Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Apple Watch: Αυτό είναι το έξυπνο ρολόι της Apple


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
379 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   johnmast

johnmast

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/09/2014 - 14:48

Ωραίο το ρολογάκι το περίμενα όμως πιο όμορφο μ' αρέσει που ο καθένας θα μπορεί να φτιάξει το δικό του σχεδιασμό, επιλέγοντας έκδοση λουράκι αλλαγή της κεντρικής οθόνης. Σίγουρα στο μέλλον θα αγοραστεί (τουλάχιστον από εμένα)! Κάτι άκυρο όμως το Design by Apple in California που πήγε; Το ξέχασε ο John;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   sonic13

sonic13

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 10/09/2014 - 14:56

Jailbreak ποτε θα βγάλουν για το apple watch;;

#48   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/09/2014 - 15:13

Για να κάνεις τι ακριβώς? Pinch to zoom στην οθόνη?


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#49   epirate

epirate

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/09/2014 - 15:14

Όσο το σκέφτομαι, τόσο πιο αδιάφορο είναι.. Βασικά δεν είναι ρολόι, αλλά κομπιουτεράκι καρπού. Φόρτιση καθε μέρα, απαραίτητα χρήση μαζί με iphone.. Βέβαια είναι η πρώτη έκδοση, και συνήθως οι πρώτες εκδόσεις από apple είναι περισσότερο ταλαιπωρία παρά ευκολία.. Δευτερότριτη γενιά ελπίζουμε να αξίζει πραγματικά

#50   johnythedirector

johnythedirector

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2014 - 15:59

Στον τομέα του design η apple ήταν πάντα μπροστά, και έδειχνε το δρόμο. Το apple watch όχι μόνο δεν είναι όμορφο, αλλά μάλλον κακόγουστο μπορεί να χαρακτηριστεί. Ειλικρινά δεν το περίμενα.

Στον τομέα του λειτουργικού βέβαια βάζει σε όλους τα γυαλιά, αλλά δυστυχώς αυτή πλέον είναι μια άλλη εταιρεία.

Καθόλη τη διάρκεια ζωής της, ο jobs έδινε τη μεγαλύτερη έμφαση στην εμφάνιση. Αυτό επίσημα χτες σταμάτησε βίαια.

Κρίμα.



#51   crisk

crisk

    iPH Enthousiast

  • 453 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/09/2014 - 16:44

Γενικά φίλε, μετά από έναν μέγιστο (Τζομπς), οι επερχόμενοι δεν μπορούν να φτάσουν την ιδιοφυία ή το όραμά του.

Πάντοτε ίσχυε αυτό. Δες πχ. (μιας και είναι πια "της μόδας" η αρχαία Μακεδονία, λόγο της ανακαλύψεως του τάφου) μετά την Αλεξάνδρου-εποχή. Κατέρευσε το σύμπαν μετά τον θάνατό του.

 

Εντάξει, στην περίπτωση της Apple δεν καταρέει το Σύμπαν, αλλά σε καμιά περίπτωση η Apple δεν είναι όπως επί Τζομπς.

Άλλωστε, όταν τον "σούταραν" κόντεψε να βάλει λουκέτο - επέστρεψε πίσω και "έκοψε πωπούς". Έφυγε απ' την ζωή... ξανά πάλι η Apple ΔΕΝ είναι πια όπως ήταν με τον Τζομπς εν ζωή.

Λογικό είναι.

 

Απλά, η επιτομή της Apple (επί Τζομπς) ήταν η σημασία και focus στην παραμικρή λεπτομέρεια (να είναι άψογη), ενώ φυσικά το design ήταν ένα απ' τα Νο1 prime στοιχεία που ΑΠΑΙΤΟΥΣΕ ο Στηβ. (Εδώ έβαζε... μοιρογνωμόνιο & χάρακα, αν οι... γρύλιες του case στην έξοδο του ανεμιστήρα του Mac είναι πλήρως... παράλληλες! Λοοοολ).

Τεσπα, το να αναμασάμε  το παρελθόν δεν έχει νόημα.

Η Apple πια είναι άλλη εταιρεία, δεν είναι εκείνη που ξέραμε - επί Τζομπς εποχή.

Οφείλουμε να το χωνέψουμε.


Τελευταία επεξεργασία από: crisk, 10/09/2014 - 16:45


#52   nik198x

nik198x

    iPH Enthousiast

  • 461 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 10/09/2014 - 16:53

Το Apple Watch μού φάνηκε ενδιαφέρον σαν υλοποίηση. Στον τομέα του software είναι μπροστά από ο,τι έχει κυκλοφορήσει.

 

Ωστόσο στην εμφάνιση είναι substandard για προϊόν της Apple.

 

Κάτι μέσα μου μού λέει ότι τελικά θα πάει καλά. Τα βασικά σημεία τα έχουν πετύχει, δηλαδή: παραμετροποίηση, software, sensors, συμβατότητα με παλαιότερα iPhones. Και η τιμή δεν είναι άσχημη αλλά όχι για τώρα. Είναι προϊόν πρώτης γενιάς με πολλά rough edges, αλλά έχω την εντύπωση ότι είναι πιο ολοκληρωμένο από πχ το iPad ή το iPhone όταν κυκλοφόρησε. Θα υπάρξουν κάποιοι Apple fans που θα το αγοράσουν ημιαυτόματα ή επειδή τους εξυπηρετούν κάποιες λειτουργίες. Αυτοί πια είναι τόσο πολλοί που σίγουρα το ρολόι δεν θα είναι αποτυχία. Και στη δεύτερη και τρίτη υλοποίηση θα είναι πραγματικά άξιο των χρημάτων του και ολοκληρωμένο.



#53   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 10/09/2014 - 16:58

δεν ξέρω για εσάς πάντως εγώ φέτος πάω για iphone 5S silver 32 gb και αν μπορέσω και ένα ρολογάκι sport .... μου άρεσε ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ !!!! Τα μήλα πάλι φέτος καθόλου ... ακόμα και το μικρό ,το 4.7 ;P, είναι μεγάλο για μένα προσωπικά .....


ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#54   syngi

syngi

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2014 - 17:22

The Apple Watch [...] looks terrific, although most of us will deploy a fraction of its potential. Would I like one? Yes. I love watches, and I’m a sucker for a good looking gadget [...] [With the Apple Watch] the company is entering the style arena. It should be one hell of a show.

 

Lisa Armstrong, a contributing editor to Vogue and former Fashion Writer of the Year in the UK

http://9to5mac.com/2...he-apple-watch/



#55   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/09/2014 - 17:58

Apple reportedly ‘not happy’ with one day Watch battery life, expects improvements by 2015 launch

 

 

ε και τι το βγαλατε???

για να πειτε δεν ειστε ευχαριστημενοι?

ρε ελεος τους ψεκασανε φετος?

 

 

 

 

http://9to5mac.com/2...by-2015-launch/


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#56   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 10/09/2014 - 17:59

Ενδιαφερον αρθρο κ κατα καποιο τροπο ρεαλιστικό
http://www.engadget....d=rss_truncated

#57   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 10/09/2014 - 18:05

Μια ερώτηση: αφού και μόνο το φλας στο iPhone αρκεί για την μέτρηση των καρδιακών παλμών, το apple watch γιατί έχει 4..;; (2+2)

#58   matzos

matzos

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/09/2014 - 19:30

Εγω μια απορια εχω

Απ τη στιγμη που θελει Iphone για full functionality ποιος ο λογος να το αγορασει καποιος αν εχει ηδη iphone. Τι μπορει να κανει που δεν κανει το iphone;

Αυτο δε το αντιληφθηκα ακομη. Μπορει καποιος να δωσει ενα σοβαρο λογο αγορας της συσκευης αυτης; Και μην μου πει καποιος για να μετραμε παλμους :)


Τελευταία επεξεργασία από: matzos, 10/09/2014 - 19:31


#59   gkazazis

gkazazis

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Twitter:@gkazazis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 10/09/2014 - 22:07

Επιτέλους καμπύλες και στο Apple Watch και στο iPhone 6.

Απίστευτα όμορφο.



#60   Serpent

Serpent

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Economist_GR

Δημοσίευση 10/09/2014 - 22:40

Παντως απο τα Mock ups των διαφόρων designers περιμενα και εγω αλλα... ΑΠο θεμα εμφανισης το βρήκα  αρκετα ασχημο.. Απο θεμα UI μου αρεσε αμα εξερεσεις την μαυρίλα κάτω απο τα μπιλακια...  Επειδη ασχολουμε με Fitness Και εχω στην κατοχή μου ενα Garmin Swim (κολυμβητήριο) νομιζω οτι θα το αγοράσω ενα σε Sport Εκδοση για τις μερες που ανεβαινω βουνο με το ποδηλατο...


Τελευταία επεξεργασία από: Serpent, 10/09/2014 - 22:42


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες