Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

LG G2 Benchmark


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
23 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   arkoudi

arkoudi

    iPH Enthousiast

  • 567 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 04/01/2014 - 18:50

Καλησπέρα και καλή χρονιά.
Μέσα από ένα πρόγραμμα ανταλλαγής που είχε η LG είμαι κάτοχος ενός G2,το οποίο σκοράρει στις 34000 στο AnTutu Benchmark. Εξ αρχής είχα την υποψία πως από την στιγμή που κάνουν αυτή την ενέργεια το τηλέφωνο που μου έδωσαν δεν είναι ένα κανονικό αλλά μάλλον κάποιο demo που το έχουν κάνει να δουλεύει άψογα χωρίς κολλήματα κτλ.
Αν έχει κάποιος ένα G2 ας μου γράψει τι σκορ του βγαζει

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   arkoudi

arkoudi

    iPH Enthousiast

  • 567 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 04/01/2014 - 20:16

Έστω κάποιος με 5S να πει τι του βγάζει...

#3   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 04/01/2014 - 20:18

Για πιο λόγο θέλεις τα στατιστικά απο ένα προγράμμα που είναι καθαρά υποκιμενικο
Η συσκευή σου κολαει κάνει κόλπα ?

#4   tomvrs

tomvrs

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 04/01/2014 - 20:35

Το δικο μου που αγόρασα κανονικα απο καταστημα έβγαλε 35158

#5   Garcia

Garcia

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/01/2014 - 21:41

Καλησπέρα και καλή χρονιά.
Μέσα από ένα πρόγραμμα ανταλλαγής που είχε η LG είμαι κάτοχος ενός G2,το οποίο σκοράρει στις 34000 στο AnTutu Benchmark. Εξ αρχής είχα την υποψία πως από την στιγμή που κάνουν αυτή την ενέργεια το τηλέφωνο που μου έδωσαν δεν είναι ένα κανονικό αλλά μάλλον κάποιο demo που το έχουν κάνει να δουλεύει άψογα χωρίς κολλήματα κτλ.
Αν έχει κάποιος ένα G2 ας μου γράψει τι σκορ του βγαζει


Όντως κάτι δεν πάει καλά....

Συνημμένα αρχεία



#6   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/01/2014 - 22:05

Αυτά που δεινουν στο πρόγραμμα ανταλαγης έχουν 24 πυρήνες γιαυτό σου έβγαλε τόσο ψηλό σκόρ, αλλά μετα μέσω ίντερνετ μετα απο ενα μήνα απενεγοποιουν τους 20 και μένουν μονο 4

#7   torter10

torter10

    iPH Contributor

  • 1404 μηνύματα
  • Twitter:@torter11
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 04/01/2014 - 23:04

Παιδιά ένα S4 φίλου μου χτύπησε 31.000 και το δικό μου 23.000! Υπάρχουν μεγάλες διαφοροποιήσεις στα σκορ, παίζει ρόλο αν είναι φορτωμένο ή όχι το κινητό, αν κάνεις εκκαθάριση της RAM συχνά κλπ. Αφήστε που δεν τα πολυπιστεύω πλέον τα benchmark γιατί τα πειράζουν...

#8   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 04/01/2014 - 23:27

Εμένα πάντως το G2 κάτω απο 36-37k δεν έπεσε ποτε όσο το ειχα...μάλλον έχετε τα γνωστά semi-demo μοντέλα....
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#9   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 04/01/2014 - 23:28

Καλησπέρα και καλή χρονιά.
Μέσα από ένα πρόγραμμα ανταλλαγής που είχε η LG είμαι κάτοχος ενός G2,το οποίο σκοράρει στις 34000 στο AnTutu Benchmark. Εξ αρχής είχα την υποψία πως από την στιγμή που κάνουν αυτή την ενέργεια το τηλέφωνο που μου έδωσαν δεν είναι ένα κανονικό αλλά μάλλον κάποιο demo που το έχουν κάνει να δουλεύει άψογα χωρίς κολλήματα κτλ.
Αν έχει κάποιος ένα G2 ας μου γράψει τι σκορ του βγαζει


Η καθε συσκευη εχει τα δικα της ορια ανοχης σε θερμοκρασια και ταση ρευματος επεξεργαστη, gpu και ram chipset... καποια chip αναλογως την εβδομαδα παραγωγης ειναι πιο ανεκτικα, καποια οχι, καποια κλοκαρονται αρκετα, καποια ειναι πολυ ευαισθητα.. σε ολα τα συστηματα αν διαπιστωθει αυξηση της θερμοκρασιας αυτοματως μειωνεται η συχνοτητα του επεξεργαστη για να μην προκληθει ζημια.. αν δοκιμασεις αλλη φορα, μπορει να εχεις διαφορετικα αποτελεσματα.. οποτε μην ασχολεισαι με τα benchmarks, ή μαλλον ασχολησου για να κανεις την πλακα σου με τους φιλους σου, αλλα μην αντιλαμβανεσαι τα αποτελεσματα ως δειγμα των δυνατοτητων της συακευης σου ειναι ενα lg g2 και πηγαινει οπως πηγαινει καθε lg g2 σε ολον τον πλανητη.. τιποτα περισσοτερο, τιποτα λιγοτερο..

#10   tomvrs

tomvrs

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 05/01/2014 - 01:05

Αυτά που δεινουν στο πρόγραμμα ανταλαγης έχουν 24 πυρήνες γιαυτό σου έβγαλε τόσο ψηλό σκόρ, αλλά μετα μέσω ίντερνετ μετα απο ενα μήνα απενεγοποιουν τους 20 και μένουν μονο 4

σιγα μην εχουν 100 πυρηνες! Εμενα που δεν ειναι απο προγραμμα ανταλλαγης το ιδιο υψηλο εβγαλε και ακομη περισσοτερο..

#11   arkoudi

arkoudi

    iPH Enthousiast

  • 567 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 05/01/2014 - 01:07

Δημιούργησα κυρίως αυτό το post γιατί μου κάνει εντύπωση android και να μην κολλάει

#12   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 05/01/2014 - 04:19

Δημιούργησα κυρίως αυτό το post γιατί μου κάνει εντύπωση android και να μην κολλάει

Εχεις να δουλεψεις android απο την εποχη του νωε μαλλον, γι αυτο.. φυσικα κ δεν κολλαει.. και οταν αρχισεις να παιζεις κανενα βαρυ παιχνιδακι, θα σου ξανακανει εντυπωση android κ να παιζει βαρια games για πλακα..

#13   arkoudi

arkoudi

    iPH Enthousiast

  • 567 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 05/01/2014 - 09:40

Είχα και το S3 και γενικότερα λόγο δουλειάς κάθε μέρα πιάνω πολλά μοντέλα κινητών, πολύ περισσότερα από όσα πιάνεις Εσύ μέσα σε ένα μήνα. αυτό το UI βέβαια δεν το είχα δουλέψει, μόνο στα Nexus είχα συναντήσει κάτι παρόμοιο φίλε γι αυτό και Δημιούργησα αυτό το post.

#14   georgebest2

georgebest2

    iPH Contributor

  • 1143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/01/2014 - 09:45

Τι κινητό είχες φίλε ;
iPhone ? και τώρα έχεις στα χέρια σου G2 ?
Πως σου φαίνεται ;

#15   tomvrs

tomvrs

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 05/01/2014 - 09:51

Δημιούργησα κυρίως αυτό το post γιατί μου κάνει εντύπωση android και να μην κολλάει

ειχα το s4 και καπου καπου κολλούσε! Δλδ συχνότητα περιπου 1-2 φορες την βδομαδα. Τωρα εχω το g2 εδω και ενα μήνα και δεν έτυχε να κολλήσει η να laggάρει ποτε !

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες