Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

nexus 5 vs note 3 vs LG g2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
53 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   gsma2426

gsma2426

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 16/01/2014 - 15:33

Τι να σου πω δεν το εχω πολυ δουλεψει για να ξερω παντως ως μονιμος κατοχος iphone μετα την αλλαγη σε s4 μετα g2 και μετα nexus το s4 ουτε να το βλεπω το  g2 ειναι παρα πολυ καλο και το nexus με εκανε να μεινω εκει.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 16/01/2014 - 16:13

Σπυρο το νοτε δεν σου κολλαει καθολου ? το εχεις μαμα η με αλλη ρομ γιατι εγω που δουλεψα ενα για λιγο με την ρομ της σαμμυ ειχε ενα θεματακι.


Εγω που εβαλα την μαμα πολωνικη 4.4.2 χωρις να πειραξω τιποτα (ετσι κ αλλιως δεν εχει βγει κατι ακομα, μονο 2 roms βασισμενες στην official χωρις τιποτα ιδιαιτερο πανω) πηγαινει ετσι οπως το ειχα στην 4.3 με κερνελ στα 2.7ghz πιταρισμενο και -50mv σε ολα τα steps της cpu.. ειναι σφαιρα, δεν υπαρχει ουτε ενα σπασιματακι στις εφαρμογες, ακομα κ στο τελειως κακογραμμενο facebook.. και στο browsing δεν εχω ξαναδει τετοια ταχυτητα σε ανοιγμα σελιδων πουθενα.. κανανε φανταστικη δουλεια.. σκεψου δηλαδη τι θα γινει με το ART

#18   Diablo

Diablo

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/01/2014 - 13:14

Nexus 5 καλυτερα γυμνο παρα να ειναι γεματο με χαζα πραγματα και να πηγαινει πιο αργα και απο την χελωνα στα συν οτι ειναι ενα τηλεφωνο που και να μην το rootareis παει αεροπλανο αντιθετα με τα αλλα.Καλυτερα να το στησεις οπως θελεις εσυ παρα οπως θελουν αυτοι.

Συμφωνώ απόλυτα. Άσε που το Nexus 5 είναι καλύτερα φτιαγμένο από τα άλλα δυο. Μαλακό πλαστικό που γουστάρεις να χαϊδεύεις (έστω, κρατάς :P ), εξαιρετική απόκριση  και χαμηλό κόστος - στα 399 ευρώ που το φέρνει η Wind, η συσκευή απλά δεν υπάρχει ;)



#19   Atom

Atom

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/01/2014 - 13:24

Φίλος απέκτησε πρόσφατα το Nexus 5 από Wind, το είδα και έπαθα πλάκα. Δεν κάνει που το λέω, αλλά το θεωρώ το iPhone των Android.

Χωρίς πλάκα, τα 399 ευρώ της τιμής παίζουν χωρίς αντίπαλο. Σύντομα θα αποκτήσω ένα ;)



#20   thomasko7

thomasko7

    iPH User

  • 169 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini 3

Δημοσίευση 27/01/2014 - 13:44

Κ εμένα το νεξους μου φαινεται πολυ ελκυστικό
Απλα σκέφτομαι το lg επειδη το βρίσκω ευρωπαϊκό στα ίδια χρήματα

#21   Diablo

Diablo

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/02/2014 - 08:31

Κ εμένα το νεξους μου φαινεται πολυ ελκυστικό
Απλα σκέφτομαι το lg επειδη το βρίσκω ευρωπαϊκό στα ίδια χρήματα

Το Nexus 5 έχει ανώτερη ποιότητα κατασκευής, καλύτερα υλικά, ενώ, εκτός του ότι θα υποστηρίζεται για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα από τη Google, θα παίρνει πάντα πρώτο τα updates. Άσε που στα 399 που κοστίζει το Nexus από Wind, το G2  το βρίσκεις μόνο ως παραεισαγωγής, που σημαίνει ότι θα έχεις θέματα με την κάλυψη της εδώ αντιπροσωπείας... Προσωπικά, δε θα έπαιρνα αυτό το ρίσκο ;)



#22   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 04/02/2014 - 11:38

Το Nexus 5 έχει ανώτερη ποιότητα κατασκευής, καλύτερα υλικά, ενώ, εκτός του ότι θα υποστηρίζεται για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα από τη Google, θα παίρνει πάντα πρώτο τα updates. Άσε που στα 399 που κοστίζει το Nexus από Wind, το G2 το βρίσκεις μόνο ως παραεισαγωγής, που σημαίνει ότι θα έχεις θέματα με την κάλυψη της εδώ αντιπροσωπείας... Προσωπικά, δε θα έπαιρνα αυτό το ρίσκο ;)

Κανενα προβλημα δεν εχεις με την αντιπροσωπεια της lg εδω.. οπως θα εχεις εγγυηση στην wind για το nexus, ετσι θα εχεις κ εδω εγγυηση κανονικα για το g2..ειτε στην lg, ειτε σε καποιο εξουσιοδοτημενο καταστημα.. και η ποιοτητα κατασκευης ειναι ιδια, το nexus 5 πισω εχει την αισθηση γομας στο καπακι ενω του g2 ειναι glossy το πισω μερος.. κατα τα αλλα η ποιοτητα υλικων ειναι ιδια..

#23   Atom

Atom

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/02/2014 - 22:33

Κανενα προβλημα δεν εχεις με την αντιπροσωπεια της lg εδω.. οπως θα εχεις εγγυηση στην wind για το nexus, ετσι θα εχεις κ εδω εγγυηση κανονικα για το g2..ειτε στην lg, ειτε σε καποιο εξουσιοδοτημενο καταστημα.. και η ποιοτητα κατασκευης ειναι ιδια, το nexus 5 πισω εχει την αισθηση γομας στο καπακι ενω του g2 ειναι glossy το πισω μερος.. κατα τα αλλα η ποιοτητα υλικων ειναι ιδια..

Έχεις πρόβλημα, αν η συσκευή είναι, για παράδειγμα, αγορασμένη από... Μπαγκλαντές. Όσον αφορά στο εξουσιοδοτημένο κατάστημα, μήπως μπερδεύεσαι με αυτό που ισχύει για τα αυτοκίνητα; Οπουδήποτε αλλού, εκτός του επίσημου service θα πληρώσεις για να σου φτιάξουν τη συσκευή. Προτιμώ λοιπόν να τα σκάσω στη Wind ή ακόμη καλύτερα να αποκτήσω το Ν5 με συμβόλαιο, και να φύγω κύριος, με ένα κινητό που βγάζει για πλάκα τη 2ετία, έχοντας το κεφάλι μου ήσυχο για ότι και αν συμβεί. Και αυτά για τα σκρουτζομάγαζα τα ακούω ως ανέκδοτα...


Τελευταία επεξεργασία από: Atom, 13/02/2014 - 22:35


#24   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 13/02/2014 - 23:37

Έχεις πρόβλημα, αν η συσκευή είναι, για παράδειγμα, αγορασμένη από... Μπαγκλαντές. Όσον αφορά στο εξουσιοδοτημένο κατάστημα, μήπως μπερδεύεσαι με αυτό που ισχύει για τα αυτοκίνητα; Οπουδήποτε αλλού, εκτός του επίσημου service θα πληρώσεις για να σου φτιάξουν τη συσκευή. Προτιμώ λοιπόν να τα σκάσω στη Wind ή ακόμη καλύτερα να αποκτήσω το Ν5 με συμβόλαιο, και να φύγω κύριος, με ένα κινητό που βγάζει για πλάκα τη 2ετία, έχοντας το κεφάλι μου ήσυχο για ότι και αν συμβεί. Και αυτά για τα σκρουτζομάγαζα τα ακούω ως ανέκδοτα...


Εισαι ανιδεος περι skroutzομαγαζων, οποτε πηγαινε αγορασε ενα nexus απο την wind να τελειωνεις..

#25   Atom

Atom

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/02/2014 - 21:15

Εισαι ανιδεος περι skroutzομαγαζων, οποτε πηγαινε αγορασε ενα nexus απο την wind να τελειωνεις..

Σου εύχομαι να μη προκύψει ποτέ πρόβλημα στο παραεισαγωγής κινητό σου. Και άσε εμένα να βράζω στην ασχετοσύνη μου...



#26   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 16/02/2014 - 23:33

Σου εύχομαι να μη προκύψει ποτέ πρόβλημα στο παραεισαγωγής κινητό σου. Και άσε εμένα να βράζω στην ασχετοσύνη μου...


Εχει προκυψει σε πολλους φιλους και κατευθειαν εγινε η δουλεια τους.. εμενα το παραεισαγωγης κινητο μου ειναι γερμανικο.. το δικο σου που δεν ειναι παραεισαγωγης απο που ειναι φιλε μου; μπορεις.να το ελεγξεις λιγο κ να μου πεις;

#27   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 17/02/2014 - 15:27

To LG G2 μέχρι στιγμής είναι στην κορυφή επιλογών σε σχέση με το Nexus. Μπορεί το NExus να είναι google και να έχει πρώτο τα updates σε προδιαγραφές όμως το LG G2 σκίζει!!! Επίσης το LG G2 D802με τα 16GB και παραεισαγωγή να είναι το καλύπτει η LG. Έχω ήδη μιλήσει. Το καλύπτει για το λόγω πως και τα Ελληνικά είναι τα ίδια μοντέλα και έτσι υπάρχουν ανταλακτικά. Το μόνο που δεν καλύπτουν είναι τα 32GB. Έχει πέσει και η τιμή. Θεωρώ λοιπόν ότι έιναι μια πολύ καλή επιλογή αυτό το καιρό.


Ειναι διαφορετικη φιλοσοφια λειτουργικου.. το nexus ειναι τελειως pure κ λογω ελαφριας rom παιρνεις τα παντα απο το smoothness που μπορει να βγαλει η συσκευη.. το g2 ειναι αλλη φιλοσοφια, εκει κερδιζεις σε μεγεθος οθονης, καμερα και λειτουργιες.

#28   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 17/02/2014 - 17:26

Να πω και εγώ την γνώμη μου σαν χρήστης Nexus απο το 4 και 5. Πολλές φορές μπήκα στο τρύπακι να το δώσω και πάρω κατι άλλο, αλλά δεν μπορούσα να βρω κατι αντίστοιχο! Πάντα έλεγα και λέω να πάρω το Α ή Β κινητό και να του βάλω μια nexus ρομ? αλλά γιατι ? δλδ να παρω ΝΟΤΕ3 και τρέχω με pure android τότε γιατι να το παρω? Ειμαι ΠΟΛΥ ευχαριστημένος με το Ν5 και με το pure android και προς το παρόν θα το άλλαζα μόνο με το επόμενο Nexus αλλά ποτέ δεν ξέρεις, μπορεί να βγει καλύτερο και να μου αρέσει... Πραγματικά όμως η αίσθηση που έχεις ειναι άλλη φάση όπως λέει και η αδελφή μου , που ειναι κάτοχος ΝΟΤΕ3 και το δούλεψα αρκετές ώρες, ειναι τόσο smooth και γρήγορο που θυμιζει iPhone ίσως και πιο γρήγορο! Εγώ θα πω οτι ειναι πιο γρήγορο.... Τεσπα αφού όμως είχες/έχεις ΝΟΤΕ2 τότε ξανά κοιτά το Ν3 ή αλλιως G2. Δεν σου λέω για Ν5 γιατι δεν ξέρω αν θα σου άρεζε το pure android που προσωπικά το θεωρώ καλύτερο.

Τελευταία επεξεργασία από: dsmpampis, 17/02/2014 - 17:28


#29   Atom

Atom

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/02/2014 - 18:43

Εχει προκυψει σε πολλους φιλους και κατευθειαν εγινε η δουλεια τους.. εμενα το παραεισαγωγης κινητο μου ειναι γερμανικο.. το δικο σου που δεν ειναι παραεισαγωγης απο που ειναι φιλε μου; μπορεις.να το ελεγξεις λιγο κ να μου πεις;

Tο service δεν κοιτάει τη χώρα κατασκευής, αλλά τον αριθμό IMEI - απλά πράγματα. Δεν ξέρω τι κάνουν οι φίλοι σου (χαίρομαι για αυτούς), αλλά επειδή τυγχάνει να γνωρίζω 5 πράγματα παραπάνω σχετικά με το service, επέτρεψε μου να επιμένω στα λεγόμενα μου. Τα παραεισαγωγής κινητά έχουν θέμα με την κάλυψη τους. Τώρα είτε το αποδέχεσαι και πάμε παρακάτω, είτε σε αφήνω... και το κάνεις debate μόνος σου :)



#30   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 24/02/2014 - 19:04

Tο service δεν κοιτάει τη χώρα κατασκευής, αλλά τον αριθμό IMEI - απλά πράγματα. Δεν ξέρω τι κάνουν οι φίλοι σου (χαίρομαι για αυτούς), αλλά επειδή τυγχάνει να γνωρίζω 5 πράγματα παραπάνω σχετικά με το service, επέτρεψε μου να επιμένω στα λεγόμενα μου. Τα παραεισαγωγής κινητά έχουν θέμα με την κάλυψη τους. Τώρα είτε το αποδέχεσαι και πάμε παρακάτω, είτε σε αφήνω... και το κάνεις debate μόνος σου :)


Επειδη δεν ξερεις παραπανω πραγματα απο εμενα και φαινεται απο αυτα που λες, εφ`οσον η συσκευη εχει εισαχθει απο ευρωπαικη χωρα, καλυπτεται κανονικα απο το service.. γι αυτο κοιτανε το imei.. στα skroutzομαγαζα ολες οι συσκευες.ειναι ευρωπαικες εκτος απο μερικα κοκκινα και χρυσα g2 που τα φερνουν απο ταιβαν. Μονο αυτα τα 2 χρωματα δεν καλυπτονται απο εγγυηση.. δεν χρειαζεται να κανω κανενα debate, μην λες ασυναρτησιες και παραπληροφορεις τον κοσμο. Εκτος αν δουλευεις σε κανενα πλαισιο και υπαρχει σκοπιμοτητα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες