Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Αγορά Imac


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
264 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#196   alexdd

alexdd

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/03/2013 - 22:01

Τουλαχιστον να ερθει πριν βγει το imac 2013...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#197   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 10/03/2013 - 22:45

Εγώ πάντως θα πάω σε λύση μεταχειρισμένου 27'' iMac με... DVD player (παλιότερο μοντέλο).

Καλά, έχει πλάκα φίλοι μου που πάνε να ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΟΥΝ τα αδικαιολόγητα (απλά ΔΕΝ... χωρούσε!), ότι δηλαδή το νέο ιMac "δεν χρειάζεται... DVD player"!

#198   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/03/2013 - 22:58

Αν σκεφτείς οτι στους iMac το DVD που έχει ενσωματομένο, είναι προβληματικό, τότε ναι.. Καλύτερα που το αφαίρεσαν.

Είτε παλιο iMac έχεις είτε πάρεις το καινούργιο, θα αναγκαστείς να πάρεις εξωτερικό..

Οπότε μια η άλλη είναι..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#199   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/03/2013 - 23:05

Εγώ πάντως θα πάω σε λύση μεταχειρισμένου 27'' iMac με... DVD player (παλιότερο μοντέλο).

Καλά, έχει πλάκα φίλοι μου που πάνε να ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΟΥΝ τα αδικαιολόγητα (απλά ΔΕΝ... χωρούσε!), ότι δηλαδή το νέο ιMac "δεν χρειάζεται... DVD player"!

Η αλήθεια είναι ότι σήμερα τα περισσότερα γίνονται μέσω του διαδικτύου γι'αυτό και το αφαίρεσε από τους περισσότερους υπολογιστές της αλλά υπάρχουν και άτομα που το χρειάζονται είτε λόγω επαγγέλματος είτε για οικιακή χρήση.Να το αφαιρέσει από τα Laptop της το καταλαβαίνω,αλλά από Desktop νομίζω είναι πιο "παράλογο" γιατί ουσιαστικά δεν χρειάζεσαι ούτε το μικρότερο βάρος ούτε αυτή τη μικρή μείωση διαστάσεων πάνω στο γραφείο.Εγώ πάντως συμφωνώ μαζί σου γιατί κάτι να χρειαστείς θα σου φανεί χρήσιμο έστω για αυτή τη μοναδική στιγμή.

#200   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 10/03/2013 - 23:08

Αν σκεφτείς οτι στους iMac το DVD που έχει ενσωματομένο, είναι προβληματικό, τότε ναι.. Καλύτερα που το αφαίρεσαν.

Είτε παλιο iMac έχεις είτε πάρεις το καινούργιο, θα αναγκαστείς να πάρεις εξωτερικό..

Οπότε μια η άλλη είναι..


Χαχαχαχαχα! Όντως αυτό; Ισχύει;;; Χαχαχα

#201   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/03/2013 - 23:09

Σε iMac 27" του '10 έχει αλλαχτεί 2 φορές..

Τελικά εξωτερικό BluRay της Samsung και βρήκε την ηρεμία του.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#202   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 10/03/2013 - 23:12

Η αλήθεια είναι ότι σήμερα τα περισσότερα γίνονται μέσω του διαδικτύου γι'αυτό και το αφαίρεσε από τους περισσότερους υπολογιστές της αλλά υπάρχουν και άτομα που το χρειάζονται είτε λόγω επαγγέλματος είτε για οικιακή χρήση.Να το αφαιρέσει από τα Laptop της το καταλαβαίνω,αλλά από Desktop νομίζω είναι πιο "παράλογο" γιατί ουσιαστικά δεν χρειάζεσαι ούτε το μικρότερο βάρος ούτε αυτή τη μικρή μείωση διαστάσεων πάνω στο γραφείο.Εγώ πάντως συμφωνώ μαζί σου γιατί κάτι να χρειαστείς θα σου φανεί χρήσιμο έστω για αυτή τη μοναδική στιγμή.


Τέτοιες σάχλες (όχι εσύ!!!) μου 'λεγαν και οι φίλοι μου "όλα γίνονται διαδικτυακά" και τρίχες κατσαρές!
Ρε φιλαράκι, στην ΥΠΕΡΓΑΜΑΤΗ οθονάρα Apple μου των 27'', θέλω, ΓΟΥΣΤΑΡΩ, να δω το DVD special Edition του "Άρχοντα"! ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗ μπορώ;
Γιατί απλά... έκαναν ΣΟΥΠΕΡ-ΜΟΥΡΑΤΟ design στο νέo iMac... αλλά στην τελική είδαν ότι ΔΕΝ ΧΩΡΟΥΣΕ ΠΙΑ το DVD.

Kαι σιγά τα αυγά! Ένα ΛΕΠΤΟ συρταράκι βγαίνει (του DVD), που το πρόβλημα; Απλά, σε μια ΤΟΣΟ λεπτή οθόνη-υπολογιστής, μπρος στην αισθητική... κατακρεούργησαν την λειτουργικότητα. Διότι, μέχρι να εξαφανιστούν ΠΛΗΡΩΣ τα DVD/CDs (και να περάσουν χρόνια μετά απ' αυτό), ΘΑ ΔΙΑΘΕΤΟΥΜΕ κάποια CDs που κάπου στο διάβολο θα θέλουμε να τα δούμε - ακόμα!

#203   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/03/2013 - 23:14

τοτε ισως να δουμε κατι αντιστοιχο του itunes match και σε ταινιες...

#204   risk52

risk52

    iPH newbie

  • 86 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/03/2013 - 01:22

Εγω προσωπικα στο λαπτοπ που εχω τον τελευταιο χρονο ουτε εχω ανοιξει το cd/dvd player..Αχρηστο μου φενεται..Αν ηταν bluray ok αλλα και τον αρχοντα να θες να δεις καλυτερα να το κατεβασεις σε full hd και να το δεις στην οθοναρα παρα στην Standard definition που σου προσφερει το special edition dvd σου...
Αν το αναβαθμιζαν σε bluray ναι να το κρατουσαν αλλα μιας και προκειται για τεχνολογια της sony δεν νομιζω να την δουμε ποτε απο την apple..χιλιες φορες το εξωτερικο με blu-ray νομιζω

#205   zaxeilasfc

zaxeilasfc

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Twitter:@jzachilas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:jzachilas

Δημοσίευση 11/03/2013 - 03:39

Θα συμφωνίσω και εγώ για τα προβληματικά Dvd Player της apple. Σε 3 μηχανήματα apple της οικογενειας δεν δουλεύει καλά το dvdplayer. Στο ένα δεν διαβάζει καν δισκάκια (iMac) στο άλλο δεν μπορει να γράψει (δεν φαντάζεσαι ήχο που βγάζει... :P ) (macbook) και στο τρίτο δεν γράφει πάλι νομίζω. (παλαιότερο Macbook Pro (του '07 νομίζω))... Τρελό show της apple με τα δισκάκια.

Υ.Γ. Νταξ το νέο iMac φυσάει παίδες... η ταχύτητα του ξεπερνάει κάθε όριο...

#206   risk52

risk52

    iPH newbie

  • 86 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/03/2013 - 10:01

Υ.Γ. Νταξ το νέο iMac φυσάει παίδες... η ταχύτητα του ξεπερνάει κάθε όριο...

Τετοια λεγε μας να τρελενομαστε και ασε τα δισκακια και τις κασετες στην ακρη! :P

Τελευταία επεξεργασία από: risk52, 11/03/2013 - 10:04


#207   risk52

risk52

    iPH newbie

  • 86 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/03/2013 - 18:47

Παιδια με πηραν σημερα και μου ειπαν τελος του μηνα...Ειναι δυνατον??? 3 μηνες ενα μηχανημα! ελεος!

#208   kalotina

kalotina

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 11/03/2013 - 18:53

Αν σκεφτείς οτι στους iMac το DVD που έχει ενσωματομένο, είναι προβληματικό, τότε ναι.. Καλύτερα που το αφαίρεσαν.

Είτε παλιο iMac έχεις είτε πάρεις το καινούργιο, θα αναγκαστείς να πάρεις εξωτερικό..

Οπότε μια η άλλη είναι..

και οι οθονεσ στους 21.5 και 27 κατα 80 % βγηκαν προβληματικες αλλα δεν τις αλλαξαν,εμεις τρεχουμε στα σερβις

#209   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/03/2013 - 19:26

Τα ξέρω και για τις οθόνες.. Ανά 4μηνο έπεφταν τα 60άρια..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#210   kalotina

kalotina

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 11/03/2013 - 19:46

εγω προσωπικα θεωρω τους αππλε υπολογιστες οτι καλυτερο κυκλοφορει για υτο και με αιματηρες οικονομιες μεχρι και κουμπαρα ανοιξα τους αγορασα.απλα ειμαστε ατυχοι ολοι εμεις στο ελλαδισταν καθοτι ειμαστε πισω στο θεμα της υποστηριξης τους τεχνικης ή ο,τι αλλο,και μαλιστα ενα περισσοτερο εμεις που ειμαστε απο επαρχια και δη νησια

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες