Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Εκεί στην apple είστε απαράδεκτοι...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
60 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   zotosdim

zotosdim

    iPH User

  • 129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 09/12/2013 - 16:06

Ναι τι? Παιδια αυτα ειναι για αρχαριους και πολυ οικονομικες λυσεις.. Στης Pioneer το DDJ-WEGO που εστειλες δεν φορτιζει καν το ipad.... Δεν ειναι σοβαρα μηχανηματα αυτα.. Ειναι για να κανεις τη πλακα σου και το χαβαλε σου. Μεχρι εκει...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 09/12/2013 - 16:10

Ναι τι? Παιδια αυτα ειναι για αρχαριους και πολυ οικονομικες λυσεις.. Στης Pioneer το DDJ-WEGO που εστειλες δεν φορτιζει καν το ipad.... Δεν ειναι σοβαρα μηχανηματα αυτα.. Ειναι για να κανεις τη πλακα σου και το χαβαλε σου. Μεχρι εκει...

ναι βγαλε μας την pioneer αχρηστη εσυ!!!!

 

και φυσικα φωρτηζει το ipad!

 

αν θες να γινει carl cox σου προτεινω αυτα

 

http://www.pioneer.e...NXS-M/page.html


Τελευταία επεξεργασία από: valsamis, 09/12/2013 - 16:10

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#48   zotosdim

zotosdim

    iPH User

  • 129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 09/12/2013 - 16:16

ναι βγαλε μας την pioneer αχρηστη εσυ!!!!

 

και φυσικα φωρτηζει το ipad!

 

αν θες να γινει carl cox σου προτεινω αυτα

 

http://www.pioneer.e...NXS-M/page.html

Πρωτα απ ολα δεν σου βγαζω αχρηστη την Pioneer. Πως το εβγαλες αυτο το συμπερασμα δεν ξερω και δε μπαινω καν σε διαδιασια να το καταλαβω. Και επειδη δε ξερεις θα σου πω πως και μενα ο controller μου ειναι της ιδιας εταιριας. Δευτερον ΔΕΝ φορτιζει το ipad, Τριτον ακομα και το αρθρο του μπλογκ που γραφεις αναφερει πως ειναι για αρχαριους http://www.iphonehel...-dj-controller/. Δεν σου αρεσει και δεν εμπιστευεσαι αυτο το μπλογκ? Ψαξε και δες το απο αλλου. Τεταρτον δεν υπαρχει ουτε μια στο δισεκατομμυριο να δεις μαγαζι (ουτε περιπτερο) να παιζει με αυτο το κοντολερ. Επισης αυτο που εστειλες εσυ ειναι cd και οχι controller που μιλαμε σε αυτο το topic


Τελευταία επεξεργασία από: zotosdim, 09/12/2013 - 16:18


#49   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 09/12/2013 - 16:21

Πρωτα απ ολα δεν σου βγαζω αχρηστη την Pioneer. Πως το εβγαλες αυτο το συμπερασμα δεν ξερω και δε μπαινω καν σε διαδιασια να το καταλαβω. Και επειδη δε ξερεις θα σου πω πως και μενα ο controller μου ειναι της ιδιας εταιριας. Δευτερον ΔΕΝ φορτιζει το ipad, Τριτον ακομα και το αρθρο του μπογκ που γραφεις αναφερει πως ειναι για αρχαριους http://www.iphonehel...-dj-controller/. Δεν σου αρεσει και δεν εμπιστευεσαι αυτο το μπλογκ? Ψαξε και δες το απο αλλου. Τεταρτον δεν υπαρχει ουτε μια στο δισεκατομμυριο να δεις μαγαζι (ουτε περιπτερο) να παιζει με αυτο το κοντολερ. Επισης αυτο που εστειλες εσυ ειναι cd και οχι controller που μιλαμε σε αυτο το topic

http://www.youtube.c...h?v=eHLJXQq-U6k

 

φυσικα και δουλεθι και σαν controller!

φυσικα και εχω δει να παιζουν σε μαγαζι με τετοιους controller

 

και αυτο στο εδειξα επιδη μου λες ειναι για αρχαριους, αν θες να εισαι επαγγελματιας δεν παιζεις με PC!!!

και κατι ακομα αρχαριος και επαγγελματιας δεν εχει να κανει με τον εξοπλησμο αλλα με τις ικανοτητες! μπορεςι αν το κατεχεις με ενα ipad και ενα wego να παιξεις καλυτερα απο εναν με καλυτερο εξοπλησμο!


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#50   vasileiosm

vasileiosm

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:miralas1977

Δημοσίευση 09/12/2013 - 16:24

Δημήτρη εγώ πάντως.. Και να με συγχωρείς... Την nunark κάποτε την είχα κορυφή... Στους μικτές τουλάχιστον.
Αυτό το controler δεν σου κρύβω πως μπορεί και να το αγοράσω... Το ipad το έχω..
Τώρα δεν ξέρω την φύση της δουλειάς το 2013 αλλά give it the benefit of a doubt...

#51   zotosdim

zotosdim

    iPH User

  • 129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 09/12/2013 - 16:27

http://www.youtube.c...h?v=eHLJXQq-U6k

 

φυσικα και δουλεθι και σαν controller!

φυσικα και εχω δει να παιζουν σε μαγαζι με τετοιους controller

 

και αυτο στο εδειξα επιδη μου λες ειναι για αρχαριους, αν θες να εισαι επαγγελματιας δεν παιζεις με PC!!!

και κατι ακομα αρχαριος και επαγγελματιας δεν εχει να κανει με τον εξοπλησμο αλλα με τις ικανοτητες! μπορεςι αν το κατεχεις με ενα ipad και ενα wego να παιξεις καλυτερα απο εναν με καλυτερο εξοπλησμο!

Περιμενε γιατι εχουμε μπερδευτει. Παμε παλι. Mε wego δεν υπαρχει περιπτωση να δεις να παιζουν σε μαγαζι. Λειπουν βασικες λειτουργειες. Πολλα μαγαζια εχουν Nexus κυριως αυτα που σεβονται τον εαυτο τους πανω απο ολα, αν και πια τα περσσοτερα μαγαζια τα εχουν σαν backup. Προσωπικα μου εσκασε δισκος στο mac και συνεχισα με αυτα τη νυχτα. Απο εκει και περα οσο και αν το κατεχεις οι δυνατοτητες τους απλα ΔΕΝ συγκρινονται... 



#52   zotosdim

zotosdim

    iPH User

  • 129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 09/12/2013 - 16:31

Δημήτρη εγώ πάντως.. Και να με συγχωρείς... Την nunark κάποτε την είχα κορυφή... Στους μικτές τουλάχιστον.
Αυτό το controler δεν σου κρύβω πως μπορεί και να το αγοράσω... Το ipad το έχω..
Τώρα δεν ξέρω την φύση της δουλειάς το 2013 αλλά give it the benefit of a doubt...

Billy η Numark μαζι με την Pioneer ηταν και θα ειναι κορυφη σε αυτο το ειδος. Εχω παιξει και με τις δυο εταιριες. Κορυφη απλα. Απο εκει και περα η διαφωνια μου στο συγκεκριμενο ειναι μια. Σημερα εχεις το ipad που εχεις. Αν αλλαξει ο σχεδιασμος του ipad (που αλλαξε) αυτοματως τον βγαζεις off τον κοντρολερ. Σε αυτα τα λεφτα παιρνεις εναν stand alone και εισαι σουπερ και μπορεις να βαλεις και το ipad πανω αν κανεις κεφι...



#53   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 09/12/2013 - 16:32

Περιμενε γιατι εχουμε μπερδευτει. Παμε παλι. Mε wego δεν υπαρχει περιπτωση να δεις να παιζουν σε μαγαζι. Λειπουν βασικες λειτουργειες. Πολλα μαγαζια εχουν Nexus κυριως αυτα που σεβονται τον εαυτο τους πανω απο ολα, αν και πια τα περσσοτερα μαγαζια τα εχουν σαν backup. Προσωπικα μου εσκασε δισκος στο mac και συνεχισα με αυτα τη νυχτα. Απο εκει και περα οσο και αν το κατεχεις οι δυνατοτητες τους απλα ΔΕΝ συγκρινονται... 

σου ειπα εχω δει να παιζουν σε μαγαζι.. δεν θυμαμαι αν ηταν το wego η numark θα σε γελασω... με controller παντοως

 

τωρα τι βασικες λειτουργιες δενε χει?

εφε εχει....

loop εχει,

scratch εχει..

eq εχει,

loop points εχει,

que points εχει..

 

τα παντα εχει (μαζι με το algorithm dlay στο ipad)

 

γιατι να μην μπορει καποιος με ικανοτητες να παιξει τελεια?

 

το cdj κανει 3000 to ενα ετσι? μπορει κ παραπανω! και απευθυνετε σε ακρος επαγγεματιες. (φυσικα υπαρχουν και ασχετοι που απλα λενε εχω cdj)

αλλα και με το controller μια χαρα παιζοεις παντου


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#54   vasileiosm

vasileiosm

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:miralas1977

Δημοσίευση 09/12/2013 - 16:38

http://www.numark.com/product/idjpro
Γι αυτό μιλάμε έτσι?
Τώρα για τον σχεδιασμό του ipad.. Πάω πάσο
Mac Book pro... Και ξερό ψωμί

Τελευταία επεξεργασία από: vasileiosm, 09/12/2013 - 16:39


#55   zotosdim

zotosdim

    iPH User

  • 129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 09/12/2013 - 16:41

σου ειπα εχω δει να παιζουν σε μαγαζι.. δεν θυμαμαι αν ηταν το wego η numark θα σε γελασω... με controller παντοως

 

τωρα τι βασικες λειτουργιες δενε χει?

εφε εχει....

loop εχει,

scratch εχει..

eq εχει,

loop points εχει,

que points εχει..

 

τα παντα εχει (μαζι με το algorithm dlay στο ipad)

 

γιατι να μην μπορει καποιος με ικανοτητες να παιξει τελεια?

 

το cdj κανει 3000 to ενα ετσι? μπορει κ παραπανω! και απευθυνετε σε ακρος επαγγεματιες. (φυσικα υπαρχουν και ασχετοι που απλα λενε εχω cdj)

αλλα και με το controller μια χαρα παιζοεις παντου

Valsami τα εχεις κανει σαλατα. Αυτο που ειπα ειναι το εξης. Δεν προκειται να δεις σε μαγαζι να παιζουν με τον WEGO της Pioneer.  Εννοειται πως παιζουν με controller της μιας ή της αλλης εταιριας ή και αλλων εταιριων. Αν διαβασες καλα το προηγουμενο μου ποστ θα καταλαβες οτι και εγω με κοντρολερ παιζω και εχουμε για backup στο μαγαζι 4 nexus. Απο εκει και περα ειναι ενα παρα πολυ ωραιο κοντρολακι (για το WEGO μιλαω τωρα) που μπορεις να παιξεις σε ενα παρτυ η να κανεις το κεφι σου και να μαθεις πανω σε αυτο. Ειναι πολυ μικρος δεν εχει ρυθμση του volume για καθε καναλι και πρεπει να το κανεις απο το ipad η οποια ειναι πολυ βασικη λειτουργια. Τα εφε του και τα αλλα που αναφερες οκ αν και ειναι σε πολυ αρχικο σταδιο



#56   zotosdim

zotosdim

    iPH User

  • 129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 09/12/2013 - 16:46

http://www.numark.com/product/idjpro
Γι αυτό μιλάμε έτσι?
Τώρα για τον σχεδιασμό του ipad.. Πάω πάσο
Mac Book pro... Και ξερό ψωμί

Ναι Billy για αυτο μιλαμε ναι. Οταν ειχε πρωτοβγει ειχε ενα τρελο ποσο (κοντα στα 800). Τωρα και με 300 τον παιρνεις καινουργιο αλλα αν σκοπευεις να παρεις ipad air τον ξεχνας. Οσο για το τελευταιο σου σχολιο συμφωνω απολυτα!!! MacBook Pro και ξερο ψωμι. Ετη φωτος μπροστα τα εργαλεια :)



#57   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 09/12/2013 - 16:48

Valsami τα εχεις κανει σαλατα. Αυτο που ειπα ειναι το εξης. Δεν προκειται να δεις σε μαγαζι να παιζουν με τον WEGO της Pioneer.  Εννοειται πως παιζουν με controller της μιας ή της αλλης εταιριας ή και αλλων εταιριων. Αν διαβασες καλα το προηγουμενο μου ποστ θα καταλαβες οτι και εγω με κοντρολερ παιζω και εχουμε για backup στο μαγαζι 4 nexus. Απο εκει και περα ειναι ενα παρα πολυ ωραιο κοντρολακι (για το WEGO μιλαω τωρα) που μπορεις να παιξεις σε ενα παρτυ η να κανεις το κεφι σου και να μαθεις πανω σε αυτο. Ειναι πολυ μικρος δεν εχει ρυθμση του volume για καθε καναλι και πρεπει να το κανεις απο το ipad η οποια ειναι πολυ βασικη λειτουργια. Τα εφε του και τα αλλα που αναφερες οκ αν και ειναι σε πολυ αρχικο σταδιο

http://www.pioneerdj...roduct=DDJ-WEGO

 

πανω απο το fader volume δεν εχει :huh:

 

μα δεν σου ειπα οτι ειναι το απολυτο επαγγελματικο εργαλειο.... και φυσικα με ενα cdj ειναι παιδακι μπροστα του! σου ειπε ομως οτι εχει ολα τα βασικα αν θελει καποιος να το χρησημοποιησει και σε μαγαζι να το κανει! και εγω ο ιδιος δεν θα επερνα ενα wego να παιξω.... αλλα θα μπορουσα να το κανω. εχει τις δυνατοτητες απλα δεν εχει τις τρελες δυνατοτητες του cdj

 

οσο για τις βασικες λειτουργιες στο ipad μονο να αλαζεις κοματι θελει τιποτα αλλο, και αυτο ειναι και το νοημα του controller!

 

τεσπα ολα καλα ειναι....

ωρες ωρες βεπω αυτα και αναροτιεμαι τι εκανα με χαλαι εξοπλησμο ¨) (δεν μιλαω γι ατα pioneer )

 

 

http://www.youtube.c...h?v=u2ZFsQjaOTI


Τελευταία επεξεργασία από: valsamis, 09/12/2013 - 16:49

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#58   zotosdim

zotosdim

    iPH User

  • 129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 09/12/2013 - 16:56

http://www.pioneerdj...roduct=DDJ-WEGO

 

πανω απο το fader volume δεν εχει :huh:

 

μα δεν σου ειπα οτι ειναι το απολυτο επαγγελματικο εργαλειο.... και φυσικα με ενα cdj ειναι παιδακι μπροστα του! σου ειπε ομως οτι εχει ολα τα βασικα αν θελει καποιος να το χρησημοποιησει και σε μαγαζι να το κανει! και εγω ο ιδιος δεν θα επερνα ενα wego να παιξω.... αλλα θα μπορουσα να το κανω. εχει τις δυνατοτητες απλα δεν εχει τις τρελες δυνατοτητες του cdj

 

οσο για τις βασικες λειτουργιες στο ipad μονο να αλαζεις κοματι θελει τιποτα αλλο, και αυτο ειναι και το νοημα του controller!

 

τεσπα ολα καλα ειναι....

ωρες ωρες βεπω αυτα και αναροτιεμαι τι εκανα με χαλαι εξοπλησμο ¨) (δεν μιλαω γι ατα pioneer )

 

 

http://www.youtube.c...h?v=u2ZFsQjaOTI

Οχι πανω απο το fader εχει τα EQ. Mαγαζι δεν θα τον επαιρνε για πολλους λογους που δεν εχει νοημα να στους πω. ΕΙναι πολλα τα ¨θεματα¨ που εχει. Απο εκει και περα ειναι ενα πολυ συμπαθητικο mini controller με αρκετες λειτουργιες που ομως δεν ειναι για σοβαρες δουλειες Ειναι για πλακα. Παρ οτι δεν το πιανεις καθολου το ipad στα χερια σου, αφου τα κομματια τα φορτωνεις κατ ευθειαν απο τον wego χρειαζεται πολλες φορες να ρυθμισεις ενταση τραγουδιου και αυτο δυστυχως γινεται μονο μεσα απο το ipad αφου δε το υποστηριζει ο wego. τα εφε που εχει μεχρι να τα μαθεις (γιατι σε καθε εφε αλλαζει χρωμα το jog wheel) θα σε παιδεψει λιγο και στο live πανω παιζει να γινει και καμια πατατα. Για τα λεφτα του ειναι παραπανω απο σουπερ αλλα ειναι για αρχαριους και για παιχνιδι. Μεχρι εκει

 

Δες τον και σε μεγενθυση να δεις. http://www.pioneerdj.../DDJ-WeGO-3.jpg

 

Αν δεις tutorial απο το καναλι της Pioneer  στο youtube θα σου αρεσει πολυ. Αν ομως ξερεις απο τετοια μπιπλικια θα καταλαβεις αμεσως οτι κρυβει και πολλες παγιδες...


Τελευταία επεξεργασία από: zotosdim, 09/12/2013 - 17:01


#59   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 10/12/2013 - 06:17

Τελικά έβγαλες άκρη; Γιατί δεν το όσα στο σέρβις να δέος τι λένε κ εκεί; Από που το πήρες..

#60   Vagos-11-

Vagos-11-

    iPH newbie

  • 39 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Vag11

Δημοσίευση 23/01/2014 - 22:38

επιβεβαιωνω και γω το προβλημα με το ipad στο δεξι usb ξαφνικα νεκρωσαν ολα τα f στο πληκτρολογιο και επισης στο ακυρο σταματησε ο ηχος σημερα και απο τα ηχεια κα απο την εξοδο στο mini jack!απαραδεκτα bugs για ενα τοσο ακριβο μηχανημα!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 15

0 μέλη, 15 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες