Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1801   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 01/12/2012 - 14:14

Κουβαλαγα ενα τεράστιο other με την χρήση σε ΜΗ jb συσκευη, με το χρόνο μεγάλωνε. Εχει αναφερθει ξανα. Η μονη οριστικη λύση ήταν το set up as new. Προφανώς δεν ήταν σελιδοδείκτες ή αποθηκευμενοι κωδικοί wifi. Το uninstall στο android σου καθαρίζει απο τα partitions που δεν βλέπεις το data τους. Αυτα που δεν διαγραφεί μένουν στην sd, που τα διαγραφεις μονος σου ή κρατάς τα saves. Με την ανα διατύπωση που έκανα κρατά αυτο τοτε μονο.


Ηταν απο το JB . Δεν προεκυψαν απο normal χρηση. Στο Android προκύπτοτυν απο normal χρήση ... Ειναι μια διαφορα οπως και να το κάνουμε ....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1802   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 01/12/2012 - 14:23

Οκ οτι πεις. -

#1803   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 01/12/2012 - 14:32

Ηταν απο το JB . Δεν προεκυψαν απο normal χρηση. Στο Android προκύπτοτυν απο normal χρήση ... Ειναι μια διαφορα οπως και να το κάνουμε ....

Έχοντας όμως πρόσβαση παντου δεν μπορείς να τα σβήσεις;

#1804   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/12/2012 - 14:36

Έχοντας όμως πρόσβαση παντου δεν μπορείς να τα σβήσεις;


Αν ξέρεις που να κοιτάξεις τα σβήνεις. Εγώ ένα μήνα δεν είχα κανένα τέτοιο πρόβλημα.
Once You Go Mac You Never Go Back

#1805   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 01/12/2012 - 14:36

τα καταλοιπα που αφηνουν οι εφαρμογες μετα την απεγκατασταση ειναι κενοι φακελοι η στην sd card η μεσα στο data...

αν θυμαμαι καλα το ιδιο γινετε και στο ios...θυμαμαι ειχα δει αδειους φακελους απο προγραμματα (του appstore) που ειχα απεγκαταστησει πολυ καιρο πριν

Τελευταία επεξεργασία από: parafron4, 01/12/2012 - 14:37


#1806   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 01/12/2012 - 14:40

τα καταλοιπα που αφηνουν οι εφαρμογες μετα την απεγκατασταση ειναι κενοι φακελοι η στην sd card η μεσα στο data...

αν θυμαμαι καλα το ιδιο γινετε και στο ios...θυμαμαι ειχα δει αδειους φακελους απο προγραμματα (του appstore) που ειχα απεγκαταστησει πολυ καιρο πριν

Όχι αν δεν κάνω λάθος δεν υπάρχουν πουθενά κατάλοιπα των εφαρμογών που έχεις σβήσει στο iOS..
Αυτά που αφήνουν σε στυλ android (κάποια και κενούς φακέλους) είναι τα tweaks από cydia.
Σε μη jb iphone όμως δεν υπάρχουν κατάλοιπα. Και το other στο itunes είναι δεδομένα των εφαρμογών που υπάρχουν ήδη μέσα στην συσκευή (του appstore αλλά και των stock εφαρμογών όπως του safari, sms, mail κτλ) αλλά σε jb συσκευή και υπολείμματα από tweaks (δεν πιάνουν όμως συνήθως τόσο χώρο αυτά), αλλά και τα ίδια τα tweaks (όπως και οι άλλες προσθήκες από cydia.. εφαρμογές, θέματα)

Τελευταία επεξεργασία από: spiros23, 01/12/2012 - 14:41


#1807   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/12/2012 - 21:30

Στάνταρ κάτι ρουφάει μπαταρία σε εσένα Σπύρο. Εγώ σήμερα με 35 λεπτά παιχνίδι και 2 ώρες αναμμένη οθόνη είμαι τώρα στο 50% με όλα ανοιχτα! Και έχω μέσα και το Android lost που τρέχει μόνιμα αν και δεν καταναλώνει πολλά
Αναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόνα
Κ με το σήμα εδώ στο Μέτσοβο που είναι χάλια γενικά
Αναρτημένη εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από: gesvts, 01/12/2012 - 21:32


#1808   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 01/12/2012 - 21:32

Στάνταρ κάτι ρουφάει μπαταρία σε εσένα Σπύρο. Εγώ σήμερα με 35 λεπτά παιχνίδι και 2 ώρες αναμμένη οθόνη είμαι τώρα στο 50% με όλα ανοιχτα! Και έχω μέσα και το Android lost που τρέχει μόνιμα αν και δεν καταναλώνει πολλά
Αναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόνα


Δηλαδη στο περίπου σε βγάζει 1 ημέρα αναμονή 5-6 ώρες χρήση;
Και κάτι ακόμα. Εργοστασιακο είναι η έχεις ρουτάρει και έχεις custom rom?

#1809   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/12/2012 - 21:37

Δηλαδη στο περίπου σε βγάζει 1 ημέρα αναμονή 5-6 ώρες χρήση;
Και κάτι ακόμα. Εργοστασιακο είναι η έχεις ρουτάρει και έχεις custom rom?


εχω custom rom αλλα με overclock στα 1704mhz. 3 - 3.30 ωρες χρηση με βγαζει περιπου οχι παραπανω. Παντως δεν του εχω κανει καμια ρυθμιση για εξοικονομηση μπαταριας γιατι ετσι κ αλλιως καθε βραδυ το φορτιζω. Αν ξεμεινω εχω κ μια mugen μαζι 4600 mAh :P

Τελευταία επεξεργασία από: gesvts, 01/12/2012 - 21:37


#1810   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 01/12/2012 - 21:41

εχω custom rom αλλα με overclock στα 1704mhz. 3 - 3.30 ωρες χρηση με βγαζει περιπου οχι παραπανω. Παντως δεν του εχω κανει καμια ρυθμιση για εξοικονομηση μπαταριας γιατι ετσι κ αλλιως καθε βραδυ το φορτιζω. Αν ξεμεινω εχω κ μια mugen μαζι 4600 mAh :P

Μόνο! Λίγο είναι ρε συ. Το βάζεις το βράδυ και φροντίζει αυτο δεν την καταστρέφει την μπαταρία;

#1811   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/12/2012 - 21:45

Μόνο! Λίγο είναι ρε συ. Το βάζεις το βράδυ και φροντίζει αυτο δεν την καταστρέφει την μπαταρία;


κοιτα με 3.30 ωρες αναμμενη οθονη λογικο ειναι να τελειωνει η μπαταρια. Δεν με καιει πολυ αν χαλασει η μπαταρια ειναι φτηνη, και αλλαζει πανευκολα. Σιγουρα ετσι κ αλλιως θα με κρατησει ενα χρονο με καθημερινη φορτιση.

#1812   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 01/12/2012 - 21:51

κοιτα με 3.30 ωρες αναμμενη οθονη λογικο ειναι να τελειωνει η μπαταρια. Δεν με καιει πολυ αν χαλασει η μπαταρια ειναι φτηνη, και αλλαζει πανευκολα. Σιγουρα ετσι κ αλλιως θα με κρατησει ενα χρονο με καθημερινη φορτιση.


ρε τρελε o/c για πιο λογο εκανες?
τζαμπα καταναλωση ρε συ

#1813   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/12/2012 - 21:53

ρε τρελε o/c για πιο λογο εκανες?
τζαμπα καταναλωση ρε συ


για κανενα λογο.ειναι ψυχολογικο το θεμα :P

#1814   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 01/12/2012 - 21:53

κοιτα με 3.30 ωρες αναμμενη οθονη λογικο ειναι να τελειωνει η μπαταρια. Δεν με καιει πολυ αν χαλασει η μπαταρια ειναι φτηνη, και αλλαζει πανευκολα. Σιγουρα ετσι κ αλλιως θα με κρατησει ενα χρονο με καθημερινη φορτιση.

Εντάξει όπως έχω ξαναπεί δεν με νοιάζει να τελειώνει σε φυσιολογικά επίπεδα. Εξάλλου τέτοια κινητά πρέπει να τα λιωνεις.
Εμενα το μεγάλο άγχος μου είναι μη με αφήσει το βράδυ.
Και το iPhone που το βάζω για φόρτιση το βράδυ βάζω και ξυπνητήρι για να τη βγάλω. Ξέρω πως δεν συνεχίζει να φορτιζει,αλλα το λυπάμαι.

#1815   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/12/2012 - 21:57

Εντάξει όπως έχω ξαναπεί δεν με νοιάζει να τελειώνει σε φυσιολογικά επίπεδα. Εξάλλου τέτοια κινητά πρέπει να τα λιωνεις.
Εμενα το μεγάλο άγχος μου είναι μη με αφήσει το βράδυ.
Και το iPhone που το βάζω για φόρτιση το βράδυ βάζω και ξυπνητήρι για να τη βγάλω. Ξέρω πως δεν συνεχίζει να φορτιζει,αλλα το λυπάμαι.


κ εγω το iphone μου το προσεχω πιο πολυ σε αυτο το θεμα αλλα λογω κοστους κ ευκολιας στην αντικατασταση μπαταριας δεν με πολυνοιαζει στο samsung. Ασε που την αλλαζεις κ δεν χανεις καμια εγγυηση οπως στα iphone.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 15

0 μέλη, 15 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες