Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

iPhone 6S με 2GB Ram και τεχνολογία ''Force Touch'', όπως στο Apple Watch (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
659 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   nikosjazz93

nikosjazz93

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/01/2015 - 20:25

Το 6 έχει κάνει ρεκορ πωλήσεων σε όλο τον πλανήτη! Πολυ δύσκολα το οποίο s θα κανει σημαντικές πωλησεις η θα αποτελέσει πειρασμο.....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 16/01/2015 - 21:23

Το επομενο μικρο 4.7 θα ειναι μικρη αναβαθμιση απο το υπαρχων.θα τουμπανιασει το επομενο plus.2 gb ram 3 επεξεργαστες και παει λεγοντας.
θυμηθειτε οταν ερθει εκεινη η ωρα.
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#78   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 16/01/2015 - 22:53

Συμφωνω.η διαφορα στη ραμ φαινεται στο αιρ 2 με καρτελες σαφαρι (χωρις redraw) και σε εφαρμογες.ακομη και το facebook δεν κανει redraw (που για μενα ειναι η χειροτερη εφαρμογη σε ολα τα os-ακομη και σε wp)


Εχεις το ipad air2? για πες, σου κραταει ολες τις εφαρμογες στο background χωρις να σου κανουν reload οταν τις εναλασεις;

#79   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 16/01/2015 - 23:31

Εχεις το ipad air2? για πες, σου κραταει ολες τις εφαρμογες στο background χωρις να σου κανουν reload οταν τις εναλασεις;

Ακριβως οπως το λες.
Σε ΚΑΜΙΑ δεν εχω δει reload ως ωρας.οπως προειπα ουτε το facebook ουτε καν στο youtube.στον συσωληνα μαλιστα μενει και ακριβως στο σημειο πουβλεπες το βιντεο.απλα ειναι μαυρη η εικονα.μολις το πατησεις ξεκινα αποκει πουμεινες.
Και στα παιχνιδια το ιδιο (φυσικα να ταχεις παγωσει).
Επισης στο tapatalk.γραφω τωρα μηνυμα.παταω κεντρικο κουμπι,διαβαζω πχ ενα μειλ και επανερχομαι και συνεχιζω το γραψιμο.
Το μονο που δεν εχω δοκιμασει ειναι τις εφαρμογες iwork(numbers,pages,keynote). Θα τις δοκιμασω ομως γιατι με ενδιαφερουν πολυ.

Τελευταία επεξεργασία από: venos, 16/01/2015 - 23:32

discord.gg/ajkUM8J

#80   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 16/01/2015 - 23:43

Βέβαια το μεγαλύτερο αστείο του άρθρου είναι η κάμερα.

 

Τα 2GB στη RAM είναι δεδομένα και καλοδεχούμενα..

 

Tο θέμα Software είναι όμως αυτό που πονάει. Το 'χουν χάσει λίγο εκεί στο Cupertino τελευταία. Force Healing θα έχει?

Nick δεν πρεπει ομως του χρόνου να δωσουν εστω ενα 10αρι mpixels? Ετσι για τα ματια βρε αδερφε....



#81   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/01/2015 - 23:57

Nick δεν πρεπει ομως του χρόνου να δωσουν εστω ενα 10αρι mpixels? Ετσι για τα ματια βρε αδερφε....

Eγώ σε αυτό τους βγάζω το καπέλο. Τους τρολάρουν όλους.

 

Τα MP ποτέ δεν έπαιζαν ρόλο. Όλα τα λεφτά και η ουσία του θέματος είναι στον σένσορα.

 

Μπορεί λοιπόν να τον μεγαλώνει και να κρατήσει τα τιμημένα και αγαπημένα 8MP? Θα 'ναι όνειρο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#82   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 17/01/2015 - 00:14

Eγώ σε αυτό τους βγάζω το καπέλο. Τους τρολάρουν όλους.

 

Τα MP ποτέ δεν έπαιζαν ρόλο. Όλα τα λεφτά και η ουσία του θέματος είναι στον σένσορα.

 

Μπορεί λοιπόν να τον μεγαλώνει και να κρατήσει τα τιμημένα και αγαπημένα 8MP? Θα 'ναι όνειρο.

Βρε το γνωριζω πως δεν παιζουν ρολο, αλλα εστω για λογους μαρκετινγκ... Σε εναν ασχετο χτυπάει πιο πολυ το ματι....

 

Καταλαβαινεις τι θελω να πω...



#83   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/01/2015 - 00:34

Κοίτα, ανέκαθεν η Apple είχε το "αντισυμβατικό". Σε σημείο που λες το κάνει επίτηδες.

 

Είτε RAM το λένε, είτε MP, θα συνεχίσει να τους δουλεύει όλους.  Τη κ@λοτούμπα του "απο 'δω ως εδώ" και τις 5.5" την έκανε με χαρά όμως.

 

Έτσι πρέπει να γίνει -και θα γίνει- και με τη RAM στο S σε λίγο καιρό.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#84   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 17/01/2015 - 00:54

Χτες παντως την επαθα την ζημια μου με το ios.. Εγραφα ενα τεραστιο ποστ στο facebook και ξεχαστηκα και μου εκλεισε η συσκευη απο μπαταρια.. Ξενερωσα ασχημα, λεω να παει να γ@μηθει, δεν ξαναγραφω απο αρχη ολη αυτη την εκθεση.. Το βαζω στην πριζα, ανοιγει, το ξαναπιανω στα χερια μου μετα απο κανενα εικοσαλεπτο, μπαινω στο fb και διαπιστωνω οτι με εχει αφησει στο κειμενο που εγραφα.. Εκει που σταματησα.. Εμεινα παγωτο.. Μπορει να καθομουν να το κοιταω κανενα τεταρτο.. Λεω ενταξει, respect.. Σκεφτειτε τωρα και 2gb ram και να ανοιγεις ο,τι γουσταρεις και να κανεις ο,τι γουσταρεις χωρις να σε γονατιζει πουθενα.. Αλλη φαση...

#85   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 17/01/2015 - 01:01

Χτες παντως την επαθα την ζημια μου με το ios.. Εγραφα ενα τεραστιο ποστ στο facebook και ξεχαστηκα και μου εκλεισε η συσκευη απο μπαταρια.. Ξενερωσα ασχημα, λεω να παει να γ@μηθει, δεν ξαναγραφω απο αρχη ολη αυτη την εκθεση.. Το βαζω στην πριζα, ανοιγει, το ξαναπιανω στα χερια μου μετα απο κανενα εικοσαλεπτο, μπαινω στο fb και διαπιστωνω οτι με εχει αφησει στο κειμενο που εγραφα.. Εκει που σταματησα.. Εμεινα παγωτο.. Μπορει να καθομουν να το κοιταω κανενα τεταρτο.. Λεω ενταξει, respect.. Σκεφτειτε τωρα και 2gb ram και να ανοιγεις ο,τι γουσταρεις και να κανεις ο,τι γουσταρεις χωρις να σε γονατιζει πουθενα.. Αλλη φαση...

 

Δεν εχω fb, αλλα σίγουρα αυτο εχει να κανει με τη συσκευη και οχι το fb; Nα αποθηκευει δηλαδη το μηνυμα;


You'll Never Walk Alone


#86   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 17/01/2015 - 01:07

Δεν εχω fb, αλλα σίγουρα αυτο εχει να κανει με τη συσκευη και οχι το fb; Nα αποθηκευει δηλαδη το μηνυμα;


Με την συσκευη εχει να κανει.. Δεν το εχω δει σε καμια αλλη συσκευη αυτο.. Δεν αποθηκευσε το μνμ, με αφησε εκει που ημουν..

#87   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/01/2015 - 02:58

Stefano δεν γνωρίζω να απαντήσω αν στο fb ειναι θέμα fb η κινητού . Αν ειναι θέμα ram πάντως υπάρχουν android που έχουν ήδη 3 gb ram

#88   costas1984

costas1984

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 17/01/2015 - 04:34

θα γυρισω σε iphone οταν βγαλει επιτελους ενα αξιοπρεπες τηλ και σταματησει την κοροιδια η apple.προς το παρον βολευομαι με το lg g2 μου και το ipad mini 2.



#89   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 17/01/2015 - 09:09

Nick δεν πρεπει ομως του χρόνου να δωσουν εστω ενα 10αρι mpixels? Ετσι για τα ματια βρε αδερφε....

Οχι δεν χρειαζεται να δωσουν 10ΜΡ αν δεν μεγαλωσουν το μεγεθος του αισθητηρα(κοστος-χωρος).Αν το κανουν απο 1.5μικρα το καθε πιχελ θα παει στο 1.0 (περισσοτερος κοκκος στην εικονα).

Μην κολλατε με τα τα ΜΡ.

Δηλαδη δεν σας χαλαει που σε ολα τα κινητα βαζουν σταθερο φακο (χωρις οπτικο ζουμ) και σας χαλανε τα ΜΡ.



#90   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9757 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/01/2015 - 09:15

Το θεμα ποιοτητα φωτο στα τηλεφωνα κινειται στα ορια του...οι εταιρειες κανουν οτι μπορουν αλλα οτιδηποτε καλυτερο απο δω και περα ανεβαζει πολυ το κοστος.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες