Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Παράνομη ακύρωση εγγύησης iPhone 3G από τη Vodafone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
51 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/01/2009 - 06:32

Δυστηχως είμαστε στην Ελλάδα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   teo_le

teo_le

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/01/2009 - 14:45

Τίποτα νεότερο kapair? Εγώ όχι ακόμα... >:( >:( >:(

#33   biller

biller

    iPH Enthousiast

  • 354 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/04/2009 - 22:54

Ε ποτέ ...

Ενα πρωί , όταν πήγα να ανοιξω το iPhone σταμάτησε να λειτουργεί το backlight , ετσι ξαφνικά .
Ολα λειτουργούσαν τέλεια , εκτός απο τον φωτισμό .
Μετά απο 4 ημέρες αποστολής του iPhone 3G στην Vodafone με ειδοποίησαν πως έχει πάρει υγρασία !!! η πλακέτα !!!
και πως για να επισκευαστεί κοστίζει 500 ευρω και πως τέτοιου είδους βλαβή δεν μπορεί να καλυφθεί απο την εγγύηση .

Sec... η υγρασία μπορεί να σημαίνει ότι στο κινητό μου έπεσε νερό ; γιατί αυτό δεν συνέβει ποτέ , ή μήπως το έπαθε
απο το Ocarina ;

Καί τί με νοιάζει εμένα που έχει υγρασία , η πλακέτα δεν υποτίθετε ότι προστατευετε κάπως ; μπορεί να ήταν και κατασκευαστικό
σφάλμα  ... Τι Με Νοιάζει ; ...το κερατό μου ... δεν με βλέπω να βγάζω άκρη ... ???


#34   nikoss123

nikoss123

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 04/04/2009 - 10:18

Πλεον αυτο με την υγρασια εχει καταντησει αστειο.Ειναι η ευκολη δικαιολογια που οταν την ακους να ξερεις οτι ο αλλος ειναι ασχετος.Ακομα και ολη μερα με το ocarina να ησουν δεν υπηρχε τετοια περιπτωση.Διαολοστειλε τους να το φχαριστηθεις τουλαχιστον

#35   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/04/2009 - 10:22

Και ο Αγιος φοβέρα θέλει ;) ;)
Πες τους οτι θα πάρεις την προστασια καταναλωτή και οτι θα τους μηνυσεις


#36   teo_le

teo_le

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/04/2009 - 14:19

Quote

Και ο Αγιος φοβέρα θέλει ;) ;)

Πες τους οτι θα πάρεις την προστασια καταναλωτή και οτι θα τους μηνυσεις


Στη μήνυση δεν έφτασα αλλά έκανα ΟΛΑ τα υπόλοιπα. ΔΕΝ ιδρώνει το αυτί τους ό,τι και να κάνουμε. Μέχρι ψεύτη με έβγαλαν σε διάφορα που μου είχαν πει και έπειτα τα επικαλέστηκα... Δεν τα παρατάω φυσικά αλλά δεν περιμένω και τίποτα...  "Και για το πείσμα σας γουρούνια θα αντέχω" δεν λέει και το τραγούδι? Κάπως έτσι...

ΥΓ. Ήδη δρομολόγησα ένα Nokia 5800. Δεν ξέρω αν είναι καλύτερο ή χειρότερο (δεν με ενδιαφέρει κιόλας...) αλλά ξέρω ότι αυτό τουλάχιστον (όπως και άλλα προηγούμενα) θα μου το κάνουν βίδες και ΘΑ ΤΟ ΕΠΙΔΙΟΡΘΩΣΟΥΝ αν πάθει κάτι. Καλό χρυσό το iPhone αλλά τι να το κάνεις που αν πάθει κάτι θα πρέπει να καταξοδευτείς στις βαζελίνες :-\ :-\?

#37   morpheusgr

morpheusgr

    iPH Honoured Member

  • 1427 μηνύματα
  • Twitter:@morpheusgr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/04/2009 - 16:03

με δικαστηριο δεν γινεται να δικαιωθεις?

#38   teo_le

teo_le

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/04/2009 - 19:53

Quote

με δικαστηριο δεν γινεται να δικαιωθεις?


Δεν έχω καμία διάθεση να μπλέξω με δικαστήρια κλπ για να αποδείξω (??) ότι δεν είμαι ελέφαντας... Δυστυχώς αυτή είναι η πραγματικότητα στην Ελλάδα :( Πήρα το μάθημά μου πάντως σχετικά με τη Vodafone :-\

#39   inick

inick

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/04/2009 - 21:30

Κάτι άλλο... Αν έχεις πάρει μόνο τη συσκευή από οποιαδήποτε εταιρία, χωρίς συμβόλαιο, δεν έχεις εγγυηση σε όποια εταιρία και να πας? Κοσμο, τιμ, βόντα?

#40   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/04/2009 - 00:16

http://www.ekpizo.gr/

#41   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/05/2009 - 13:54

συνηγορος καταναλωτη
ινκα
ΚΕ.Π.ΚΑ.

#42   arisf

arisf

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/06/2009 - 12:37

Καλησπέρα κ από μένα, παρόμοιο πρόβλημα είχα κάποτε με την Nokia (άλλη σοβαρή εταιρεία κ αυτή Alpha Copy.....)
Για εμένα θα έπρεπε αν δεν το έχεις είδη κάνει:
1. Να κάνεις μια πανέμορφη καταγγελία στην Vodafone, μέσω συνηγορος καταναλωτη, ινκα, ΚΕ.Π.ΚΑ (μη το σκέφτεσαι, κάντο)
2. Να επικοινωνήσεις με την Apple στο εξωτερικό (μαμά εταιρεία) και να τους πείς τα εδώ καλούδια της Vodafone....
3. Κανε αίτηση φοριτότητας σε άλλη εταιρεία και όταν επικοινωνήσουν μαζί σου απο την vodafone να σε ρωτήσουν γιατί πές τους τους λόγους, ενυμέρωσέ τους για την καταγγελία κ για την επικοινωνία σου με την Apple.......
Πίστεψέ με καλούν απο άλλο τμήμα κ αν δούν κ τις άλλες κινήσεις σου, μπορεί τελικά να πάρεις κ κανένα iphone δώρο...
Η λαμογιά κ η βλακεία που δέρνει τις ελληνικές επιχειρήσεις θέλει ΘΡΑΣΟΣ....

Αν τα κάνεις πιστεύω οτι δεν θα βγείς χαμένος....
Εξάλλου όλα αυτά οι Ελληνικές επιχειρήσεις μας τα κάνουν επειδή συνήθως κανείς δεν κάνει τίποτα

#43   DiMouBmX

DiMouBmX

    iPH Member

  • 275 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/06/2009 - 22:55

Μπερδεμα απλα φιλε μου.!

#44   GGkiller

GGkiller

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/06/2009 - 13:50

Εμενα αυτα που σας λενε για 500 ευρω ή νεα συσκευή μου μυριζει λαμογια των υπαλληλων.....δεν ξερω αν έχει αναφερθει παλι αλλα υπαρχουν υπαλληλοι σε καταστηματα vodafone που σε ψηνουν για να αγορασεις iphone οτι μπορεις να έχεις ελληνικα ωστε να σου φυγουν οι ενδοιασμοι....και φυσικα μπορει να φανταστειτε τι κανουν....σου κανουν jailbreak και στο χρεωνουν 20 ευρω!!!! Το εκαναν στον κολλητο μου....του καναν jailbreak κανονικα σε καταστημα vodafone...εχε χαρη που δεν ειχα χρονο να κανω καταγγελια και να γινει πανικος...γιατι 20 ευρω απο τον ενα 20 απο τον αλλο(μιλαμε παντα για σχετικα ανιδεους αγοραστες) αυτοι βγαζουν μαυρα λεφτα...και φυσικα ειτε τα κεφαλια της βοντα το γνωριζουν ειτε οχι παραβιαζουν την συμφωνια με την apple....λετε να γινω λιγο μακης τριανταφυλοπουλος και να τραβηξω βιντεακι το σκηνικο και να κανω καμια καταγγελια?

#45   marios4

marios4

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2009 - 14:43

Καταρχας οταν η συσκευη εχει υγρασια δεν εχει εγγυηση....σωστα??
οταν αγοραζεις την συσκευη δεν εχει υγρασια....σωστα???
οτιδηποτε εγινε απο την στιγμη που αγοραστικε η συσκευη μεχρι την παραδωση του στο οποιο service ειναι υπαιτιοτητα πελατη...σωστα???
κατι Και ο Αγιος φοβέρα θέλει ,,συνηγορος καταναλωτη
ινκα
ΚΕ.Π.ΚΑ. εγω δεν τα καταλαβενω
το μικροφωνο ειναι <<<εξωτερικο>>>δηλ μονο μια σιτα το διαχωριζει απο τα υγρα που επεσαν (ισως)στη συσκευη
οπως επισης το παραπανω λαμογια των υπαλληλων μαλλων δεν εχετε δει τον τιμοκαταλογο του iphone---ειναι λιγο ακριβο τηλ και στην επισκευη
μερικη οπως εγω πριν αγορασουμε κατι<<<<πανακριβο>>> τα βλεπουμε και αυτα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες