Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

iPhone 6S με 2GB Ram και τεχνολογία ''Force Touch'', όπως στο Apple Watch (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
659 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 17/01/2015 - 20:38

Ναι, αυτο ειπα κ εγω, οχι οτι δεν δουλευει καλα.. Αν δεν δουλευε καλα θα το ειχα στειλει απο την πρωτη μερα, προς θεου, μια χαρα ειναι η συσκευη, αλλα περιθωρια βελτιωσης παντα υπαρχουν και θα υπαρχουν... [emoji6]


Είναι προϊόν τεχνολογίας και είναι αυτονόητο ότι κάθε χρόνο θα βελτιώνετε .......

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 17/01/2015 - 20:40

Είναι προϊόν τεχνολογίας και είναι αυτονόητο ότι κάθε χρόνο θα βελτιώνετε .......


Ετσι ακριβως.. Και πιστευω του χρονου θα βελτιωθει σε επιμαχους τομεις, οπως η μνημη.. Απο εκει και περα το ios ειναι σοβαρο λειτουργικο συστημα, οποτε παλι ολα θα δουλευουν οπως πρεπει..

#108   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 18/01/2015 - 03:28

Παιδιά γιατί να μην θεωρείτε το 6αρι future proof! Εννοείται ότι θα αντέξει λιγότερο απο το 6S αλλά με το iOS 9 θα λειτουργεί άψογα με το 95% (αν όχι 100%) των νέων χαρακτηριστικών του iOS 9 να λειτουργούν άψογα και απροβλημάτιστα! Με το iOS10 ίσως δυσκολέψουν λίγο τα πράγματα αλλά και πάλι δεν θα καταντάει κουραστικό!
Έχω το 4S μου που κοντεύει τον 3ο χρόνο και απλά γελάω που οι γύρω μου έχουν αλλάξει τουλάχιστον 1 φορά συσκευή γιατί η παλιά τους κόλλαγε πολύ! Για παράδειγμα εγώ πήρα τον Απρίλιο του 2012 το 4S και 2 φίλοι μου πήραν το S3 ένας τον Σεπτέμβριο του ίδιου έτους και άλλος τον Δεκέμβριο! Απο τον έναν το κινητό τον τελευταίο χρόνο σερνόταν απίστευτα χρειάζοντας συνέχεια restore με αποτέλεσμα τον περασμένο Μάιο να το αλλάξει, ο άλλος φίλος μου το πρόσεχε περισσότερο ασχολιόταν περισσότερο το είχε ρουταρισμενο και έτς,ι αλλά τα κολλήματα έδιναν και έπαιρναν (σε λιγότερο βαθμό απο τον προηγούμενο) με αποτέλεσμα κι αυτός να το αλλάξει τον Μάιο! Εγώ ακόμα με το 4S μου είμαι που λειτουργεί λίγο χειρότερα απο ότι όταν το πήρα την 1η μέρα! Κάνει πολλα περισσότερα όμως! Ανέφερα τα S3 γιατί τα iPhone 6 έχουν σχεδόν ίδια χαρακτηριστικά (στα χαρτιά) και ειναι και μια γενιά πιο καινούργιο απο το 4S μου και σε οποιον ξέρω η συσκευή τα έφτυσε πριν την ώρα του ενώ στα χαρτιά φαινόταν απίστευτα future proof. Η Apple ασχολήθηκε πολύ φέτος με το air 2 και αυτό φαίνεται γιατί παρουσίασε ένα αριστούργημα αλλά το έκανε αυτό μπας και το σώσει απο την τρελή πτώση που έχει σε πωλήσεις (όπως και όλα τα tablet).
Στην επερχόμενη σειρά 6S νομίζω η Apple θα ασχοληθεί περισσότερο με το 6Splus βάζοντας σίγουρα 2gb και 3πυρινο επεξεργαστή θα βάλει και το ios9 true multitasking θα αυξήσει και τα mp της κάμερας ή θα προσθέσει τη dual camera, την οθόνη απο ζαφείρι παίζει 50-50 αν θα τη βάλει! Το 6αρι το απλό θα έχει ελαφρώς υποδεέστερα χαρακτηριστικά κυρίως πιστεύω στην ιαχή (επεξεργαστή και Ράμ) και τέλος το 6S mini θα έχει ίδια χαρακτηριστικά με το τωρινό 6αρι στο καλούπι του 5S!

#109   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 18/01/2015 - 03:56

Αν στο ios9 πανε το multitasking ενα βημα πιο περα, καταλαβαινεις γιατι δεν ειναι futureproof το 6αρι.. Δεν χρειαζεται να το αναλυσουμε περισσοτερο πιστευω.. (Αν και true multitasking με την ενοια της εμπειριας χρηςης pc δεν προκειται να δεις καθαρα για λογους εξοικονομηςης ενεργειας πρωτα απο ολα)..Χωρια που οι devs πλεον παιζουν πιο ανετα στο ipad με τα 2gb ram και μπορουν να αναπυξουν καλυτερα τις εφαρμογες τους.. Αρα επρεπε και στο 6αρι να υπαρχουν αυτα τα 2gb γιατι οι απαιτησεις σιγα σιγα αυξανονται.. Εμενα η ενσταση μου σε αυτη την συσκευη περιοριζεται μονο στο θεμα της μνημης, εχω ανακαλυψει που ζοριζεται και κατω απο ποιες συνθηκες και ευελπιστω στο s να λυθει αυτη η ιστορια.. Οχι οτι η συσκευη δεν παει καλα, για να μην παρεξηγηθω.. Ειναι αξιοσημειωτο το πως συμπεριφερεται με αυτα τα specs, αναποσπαστο κομματι της καλης δουλειας που γινεται στο λειτουργικο και στις εφαρμογες χρονια τωρα..

#110   timi

timi

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/01/2015 - 05:38

Τι διαβάζεις εδώ μέσα ώρες ώρες...τέλος πάντων!! Τα 2γίγα είναι απαραίτητα κι ας μην θέλουν κάποιοι να το παραδεχτούν, ίσως γιατί δεν έχπυν δουλέψει αντίστοιχα android. Και για να μην παρεξηγηθώ, λατρεύω το 6+ μου αλλά δεν νοείται εν έτει 2014 να ανοίγω 3 καρτέλες στον browser και όταν επιστρέφω να μην έχει φορτώσει το περιεχόμενο στο backround αλλά απλά να παγώνει μέχρι να επιστρέψεις στην εφαρμογή.. Το ίδιο φυσικά ισχύει σε όλες τις εφαρμογές σχεδόν, με 2gb ram θα σκορπούσε πόνο αλλά μας άφησαν στην δίψα για το 6S... 



#111   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 18/01/2015 - 10:59

Τι διαβάζεις εδώ μέσα ώρες ώρες...τέλος πάντων!! Τα 2γίγα είναι απαραίτητα κι ας μην θέλουν κάποιοι να το παραδεχτούν, ίσως γιατί δεν έχπυν δουλέψει αντίστοιχα android. Και για να μην παρεξηγηθώ, λατρεύω το 6+ μου αλλά δεν νοείται εν έτει 2014 να ανοίγω 3 καρτέλες στον browser και όταν επιστρέφω να μην έχει φορτώσει το περιεχόμενο στο backround αλλά απλά να παγώνει μέχρι να επιστρέψεις στην εφαρμογή.. Το ίδιο φυσικά ισχύει σε όλες τις εφαρμογές σχεδόν, με 2gb ram θα σκορπούσε πόνο αλλά μας άφησαν στην δίψα για το 6S...

οταν ανοίγεις καρτέλα και στο καπάκι πας σε άλλη εφαρμογή κατεβάζει το περιεχόμενο στο background δεν παγώνει μην γράφετε ότι θέλετε

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#112   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 18/01/2015 - 12:41

Βρε παιδιά τι ασχολείστε απολαύστε τις συσκευές σας ... Κάτι πρέπει να δώσει η μηλιά και στο 6s .....λογικό είναι .....

#113   timi

timi

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/01/2015 - 12:48

οταν ανοίγεις καρτέλα και στο καπάκι πας σε άλλη εφαρμογή κατεβάζει το περιεχόμενο στο background δεν παγώνει μην γράφετε ότι θέλετε

Μάλλον έχω άλλο τηλέφωνο εγώ δεν εξηγείται αλλιώς... Σε dolphin λοιπόν που εγώ αρέσκομαι να χρησιμοποιώ το κάνει όπως το περιέγραψα, γράφω ότι βλέπω κι όχι ότι θέλω 



#114   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/01/2015 - 13:07

Ήταν ένας από τους πολλούς λόγους που δεν αγόρασα το i6. Ειναι ένα iPhone 5s λίγο μεγαλύτερο που έχει γίνει facelift. Όσο για τον ανταγωνισμό το Samsung s6 και lg G4 θα έχουν 4-5 gb ram , 20 mpx camera , octa core cpu ,qhd οθόνη και 3000 mah. Η Apple καθόριζε τις εξελίξεις αλλά τώρα απλά ακολουθεί . Να μην παρεξηγηθώ το software ειναι αυτό που δεν υπάρχουν lags . θεωρώ ότι αν μιλάμε για high end συσκευές android τότε θα δούμε ότι το iPhone 6 τις "γλεντάει " εκτός από το note 4 που ειναι " παντόφλα ". Ωστόσο στις επερχόμενες ναυαρχίδες lg G4 και Samsung s6 με τα παραπάνω τεχνικά χαρακτηριστικά το iPhone 6 αλλά και το 6s θα ειναι πίσω από το android . Το κυρίως μειονέκτημα του android ειναι ότι δεν ειναι τόσο καλογραμμένο το λειτουργικό και αυτό το είδαμε στην lollipop. Ακόμα να επισημάνω ότι αυτο που αναφέρθηκε πιο πάνω ότι αν κλείσει το iPhone πχ στο fb , που είπε ο Stefanos, το αποθηκεύει το ίδιο το είδα σε lg g2 , όχι στο fb σε άλλη εφαρμογή . Προσωπικά , το iPhone 6s θα ήθελα να έχει quad-core cpu , 3 gb ram , οθόνη ζαφείρι , μικτοτερα bezels , να μην γράψω qhd που έχει ανταγωνισμός αλλά 1080 p, 20 mpx camera και 3000 mah.

#115   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 18/01/2015 - 13:21

Καλα μην λεμε και ο,τι θελουμε τωρα, στο μονο που υστερει το 6αρι απο τον ανταγωνισμο ειναι στο multitasking.. Σε τιποτα αλλο.. Και για τους advanced χρηστες, στην παραμετροποιηση.. Κατα τα αλλα η συσκευη ειναι αψογη.. Εχουμε στην παρεα one plus one, note3, note4 και galaxy alpha αυτη την στιγμη.. Τους περναω απο πανω παντου, σε ο,τι θες.. Μεχρι και σε χαμηλο φωτισμο που βγαλαμε φωτογραφια με το note4 και το 6plus, ο κολλητος μου που εχει ερωτα με την samsung παραδεχτηκε οτι το plus απεδωσε πολυ καλυτερα.. Σε ταχυτητα δεν το συζητω καν, δεν καθομαι καν να το συγκρινω, τους βλεπω που τα συγκρινουν μονοι τους και εγω καθομαι και γελαω... Απλα το android στο multitasking και στην παραμετροποιηση ειναι βασιλιας, τελος.. Αυτο ειναι, διαλεγεις και παιρνεις.. Φετος διαλεξα το στρατοπεδο του ios και δεν το μετανιωσα.. Απο εκει και περα βλεπουμε...

#116   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 18/01/2015 - 13:23

Αλκυονιδες μερες, οτι πρεπει για να γυρισει σε android ο nickolaou.

You'll Never Walk Alone


#117   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/01/2015 - 13:42

Πραγματικά δεν λέω ότι θέλω . Το iPhone αυτήν την στιγμή έχει ένα λειτουργικό που ειναι τόσο καλογραμμένο που δεν υπάρχουν lags . Σοβαρά τώρα όλοι βλέπουμε ότι οι επεξεργαστές του iPhone 6 / 6 plus έχουν ταβανιασει και ειναι μόλις 20 εκατό πιο γρήγορο από το iPhone 5s. Δεν το θεωρώ σοβαρή αναβάθμιση , δεν θεωρώ σοβαρή αναβάθμιση ότι η ram παρέμεινε 1 gb ram ούτε την κάμερα στα 8 mpx και φυσικά την ανάλυση που παρέμεινε στα 720 p όπου ο ανταγωνισμός έχει qhd 2500 1440. Το λειτουργικό ειναι που δεν υπάρχουν lags , το λειτουργικό ειναι που " γλεντάει " όλες τις υπάρχουσες ναυαρχιδες εκτός όπως είπα του note 4 . Σε speed test και άνοιγμα εφαρμογών το note 4 ειναι πιο γρήγορο από το iPhone 6 , που το iPhone 6 έχει καλύτερα specs από το plus. φυσικά καταλαβαίνω τις επερχόμενες ναυαρχιδες της lg Kai Samsung τι δυνατότητες θα έχουν με τα τεχνικά χαρακτηριστικά των 4-5 gb ram , octa core cpu , qhd , 3000 mah μπαταρία και φυσικά την κάμερα 20 mpx..Τέλος θέλω να πω ότι στο iOS 8 φαίνεται η απουσία του Steve jobs και νοών νοείτο .

#118   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 18/01/2015 - 13:49

Δεν ειναι πιο γρηγορο το note4 σε ανοιγμα εφαρμογων απο το 6αρι, φιλος μου το εχει και καθε μερα ειμαστε για καφε και κανουμε συγκρισεις.. Σταματα να βλεπεις βιντεο στο youtube.. Οσων αφορα τον επεξεργαστη, οταν ολα λειτουργουν τελεια ποιο ειναι το προβλημα, δεν καταλαβαινω.. Ηθελες να βγει ο cook και να πει οτι ο Α8 ειναι 2223334455 φορες πιο γρηγορος απο τον Α7 και ξενερωσες που δεν εγινε αυτο ε; Σε gaming οπου εκει θα δεις τι ψαρια πιανει η cpu και η gpu μιας συσκευης το 6αρι απλα δεν πιανεται.. Η οθονη ειναι μια τελεια 1080p και ειναι υπεραρκετη για τις ιντσες της συσκευης, δεν ειναι τηλεοραση, κινητο ειναι.. Το gflex 2 και το htc hima ηδη κανουν πισωγυρισμα και παιρνουν 1080p οθονη.. Γιατι αραγε δεν τα τροφοδοτουν με 2Κ; Για να σερνονται σαν το g3 που δεν μπορει να παρει τα ποδια του.. Για την μνημη οκ, μακαρι να βαζανε οσο πιο πολυ γινοταν και να απογειωνοταν η εμπειρια χρησης ακομα περισσοτερο.. Σε αυτο εχουν δικιο οσοι παραπονιουνται..

#119   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/01/2015 - 13:55

Πολλοί από ότι είδα αρχίσατε τις ειρωνείες και επειδή δεν έχουν μάθει να κάνουν πολιτισμένη συζήτηση θα πω το εξής :
Παραδέχομαι την Apple που έχει προκαλέσει φρενίτιδα με τα iPhone 6/6 plus με τεχνικά χαρακτηριστικά του 2012. Αγαπάω Apple αλλά μερικοί νομίζω ότι πλέον είστε κολλημένοι .

#120   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 18/01/2015 - 13:58

Αφου μας λες οτι το 6αρι εχει καλυτερα specs απο το plus.. Πως να σε παρουμε στα σοβαρα; 10 τετοιοι να υπηρχαν μεσα στην iphonehellas, θα μπορουσαν να στειλουν σε ψυχιατρο ολα τα μελη

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες