Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 3 ψήφοι

Samsung Galaxy S5


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
108 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 25/02/2014 - 11:25

απο 5 σε 5s δεν εχει διαφορα τωρα, οταν ομως η αππλε πει τερμα οι εφαρμογες 32bit στο appstore το 5s θα μεινει στην αγορα περισσοτερα χρονια εναντι των αλλων μοντελων


Αυτο λεγεται παρηγορια... :P

You'll Never Walk Alone


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 25/02/2014 - 11:40

Αυτο λεγεται παρηγορια... :P

Αταρι έχεις τα pm ανοιχτά θέλω να σε ρωτήσω κάτι αλλά είναι off topic

#48   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 25/02/2014 - 11:41

Στειλε! :)

You'll Never Walk Alone


#49   jimaras17

jimaras17

    iPH Addict

  • 737 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:jimaras17

Δημοσίευση 25/02/2014 - 11:56

αυτο μαρεσε περισσοτερο απο το s5 :) (αληθεια|)<br /><br /><br />EDIT τωρα παρατηρησα οτι ειναι καθετο στο χερι χαχαχχ

<br /><br />Ρολόι για την ώρα του άλλου! :P

#50   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 25/02/2014 - 12:12

χαχα σωστος!


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#51   jimaras17

jimaras17

    iPH Addict

  • 737 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:jimaras17

Δημοσίευση 25/02/2014 - 12:24

Πάλι τα ίδια... Μπραβο Samsung! Και προσπαθεί να φτάσει την Apple? χαχαχαχ<br />http://www.cultofmac...usable-storage/

#52   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 25/02/2014 - 12:26

μεγαλη πατατα ευτηχως που εχω τηλεφωνακι κι οχι καρτοτηλεφωνο τι απαισιο και τι τεραστιο τηλεφωνο ειδηκα και καλα το χρυσο ειναι σαν τρευμαπαστ!!!!
Rafael Nadal

#53   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 25/02/2014 - 12:27

Πάλι τα ίδια... Μπραβο Samsung! Και προσπαθεί να φτάσει την Apple? χαχαχαχ<br />http://www.cultofmac...usable-storage/


Ναι ενω η apple λεει αληθεια, 16gb καθαρα ε; χαχαχα

You'll Never Walk Alone


#54   jimaras17

jimaras17

    iPH Addict

  • 737 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:jimaras17

Δημοσίευση 25/02/2014 - 12:33

Ναι ενω η apple λεει αληθεια, 16gb καθαρα ε; χαχαχα

<br /><br />Τουλαχιστον στην Apple χάνεις πολύ λιγότερα...οπως λεει και το άρθρο. <br />Προφανως και θα χάσεις καποια GB για το λειτουργικό,αλλά όχι και τόσα! Στα 16gb iPhone εχεις 11-12. Στα 32 που εχω έχεις 28. <br />Samsung= fail!

#55   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 25/02/2014 - 12:35

Εχετε καταλάβει οτι η διαφορά S4 - S5 είναι μεγαλύτερη από τη διαφορά 5 - 5s ετσι; (Ναι για τον ενα παραπανω μουφοαισθητήρα λεω :P )

 

Εντάξει καλό να βλέπουμε να κράζουμε τον ανταγωνισμό όταν κάτι δεν παει καλά , αλλά καλό είναι να βλέπουμε και την καμπούρα μας.

 

Ελάχιστοι βλέπω να είναι αντικειμενικοί δυστυχως (σε εσένα με το συλλεκτικό 5άρι αναφέρομαι κυρίως, και μπράβο σου).

 

Ναι οκ μπορεί το S5 να είναι το μεγαλύτερο fail της Samsung , ας πούμε όμως και για το 5S πόσο fail μπορεί να είναι.

 

Αλήθεια, γιατί το fingerprint Scanner είναι fail της Samsung και επιτυχία της Apple; 

 

Σταματήστε να γίνεστε haters ή πιστοί της οποιασδήποτε εταιρείας και δείτε λίγο τα πράγματα αντικειμενικά. 

 

Είναι άλλο πράγμα να μην σας αρέσει μια συσκευή (και φυσικά είναι δικαίωμα του καθενός) , και άλλο πράγμα να προσπαθείτε να αποδείξετε ότι η δική σας συσκευή είναι ανώτερη στα πάντα.

 

Κ εμένα δεν μου άρεσε το S5 , δεν με εξέπληξε , δεν είχε κάποιο killing feature. Όπως προσπέρασα το 5S , έτσι προσπερνάω και αυτό και προχωράω στην επόμενη συσκευή. 

 

Το να κράζεις κανεις τη Samsung (και την κάθε Samsung) ότι έβγαλε παρόμοι κινητό ενώ η το ίδιο έκανε η Apple είναι η μεγαλύτερη κωλοτούμπα που έγινε ποτέ.

 

Αλλά φυσικά η apple εχει δικαίωμα να ανανεώνει εντελώς τις συσκευές κάθε 2 χρόνια ενώ ο ανταγωνισμός όχι.

 

Τέλος , στην πραγματικότητα , το S5 εχει διαφορές από το S5 (ακριβώς τις ίδιες και λίγες παραπανω απο αυτες του 5 με το 5S) , απλά το θεμα είναι άλλο:

 

Αν η Samsung έπαιζε μονη της στο χώρο του Android , τότε το S5 θα ήταν όντως τo καλύτερο στην κατηγορία του , δυστυχώς όμως απο τη στιγμή που εχουν κυκλοφορήσει κινητά με τα ίδια Specs πριν πολύ καιρό (LG G2 , Nexus 5) , κάτι τέτοιο δεν γίνεται. 


Τελευταία επεξεργασία από: PanosMouz, 25/02/2014 - 12:38

| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#56   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 25/02/2014 - 12:53

Εχετε καταλάβει οτι η διαφορά S4 - S5 είναι μεγαλύτερη από τη διαφορά 5 - 5s ετσι; (Ναι για τον ενα παραπανω μουφοαισθητήρα λεω :P )

 

Εντάξει καλό να βλέπουμε να κράζουμε τον ανταγωνισμό όταν κάτι δεν παει καλά , αλλά καλό είναι να βλέπουμε και την καμπούρα μας.

 

Ελάχιστοι βλέπω να είναι αντικειμενικοί δυστυχως (σε εσένα με το συλλεκτικό 5άρι αναφέρομαι κυρίως, και μπράβο σου).

 

Ναι οκ μπορεί το S5 να είναι το μεγαλύτερο fail της Samsung , ας πούμε όμως και για το 5S πόσο fail μπορεί να είναι.

 

Αλήθεια, γιατί το fingerprint Scanner είναι fail της Samsung και επιτυχία της Apple; 

 

Σταματήστε να γίνεστε haters ή πιστοί της οποιασδήποτε εταιρείας και δείτε λίγο τα πράγματα αντικειμενικά. 

 

Είναι άλλο πράγμα να μην σας αρέσει μια συσκευή (και φυσικά είναι δικαίωμα του καθενός) , και άλλο πράγμα να προσπαθείτε να αποδείξετε ότι η δική σας συσκευή είναι ανώτερη στα πάντα.

 

Κ εμένα δεν μου άρεσε το S5 , δεν με εξέπληξε , δεν είχε κάποιο killing feature. Όπως προσπέρασα το 5S , έτσι προσπερνάω και αυτό και προχωράω στην επόμενη συσκευή. 

 

Το να κράζεις κανεις τη Samsung (και την κάθε Samsung) ότι έβγαλε παρόμοι κινητό ενώ η το ίδιο έκανε η Apple είναι η μεγαλύτερη κωλοτούμπα που έγινε ποτέ.

 

Αλλά φυσικά η apple εχει δικαίωμα να ανανεώνει εντελώς τις συσκευές κάθε 2 χρόνια ενώ ο ανταγωνισμός όχι.

 

Τέλος , στην πραγματικότητα , το S5 εχει διαφορές από το S5 (ακριβώς τις ίδιες και λίγες παραπανω απο αυτες του 5 με το 5S) , απλά το θεμα είναι άλλο:

 

Αν η Samsung έπαιζε μονη της στο χώρο του Android , τότε το S5 θα ήταν όντως τo καλύτερο στην κατηγορία του , δυστυχώς όμως απο τη στιγμή που εχουν κυκλοφορήσει κινητά με τα ίδια Specs πριν πολύ καιρό (LG G2 , Nexus 5) , κάτι τέτοιο δεν γίνεται. 

ελα βρε τι τεχνολογιες εχει? την καμερα? εδειξε 100 πραγματ ακυρα, την οθονη? που και καλα βλεπεις στον ηλιο? οταν με ολα τα αλλα τηλεφωνα βλεπεις εδω και χρονια? το battery saver εινα ενα ωραιο feature αλλα κανεις δεν θα αγοραζε ενα τηλεφωνο με ενα τοσο μικρο κριτιριο! οι αλαγες στο ui ειναι αντιγραφη του ios 7 (τα κουμπια εγιναε φλατ χωρις background)

το fingerprint den το εχουμε δοκιμασει για να δουμε πως δουλευει, επισης ωραιο το prvate!

 

σε σχεση δλδ με το s4 σου λεει 

α) θα μ[πορεις να βλεπεις την ημερα...

β)θα εχει αποτυπομα

γ)καλυτερη καμερα

δ)και 2 μικρα feature βαττερυ σαβερ ,private, rate counter

 

και σε σχεση με το 5s που το κραζανε ειναι αρκετα? 

σαφως το 5-5s δεν αξιζει να πας παρα μονο αν θες το τελευταιο μοντελο, αλλα το 5s ηρθε και με ενα νεο ios 7, εφερε 64βιτ (το μελλον πλεον) και μια καλυτερη καμερα

 

δεν ειναι θεμα fanboy, ειχα 3 wp (mozart,radar,8s) και η ξενερα που κανενα δεν πηρε την 8 ηταν τεραστια!

ειχα s3 που lagare ολη την ωρα και s3 mini που το γυρω γυρω ασιμη εχει κανει 3 ρογμες απο μονο του (οπως παθενε το xperia x1)

ειχα το 5 και 5s και δεν ειχα ουτε ενα θεμα


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#57   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 25/02/2014 - 13:07

ελα βρε τι τεχνολογιες εχει? την καμερα? εδειξε 100 πραγματ ακυρα, την οθονη? που και καλα βλεπεις στον ηλιο? οταν με ολα τα αλλα τηλεφωνα βλεπεις εδω και χρονια? το battery saver εινα ενα ωραιο feature αλλα κανεις δεν θα αγοραζε ενα τηλεφωνο με ενα τοσο μικρο κριτιριο! οι αλαγες στο ui ειναι αντιγραφη του ios 7 (τα κουμπια εγιναε φλατ χωρις background)

το fingerprint den το εχουμε δοκιμασει για να δουμε πως δουλευει, επισης ωραιο το prvate!

 

σε σχεση δλδ με το s4 σου λεει 

α) θα μ[πορεις να βλεπεις την ημερα...

β)θα εχει αποτυπομα

γ)καλυτερη καμερα

δ)και 2 μικρα feature βαττερυ σαβερ ,private, rate counter

 

και σε σχεση με το 5s που το κραζανε ειναι αρκετα? 

σαφως το 5-5s δεν αξιζει να πας παρα μονο αν θες το τελευταιο μοντελο, αλλα το 5s ηρθε και με ενα νεο ios 7, εφερε 64βιτ (το μελλον πλεον) και μια καλυτερη καμερα

 

δεν ειναι θεμα fanboy, ειχα 3 wp (mozart,radar,8s) και η ξενερα που κανενα δεν πηρε την 8 ηταν τεραστια!

ειχα s3 που lagare ολη την ωρα και s3 mini που το γυρω γυρω ασιμη εχει κανει 3 ρογμες απο μονο του (οπως παθενε το xperia x1)

ειχα το 5 και 5s και δεν ειχα ουτε ενα θεμα

Mα δεν ειπα οτι εχει καποια τεχνολογία φοβερή. Το μονο που μου αρεσε κάπως ήταν η κάμερα με το σύστημα focus , αλλά και πάλι τίποτα φοερό οπως ειπα.

 

Αυτό που λες σε σχέση με το S4 είναι ότι είχε και το 5s  σε σχέση με το 5 (ναι και ο SD800 είναι κατα πολύ καλύτερος απο τον SD600 , το λέω επειδή τους εχω δουλέψει και τους 2 και η διαφορά είναι χαώδης).

 

Το iOS 7 το πήραν και άλλες συσκευές , οπότε δεν είναι επιτευγμα του 5S. Γιατί μπορώ να σου πω κ εγω ότι το S5 έρχεται με 4.4.2 kit kat. 

 

Δεν θα βγάλουμε άκρη.

 

Τελος πάντων , το point μου είναι οτι δεν χρειάζεται να βγαίνει τόση εμπάθεια απέναντι στο S5 απο κάποιους (καταλαβαίνεις κ εσύ πότε είναι υπερβολικό) , οταν το 5s εχει ακριβώς την ίδια διαφορά με τον προκατοχο του, και στη μια περίπτωση το βλέπουμε , ενω στην άλλη κανουμε τα στραβά μάτια.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#58   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 25/02/2014 - 13:10

Mα δεν ειπα οτι εχει καποια τεχνολογία φοβερή. Το μονο που μου αρεσε κάπως ήταν η κάμερα με το σύστημα focus , αλλά και πάλι τίποτα φοερό οπως ειπα.

 

Αυτό που λες σε σχέση με το S4 είναι ότι είχε και το 5s  σε σχέση με το 5 (ναι και ο SD800 είναι κατα πολύ καλύτερος απο τον SD600 , το λέω επειδή τους εχω δουλέψει και τους 2 και η διαφορά είναι χαώδης).

 

Το iOS 7 το πήραν και άλλες συσκευές , οπότε δεν είναι επιτευγμα του 5S. Γιατί μπορώ να σου πω κ εγω ότι το S5 έρχεται με 4.4.2 kit kat. 

 

Δεν θα βγάλουμε άκρη.

 

Τελος πάντων , το point μου είναι οτι δεν χρειάζεται να βγαίνει τόση εμπάθεια απέναντι στο S5 απο κάποιους (καταλαβαίνεις κ εσύ πότε είναι υπερβολικό) , οταν το 5s εχει ακριβώς την ίδια διαφορά με τον προκατοχο του, και στη μια περίπτωση το βλέπουμε , ενω στην άλλη κανουμε τα στραβά μάτια.

δεν κανει κανεις τα στραβα ματια, ολοι ξερουμε τι θελουν οι εταιριες, εγω πιστευω οτι μονο η αππλε εκτος απο χρηματα θελει να δωσει και κατι και να κρατησει και το ονοματη ψηλα ακομα, απλα να θυμασαι και τι κραξιμο ειχε πεσει και στο 5s PAYBACK TIME (και αυτο ακοθστικε fanboy xaxa)

 

περα απο την πλακα ολοι ξερουνε οτι απο τον ανταγωνησμο μονο ο καταναλωτης οφελητε αλλα αυτη τη φορα περιμενω η htc η sony η lg να ανταγωνηστει την αππλε και οχι η σαμμυ


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#59   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 25/02/2014 - 13:17

δεν κανει κανεις τα στραβα ματια, ολοι ξερουμε τι θελουν οι εταιριες, εγω πιστευω οτι μονο η αππλε εκτος απο χρηματα θελει να δωσει και κατι και να κρατησει και το ονοματη ψηλα ακομα, απλα να θυμασαι και τι κραξιμο ειχε πεσει και στο 5s PAYBACK TIME (και αυτο ακοθστικε fanboy xaxa)

 

περα απο την πλακα ολοι ξερουνε οτι απο τον ανταγωνησμο μονο ο καταναλωτης οφελητε αλλα αυτη τη φορα περιμενω η htc η sony η lg να ανταγωνηστει την αππλε και οχι η σαμμυ

Η Sammy την ανταγωνίζεται με τη σειρα Note , μονο εκεί παίζει πραγματικά ψηλα για μένα.

 

Η LG ήδη με το G2 ανταγωνίζεται δυνατά (πόσο μάλλον τώρα που θα παρει και την τελευταια αναβάθμιση , και θα ξεφύγει από το κακό παρελθον).

 

Σε κάθε περίπτωση σύντομα θα γνωρίζουμε. Apple & Sammy εχουν φαει άκυρο μέχρι τον Σεπτέμβρη 


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#60   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 25/02/2014 - 13:23

Η Sammy την ανταγωνίζεται με τη σειρα Note , μονο εκεί παίζει πραγματικά ψηλα για μένα.

 

Η LG ήδη με το G2 ανταγωνίζεται δυνατά (πόσο μάλλον τώρα που θα παρει και την τελευταια αναβάθμιση , και θα ξεφύγει από το κακό παρελθον).

 

Σε κάθε περίπτωση σύντομα θα γνωρίζουμε. Apple & Sammy εχουν φαει άκυρο μέχρι τον Σεπτέμβρη 

η σαμμυ θελει να κανει ναυαρχιδα το note kai αυτο φενετε! λαθος για μενα αλλα αυτη ξερει

και η lg οκ εβγαλε μια καλη συσκευη android αυτο δεν σημαινει οτι εγινε και μαμαω εταιρεια, πρεπει να αποδειξει συνεχως οτι προσπαθει για να κερδισει αυτους που ειναι ξενερωμενοι μαζι της, οπως εγω πχ σε wp δεν μπορω να ξαναπαω μετα ποα την τρελη ξενερα που εφαγα, πρεπει η ms να μου δειξει οτι αλαξε πορεια που μεχρι στιγμης ακομα δεν το κανει!

 

θα δουμε ομως, κ εγω πιστευω το νεο iphone θα εχει μεγαλυτερη οθονη, πιστευω σε 2 μοντελα μιας και δν ειμαι φαν του μεγαλου τηλεφωνου, πολλα ακουγονται θα δουμε!


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες