Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Apple Watch: Αυτό είναι το έξυπνο ρολόι της Apple


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
379 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 10/09/2014 - 11:51

Σορρυ ρε παιδιά αλλά θα τρολαρω λίγο! Δλδ αυτό είναι το κόσμημα που έκανε 2 χρόνια να βγάλει? Αυτό είναι το ρολόι που θα μετρούσε αρτηριακή πίεση, ζακχαρο, DNA και άλλες μπούρδες που έλεγαν? Και τώρα θέλετε να μου πείτε ότι αυτό είναι πιο όμορφο από το moto 360 ή το LG G round ή και ακόμη από το Zen watch?
Τελικά η Apple ξέρει από μάρκετινγκ.....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 10/09/2014 - 11:51

το design της συσκευής είναι αδιαμφισβήτητα κακόγουστο, δεδομένου του hype που αφήσανε να καλλιεργηθεί με ατάκες περί "Ελβετίας σε προβλήματα". ενώ εκεί κατασκευάζουν all time classic κοσμήματα με διαχρονική αξία και λειτουργία, εδώ έχουμε μία πρώτη υλοποίηση μιας ιδέας με αισθητική δεκαετίας 70 και τιμή να ξεπερνάει τα όρια της λογικής. αλλά όλα αυτά μικρή σημασία έχουν καθώς πρόκειται για νέο προϊόν, συνεπώς και design θα έχει πρώιμο, και τιμή υψηλή, και μπαταρία με περιορισμένη διάρκεια κτλ, πράγματα που λίγο πολύ δικαιολογούνται.

 

αυτό που δεν δικαιολογείται όμως, σε καμία περίπτωση, για κάτι το οποίο είχαν όλο το χρόνο και την εμπειρία να σχεδιάσουν με προσοχή και λογική, είναι το περίφημο User Interface - User Experience, το οποίο είναι επιεικώς α π α ρ ά δ ε κ τ ο.- ένα σωρό λειτουργίες άχρηστες να πνίγουν τις 2-3 ουσιαστικές και χρήσιμες, σε μία άβυσσο gimmicks και κύκλων.. λες και μας χρειαζόταν εμάς να δούμε τις φωτογραφίες μας σε μία τόσο μικρή οθονίτσα, ειδικά την στιγμή που έχουμε το iPhone στην τσέπη (εφόσον αυτά τα δύο πάνε μαζί) ή τη θέση της Γης στο ηλιακό σύστημα. ούτε φάρσα να μας κάνανε. εν πάση περιπτώση, θεωρώ πως αυτό το οποίο χρειάζεται η Apple αυτή τη στιγμή, είναι έναν άνθρωπο με κοινή λογική και την ικανότητα να λέει ΟΧΙ στην κάθε παπάτζα που του φέρνει μπροστά το RnD.

 

δεύτερο προϊόν μετά το best seller iPhone 5C που θα πάει άκλαφτο.



#33   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/09/2014 - 12:02

Όπως το περιμενα δεν ενθουσιάστηκα απο το ρολοι και προς το παρόν θεωρώ άχρηστο γκάτζετ (για τα δικά μου θέλω πάντα) αλλά μην λέμε και μεγάλα λόγια γιατί και το ipad είχε φάει πολύ κράξιμο στην αρχή και την συνέχεια την είδαμε όλοι μας.

Αναμένω με μεγάλο ενδιαφέροον πως θα κινηθεί η συγκεκρμένη αγορά τα επόμενα χρόνια.

 

Μου άρεσε το digital crown και η υποστήριξη για παλιότερες συσκευες :)


Τελευταία επεξεργασία από: taigetos, 10/09/2014 - 12:04


#34   Lotte

Lotte

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/09/2014 - 12:09

Πολύ ωραίο είναι! Και οι επιλογές στα λουράκια, απαραίτητες



#35   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 10/09/2014 - 12:18

Πολύ ωραίο είναι! Και οι επιλογές στα λουράκια, απαραίτητες

Φίλε μου δλδ σου αρέσει πιο πολύ από το 360, LG G round και Asus Zen watch?
Σε όλα μπορείς να αλλάξεις λουράκια και να βάλεις ότι θέλεις εσύ!

#36   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 10/09/2014 - 12:20

Ένα ανδρικό sport το χτυπάω άνετα.... ;)

Knowledge Is Power


#37   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/09/2014 - 12:36

Ενώ ότι έχουμε δει μέχρι τώρα διαφέρει...

 

Η motorola έκανε ένα στρογγύλο και ξέφυγε αλλά όλα τα άλλα είναι ίδια πάνω κάτω..

 

Για δούμε πως θα πάει με τα μέσα του και το έξω όπως λες και εσύ θα το φτιάξουν που θα πάει.. :)

 

Αν και για μένα για πρώτο καλά τα πήγε και δεν έβγαλε καμία πλαστηκούρα...

Την μάθαμε πια την κυρία, σιγά σιγά και με σταθερά βήματα, για μπορεί να δώσει και κάτι και τον επόμενο χρόνο....

Της Apple κάνει μπαμ απο μακριά. Προσωπικά μιλώντας, αισθητικά το βρήκα πολύ άσχημο και χοντροκομμένο.

 

Λειτουργικά δε μου προσφέρει κάτι ουσιαστικό (όπως τα περισσότερα) να πάω σε αγορά. Άλλο ένα Gadget να γεμίζει η φαρέτρα.

 

Επίσης για κάποιο λόγο, έχω τη θεωρία οτι 2 χρόνια τώρα αυτό που ετοίμαζε η Apple ήταν στρογγυλό, Retro, στυλ Moto 360.

 

Και τελικώς αναγκάστηκε να κάνει την αλλαγή για να διαφέρει. Τραβηγμένο? Ίσως.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 10/09/2014 - 12:38

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#38   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 10/09/2014 - 12:40

Της Apple κάνει μπαμ απο μακριά. Προσωπικά μιλώντας, αισθητικά το βρήκα πολύ άσχημο και χοντροκομμένο.

Λειτουργικά δε μου προσφέρει κάτι ουσιαστικό (όπως τα περισσότερα) να πάω σε αγορά. Άλλο ένα Gadget να γεμίζει η φαρέτρα.

Επίσης για κάποιο λόγο, έχω τη θεωρία οτι 2 χρόνια τώρα αυτό που ετοίμαζε η Apple ήταν στρογγυλό, Retro, στυλ Moto 360.

Και τελικώς αναγκάστηκε να κάνει την αλλαγή για να διαφέρει. Τραβηγμένο? Ίσως.

Έχεις αρχίσει να σκέφτεσαι με την Android λογική και μου αρέσει 😜. Θυμάσαι ρε συ Νίκο τι κράξιμο είχε φάει το 360 για τον σενσορα και ότι το iwatch θα ήταν κόσμημα....?

#39   Korbas

Korbas

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2014 - 12:44

Μου θυμίζει κάτι μοντέλα της ikepod του late 90s, early 00s. Η apple μας παρουσίασε ένα ρολόι όπως το φαντάζονταν οι φίλοι της επιστημονικής φαντασίας του ενενήντα.



#40   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/09/2014 - 12:48

Έχεις αρχίσει να σκέφτεσαι με την Android λογική και μου αρέσει . Θυμάσαι ρε συ Νίκο τι κράξιμο είχε φάει το 360 για τον σενσορα και ότι το iwatch θα ήταν κόσμημα....?

Μη με βάζεις σε καλούπια.. Πόσο μάλλον εταιρειών.. :P

 

Κράτα τη "λογική". Δε προσκύνησα ποτέ καμία και ούτε θα το κάνω..

 

Το 360, για να σε πάω εκεί, αισθητικά δεν έχει αντίπαλο. Το μόνο που με χαλάει είναι η γράμμη στη κάτω οθόνη.

 

Γενικότερα πάντως με γλύτωσε απο αρκετά €€€ το χθεσινό Event.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#41   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/09/2014 - 12:51

Κάποιος σκέφτηκε και εμάς τους αριστερόχειρες...

 

http://www.macrumors...ntation-choice/



#42   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 10/09/2014 - 12:55

Μη με βάζεις σε καλούπια.. Πόσο μάλλον εταιρειών.. :P

Κράτα τη "λογική". Δε προσκύνησα ποτέ καμία και ούτε θα το κάνω..

Το 360, για να σε πάω εκεί, αισθητικά δεν έχει αντίπαλο. Το μόνο που με χαλάει είναι η γράμμη στη κάτω οθόνη.

Γενικότερα πάντως με γλύτωσε απο αρκετά €€€ το χθεσινό Event.

Ρε συ είναι ο σενσορας του αυτόματου φωτισμού.

#43   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/09/2014 - 13:18

Ρε συ είναι ο σενσορας του αυτόματου φωτισμού.

A οκ. Και πάλι είναι το μοναδικό κομμάτι που δε μου έκατσε καλά.

 

Εμφανισιακά, στα δικά μου γούστα είναι το μοναδικό "ρολόι" που θα έπαιρνα πάντως. Αν έπαιρνα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#44   Magneto

Magneto

    iPH Contributor

  • 1111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 10/09/2014 - 13:20

Της Apple κάνει μπαμ απο μακριά. Προσωπικά μιλώντας, αισθητικά το βρήκα πολύ άσχημο και χοντροκομμένο.

 

Λειτουργικά δε μου προσφέρει κάτι ουσιαστικό (όπως τα περισσότερα) να πάω σε αγορά. Άλλο ένα Gadget να γεμίζει η φαρέτρα.

 

Επίσης για κάποιο λόγο, έχω τη θεωρία οτι 2 χρόνια τώρα αυτό που ετοίμαζε η Apple ήταν στρογγυλό, Retro, στυλ Moto 360.

 

Και τελικώς αναγκάστηκε να κάνει την αλλαγή για να διαφέρει. Τραβηγμένο? Ίσως.

Συμφωνώ απόλυτα. Δεν ξέρω βέβαια αν το ετοίμαζε στρογγυλό αλλά είναι αρκετά άσχημο.



#45   syngi

syngi

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2014 - 13:56

Εντυπωσιακό το νέο applewatch ! προσωπικά το βρίσκω πολύ πιο όμορφο από moto360 κτλ. ειδικά με τις πολλές διαφορετικές εκδόσεις. Πάντως για το hype που υπήρχε περίμενα κάτι ακόμα πιο εντυπωσιακό σε ομορφιά! Αυτό που με άφησε άφωνο ήταν το λειτουργικό του. Πραγματικά οι ανθρωποι είναι μπροστά. Ειδικά όταν θυμάμαι το πλέον αποτυχημένο για μένα μενού του moto360 (με κομμένες πληροφορίες κτλ), χαίρομαι που δεν έδειξαν ένα μικρο ios αλλά μια ολοκαίνουργια νέα πρόταση. Ένσταση μου είναι ότι θα έπρεπε να είχαν ενσωματώσει το touch id στην οθόνη (έχουν σχετική πατέντα) ώστε να μπορείς να κανεις ανέπαφες συναλλαγές χωρίς την χρήση της κάμερας (καπου το διάβασα δεν ξέρω άμα ισχύει). Επίσης θα μου άρεσε άμα το κουμπί για τα contacts δεν υπήρχε, νομίζω ότι δεν έχει λόγο ύπαρξης. Αυτά!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες