Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 7 ψήφοι

Battery Doctor Pro


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
173 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 20/03/2013 - 16:56

Οκ φιλαρακι το κατεβαζω και το αφήνω έτσι η κάνω και κάτι άλλο;

Batterydetective ηθελα να γραψω sorry!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 20/03/2013 - 16:57

Το πρόγραμμα "υπόγεια" και χωρίς να σου το λέει κάνει σύνδεση με διάφορες ip, μία εκ των οποίων και στην Κίνα.

Μιλάμε για κινητό με jailbreak, δηλαδή με πλήρως ξεκλείδωτο filesystem.

Εάν κάποιος θέλει κακόβουλα να επιτεθεί στη συσκευή σου είναι σαν να του ανοίγεις την πόρτα και να του λες "παρακαλώ περάστε".

Σαν να έχεις openssh ανοιχτό και να μην έχεις αλλάξει τον μαμά κωδικό περίπου, με τη διαφορά ότι εδώ δεν ρισκάρεις να συνδεθεί κάποιος, συνδέεται σίγουρα!

Δεν μπορεί απομακρυσμένα μέσω IP να κάνει κάτι σοβαρό..Ότι μπορεί να κάνει κάτι μπορεί, αλλά όχι σοβαρό.
Για να επέμβει στο iOS και αν αντιγράψει αρχεία θέλει enterprise system access που δεν έχει έτσι.Μέσω SSH έχει.

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 20/03/2013 - 17:00

Αναρτημένη εικόνα


#33   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 20/03/2013 - 17:05

Δεν ξέρω ρε Φώτη πάντως εγώ δεν αισθάνομαι και πολύ άνετα να "κοιτάει" ο Κινέζος τη συσκευή μου χωρίς να το έχω εγκρίνει εγώ...

#34   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 20/03/2013 - 17:08

Δεν ξέρω ρε Φώτη πάντως εγώ δεν αισθάνομαι και πολύ άνετα να "κοιτάει" ο Κινέζος τη συσκευή μου χωρίς να το έχω εγκρίνει εγώ...

Αν είναι υπαρκτό αυτό με τις IPs τότε ναι σίγουρα υπάρχει θέμα. Δεν το έχω τσεκάρει αλλά δεν είχα και θέμα τόσο καιρό...Επίσης ας έχουμε και υπ όψιν ότι όταν είσαι από Wifi μέσω router δεν επιτρέπει και ο router by default τις incoming connections εύκολα...Πρέπει να έχεις κάνει port forwarding τη θύρα που συνδέεται ή να υποστηρίζει UPnP η εφαρμογή που χρησιμοποιείς για να την κάνει αυτόματα μέσω του ρούτερ... Άρα κι έτσι δεν μπορεί εύκολα να συνδεθεί..

Αναρτημένη εικόνα


#35   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 20/03/2013 - 17:13

Αν είναι υπαρκτό αυτό με τις IPs τότε ναι σίγουρα υπάρχει θέμα. Δεν το έχω τσεκάρει αλλά δεν είχα και θέμα τόσο καιρό...Επίσης ας έχουμε και υπ όψιν ότι όταν είσαι από Wifi μέσω router δεν επιτρέπει και ο router by default τις incoming connections εύκολα...Πρέπει να έχεις κάνει port forwarding τη θύρα που συνδέεται ή να υποστηρίζει UPnP η εφαρμογή που χρησιμοποιείς για να την κάνει αυτόματα μέσω του ρούτερ... Άρα κι έτσι δεν μπορεί εύκολα να συνδεθεί..

Το να σε κάνει ένα ενδιάμεσο spam bot δεν νομίζω ότι είναι δύσκολο για κινέζο haker με ανοιχτό filesystem. Τώρα γιατί είναι μέσα στο cydia δεν ξέρω.

#36   Rabb1t

Rabb1t

    iPH User

  • 140 μηνύματα
  • Twitter:@Giwrgos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/03/2013 - 17:45

Φιλαρακι το batterydetective δεν μου δουλεύει το κατεβαζω από cydia xsellize το ανοίγω παταω battery info και με πετάει

Φιλαρακι το batterydetective δεν μου δουλεύει το κατεβαζω από cydia xsellize το ανοίγω παταω battery info και με πετάει

#37   guskoz

guskoz

    iPH Enthousiast

  • 547 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 20/03/2013 - 17:54

Το να σε κάνει ένα ενδιάμεσο spam bot δεν νομίζω ότι είναι δύσκολο για κινέζο haker με ανοιχτό filesystem. Τώρα γιατί είναι μέσα στο cydia δεν ξέρω.


Αν το έχουμε εγκατεστημένο, αλλά απενεργοποιημένη την μπάρα και το ανοίγουμε απλά για πληροφορίες της συσκευής, πάλι κινδυνεύουμε;

#38   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/03/2013 - 18:20

Φιλαρακι το batterydetective δεν μου δουλεύει το κατεβαζω από cydia xsellize το ανοίγω παταω battery info και με πετάει

Φιλαρακι το batterydetective δεν μου δουλεύει το κατεβαζω από cydia xsellize το ανοίγω παταω battery info και με πετάει

από εκεί που το κατεβάζεις είναι σπασμένο γιαυτό δεν σου δουλεύει πρέπει να το αγοράσεις

Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#39   Rabb1t

Rabb1t

    iPH User

  • 140 μηνύματα
  • Twitter:@Giwrgos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/03/2013 - 18:44

Οκ αλανια κάτι άλλο γιατί δεν ξέρω να το κατεβασω με πληρωμή μήπως ξέρουμε κάτι άλλο καλό;

#40   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 20/03/2013 - 20:11

Μερικά από τα σχόλια από το idb για το συγκεκριμένο: Αυτό με τις ip ειδικότερα

WARNINGS ABOUT BDP:
1. I used FireWall iP (tweak which checks outgoing connections from apps), and "BatteryDoctorPro" opened numerous connections, one to Beijing, and then a few to raw IP addresses. The developers have explained this is simply analytics to check daily users, but I fail to see why it would need that many connections to raw IP addresses if they already have one open to Beijing. BDP also checks your UDID, but many apps in the AppStore do as well, the main concern is the many raw IP addresses requesting to connect to your device.
2. If you have a CDMA phone, stay away from using the built in profiles (indoor/outdoor), as BDP has had issues with PERMANENTLY disabling radios (3G, LTE) to a point where restores do not fix it, and you have to manually toggle automatic carrier settings or something like that (search on reddit, there is a thread about how to fix it). And remember, if you need to restore you cannot downgrade.

PLEASE NOTE: This tweak has been the topic of discussion very frequently over on Reddit, r/jailbreak. Many people have reported some major issues with it, some resulting in people having to restore, rejailbreak, and I even saw a case where a person's phone was bricked. I believe many, if not all, of these issues have since been resolved, but I'd exercise caution in downloading this tweak.


Αυτό το ρίσκο υπάρχει μόνο αν ενεργοποιείς/απενεργοποιείς τα data και 3g από το BD? Ή ακόμα και αν το έχεις απλά εγκαταστημένο, για τις υπόλοιπες λειτουργίες του?

 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#41   Vaggi

Vaggi

    iPH Addict

  • 734 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 20/03/2013 - 21:23

Και ήθελα να το δοκιμάσω ..προσωπικά δεν το άγγιζω....
Μακρυά να ´χουμε το κεφάλι μας ήσυχο ! :)

#42   giannis13

giannis13

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 20/03/2013 - 22:24

στο 3gs δουλευει στο 98% ram....
κανενα προβλημα... μολις ανοιξεις μια εφαρμογη και την κλισεις παει στο ~60%, δηλαδη δεν εχει προβλημα....
ελευθερωνει χωρο 'κοβοντας' απο αλλου.

#43   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 20/03/2013 - 22:48

Αυτό το ρίσκο υπάρχει μόνο αν ενεργοποιείς/απενεργοποιείς τα data και 3g από το BD? Ή ακόμα και αν το έχεις απλά εγκαταστημένο, για τις υπόλοιπες λειτουργίες του?

Δεν μπορώ να γνωρίζω τι έχει κάνει αυτός με την εφαρμογή του πάντως σίγουρα κάτι βρωμάει.

#44   guskoz

guskoz

    iPH Enthousiast

  • 547 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 20/03/2013 - 23:37

Με την απεγκατάστασή του υπάρχει περίπτωση να μείνουν "ύποπτα" αρχεία στη συσκευή; Έκανα βέβαια και έναν καθαρισμό με iCleaner, αλλά με τρόμαξαν τα σχόλια πιο πάνω. Να ανησυχώ ή είμαι οκ;

#45   jonakas

jonakas

    iPH Enthousiast

  • 500 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/03/2013 - 23:40

Δεν παίζεστε!!!τι να πώ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες