Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

SO TRUE!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
177 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 12/09/2013 - 17:13

εγω να πω κατι αλλο ρε παιδια...

πες εγω ειμαι ενας τρομοκρατης και μιλαω με imessage

αν πεσει στην αντιληψη της nsa, fba, cia ,τσακυ τσαν, οτι εγω θα κανω ενα χτυπημα...

 

και παει η nsa και πει αππλε πρεπει να διαβασουμε τα μυνηματα μπας και μας βοηθησει στην ερευνα.... και τα δωσει και τον πιασουν και σωσουν ζωες αθοων τοτε θα μας χαλασει?

θα πουμε κακια αππλε τα εδωσες?


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 12/09/2013 - 17:14

Με τα imessages δυστυχώς ήταν ανήθικη και δεν παρεμβαλλόταν κανένας πάροχος ώστε να μην ισχύει το απόρρητο των τηλεπικοινωνιών και το "lawful interception" όπως λες.

Μα αυτο προσπαθω να πω... Δεν ηταν ανηθικη ηταν νομιμη. Δημιουργησε ενα καναλι επικοινωνιας και αυτο οι νομοι σε ολες σχεδον τις δυτικες χωρες απαιτουν να ειναι ανοικτο για τις αρχες... Κινεζικα μιλαω ρε φουστη μου ??



#48   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 12/09/2013 - 17:14

εγω να πω κατι αλλο ρε παιδια...

πες εγω ειμαι ενας τρομοκρατης και μιλαω με imessage

αν πεσει στην αντιληψη της nsa, fba, cia ,τσακυ τσαν, οτι εγω θα κανω ενα χτυπημα...

 

και παει η nsa και πει αππλε πρεπει να διαβασουμε τα μυνηματα μπας και μας βοηθησει στην ερευνα.... και τα δωσει και τον πιασουν και σωσουν ζωες αθοων τοτε θα μας χαλασει?

θα πουμε κακια αππλε τα εδωσες?

Να σαι καλά ρε Valsami ,τέτοιο γέλιο είχα μέρες να ρίξω.. Έτσι απλά δουλεύει οι μυστικές των ΗΠΑ, ΝΑΙ.


Αναρτημένη εικόνα


#49   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 12/09/2013 - 17:15

Πάντως με τρελείνει που έχουμε ήδη δικάσει και καταδικάσει την Apple ώντας τόσο σίγουροι ακόμα και για την τελευταία λεπτομέρεια λειτουργίας του TouchID πριν ακόμα την κυκλοφορία του.

 

Απλά βασιζόμαστε σε 5 αστεία meme και στο τι γράφουν γενικότερα στο ίντερνετ άγνωστες πηγές.

 

Να δεις που αν αύριο η Apple έβγαζε αεροπλάνα όλοι όσοι τόσο καιρό κοροϊδεύουν τους αεροψεκασμούς ξαφνικά θα τους πίστευαν, γιατί "για ποιόν άλλο λόγο θα το έκανε η Apple?".

 

Όσο για την καραμέλα της NSA, η NSA παρανόμησε ξεκάθαρα δρώντας σαν τον τελευταίο cracker και κλέβοντας και παραβιάζοντας προσωπικά δεδομένα ανθρώπων. Το πως φτάσαμε στο συμπέρασμα ότι οι εταιρείες της έδωσαν τα κλειδιά δεν το έχω καταλάβει ακόμα.

 

ΟΚ, ωραία ιστορία και πουλάει αλλά δεδομένα υπάρχουν?



#50   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6736 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 12/09/2013 - 17:15

μπορεις να βαλεις πανω απο ενα αποτυμωματα να διαβαζει! αν βαλεις αντιχειρα και δεικτη εισαι οκ σε εν αατυχημα


Δεν υπάρχει περίπτωση στον αιώνα τον άπαντα να βάλω αποτύπωμα ούτε καν ποδιού :D
Εδώ δεν το έκανα στο λάπτοπ μου, θες να το κανω στο κινητό μου ; :D

#51   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 12/09/2013 - 17:15

Να σαι καλά ρε Valsami ,τέτοιο γέλιο είχα μέρες να ρίξω.. Έτσι απλά δουλεύει οι μυστικές των ΗΠΑ, ΝΑΙ.

γιατι λεω κατι παραλογο?


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#52   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 12/09/2013 - 17:16

Μα αυτο προσπαθω να πω... Δεν ηταν ανηθικη ηταν νομιμη. Δημιουργησε ενα καναλι επικοινωνιας και αυτο οι νομοι σε ολες σχεδον τις δυτικες χωρες απαιτουν να ειναι ανοικτο για τις αρχες... Κινεζικα μιλαω ρε φουστη μου ??

Ντάξει δεν περιμένω κάτι παραπάνω όπως και να το κάνουμε. Η Apple είναι καλή πάντα. 

Βρες μου κάτι που έχεις κατακρίνει στην Apple και θα δεχτώ όλα όσα λες από εδώ και στο εξής.

 

Και το σπίτι να σου κάψει η Αpple είναι καλή...ΟΚ


Αναρτημένη εικόνα


#53   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 12/09/2013 - 17:16

Σαν πολύ Person of interest δεν βλέπουμε εδώ μέσα?? ha ha ha ha.


Once You Go Mac You Never Go Back

#54   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 12/09/2013 - 17:17

Ντάξει δεν περιμένω κάτι παραπάνω όπως και να το κάνουμε. Η Apple είναι καλή πάντα. 

Βρες μου κάτι που έχεις κατακρίνει στην Apple και θα δεχτώ όλα όσα λες από εδώ και στο εξής.

 

Και το σπίτι να σου κάψει η Αpple είναι καλή...ΟΚ

δεν μιλαμε μονο για την αππλε, η σαμμυ ετοιμαζετε για παοτυπομα .... εκει θα ειναι καλη? η η κορεα θα μας φακελωσει?


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#55   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 12/09/2013 - 17:18

Δεν υπάρχει περίπτωση στον αιώνα τον άπαντα να βάλω αποτύπωμα ούτε καν ποδιού :D
Εδώ δεν το έκανα στο λάπτοπ μου, θες να το κανω στο κινητό μου ; :D

ειπες κατι τρομερο..... βαλε του ποδιου!!! και την υπηρεσια εχεις και δεν σε βρισκουν χαχαχα


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#56   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 12/09/2013 - 17:20

Ντάξει δεν περιμένω κάτι παραπάνω όπως και να το κάνουμε. Η Apple είναι καλή πάντα. 

Βρες μου κάτι που έχεις κατακρίνει στην Apple και θα δεχτώ όλα όσα λες από εδώ και στο εξής.

 

Και το σπίτι να σου κάψει η Αpple είναι καλή...ΟΚ

 

 

Ρε Mark, τι δεν καταλαβαινεις ... Η Vodafon ειναι ανηθικη και η Wind και η Cosmote ?? Ξερεις οτι ολες ειναι υποχρεωμενες οταν τους ζητηθει απο τις αρχες να βαλουν κοριους (ειναι ψηφιακοι πια, δεν χρειαζονται Μαυρικη)  ?? 

 

Η Apple λοιπον με το facetime με τα imessages δημιουργησε ενα καναλι επικοινωνιας οπως ακριβως κανει και η vodafone και η Cosmote και η Verizon και η ΑΤ&Τ . Ειναι υποχρεωμενη σαν αυτες οταν τους ζητηθει να παρεχει access σε αυτο το καναλι σις αρχες ... 



#57   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 12/09/2013 - 17:21

Πάντως με τη λογική του ντόρου γύρω από το TouchID δεν θα έπρεπε να έχουμε στις συσκευές μας ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ προσωπικό στοιχείο για να μην το κλέψει η NSA.

 

Και κακά τα ψέμματα εν έτει 2013 το πραγματικό μας αποτύπωμα κάθε άλλο παρά το αποτύπωμα του δαχτύλου μας είναι.

 

Μάλλον τα ψηφιακά μας αποτυπώματα θα πρέπει να προστατεύουμε...

 

Γράφουν άτομα ότι δεν βάζουν αποτύπωμα πουθενά.

 

Δηλαδή εκεί τραβάτε την γραμμή? Δίνετε τα στοιχεία σας (όνομα, ημερομηνία γέννησης, διευθύνσεις, τηλέφωνα, φωτογραφίες) σε ένα σκασμό υπηρεσίες αλλά εκεί τραβάτε τη γραμμή?

 

Ορθό, χωρίς το αποτύπωμα δεν μπορούν να σας εντοπίσουν...



#58   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 12/09/2013 - 17:22

Δεν υπάρχει περίπτωση στον αιώνα τον άπαντα να βάλω αποτύπωμα ούτε καν ποδιού :D
Εδώ δεν το έκανα στο λάπτοπ μου, θες να το κανω στο κινητό μου ; :D

Ετσι azaleea !! Και εγω για να γλυτωσω απο αυτα πηρα αυτο το καινουριο της Sammy που δεν το ακουμπας καθόλου... Με νοηματα το χειριζομαι !!



#59   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6736 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 12/09/2013 - 17:23

ειπες κατι τρομερο..... βαλε του ποδιου!!! και την υπηρεσια εχεις και δεν σε βρισκουν χαχαχα


Βλέπεις πως εσυ λες "σε βρίσκουν / δεν σε βρίσκουν" ... ;)

#60   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6736 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 12/09/2013 - 17:24

Ετσι azaleea !! Και εγω για να γλυτωσω απο αυτα πηρα αυτο το καινουριο της Sammy που δεν το ακουμπας καθόλου... Με νοηματα το χειριζομαι !!


Photo or it didn't happen :D

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες