Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Να αλλάξω σε imac - mini mac ή να μέινω σε windows pc


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
77 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   giodis

giodis

    iPH Hero

  • 4468 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/12/2014 - 17:53

Υπάρχει κάποιο βιβλίο για Yosemite, αντίστοιχο με αυτά στα Ελληνικό ;

 

Δυστυχώς όχι.


vires acquirit eundo


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   TrankLL

TrankLL

    iPH Member

  • 292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 09/12/2014 - 19:09

Δυστυχώς όχι.

Κρίμα....πιστεύετε θα βγει κάτι; 



#48   giodis

giodis

    iPH Hero

  • 4468 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/12/2014 - 19:14

Κρίμα....πιστεύετε θα βγει κάτι; 

 

Φίλε μου μιλάμε για μεγάλο εγχείρημα που πρώτα απ όλα απαιτεί βαθιά γνώση του OS X.

Κατόπιν ατέλειωτες ώρες δουλειάς, γνώσεις DTP κι άλλα πολλά.

 

Δεν νομίζω ότι -στο εγγύς μέλλον τουλάχιστον- θα το αποτολμήσει κάποιος.


vires acquirit eundo


#49   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 09/12/2014 - 19:53

Κρίμα....πιστεύετε θα βγει κάτι; 

Πάντως και αυτό τoυ Maverick αν πάρεις θα σε βοηθήσει πάρα πολύ. Τα πιο πολύ ισχύουν και για το Yosemite. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#50   Voidioan

Voidioan

    iPH Addict

  • 727 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:voidioan

Δημοσίευση 09/12/2014 - 20:16

Παιδιά τα διάβασα όλα τα σχόλια σας πολύ σοβαρά . Δεν έχω πρόβλημα Στο να το μάθω . Θα κάτσω να σχολίων όπως ασχολήθηκα για το πρώτο jb σε ένα 3GS . Θεωρώ σωστό ότι θα ειναι ανα μηχανικά που θα έχω καιρό. Αλλά θέλω κάποια βασικά πράγματα να καλυψω .
Ταινίες κατέβασμα
3d video να τα παίζω σε smart tv .
Aαααα επίσης βασικό για μένα που δεν τον γνωρίζω . Φωτογραφιες ταινίες που έχω σε εξωτερικό δίσκο θα μπορώ να τις δω ;

#51   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 09/12/2014 - 20:23

Παιδιά τα διάβασα όλα τα σχόλια σας πολύ σοβαρά . Δεν έχω πρόβλημα Στο να το μάθω . Θα κάτσω να σχολίων όπως ασχολήθηκα για το πρώτο jb σε ένα 3GS . Θεωρώ σωστό ότι θα ειναι ανα μηχανικά που θα έχω καιρό. Αλλά θέλω κάποια βασικά πράγματα να καλυψω .
Ταινίες κατέβασμα
3d video να τα παίζω σε smart tv .
Aαααα επίσης βασικό για μένα που δεν τον γνωρίζω . Φωτογραφιες ταινίες που έχω σε εξωτερικό δίσκο θα μπορώ να τις δω ;

Φυσικά και θα γίνεται. Όταν το πάρεις με το καλό το μηχάνημα εδώ είμαστε. Εν το μεταξύ για εμένα αυτό που λέω θέλει τον χρόνο του είναι το πολύ 2 εβδομάδες...Είναι τόσο απλό το λειτουργικό που δεν θέλει παραπάνω. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#52   Voidioan

Voidioan

    iPH Addict

  • 727 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:voidioan

Δημοσίευση 09/12/2014 - 20:36

Φίλε μου έχω ξεκινήσει με spectrum υπολογιστή και pc με 2 drive 1/4 ούτε καν δίσκο . Αν μπορεί να κάνει τα παραπάνω βασικά για μένα είμαι οκ. Και τώρα mini Mac η iMac . Θα ήθελα iMac αλλά η αλήθεια ειναι ότι θέλω να το μεταφέρω και στο εξοχικό για ψυχαγωγία απο την άλλη το iMac ειναι άλλο πράγμα στο σαλόνι αλλά τώρα τς έσκασα για 50 τηλεόραση .

#53   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2092 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 09/12/2014 - 20:41

Φίλε μου έχω ξεκινήσει με spectrum υπολογιστή και pc με 2 drive 1/4 ούτε καν δίσκο . Αν μπορεί να κάνει τα παραπάνω βασικά για μένα είμαι οκ. Και τώρα mini Mac η iMac . Θα ήθελα iMac αλλά η αλήθεια ειναι ότι θέλω να το μεταφέρω και στο εξοχικό για ψυχαγωγία απο την άλλη το iMac ειναι άλλο πράγμα στο σαλόνι αλλά τώρα τς έσκασα για 50 τηλεόραση .

Στη θέση σου θα έπαιρνα mini. Το έχω στην 47" tv και είναι μούρλια. Ποσο μάλλον στην 50άρα!

#54   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1198 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 09/12/2014 - 21:01

ναι παρτο,σε λιγο θα το εχεις στις αγγελιες εδω



#55   Voidioan

Voidioan

    iPH Addict

  • 727 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:voidioan

Δημοσίευση 09/12/2014 - 21:10

ιατί τόσο αρνητικός ; Πλέον απο είδα είμαστε μια ηλικία . Βασικά πράγματα αν μου κάνει που έγραψα στην αρχή του θέματος και παραπάνω είμαι οκ . Αυτά τα κάνει ; Αν τα κάνει τα αλλά τα μαθενω

#56   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1198 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 09/12/2014 - 21:35

φιλε μου στο εγραψα στην αρχη,ειμαι φαν της apple,4 τερατα εχω στην εταιρεια μου ,για δουλεια ναι ,για διασκεδαση οχι ,τα ευκολα τα κανουν δυσκολα,μπες στις αγγελιες και θα δεις οτι το πουλησα (με επιασαν και ενοχες για το παλικαρι που το πηρε),επισης στην αρχη σου εγραψε ενα παιδι οτι εχει και τα δυο στο γραφειο του,στο χαβαλε στο pc ειναι,ακουσα για σταθεροτητα,για ιοκονομια στο ρευμα,χωρις θορυβο κτλ κτλ παρε ενα επωνυμο η φτιαξε ενα καλο με win8 αν βρεις διαφορα ριξε μου καταρα.επισης απο περιεργεια ρωτησα τα παιδεια που δουλευουν στα mac μου ,ολοι μα ΟΛΟΙ για χαβαλε,ευκολια home, PC, για γραφιστικη -video  MAC, τελος και να σου πω και κατι χαζο ,η apple στο λειτουργικο ακομα δεν ανακαλυψε  preview φωτογραφιας,εκει τα πηρα στο κρανιο ,για να βρεις μια φωτο πρεπει να τις ανοιγεις ολεσ μια μια,ελεος και ξερω θα πεσουν διαφοροι πανω μου με αλλα προγραμματα (σιγα τα πολλα που υπαρχουν ),παρτο θα το δω στις αγγελιες ,παντα φιλικα



#57   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9757 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/12/2014 - 21:41

φιλε μου στο εγραψα στην αρχη,ειμαι φαν της apple,4 τερατα εχω στην εταιρεια μου ,για δουλεια ναι ,για διασκεδαση οχι ,τα ευκολα τα κανουν δυσκολα,μπες στις αγγελιες και θα δεις οτι το πουλησα (με επιασαν και ενοχες για το παλικαρι που το πηρε),επισης στην αρχη σου εγραψε ενα παιδι οτι εχει και τα δυο στο γραφειο του,στο χαβαλε στο pc ειναι,ακουσα για σταθεροτητα,για ιοκονομια στο ρευμα,χωρις θορυβο κτλ κτλ παρε ενα επωνυμο η φτιαξε ενα καλο με win8 αν βρεις διαφορα ριξε μου καταρα.επισης απο περιεργεια ρωτησα τα παιδεια που δουλευουν στα mac μου ,ολοι μα ΟΛΟΙ για χαβαλε,ευκολια home, PC, για γραφιστικη -video  MAC, τελος και να σου πω και κατι χαζο ,η apple στο λειτουργικο ακομα δεν ανακαλυψε  preview φωτογραφιας,εκει τα πηρα στο κρανιο ,για να βρεις μια φωτο πρεπει να τις ανοιγεις ολεσ μια μια,ελεος και ξερω θα πεσουν διαφοροι πανω μου με αλλα προγραμματα (σιγα τα πολλα που υπαρχουν ),παρτο θα το δω στις αγγελιες ,παντα φιλικα

σιγουρα εχεις δουλεψει Mac? :huh: ...αυτα ειναι αστεια που λες περι φωτογραφιων



#58   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1198 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 09/12/2014 - 21:42

για πες



#59   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1198 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 09/12/2014 - 21:44

για πες,που βλεπεις jpg,tief,pdf,eps κτλ σε μικρογραφεια?



#60   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 09/12/2014 - 21:50

Ειμαι 2 κουτσουρεμενους μήνες σε Mac αλλα για θόρυβο μην λες οτι τα ακριβά windows θα ειναι οκ γιατι 1300€ ο vaio ενός φίλου μου και θες ωτοασπίδες, καλα τον χειμώνα δε, δεν χρειάζεσαι πετρέλαιο ! Vaio-θερμοφορα! Άρχισε να σέρνεται απο τον πρώτο χρόνο και δεν τα λες λίγα 1300€

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες