Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#466   angelo-ifone

angelo-ifone

    iPH Contributor

  • 1836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/10/2012 - 14:36

Ποιό θα αγόραζες αν είχες τη δυνατότητα όμως;

το μονο που θα με εκανε να διαλεξω αναμεσα στα 2 ειναι το portability kai usability.
το note ειναι λιγο μεγαλο για να μπαινοβγαινει σε τσεπες και θελει 2 χερια για να δουλευτει σωστα.
επισης τηλεφωνα λογικα πιο πολυ με bluetooth στο note.
το οποιο σημαινει για τις δικες μου αναγκες το sg3 οπως και επραξα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#467   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2012 - 14:37

Λοίπουν βασικές εφαρμογές που χρησιμοποιούσα από το play store και είναι το μόνο που με στενοχωρεί και με απωθεί στο να δοκιμάσω έστω μέχρι το 5S το Android. Day One Journal, Tweetbot, Moneywiz κλπ...

Επιπλέον σκέφτομαι πως αν πάρω τώρα το S3, φη μεταπωλητική του αξία στην προ-5S εποχή θα είναι χάλια! Από την άλλη μέχρι Φεβρουάριο δεν περιμένω για κανένα λόγο... Οπότε ίσως το google nexus να είναι η καλύτερη επιλογή αυτή τη περίοδο; Αλλά τέλη Οκτωβρίου παρουσιάζεται άρα μπορεί να κάνει μέχρι τέλη Νοεμβρίου να μας έρθει και φυσικά δε θα ειναι στην τιμή των 460 Ευρώ όπως είναι το S3 τώρα.

#468   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/10/2012 - 14:39

η δικια μου αποψη μεταξυ s3 και note2 ειναι αρχικα ποιες ειναι οι αναγκες σου?και κατα δευτερον ποσο βαθεια ειναι η τζεπη σου. Προφανως και το οικονομικο ειναι πρωτο αλλα αν δεν εψαχνες κτ καλο απο οτι φαινεται δεν θα ανεφερες αυτες τις 2 συσκευες και γνωριζουμε οτι ΣΥΝΙΘΩ΅το καλο ειναι και ακριβο. Λοιπον,αν η τζεπη σου εχει οριο λεμε τωρα 600 ευρο και εισαι multimedia τυπος κλπ κλπ το note 2 ειναι οτι πρεπει.Βεβαια αν θες απλα ενα καλο γρηγορο αξιοπιστο χωρις κολλιματα κινητο με την δυνατοτητα να μπορεις να σερφαρεις και ευκολα και να βλεπεις βιντεο κλπ,παρε το S3 που ναι μεν ειναι πιο οικονομικο αλλα θα βγει καινουργιο μοντελο σε 5 μηνες...το nexus ειδικα τρ που το πηρε η LG,ουτε καν

#469   angelo-ifone

angelo-ifone

    iPH Contributor

  • 1836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/10/2012 - 14:39

το google nexus το βρισκεις στα 320 ευρω καινουριο.
pure android.για μενα η καλυτερη λυση για 2ο τηλεφωνο εν αναμονη google nexus 2 kai sg4.

επισης μια διευκρινηση, προσωπικη σκεψη μαλλον,οταν καποιος φευγει απο ios και παει android δεν πρεπει να εχει καθολου προκαταληψη και να μην δει αυτη την αλλαγη σαν εναλλακτικη,αλλιως δεν θα μπορεσει να αφομοιωσει το καινουριο λειτουργικο και τροπο σκεψης

Τελευταία επεξεργασία από: angelo-ifone, 22/10/2012 - 14:43


#470   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2012 - 14:42

Πούλησα το iPhone 5 αρκετά καλά, οπότε η τιμή δεν είναι το θέμα. Απλώς το Note 2 με γοητεύει με τις δυνατότητες, αλλά με χαλάει πολύ το μέγεθος. Δεν είναι κάτι που με χαλά στο iPHone ούτε βρήκα πλεονεκτήματα στο S3. Απλώς θέλω να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό.

#471   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113586 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/10/2012 - 14:45

Λοίπουν βασικές εφαρμογές που χρησιμοποιούσα από το play store και είναι το μόνο που με στενοχωρεί και με απωθεί στο να δοκιμάσω έστω μέχρι το 5S το Android. Day One Journal, Tweetbot, Moneywiz κλπ...

Επιπλέον σκέφτομαι πως αν πάρω τώρα το S3, φη μεταπωλητική του αξία στην προ-5S εποχή θα είναι χάλια! Από την άλλη μέχρι Φεβρουάριο δεν περιμένω για κανένα λόγο... Οπότε ίσως το google nexus να είναι η καλύτερη επιλογή αυτή τη περίοδο; Αλλά τέλη Οκτωβρίου παρουσιάζεται άρα μπορεί να κάνει μέχρι τέλη Νοεμβρίου να μας έρθει και φυσικά δε θα ειναι στην τιμή των 460 Ευρώ όπως είναι το S3 τώρα.


Το Nexus χειρότερο.. Στην ίδια κατηγορία είναι και το One X.

Για 'μενα, με τα λεφτά που το βρίσκεις τώρα καινούργιο το S3, είναι η καλύτερη επιλογή.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#472   angelo-ifone

angelo-ifone

    iPH Contributor

  • 1836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/10/2012 - 14:50

συμφωνω,
εγω ειπα οτι ειπα για χρηση συσκευης ωσ 2ο τηλεφωνο.
για πρωτη συσκευη με τα δεδομενα που υπαρχουν σημερα δεν υπαρχει καλυτερο τηλεφωνο(σχεση τιμης-αξιοπιστιας-χαρακτηριστικων) παρα μονο το s3.

ενα διαλλειματακι τωρα για να δουμε το τελευταιο επεισοδιο του dexter.
τα λεμε.

Τελευταία επεξεργασία από: angelo-ifone, 22/10/2012 - 14:54


#473   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/10/2012 - 14:53

πιστευω ειναι και λιγο η ατμοσφαιρα του ολου θεματος εδω στο φορουμ που μας εχει αναψει με τα android....απλα αυτη τη στιγμη δεν εχω καθολου κινητο...μονο 2 των 20Ε για τηλ και μνμτα...περιμςνω το note 2 να του βαλω μεσα αυτα που εχω στο ματι και να ηρεμησω να το χαρω..! αυτη τιστιγμη και κοντα 2 μηνες χωρις κινητο οτι και να παρω θα μου φανει μαγικο...ειναι που εκτιμας κτ μονο οταν το χασεις..

#474   deadpiece

deadpiece

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 22/10/2012 - 15:03

Το οτ κρινεις την πλαστικουρα οπως αποκαλεις με την ποιοτητα ενος iphone χωρις να αναφερεις οτι και το s3 ειναι 200 ευρο πιο φθηνο αν και μη οριμη σκεψη με λιγο σαλιο θα την καταπιω! Ποσο ανωριμο ειναι ομως φιλε μου οταν γραφεις ¨οτι ντρεπεσαι να κυκλοφορησεις και οτι ειναι σαν παντοφλα¨ τοτε σορρυ αλλα δεν ψαχνεις ενα κινητο για τις δικιες σου αναγκιες αλλα ενα για τα ματια του κοσμου! Θυμα προπαγανδας μοιαζεις περισσοτερο...τρομερα παιδικη αποψη...δλδ εγω να ντρεπομαι να βαζω μωβ μπλουζακια με V γιατι καποιοι σαν εσενα θα με πουν γκει? Ο χριστος.....

τι λες ρε φιλε... Θυμα προπαγανδας ειναι ο φιλος επειδη, δεν θελει να φαινεται το κινητο του απ'ευθειας απο την τσεπη του? -.-

#475   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/10/2012 - 15:06

τι λες ρε φιλε... Θυμα προπαγανδας ειναι ο φιλος επειδη, δεν θελει να φαινεται το κινητο του απ'ευθειας απο την τσεπη του? -.-


θυμα προπαγανδας ειναι επειδη ο κοσμος λεει ενα κινητο 5 ιντσων παντοφλα. συνεπως δεν το αγοραζει γιατι θα ειναι ενα κινητο παντοφλα για τον κοσμο και οπως λεει θα ντρεπεται να το βγαλει στο τραπεζι. δεν αγοραζει κινητο για την παρτυ του τοτε αλλα για τα ματια του κοσμου.

κινητο ειναι και εξυπηρετει καποιες αναγκες...δεν ειναι αντρας με τρυπα στον αφαλο για να ντρεπεται.


Δεν τον κρινω αποψη του ειναι και την σεβομαι απλα νομιζω και εγω με προσοπικη μου παντα σκεψη οτι το βλεπει λαθος...

Τελευταία επεξεργασία από: nikolai92, 22/10/2012 - 15:10


#476   codmdantes

codmdantes

    iPH User

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2012 - 15:08

Βλέπω πολλούς φίλους του φόρουμ, που σε παλαιότερα thread συγκρίσεων με συσκευές android, έσκιζαν τα ιμάτιά τους και έκραζαν όποιον υποστήριζε κάτι άλλο εκτός iPhone (παλιότερα το έκανα και εγώ)... Με χαρά βλέπω ότι φτάσαμε στις 32 σελίδες, χωρίς τσακωμούς, έριδες και χυδαιότητες παρά μόνο υγειή κουβεντούλα... Μπράβο σε όλα τα παιδιά που κρατήσαμε σε αυτό το επίπεδο την κουβέντα, και εύχομαι στους νεοεισαχθέντες στην άλλη μεριά (android), να ευχαριστηθούν στο έπακρο τις νέες δυνατότητες - που παρεπιπτόντως είναι ατελείωτες - που προσφέρει απλόχερα ο ανταγωνισμός....

Υ.Γ: Έχω το Galaxy S3 περίπου 5-6 μήνες... Στην αρχή, όταν είδα την οθονάρα του έπαθα σοκ.. Μου άρεσε ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ!!!! Ακόμα και τώρα δεν χορταίνω να την χαζεύω... Αλλά είμαι ο μόνος που θα ήθελα ακόμα μεγαλύτερη οθόνη τώρα που συνήθισα τις 4.8 ίντζες? Αρχίζω να γλυκοκοιτάω το Note 2, που όποτε βλέπω βίντεό του, εκστασιάζομαι..... Οπότε φίλε nikolai92, δεν είσαι ο μόνος που ζαχαρώνει το Note 2... :D

#477   Reload

Reload

    iPH User

  • 109 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:reloads2000

Δημοσίευση 22/10/2012 - 15:09

Μετα και την προτροπη του dream21 για custom rom,προχωρησα λοιπον στην εγκατασταση της ωμεγα ν29 jb.Αν και το δουλευω λιγη ωρα εχω εντοπισει αρκετες διαφορες σε σχεση με stock ics.Το τηλεφωνο εχει γινει αισθητα πιο γρηγορο,αισθητα πιο smooth και επισης δεν υπαρχει η εκνευριστικη καθυστεριση στον dialer ειδικα οταν τερματιζει μια κληση.Επισης δεν υπαρχει η αυξομειωση του ηχου κλησης οταν σε καλουν.Χτυπαει αμεσως δυνατα.Αξιζουν συγχαρητηρια τα παιδια της ωμεγα οι οποιοι ειναι και Ελληνες.

#478   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 22/10/2012 - 15:13

παιδια για ολους που εχουν καποιο κινητο μπορεις να πει καποιος κατι για εμενα οι φιλοι μου με το 5 θα μου λενε οτι είμαι ψωνιο και δηθεν για αυτους που εχουν το νοτε η το s3 τι παντοφλα γενικα αν ειναι να σχολιασουν ολοι μποριε να το κανουν οτι και να παρεις

#479   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/10/2012 - 15:18

Βλέπω πολλούς φίλους του φόρουμ, που σε παλαιότερα thread συγκρίσεων με συσκευές android, έσκιζαν τα ιμάτιά τους και έκραζαν όποιον υποστήριζε κάτι άλλο εκτός iPhone (παλιότερα το έκανα και εγώ)... Με χαρά βλέπω ότι φτάσαμε στις 32 σελίδες, χωρίς τσακωμούς, έριδες και χυδαιότητες παρά μόνο υγειή κουβεντούλα... Μπράβο σε όλα τα παιδιά που κρατήσαμε σε αυτό το επίπεδο την κουβέντα, και εύχομαι στους νεοεισαχθέντες στην άλλη μεριά (android), να ευχαριστηθούν στο έπακρο τις νέες δυνατότητες - που παρεπιπτόντως είναι ατελείωτες - που προσφέρει απλόχερα ο ανταγωνισμός....

Υ.Γ: Έχω το Galaxy S3 περίπου 5-6 μήνες... Στην αρχή, όταν είδα την οθονάρα του έπαθα σοκ.. Μου άρεσε ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ!!!! Ακόμα και τώρα δεν χορταίνω να την χαζεύω... Αλλά είμαι ο μόνος που θα ήθελα ακόμα μεγαλύτερη οθόνη τώρα που συνήθισα τις 4.8 ίντζες? Αρχίζω να γλυκοκοιτάω το Note 2, που όποτε βλέπω βίντεό του, εκστασιάζομαι..... Οπότε φίλε nikolai92, δεν είσαι ο μόνος που ζαχαρώνει το Note 2... :D


χαχαχαχααχ τετοια να ακουω....τρελα ειναι η οθονη....ανυπομονω να ερθει...!!! γενικα ομως ειμαστε λιγοι εδω μεσα που το θαυμαζουμε...

#480   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/10/2012 - 15:26

Μετα και την προτροπη του dream21 για custom rom,προχωρησα λοιπον στην εγκατασταση της ωμεγα ν29 jb.Αν και το δουλευω λιγη ωρα εχω εντοπισει αρκετες διαφορες σε σχεση με stock ics.Το τηλεφωνο εχει γινει αισθητα πιο γρηγορο,αισθητα πιο smooth και επισης δεν υπαρχει η εκνευριστικη καθυστεριση στον dialer ειδικα οταν τερματιζει μια κληση.Επισης δεν υπαρχει η αυξομειωση του ηχου κλησης οταν σε καλουν.Χτυπαει αμεσως δυνατα.Αξιζουν συγχαρητηρια τα παιδια της ωμεγα οι οποιοι ειναι και Ελληνες.


οντως. την ειχα ποσταρει και γω κανα δυο σελιδες πριν...επισης δεν ειναι ελληνες οι developers. την εχουν παρει και προσθεσαν καποια πραγματα στα ελλινηκα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 15

0 μέλη, 15 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες