Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Εκεί στην apple είστε απαράδεκτοι...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
60 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 09/12/2013 - 09:02

Μαλλον αδερφε δεν ξερεις τι σημαινει κρεμασμα σε μαγαζι γιαυτο μιλας......Εκεινη την ωρα ξεχνας τα 6 απροβληματιστα χρονια στο αψε σβησε...και αναθεματιζεις οτι υπαρχει και λουζεσαι σαν παπακι απο το αγχος..Καλο θα ταν να μν επικεντρωνεσαι μονο σε αυτο για το οποιο αναφερεσαι αλλα να κοιτας και τις παραμετρους...Φιλικα παντα...

Οχι φιλε δεν ξέρω ... Εμενα δεν μου εχουν τυχει ποτε αναποδιες και ατυχίες στην δουλεια. Μονο σε σας συμβαινουν αυτα ...

Ρε πατε καλα ?? Τι ειναι αυτα που λέτε ?? Σε ολους συμβαινουν αυτα. Σε ολους ανεξαιρετως. Απο και και περα φροντιζεις να κανεις οτι μπορεις για να ελαχιστοποιησεις την πιθανοτητα να συμβουν, φροντιζεις να εισαι οσο καλυτερα προετοιμασμενος μπορεις για την περιπτωση που θα συμβουν και αφου συμβουν κοιτας τι μπορεις να κανεις για να το ξεπερασεις και να μαθεις απο αυτο. 

Δεν ξερω, αλλα το να βγεις σε ενα forum και να φωναζεις 'Ειστε απαραδεκτοι στην Apple/Dell/Samsung/Microsoft' δεν ειναι τιποτε απο τα παραπανω και ειναι too much drama για μένα ...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   hlias88

hlias88

    iPH Enthousiast

  • 389 μηνύματα
  • Twitter:@hlias
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/12/2013 - 09:31

Το ενδεχόμενο αν είναι συμβατά 100% τα προγράμματα με το νέο Maverick το έχεις ψάξει??

ναι φιλε!δε φταιει το προγραμμα, ειναι συμβατο!traktor pro 2 με audio 6 εχω αλλα οχι με maverick !αλλα στο φορουμ της traktor δεν εχει γραψει κανενας προβλημα με maverick. η προβλημα εχει το mac του ανθρωπου η δε ξερει ακομα καλα απο mac γτ και εγω δυσκολευομουν στην αρχη!αλλα μου φτιαξανε τις ρυθμισεις δλδ να μη μπαινει ποτε σε sleep mode το βασικοτερο, αν μπει νεκρονει το προγραμμα και ο εξωτερικος!mac εχω και iphone 5 δε τα αλλαζω με καμια αλη συσκευη και τσαμπα να μου τα δωσουν.



#33   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 09/12/2013 - 09:35

αρα λοιπον τι συμπερασμα βγαζουμε απο ολη αυτη την κουβεντα;;οτι Η ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΗΝ ΝΙΚΗ....
εφαγες την κρυαδα σου αλλα οκ προσπαθησε να το ξεπερασεις και να σεταρεις καλα το μηχανημα και να εισαι σιγουρος
οτι δεν θα σε ξαναπροδωσει ευκολα..την καλημερα μου!

#34   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 09/12/2013 - 09:46

αρα λοιπον τι συμπερασμα βγαζουμε απο ολη αυτη την κουβεντα;;οτι Η ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΗΝ ΝΙΚΗ....
εφαγες την κρυαδα σου αλλα οκ προσπαθησε να το ξεπερασεις και να σεταρεις καλα το μηχανημα και να εισαι σιγουρος
οτι δεν θα σε ξαναπροδωσει ευκολα..την καλημερα μου!

Ετσι !! Αν κατι ειναι mission critical πρεπει να εισαι προετοιμασμένος .. Αυτο σημαινει 2 πραγματα κυριως: testing σε συνθηκες οσο το δυνατον πιο κοντα στις πραγματικες (i.e. 15 λεπτα δεν φτανουν αν προκειται να παιξεις 5 ωρες ) και δευτερον: redundancy και καποιος μηχανισμος failover γιατι ποτε δεν θα εχεις τεσταρει τα παντα (i.e. εχε μαζι σου στο πορτ-μπαγκαζ και ενα φτηνο laptop των 400 ευρω )...

Γιατι αλλιως σου ανεβαινει η πιεση και αντιδρας ασχημα ...



#35   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 09/12/2013 - 10:04

ναι φιλε!δε φταιει το προγραμμα, ειναι συμβατο!traktor pro 2 με audio 6 εχω αλλα οχι με maverick !αλλα στο φορουμ της traktor δεν εχει γραψει κανενας προβλημα με maverick. η προβλημα εχει το mac του ανθρωπου η δε ξερει ακομα καλα απο mac γτ και εγω δυσκολευομουν στην αρχη!αλλα μου φτιαξανε τις ρυθμισεις δλδ να μη μπαινει ποτε σε sleep mode το βασικοτερο, αν μπει νεκρονει το προγραμμα και ο εξωτερικος!mac εχω και iphone 5 δε τα αλλαζω με καμια αλη συσκευη και τσαμπα να μου τα δωσουν.

 

Τι να πω, υπάρχουν πολλές περιπτώσεις σε πολλά θέματα που μπορεί να μην έχει κανένας πρόβλημα και να έχει ένας η δύο… Πρέπει να το δει εξονυχιστικά..

 

Για μένα αφού μηχάνημα και λειτουργικό είναι καινούργια πρέπει να το ψάξει πολύ μέχρι να σιγουρευτεί τι ακριβώς φταίει..


@CaLi@


#36   AntonisSP

AntonisSP

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Twitter:@Antonis_Sp
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/12/2013 - 10:17

Μαλλον αδερφε δεν ξερεις τι σημαινει κρεμασμα σε μαγαζι γιαυτο μιλας......Εκεινη την ωρα ξεχνας τα 6 απροβληματιστα χρονια στο αψε σβησε...και αναθεματιζεις οτι υπαρχει και λουζεσαι σαν παπακι απο το αγχος..Καλο θα ταν να μν επικεντρωνεσαι μονο σε αυτο για το οποιο αναφερεσαι αλλα να κοιτας και τις παραμετρους...Φιλικα παντα...

 

Για να μαθαίνεις ... Shit happens...

 

untitl13.jpg



#37   djphilip80

djphilip80

    iPH User

  • 183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:djphilip_

Δημοσίευση 09/12/2013 - 10:58

καλημερα σε ολους! απο νωρις νωρις στο ψαξιμο σημερα, θα επανελθω αργοτερα σχετικα με απαντησεις στουσ φιλους πιο πανω. Θα ηθελα να ριξετε παντως μια ματια σε 2 λινκ που θα επισυναψω

 

http://www.native-in...ina-w-Mavericks

 

https://discussions....031479#24031479



#38   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 09/12/2013 - 11:16

καλημερα σε ολους! απο νωρις νωρις στο ψαξιμο σημερα, θα επανελθω αργοτερα σχετικα με απαντησεις στουσ φιλους πιο πανω. Θα ηθελα να ριξετε παντως μια ματια σε 2 λινκ που θα επισυναψω

 

http://www.native-in...ina-w-Mavericks

 

https://discussions....031479#24031479

Δεν αμφεβαλλε κανεις οτι εχεις προβλημα. Ο τιτλος του τοπικ ομως δεν βοηθαει κανεναν να παμε παρακατω. 

Πηγαινε και εσυ εδω και γραψε την εμπειρια σου. Ειναι οτι πιο ρελαιστικο και ουσιαστικο μπορεις να κανεις καταρχην ! Πριν ακομη ψαξεις για workarounds...

 

Κοντρα σε οτι αφηνει ο τιτλος του topic να εννοηθει, η Apple ειναι εταιρεια που τιμα τα λεφτα που παιρνει απο επαγγελματιες ....

 

EDIT: Απο τα link φαινεται παντως οτι παρομοιο προβλημα αντιμετωπισε και το 13αρι rMBP και λυθηκε με ενα EFI firmware update. Επειδη καποιοι αφησαν feedback εκτος απο την τσαντιλα ....


Τελευταία επεξεργασία από: ntnskrds, 09/12/2013 - 11:23


#39   zvrikos

zvrikos

    iPH Addict

  • 668 μηνύματα
  • Twitter:@zvrikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 09/12/2013 - 11:58

Ο τίτλος του τόπικ μπορεί να σε πειράξει 

 

1)Αν είσαι μέτοχος οπότε έχεις έννομο και χρηματικό συμφέρον

2)Αν είσαι παιδάκι που πήρε μια συσκευή και δεν αντέχει να του την κακολογούν

3)Αν είσαι δικηγόρος της Apple

4)Αν εργάζεσαι στην Apple

5)Αν είσαι απλά κολλημένος

 

Choose your side

 

Κατά τα άλλα αφού τον πρόδωσε έτσι στη δουλειά του, καλά κάνει και λέει ότι θέλει ο άνθρωπος. Εγώ θα έλεγα και πιο πολλά. Δίνεις ένα σωρό λεφτά και δεν μπορείς να πεις την άποψή σου;

 

Εάν είσαι δικηγόρος της γιατί να σκας?? Κατα τα άλλα συμφωνούμε..



#40   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 09/12/2013 - 12:01

Γιατί τη δυσφημείς.. Δεν ασχολούνται με δυσφημίσεις οι δικηγόροι ;;;:)

Αναρτημένη εικόνα


#41   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 09/12/2013 - 14:15

Δεν αμφεβαλλε κανεις οτι εχεις προβλημα. Ο τιτλος του τοπικ ομως δεν βοηθαει κανεναν να παμε παρακατω.
Πηγαινε και εσυ εδω και γραψε την εμπειρια σου. Ειναι οτι πιο ρελαιστικο και ουσιαστικο μπορεις να κανεις καταρχην ! Πριν ακομη ψαξεις για workarounds...

Κοντρα σε οτι αφηνει ο τιτλος του topic να εννοηθει, η Apple ειναι εταιρεια που τιμα τα λεφτα που παιρνει απο επαγγελματιες ....

EDIT: Απο τα link φαινεται παντως οτι παρομοιο προβλημα αντιμετωπισε και το 13αρι rMBP και λυθηκε με ενα EFI firmware update. Επειδη καποιοι αφησαν feedback εκτος απο την τσαντιλα ....



Γρηγορα να αγορασεις το 5s γιατι η apple μετα τον τιτλο του topic νιωθει καπως...

You'll Never Walk Alone


#42   zotosdim

zotosdim

    iPH User

  • 129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 09/12/2013 - 14:41

Φιλε μου για πολλα χρονι εγω επαιζα με macbook απλο (το ασπρο) και τωρα τελευταια εχω παει σε pro (παρ ολο που εξακολουθω και πιστευω πως δε χρειαζεται). Ποτε μα ποτε δεν ειχα καποιο προβλημα. Ουτε τωρα που εχω Maverics.. 



#43   vasileiosm

vasileiosm

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:miralas1977

Δημοσίευση 09/12/2013 - 15:24

Εγώ αν έπαιζα ακόμη μουσική (σταμάτησα ακόμη στην εποχή των ΜΚ2)
Θα έπαιρνα ένα ipad και ένα idj pro της nunark!
Την αγορά του ipad και 280€ και κάνεις παπάδες..

#44   zotosdim

zotosdim

    iPH User

  • 129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 09/12/2013 - 15:32

Εγώ αν έπαιζα ακόμη μουσική (σταμάτησα ακόμη στην εποχή των ΜΚ2)
Θα έπαιρνα ένα ipad και ένα idj pro της nunark!
Την αγορά του ipad και 280€ και κάνεις παπάδες..

Φιλε μου το εχω δοκιμασει και ειναι πολυ φολα.. Ειναι για κανενα παρτυ στο σπιτι και να παιζει κανενας νεος στο αθλημα. Δεν ειναι για σοβαρη δουλεια.. 



#45   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 09/12/2013 - 16:03

Φιλε μου το εχω δοκιμασει και ειναι πολυ φολα.. Ειναι για κανενα παρτυ στο σπιτι και να παιζει κανενας νεος στο αθλημα. Δεν ειναι για σοβαρη δουλεια.. 

http://www.youtube.c...h?v=rG32ZeKkB6E

 

ΕΔΩ το 2 με djay 2

 

http://www.youtube.c...h?v=M4vSTtJd-cE

 

ειναι πληρες επαγγελαμτικη δουλεια


Τελευταία επεξεργασία από: valsamis, 09/12/2013 - 16:07

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 14

0 μέλη, 14 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες