) στο UI και στην γενικότερη χρήση.. Απλά πράγματα τα κάνουν σύνθετα πλέον και η τιμή ολοένα και πάει πιο ψηλά.
369ε καινούργιο Galaxy Nexus μαζί με δώρο χάρτες, και ακόμα ένα κινητό (samsung dual sim απλό).. Δεν μπορώ να τα συγκρίνω με τα 650 του iPhone 4S και τα 730 (αν είναι δυνατόν) του iPhone 5...

Το iOS είναι σε αργία για εμένα... :)

Εγώ πριν δύο χρόνια περίπου έκανα αυτήν την κίνηση.
Από iphone 4,πήγα σε galaxy sII.Στην αρχή ,για μια βδομάδα είχα πρόβλημα.Στην συνέχεια ,αφού έμαθα την χρήση του android,με βόλεψε περισσότερο.
Τώρα έχω το note II, το τηλέφωνο είναι αλλού.Πετάει.Όποιος το έχει, θα καταλάβει τι ενοώ.

#269   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 21/10/2012 - 12:48

Εγω παλι δεν θελω καμια αλλαγη στο iOS.Ειναι απλο,γρηγορο και λειτουργικο, δεν καταλαβαινω τη γνωμη μερικων γιατι πρεπει η apple να το αλλαξει.Επισης μεγαλη διαφορα υπερ του iOS θεωρω το appstore τοσο ως προς την ποιοτητα οσο και ως προς την ποσοτητα των εφαρμογων.Φιλος με samsung note αγορασε το real racing 2 και με το uptade του android δεν του παιζει.Αυτα στο iOS δεν υπαρχουν.

Σωστοτατος!
Και στο λεω εγω που ειμαι ο πρωτος εδω μεσα που θα σου ελεγε οτι το iOS θελει ριζικη αλλαγη, πολλα πραγματα να αλλαξουν κ να προστεθουν..
Αλλα, αυτο ειναι που πρεπει να καταλαβουμε καποιοι.. Οτι η φιλοσοφια της εταιριας ειναι ετσι, το iOS ειναι οπως ειναι κ δεν προκειται να αλλαξουν ποτε πραγματα απο την μια μερα στην αλλη..
Οποτε ειτε πολυ απλα το αποδεχομαστε κ μενουμε εδω που ειμαστε, ειτε την ψαχνουμε για αλλου :-)
Οπως εγραψα κ πιο πισω ομως αυτο δεν σημαινει οτι δεν παραδεχομαστε σε καποια πραγματα το iOS, απλα εμεις την ψαχνουμε για κατι διαφορετικο, μια αλλαγη..
Ειναι κ το appstore οπως λες ενα πολυ σημαντικο κομματι, αλλα με τα λιγα που εχω δει κ ακουσει και το android market εχει ¨μεγαλωσει¨ αρκετα κ συνεχιζεται να εξελισσεται με γρηγορους ρυθμους..
Α, επισης αυτο με την εφαρμογη που λες μπορει να συμβει και στο iphone, σε αναβαθμισεις του iOS πρεπει κ ο developer του app να αναβαθμισει την εφαρμογη του :-)

Έλα όμως που πολλοί δεν πείθονται και θέλουν να δοκιμάσουν αυτήν την αλλαγή ;)

Εχουμε πειστει πολλοι, αλλα απο τους αλλους που εκανα την αλλαγη και δεν γυριζουν πισω ουτε να κοιταξουν ;-)
Απο τις λιγα ατομα παντως ο φιλος που δεν γραφει θετικα πραγματα απο αυτη την αλλαγη..

#270   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 21/10/2012 - 12:54

Σωστοτατος!
Και στο λεω εγω που ειμαι ο πρωτος εδω μεσα που θα σου ελεγε οτι το iOS θελει ριζικη αλλαγη, πολλα πραγματα να αλλαξουν κ να προστεθουν..
Αλλα, αυτο ειναι που πρεπει να καταλαβουμε καποιοι.. Οτι η φιλοσοφια της εταιριας ειναι ετσι, το iOS ειναι οπως ειναι κ δεν προκειται να αλλαξουν ποτε πραγματα απο την μια μερα στην αλλη..
Οποτε ειτε πολυ απλα το αποδεχομαστε κ μενουμε εδω που ειμαστε, ειτε την ψαχνουμε για αλλου :-)
Οπως εγραψα κ πιο πισω ομως αυτο δεν σημαινει οτι δεν παραδεχομαστε σε καποια πραγματα το iOS, απλα εμεις την ψαχνουμε για κατι διαφορετικο, μια αλλαγη..
Ειναι κ το appstore οπως λες ενα πολυ σημαντικο κομματι, αλλα με τα λιγα που εχω δει κ ακουσει και το android market εχει ¨μεγαλωσει¨ αρκετα κ συνεχιζεται να εξελισσεται με γρηγορους ρυθμους..
Α, επισης αυτο με την εφαρμογη που λες μπορει να συμβει και στο iphone, σε αναβαθμισεις του iOS πρεπει κ ο developer του app να αναβαθμισει την εφαρμογη του :-)


Εχουμε πειστει πολλοι, αλλα απο τους αλλους που εκανα την αλλαγη και δεν γυριζουν πισω ουτε να κοιταξουν ;-)
Απο τις λιγα ατομα παντως ο φιλος που δεν γραφει θετικα πραγματα απο αυτη την αλλαγη..


Σωστα τα λες.Αν δε σου αρεσει το iOS μπορεις να δοκιμασεις κατι αλλο που να σε καλυπτει.Ναι σιγουρα το android market εχει αναβαθμιστει παρα πολυ αλλα για μενα με αυτα που εχω δει εξακολουθει το appstore να ειναι πιο πληρες.
Το παραδειγμα του real racing 2 απλως μου εκανε εντυπωση καθως προκειται για την EA που ειναι μεγαλος developer...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 12

0 μέλη, 10 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1), Facebook (1)