Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

iPhone 6S με 2GB Ram και τεχνολογία ''Force Touch'', όπως στο Apple Watch (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
659 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/01/2015 - 14:17

https://m.youtube.co...h?v=GVkaY-F6Zhs






Το video δείχνει ξεκάθαρα ότι το note 4 ειναι πιο γρήγορο από το iPhone 6 plus. Tο note 4 διαθέτει qhd ανάλυση 2500 1440 , 3 gb ram ,quad core cpu, 5,7 inch και 16 mp cam..

Τελευταία επεξεργασία από: nickolaou, 18/01/2015 - 14:18


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 18/01/2015 - 14:17

Πραγματικά δεν λέω ότι θέλω . Το iPhone αυτήν την στιγμή έχει ένα λειτουργικό που ειναι τόσο καλογραμμένο που δεν υπάρχουν lags . Σοβαρά τώρα όλοι βλέπουμε ότι οι επεξεργαστές του iPhone 6 / 6 plus έχουν ταβανιασει και ειναι μόλις 20 εκατό πιο γρήγορο από το iPhone 5s. Δεν το θεωρώ σοβαρή αναβάθμιση , δεν θεωρώ σοβαρή αναβάθμιση ότι η ram παρέμεινε 1 gb ram ούτε την κάμερα στα 8 mpx και φυσικά την ανάλυση που παρέμεινε στα 720 p όπου ο ανταγωνισμός έχει qhd 2500 1440. Το λειτουργικό ειναι που δεν υπάρχουν lags , το λειτουργικό ειναι που " γλεντάει " όλες τις υπάρχουσες ναυαρχιδες εκτός όπως είπα του note 4 . Σε speed test και άνοιγμα εφαρμογών το note 4 ειναι πιο γρήγορο από το iPhone 6 , που το iPhone 6 έχει καλύτερα specs από το plus. φυσικά καταλαβαίνω τις επερχόμενες ναυαρχιδες της lg Kai Samsung τι δυνατότητες θα έχουν με τα τεχνικά χαρακτηριστικά των 4-5 gb ram , octa core cpu , qhd , 3000 mah μπαταρία και φυσικά την κάμερα 20 mpx..Τέλος θέλω να πω ότι στο iOS 8 φαίνεται η απουσία του Steve jobs και νοών νοείτο .


Ήπιες τίποτα και σε χάλασε;
Τι να πρώτο σχολιασω.το ότι το iOS δεν έχει lags αλλά έχει bugs

Το ότι το 6 έχει καλύτερα specs από το plus?

Η το ότι πριν λίγο καιρό έλεγες ότι πούλησες το s5 για να πάρεις το 6 έβαζες ένα σωρό βίντεο με το 6 να "γλεντάει" τα αλλά και τελικά πήρες το 5s και μας λες ότι δεν έχει διαφορες με το 6/6plus?

#123   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/01/2015 - 14:22

Ωραίο επίπεδο συζήτησης έχεις
Έγραψα ότι τα γλεντάει όλα εκτός από το note 4 αλλά δεν είδες το video .
Κλασσικά τώρα άρχισαν οι προσωπικές επιθέσεις όταν λείπουν τα επιχειρήματα
Δεν διάβασες τα προηγούμενα πόστς και θες να δημιουργήσεις εντυπώσεις ..

#124   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 18/01/2015 - 14:26

Βλέπω όλοι περιμένετε απο το 6S να γίνει ένα S6 στα χαρτιά με iOS!
Θέλετε quad core μιας και ο ήδη υπάρχον Α8 δεν φτάνει (το 6/6plus εννοείται δεν τον εκμεταλλεύεται όλο και απο ότι φαίνεται αυτός ο 2πυρινος ειναι καλύτερος απο αντίστοιχες 8πυρινες 4πυρινες υλοποιήσεις!)
Μετά θέλετε 20mp γιατί όλοι θα εκτυπωνουμε αφίσες βέβαια!(fail) Μιας και η κάμερα του 6plus ειναι ισάξια αν όχι καλύτερη απο τις κάμερες των high end συσκευών (θα προτιμούσα προσωπικά μια dual camera των 8 ή 10 mb η κάθε μια που να βγάζει αποτέλεσμα απίστευτο, μια υλοποίηση που είδαμε πρόσφατα σε κινεζική εταιρία που μου διαφεύγει)! Επίσης θεωρείτε πως πρέπει να μπει qhd τεχνολογίας γιατί πιστεύετε ότι θα έχει τρελές διάφορες! Καλύτερα να μην αναφέρω την qhd του G3 που στο 6/6plus η απεικόνιση ειναι κλάσεις ανώτερη καθώς στο G3 η οθόνη δείχνει ξεθωριασμένη, μόνο στου note 4 φαίνεται πιο εντυπωσικη και αυτό κυρίως γίνεται γιατί έχει γίνει καλύτερη υλοποίηση (αποδεδειγμένα απο το display mate) και λόγω της oled τεχνολογίας που παίζει μεγάλο ρόλο! Στην lcd τεχνολογία η οθόνη του iPhone υπερτερεί! Όσο για την μπαταρία ναι στο 6αρι το απλό θέλει αναβάθμιση στο plus τι βρίσκω εξαιρετική!
Όσο για τη ram 4-5gb δεν νομίζω να φτάσει, νομίζω ότι και φέτος θα μείνει στα 3gb με μια πολύ μικρή πιθανότητα να δούμε 4 προς τα τέλη του έτους! Υπάρχει όμως τόσο μεγάλη διαφορά όσο ακούγεται; Ένας φίλος πιο πάνω είπε το πιο σωστό και το πιστεύω κι εγώ! Το android και οι συσκευές του υπερτερούν στο multitasking και στην παραμετροποίηση, πουθενά άλλου!
Άρα τέλος ζητάτε μια συσκευή που στα χαρτιά να έχει ότι σας προσφέρουν οι υπόλοιπες ναυαρχίδες χωρίς να σας ενδιαφέρει αν θα υπάρχουν βελτιώσεις απλά και μόνο να το λένε στα χαρτιά (σύνδρομο υπέρατου σαν να λέμε!)!
Στο air 2 που είδαμε τέτοια αλλαγή έγινε γιατί οι εφαρμογές του iPad ειναι αρκετά πιο ενεργοβόρες και ανώτερες του iPhone και επίσης το iPad έχει τουλάχιστον την 2πλασια ανάλυση ! Και επίσης για να σταματήσει την κατρακύλα του iPad σε πωλήσεις!
Καλύτερα να απαιτούμε καλύτερο software γιατί εκεί και μόνο θα βλέπουμε εξελίξεις πλέον, που αν και τα σκατωσε η Apple φέτος πάλι το αποτέλεσμα δεν ήταν χειρότερο του android απλά ήρθαν στα ίσια!(η τελευταία πρόταση δεν ήταν και τόσο αντικειμενική :P απλά η άποψη μου καθώς η Apple θεωρώ πως κατέβασε τον πήχυ φέτος, το android τον ανέβασε αρκετά φτάνοντας σχεδόν στα ίσια)

#125   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 18/01/2015 - 14:34

https://m.youtube.co...h?v=GVkaY-F6Zhs






Το video δείχνει ξεκάθαρα ότι το note 4 ειναι πιο γρήγορο από το iPhone 6 plus. Tο note 4 διαθέτει qhd ανάλυση 2500 1440 , 3 gb ram ,quad core cpu, 5,7 inch και 16 mp cam..


Την επομενη φορα που θα το δοκιμασω με τον φιλο μου, οταν θα ανοιγω πιο γρηγορα θα του λεω "λαθος, το δικο σου κανονικα ανοιξε πιο γρηγορα.. Μου εστειλε ενα βιντεκι ο νικολαου που τα εξηγει τα πραγματα πως εχουν"

Ελα ρε φιλε, καθομαι και ασχολουμαι κιολας.. Πανε παρε το 4αρι να δεις κατι σκαλωματα που τρωει ο tw να γελανε και οι πετρες.. Εγω εχω ερωτα με την σειρα note, αλλα φετος δεν αξιζει το 4αρι αν ηδη εχεις περασει απο note3.. Και σε ταχυτητα και smoothness μονο nexus5 και htc one M8 μπορουν να συγκριθουν με τα iphone, να ξερεις.. Να μην τα λες αυτα και παραεξω και γελανε..

#126   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3898 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 18/01/2015 - 15:01

Την επομενη φορα που θα το δοκιμασω με τον φιλο μου, οταν θα ανοιγω πιο γρηγορα θα του λεω "λαθος, το δικο σου κανονικα ανοιξε πιο γρηγορα.. Μου εστειλε ενα βιντεκι ο νικολαου που τα εξηγει τα πραγματα πως εχουν"

Ελα ρε φιλε, καθομαι και ασχολουμαι κιολας.. Πανε παρε το 4αρι να δεις κατι σκαλωματα που τρωει ο tw να γελανε και οι πετρες.. Εγω εχω ερωτα με την σειρα note, αλλα φετος δεν αξιζει το 4αρι αν ηδη εχεις περασει απο note3.. Και σε ταχυτητα και smoothness μονο nexus5 και htc one M8 μπορουν να συγκριθουν με τα iphone, να ξερεις.. Να μην τα λες αυτα και παραεξω και γελανε..

 

 

Ρε σει Στέφανε είσαι που είσαι σχεδόν κάθε μερα με τον Δημήτρη για καφέ βαλε κατω τα εργαλεια τραβα ενα video με άλλο κινητό και ανεβασέ το στο Youtube να το δουν ορισμένοι για να τελειωνει η πιπιλά.



#127   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 18/01/2015 - 15:03

...καθομαι και ασχολουμαι κιολας...


Αυτό ακριβώς...

#128   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 18/01/2015 - 15:09

Ρε σει Στέφανε είσαι που είσαι σχεδόν κάθε μερα με τον Δημήτρη για καφέ βαλε κατω τα εργαλεια τραβα ενα video με άλλο κινητό και ανεβασέ το στο Youtube να το δουν ορισμένοι για να τελειωνει η πιπιλά.

Σιγα μην τους τραβηξω και βιντεο.. Εγω αυτο θελω, να βλεπουν τα αλλα βιντεο και να ερχονται για καφε και να τους τιμωρω.. Με 1gb ram και διπηρυνο επεξεργαστη.. Αυτη ειναι η κ@υλα.. [emoji12][emoji12][emoji12]

#129   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 18/01/2015 - 15:21

Πάντως εγώ δε διακρίνω διάφορες στη συμπεριφορά του iPhone 6/iOS8 με το iPhone 5/iOS7.

Πριν απο 1 χρόνο όμως όλοι εσείς που τώρα επιστρέψατε στην Apple μας τη "λέγατε" πως και καλα είμαστε πολυ πίσω απο εσάς με τα σούπερ-Android.

#130   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 18/01/2015 - 15:26

Πάντως εγώ δε διακρίνω διάφορες στη συμπεριφορά του iPhone 6/iOS8 με το iPhone 5/iOS7.

Πριν απο 1 χρόνο όμως όλοι εσείς που τώρα επιστρέψατε στην Apple μας τη "λέγατε" πως και καλα είμαστε πολυ πίσω απο εσάς με τα σούπερ-Android.


Σε specs ησασταν πισω.. Γιατι δεν ειχατε ουτε αυτη την οθοναρα του plus, ουτε την αυτονομια του, ουτε την καμερα που βελτιωθηκε ακομη περισσοτερο.. Αλλο κομματι η ταχυτητα, που και παλι εγω πιστευω το 6αρι θα ειναι ανωτερο του 5s, εστω και με μικρη διαφορα..

#131   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 18/01/2015 - 15:28

Σε specs ησασταν πισω.. Γιατι δεν ειχατε ουτε αυτη την οθοναρα του plus, ουτε την αυτονομια του, ουτε την καμερα που βελτιωθηκε ακομη περισσοτερο.. Αλλο κομματι η ταχυτητα, που και παλι εγω πιστευω το 6αρι θα ειναι ανωτερο του 5s, εστω και με μικρη διαφορα..

Μα και πάλι πίσω είμαστε σε specs, αυτό δεν άλλαξε.
Ξέρεις τι άλλαξε; Ότι πλέον κι εσείς πήρατε iPhone :)

Για θεμα οθόνης,μπαταρίας θα συμφωνήσω αλλά αυτά πάνε μαζί λόγω μεγέθους της συσκευής.

#132   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 18/01/2015 - 15:42

Ωραίο επίπεδο συζήτησης έχεις
Έγραψα ότι τα γλεντάει όλα εκτός από το note 4 αλλά δεν είδες το video .
Κλασσικά τώρα άρχισαν οι προσωπικές επιθέσεις όταν λείπουν τα επιχειρήματα
Δεν διάβασες τα προηγούμενα πόστς και θες να δημιουργήσεις εντυπώσεις ..


Ξανά διάβασε το ποστ μου αργά και καθαρά...δεν αναφέρθηκα στο note...αναφέρθηκα σε αυτά που λες εσυ κατα καιρούς και ανάλογα τα κέφια σου τα αλλάζεις όπως σε βολεύει...Και θα σου το πω άλλη μια αν εσυ βγάζεις συμπέρασμα για μια συσκευή από το ποσά νανοσεκοντ πιο γρήγορα η πιο αργά ανοίγει μια εφαρμογή τότε παρατησετο και ασχολησου με συλλογή γραμματοσήμων πχ

#133   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 18/01/2015 - 15:49

Μα και πάλι πίσω είμαστε σε specs, αυτό δεν άλλαξε.
Ξέρεις τι άλλαξε; Ότι πλέον κι εσείς πήρατε iPhone :)

Για θεμα οθόνης,μπαταρίας θα συμφωνήσω αλλά αυτά πάνε μαζί λόγω μεγέθους της συσκευής.


Κανεις λαθος.. Πλεον εχεις μια γαματη 1080p οθονη, αυτονομια που βαζει κατω τους παντες και τα παντα, και μια καμερα ακομη πιο βελτιωμενη που ολα τα labs εχουν παθει πλακα.. Καμια σχεση.. Γι αυτο και γυρισαν πισω οσοι γυρισαν.. Οπως καταλαβαινεις μιλαω για το plus γιατι αν δεν υπηρχε τωρα θα τα λεγαμε στο αλλο thread.. Ξερεις [emoji6][emoji6]

#134   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 18/01/2015 - 15:56

Ε μα όλοι για την οθόνη και για τη μπαταρία γυρίσαμε...Θυμάμαι λέγαμε τι καλά θα ήταν να είχαμε ένα note2 με iOS...μαι ντριμ καμ τρου μπιτσιζ :P

#135   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 18/01/2015 - 16:01

Κανεις λαθος.. Πλεον εχεις μια γαματη 1080p οθονη, αυτονομια που βαζει κατω τους παντες και τα παντα, και μια καμερα ακομη πιο βελτιωμενη που ολα τα labs εχουν παθει πλακα.. Καμια σχεση.. Γι αυτο και γυρισαν πισω οσοι γυρισαν.. Οπως καταλαβαινεις μιλαω για το plus γιατι αν δεν υπηρχε τωρα θα τα λεγαμε στο αλλο thread.. Ξερεις [emoji6][emoji6]

Ξέρω, ξέρω :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες