Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

H Apple παρουσιάζει το CarPlay για την χρήση του iPhone στο αυτοκίνητο


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
290 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#256   nickhellas04

nickhellas04

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/07/2021 - 19:19

Ήρθε επιτέλους το αμάξι.
Για το c2play2air. Συνδεεται και για 1η φορα κανεις pair με το κιν. Απο κει και περα το εχω μονιμα συνδεδεμενο μεσα στον τεμπελη. Καθε φορα που ανοιγω κανει περιπου 20-30 δευτερολεπτα να συνδεθει. Απο κει περα δουλευει αψογα. Αν και εχει δοκιμαστει μια μερα.
Αν και λιγο τσιμπημενη η τιμη ( επαιξε μια εκπτωση πριν κανα μηνα και το τσιμπησα) δουλευει οπως πρεπει. Μαζι με ασυρματη φορτιση που εχει το αμαξι ξεμπερδευεις με τα καλωδια.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλορίζικο. Μάλλον είσαι ο τελευταίος. Στα υπόλοιπα αυτοκίνητα υπάρχει τεράστια καθυστέρηση πάνω από 8 μήνες.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#257   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 10/07/2021 - 19:22

Καλορίζικο. Μάλλον είσαι ο τελευταίος. Στα υπόλοιπα αυτοκίνητα υπάρχει τεράστια καθυστέρηση πάνω από 8 μήνες.


Ναι γενικα μου ειπε οτι ειναι απο τις λιγες περιπτωσεις που ηρθε γρηγορα και υπαρχει γενικο προβλημα σχεδον σε ολα τα μοντελα. Τεραστιες καθυστερησεις.

Ευχαριστω πολυ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#258   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 11/07/2021 - 09:04

Παντως με kenwood πηγή (dmx 8019) που υποστηρίζει ασύρματο car play εμενα παιζει απροβλημάτιστα με 12 pro max
Sent from my iPhone using Tapatalk

απο που το πήρες ? Το ζαχαρώσω και εγώ ,από Ελλάδα είναι όμως πολύ ακριβώς

#259   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1040 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 14/07/2021 - 13:22

Εχω συνδεδεμενο ασυρματα με το αυτοκινητο το iphone. Ενω ακουω ραδιοφωνο μεσω του αυτοκινητου και Καθε φορα που ανοιγω το fb/instagram γυρναει αυτοματα σε mode "συνδεδεμενο με το apple car" και σταματαει να παιζει το ραδιο. Υπαρχει κποια ρυθμιση; Η ειναι θεμα
Εφαρμογης;

#260   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 14/07/2021 - 16:39

Εχω συνδεδεμενο ασυρματα με το αυτοκινητο το iphone. Ενω ακουω ραδιοφωνο μεσω του αυτοκινητου και Καθε φορα που ανοιγω το fb/instagram γυρναει αυτοματα σε mode "συνδεδεμενο με το apple car" και σταματαει να παιζει το ραδιο. Υπαρχει κποια ρυθμιση; Η ειναι θεμα
Εφαρμογης;

Το ίδιο κάνει με ενσύρματη χρήση.



#261   rstoned

rstoned

    iPH Member

  • 297 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 14/07/2021 - 17:12

 

Παράγγειλα το Carlinkit 2.0 από Amazon.de, για να δούμε!
Για όποιον ενδιαφέρεται το έχει με έκπτωση 50 στα €109.14
 

https://www.amazon.d...0?ie=UTF8&psc=1
 

 

 

Παρέλαβα τελικά το Carlinkit 2.0 από Amazon.de και το έχω συνδέσει εδώ και περίπου 10 μέρες.
Συνδέεται μέσα σε 20 δευτερόλεπτα που νομίζω ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό. Αυτό που έγραφε ένας φίλος ότι καθυστερεί πολύ να συνδεθεί δεν ισχύει. 
Μετά την πρώτη σύνδεση που και αυτή απλή είναι δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα, συνδέεται μόνο του.
Επίσης η ποιότητα της μουσικής δεν έχει πέσει σε σχέση με την ενσύρματη σύνδεση.
Το μόνο μείον που έχει είναι μια μικρή καθυστέρηση όταν αλλάζεις μουσικό κομμάτι, μικρός συμβιβασμός εμπρός στην ευκολία που σου προσφέρει η ασύρματη σύνδεση.




 



#262   sofiawinny

sofiawinny

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 14/07/2021 - 23:29

Καλορίζικο. Μάλλον είσαι ο τελευταίος. Στα υπόλοιπα αυτοκίνητα υπάρχει τεράστια καθυστέρηση πάνω από 8 μήνες.

αυτο άκουσα και στη Fiat. Ότι ήμουν πολύ τυχερή που παρηγγειλα το αμάξι τον Απρίλιο ( και ήρθε τέλος Ιουνίου ) γιατί τώρα οι καθυστερήσεις είναι πάνω από 6 μήνες…
Δεν ξέρω αν είναι αληθεύει αλλά μου είπαν πως ένα εργοστάσιο στην Κίνα που φτιάχνει εξαρτήματα εγκεφάλων κάηκε πριν από 6 μήνες και όλες οι αυτοκινητοβιομηχανίες έχουν τεράστια προβλήματα γιατί δεν έχουν εξαρτήματα. Ότι είχαν σε στοκ, τα τοποθέτησαν και παρέδωσαν και τώρα υπάρχει τεράστιο πρόβλημα.


Sent from my iPad using Tapatalk

#263   nickhellas04

nickhellas04

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/07/2021 - 00:21

αυτο άκουσα και στη Fiat. Ότι ήμουν πολύ τυχερή που παρηγγειλα το αμάξι τον Απρίλιο ( και ήρθε τέλος Ιουνίου ) γιατί τώρα οι καθυστερήσεις είναι πάνω από 6 μήνες…
Δεν ξέρω αν είναι αληθεύει αλλά μου είπαν πως ένα εργοστάσιο στην Κίνα που φτιάχνει εξαρτήματα εγκεφάλων κάηκε πριν από 6 μήνες και όλες οι αυτοκινητοβιομηχανίες έχουν τεράστια προβλήματα γιατί δεν έχουν εξαρτήματα. Ότι είχαν σε στοκ, τα τοποθέτησαν και παρέδωσαν και τώρα υπάρχει τεράστιο πρόβλημα.
Sent from my iPad using Tapatalk

Ford καθυστέρηση 8μηνο Peugeot πάνω από 7μηνο Hyundai σχεδόν έτος. Έχουν πρόβλημα με τους ημιαγωγούς. Σε λίγο αυτή η κρίση δεν θα μείνει στα αυτοκίνητα μόνο, θα επεκταθεί και σε κάθε ηλεκτρονική συσκευή.

#264   sofiawinny

sofiawinny

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 15/07/2021 - 09:06

Ford καθυστέρηση 8μηνο Peugeot πάνω από 7μηνο Hyundai σχεδόν έτος. Έχουν πρόβλημα με τους ημιαγωγούς. Σε λίγο αυτή η κρίση δεν θα μείνει στα αυτοκίνητα μόνο, θα επεκταθεί και σε κάθε ηλεκτρονική συσκευή.

[emoji17][emoji17]
Καλοτάξιδο, καλούς δρόμους σου εύχομαι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#265   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 15/07/2021 - 10:07

απο που το πήρες ? Το ζαχαρώσω και εγώ ,από Ελλάδα είναι όμως πολύ ακριβώς

απο Amazon Γερμανίας.
Γύρω στα 450 αν θυμάμαι καλά,αλλα τα αξίζει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#266   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 15/07/2021 - 11:34

απο Amazon Γερμανίας.
Γύρω στα 450 αν θυμάμαι καλά,αλλα τα αξίζει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αξιζει πραγματι αλλα πλεον δεν ειναι διαθεσιμο στο αμαζον γερμανιας



#267   nikolas81

nikolas81

    iPH Member

  • 204 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2021 - 18:21

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα κινεζικό Μηχανημα στο αυτοκίνητο με CarPlay , ενώ παίζει κανονικά χώρις κανένα πρόβλημα και Spotify και google maps όποτε με παίρνουν τηλέφωνο ενώ απαντώ και μιλάω μετά από λίγο κόβεται η σύνδεση και πρέπει να βγάλω το καλώδιο καο να το ξαναβαλω για να πιάσει.έχετε καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει ;Η εφαρμογή που χρησιμοποιεί είναι το phonelink.

#268   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 09/01/2022 - 12:04

Γεια σας παίδες, μετά από αρκετό καιρό έβαλα μια πηγή aftermarket CarPlay της Kenwood και πιο συγκεκριμένα την 5020BTS.

https://www.skroutz....ml?from=catspan

Η σύνδεση είναι ενσύρματη με καλώδιο.
Η εμπειρία χρήσης για οικονομική σχετικά πηγή είναι σχεδόν τέλεια. Η απόκριση είναι άμεση και όλες οι λειτουργίες παίζουν χωρίς κολλήματα.

Για κάποιον που έχει παλιό αυτοκίνητο και θέλει να κάνει μια αναβάθμιση στο radio cd του, την προτείνω.

8a5377557ad597ff1ad968ed7a602a6d.jpg
6e02188ff3098c87479d4f93f4bc45be.jpg
1e2f68eae7fd7fa732c027e9f1b4e854.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Once You Go Mac You Never Go Back

#269   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1040 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 09/01/2022 - 12:17

Οταν χρησιμοποιεις τους χαρτες χωρις πλοηγηση αλλα μονο να το εχεις στην αρχικη οθονη. Μιση οθονη χαρτες. Μιση οθονη μουσικη. Το κινητο καιει παραπανω μπαταρια σαν να χρησιμοποιεις πλοηγηση;

#270   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 09/01/2022 - 12:19

Οταν χρησιμοποιεις τους χαρτες χωρις πλοηγηση αλλα μονο να το εχεις στην αρχικη οθονη. Μιση οθονη χαρτες. Μιση οθονη μουσικη. Το κινητο καιει παραπανω μπαταρια σαν να χρησιμοποιεις πλοηγηση;


Αφού θα το έχεις με καλώδιο κ θα φορτίζει έτσι κ αλλιώς. Δεν νομίζω σε πειράζει σε κάτι.

Εγώ πάντα έτσι το έχω όταν δεν έχω πλοήγηση.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες