Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

nexus 5 vs note 3 vs LG g2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
53 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Atom

Atom

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/02/2014 - 13:07

Επειδη δεν ξερεις παραπανω πραγματα απο εμενα και φαινεται απο αυτα που λες, εφ`οσον η συσκευη εχει εισαχθει απο ευρωπαικη χωρα, καλυπτεται κανονικα απο το service.. γι αυτο κοιτανε το imei.. στα skroutzομαγαζα ολες οι συσκευες.ειναι ευρωπαικες εκτος απο μερικα κοκκινα και χρυσα g2 που τα φερνουν απο ταιβαν. Μονο αυτα τα 2 χρωματα δεν καλυπτονται απο εγγυηση.. δεν χρειαζεται να κανω κανενα debate, μην λες ασυναρτησιες και παραπληροφορεις τον κοσμο. Εκτος αν δουλευεις σε κανενα πλαισιο και υπαρχει σκοπιμοτητα...

Ναι στο Πλαίσιο δουλεύω, που το κατάλαβες; :lol:  Αν αποκτήσεις συσκευής παραεισαγωγής εκ των πραγμάτων μπαίνεις σε δεύτερη προτεραιότητα. Ένα παράδειγμα είναι ότι αν χρειαστεί η συσκευή σου αλλαγή πλακέτας θα περιμένεις για να την παραγγείλουν από το εξωτερικό. Αλλά επειδή κάνουμε κύκλο γύρω από την ουρά μας, βρες καλύτερα ένα έμπιστο άτομο που δουλεύει σε service center για να στο επιβεβαιώσει. Για τη δική σου περίπτωση δεν υπάρχει άλλος τρόπος.


Τελευταία επεξεργασία από: Atom, 26/02/2014 - 13:07


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 27/02/2014 - 17:08

Ναι στο Πλαίσιο δουλεύω, που το κατάλαβες; :lol: Αν αποκτήσεις συσκευής παραεισαγωγής εκ των πραγμάτων μπαίνεις σε δεύτερη προτεραιότητα. Ένα παράδειγμα είναι ότι αν χρειαστεί η συσκευή σου αλλαγή πλακέτας θα περιμένεις για να την παραγγείλουν από το εξωτερικό. Αλλά επειδή κάνουμε κύκλο γύρω από την ουρά μας, βρες καλύτερα ένα έμπιστο άτομο που δουλεύει σε service center για να στο επιβεβαιώσει. Για τη δική σου περίπτωση δεν υπάρχει άλλος τρόπος.


Παληκαρε, στου πατερα μου το note 2 αλλαξανε πλακετα στο εξουσιοδοτημενο service της samsung στην θεσσαλονικη μεσα σε μια μερα.. κινητο μεταχειρισμενο, ουτε ξερω ο προηγουμενος απο που το εφερε με μηδενικη αποδειξη ταμιακης μηχανης που απλα εγραφε με στυλο το imei επανω.. μην λετε ο, τι θελετε χωρις να ξερετε, ποια ουρα να μπεις? Και υπαρχουν δεκαδες παραδειγματα απο συσκευες αγορασμενες απο το skroutz, μεχρι και 2 εβδομαδες doa προσφερει το birdphone.. τωρα αν εσυ επιμενεις, δεν μπορω να κανω κατι.. τετοιους περιμενουν τα καταστηματα κινητης για να τζιραρουν, εγω θα σε σταματησω?

#33   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 27/02/2014 - 17:44

Παληκαρε, στου πατερα μου το note 2 αλλαξανε πλακετα στο εξουσιοδοτημενο service της samsung στην θεσσαλονικη μεσα σε μια μερα.. κινητο μεταχειρισμενο, ουτε ξερω ο προηγουμενος απο που το εφερε με μηδενικη αποδειξη ταμιακης μηχανης που απλα εγραφε με στυλο το imei επανω.. μην λετε ο, τι θελετε χωρις να ξερετε, ποια ουρα να μπεις? Και υπαρχουν δεκαδες παραδειγματα απο συσκευες αγορασμενες απο το skroutz, μεχρι και 2 εβδομαδες doa προσφερει το birdphone.. τωρα αν εσυ επιμενεις, δεν μπορω να κανω κατι.. τετοιους περιμενουν τα καταστηματα κινητης για να τζιραρουν, εγω θα σε σταματησω?

Doa το πουλομαγαζο??? το αλλο με τον Τοτό το ξερεις ε

#34   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 27/02/2014 - 23:24

Doa το πουλομαγαζο??? το αλλο με τον Τοτό το ξερεις ε


Εγω το ξερω, εσυ για να εισαι μελος εδω μεσα μαλλον δεν το ξερεις κ περιμενεις παλι τον σεπτεμβριο για να το ξανακουσεις

#35   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 27/02/2014 - 23:35

Doa το πουλομαγαζο??? το αλλο με τον Τοτό το ξερεις ε


Και όμως εχει doa! Τότε το S3 που είχα πάρει είχε κανονικά doa.

#36   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 27/02/2014 - 23:54

Και όμως εχει doa! Τότε το S3 που είχα πάρει είχε κανονικά doa.


ολοι εχουν doa γιατι ειναι θεμα αντιπροσωπειας, αν συμβει κατι δεν θα το αντικαταστησουν αυτοι, αλλα ο ιδιος ο retailer απο τον οποιο το εχουν εισαγει.. οποτε δεν εχουν κανεναν λογο να μην εχουν doa

#37   Atom

Atom

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/03/2014 - 13:43

ολοι εχουν doa γιατι ειναι θεμα αντιπροσωπειας, αν συμβει κατι δεν θα το αντικαταστησουν αυτοι, αλλα ο ιδιος ο retailer απο τον οποιο το εχουν εισαγει.. οποτε δεν εχουν κανεναν λογο να μην εχουν doa

Τι δουλειά έχει το doa με αυτό που αναφέρω σε προηγούμενα comments μου; Φίλε μου είπαμε μπορείς να μιλάς και να γράφεις για πάντα επαναλαμβάνοντας τα ίδια πράγματα. Εξίσου άτοπο το παράδειγμα με το Samsung κινητό (όπως μόνος σου αναφέρεις, ούτε ξέρεις από που προερχόταν, που σημαίνει ότι απλά θα μπορούσε να έχει αγοραστεί από Ελλάδα). Καληνύχτα, δηλαδή καλημέρα.



#38   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 06/03/2014 - 14:01

Τι δουλειά έχει το doa με αυτό που αναφέρω σε προηγούμενα comments μου; Φίλε μου είπαμε μπορείς να μιλάς και να γράφεις για πάντα επαναλαμβάνοντας τα ίδια πράγματα. Εξίσου άτοπο το παράδειγμα με το Samsung κινητό (όπως μόνος σου αναφέρεις, ούτε ξέρεις από που προερχόταν, που σημαίνει ότι απλά θα μπορούσε να έχει αγοραστεί από Ελλάδα). Καληνύχτα, δηλαδή καλημέρα.


Στο doa αναφερθηκα λογω ενος προηγουμενου comment ενος φιλου πιο πανω.. στο ξαναλεω, εισαι τελειως ασχετος γι αυτο μην παραπληρπφορεις τον κοσμο.. πηγαινε αγορασε την συσκευη σου απο οπου θελεις, αλλα τουλαχιστον μην λες ο,τι σου κατεβει.. αυτος ο μυθος με τα ελληνικα καταστηματα πρεπει καποια στιγμη να σταματησει, εσυ μπορει να εισαι θυμα αλλα οχι κ οι υπολοιποι... για το αλλο samsung αναφερθηκα γιατι περασε απο εγγυηση με μια αποδειξη του κωλου μηδενικη απο ταμειακη μηχανη.. για να καταλαβεις οτι το θεμα εγγυησης ειναι πολυ πιο απλο απο οτι φανταζεσαι

#39   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 06/03/2014 - 19:14

Μετανοείτεεεεεεεεε!!!!!!

 

Όλοι εσείς που αγοράζετε κινητά του σατανά απο Σκρουτζομάγαζα και όχι απο Ελληνικές τίμιες αντιπροσωπίες θα καείτε στα καζάνια της κόλασης!

 

Τι άλλο θα ακουσουμε εδω μεσα! -.-


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#40   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 06/03/2014 - 19:30

Μετανοείτεεεεεεεεε!!!!!!

Όλοι εσείς που αγοράζετε κινητά του σατανά απο Σκρουτζομάγαζα και όχι απο Ελληνικές τίμιες αντιπροσωπίες θα καείτε στα καζάνια της κόλασης!

Τι άλλο θα ακουσουμε εδω μεσα! -.-


Κ επιμενουν κιολας ρε πανο... πως να μην ζητανε τα μαγαζια μετα 800αρια για note3 και 600αρια για g2? Χαζοι ειναι? Αφου βλεπεις τι γινεται

#41   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 06/03/2014 - 19:53

Κ επιμενουν κιολας ρε πανο... πως να μην ζητανε τα μαγαζια μετα 800αρια για note3 και 600αρια για g2? Χαζοι ειναι? Αφου βλεπεις τι γινεται

Mάλλον εμείς είμαστε εξυπνοι και μάγκες που παμε με προβλήματα απο παραεισαγωγής και μας τα περνανε στην εγγυηση. 

 

Εντάξει δεν μπορεί να το κανει ο οποιοσδήποτε :P 


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#42   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 06/03/2014 - 19:54

Mάλλον εμείς είμαστε εξυπνοι και μάγκες που παμε με προβλήματα απο παραεισαγωγής και μας τα περνανε στην εγγυηση.

Εντάξει δεν μπορεί να το κανει ο οποιοσδήποτε :P


Εγω δεν την χρειαστηκα ποτε σε 5 συσκευες παραεισαγωγης.. μαλλον θα ηταν ελληνικες και θα μου τις εδωσαν καταλαθος... αχαααχαχα

#43   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 06/03/2014 - 19:55

Εγω δεν την χρειαστηκα ποτε σε 5 συσκευες παραεισαγωγης.. μαλλον θα ηταν ελληνικες και θα μου τις εδωσαν καταλαθος... αχαααχαχα

Προσωπικά ούτε εγώ , αλλά εχω παει για φίλους! Οπότε είμαι πολύ έξυπνος μάλλον :P


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#44   ainerone

ainerone

    iPH Addict

  • 740 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/03/2014 - 20:05

Προσωπικά ούτε εγώ , αλλά εχω παει για φίλους! Οπότε είμαι πολύ έξυπνος μάλλον :P

 

 

Εγω δεν την χρειαστηκα ποτε σε 5 συσκευες παραεισαγωγης.. μαλλον θα ηταν ελληνικες και θα μου τις εδωσαν καταλαθος... αχαααχαχα

Eσεις οι 2 καλο ειναι να σταματησετε να τρολλαρετε τον κοσμο εδω μεσα μην φωναξω τον chaoslover και σας κανει μπαν.Αντε απο εδω ασχετοι.



#45   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 06/03/2014 - 20:07

Eσεις οι 2 καλο ειναι να σταματησετε να τρολλαρετε τον κοσμο εδω μεσα μην φωναξω τον chaoslover και σας κανει μπαν.Αντε απο εδω ασχετοι.


Χααχαααχα.. οχι που δεν θα σχολιαζες εσυ....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες