Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 1 ψήφοι

I phone 6 λύγισε


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
69 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Thanaiskep

Thanaiskep

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:immortaltns1@hotmail.com

Δημοσίευση 29/04/2015 - 06:10

Thanaiskep ενα βράδυ που το ακούμπησα στο τραπέζι παρατήρησα οτι είχε λυγίσει και οτι δεν πατούσε όλο η κάτω πλευρά του. Εχει στραβώσει στο σημείο που ειναι τα δυο πλήκτρα του ήχου. Και πραγματικά δεν το ζόρισα ποτε και εννοείται οτι δεν έχω κάτσει επάνω του


Εγω στην θεση σου δεν εκανα βιαστικες κινησεις. Κρατα το τηλεφωνο βαλτο και σε μια σκληρη θηκη και που ξερεις μπορει μετα απο μηνες να το αναγνωρισει η apple η μολις τελειωσει η εγγυηση πας το αλλαζεις σε εναν τεχνικο με 80-100€ και τελειωσε το θεμα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   sakattack77

sakattack77

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2015 - 06:58

Μάλλον κάτι τέτοια θα κανω. Δεν έχω σκοπό να δώσω αλλα 300 € αφου ειναι λειτουργικό.
Σ ευχαριστω πάντως

#48   kober

kober

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 29/04/2015 - 07:19

Το τηλέφωνο η μόνη περίπτωση που υπάρχει για να λυγίσει είναι όταν κάποιος το έχει στην πίσω τσέπη του στενού παντελονιού του και κάνει βαθύ κάθισμα στα γόνατα!!! Δεν υπάρχει περίπτωση να λυγίσει με το κάθισμα πιστεύω γιατί οι δυνάμεις που ασκούνται είναι πολύ μικρότερες!! Τώρα για αυτούς που το ακούμπησαν σε μια επιφάνεια και είδαν ότι κουνιέται η πλάτη και δεν είναι απόλυτα σταθερό θα ρωτήσω: "υπολογίσατε ότι προεξέχει ο φακός της κάμερας;"



#49   Stelios21R

Stelios21R

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 29/04/2015 - 09:27

οχι οτι αμφισβητω οτι λυγισε το απλο 6αρι ,αλλα ρε παιδια αν μπορειτε ανεβαστε μια φωτογραφια να δουμε τι εγινε .

 



#50   Leftflowers

Leftflowers

    iPH Contributor

  • 1030 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:leftflowers

Δημοσίευση 29/04/2015 - 10:18

κι μια δικη μου αποψη , εχω χρυσο plus , διαβαζωντας την συζητηση , μπηκα στο πειρασμο να ελενξω κι το δικο μου ..... εχω κατσει 3-4 φορες πανω του , λογω τζην στην πισω τσεπη , αλλα δεν παρατηρησα κατι ! Τυχερος ή οχι 



#51   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 29/04/2015 - 10:26

έκανα ένα bend test στο δικό μου το plus.. και μπορώ να πω με απόλυτη βεβαίωση πως όντως λυγίζει αν βάλεις αρκετή πίεση..! 2-3 χιλιοστά το λύγιζα το δικό μου.. 

 

γενικά τώρα το χρησιμοποιώ καθημερινά και το έχω στην τσέπη και το έλεγχο να δω αν θα λυγίσει και άλλο..! στην περίπτωση που γίνει χειρότερα με 300euro μπορώ να το αντικαταστήσω.. αλλα δεν αξίζει και πάλι...! και κατέληξα να αγοράσω τώρα το galaxy s6 :P



#52   Thanaiskep

Thanaiskep

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:immortaltns1@hotmail.com

Δημοσίευση 29/04/2015 - 17:06

έκανα ένα bend test στο δικό μου το plus.. και μπορώ να πω με απόλυτη βεβαίωση πως όντως λυγίζει αν βάλεις αρκετή πίεση..! 2-3 χιλιοστά το λύγιζα το δικό μου..

γενικά τώρα το χρησιμοποιώ καθημερινά και το έχω στην τσέπη και το έλεγχο να δω αν θα λυγίσει και άλλο..! στην περίπτωση που γίνει χειρότερα με 300euro μπορώ να το αντικαταστήσω.. αλλα δεν αξίζει και πάλι...! και κατέληξα να αγοράσω τώρα το galaxy s6 :P


Βγηκαν θηκες παγοκυστες για το καλοκαιρι για το melting-gate. Λενε οτι οι ζεστες θα ειναι τρομερες...

#53   sakattack77

sakattack77

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2015 - 20:55

Λοιπόν επανέρχομαι. Αρχικά μου πρότειναν έκπτωση 30% στην αντικατάσταση τους είπα δεν δέχομαι και επανήλθαν με 50%.
Αυτά γι αυτούς που πιστεύουν οτι δεν λυγίζει. Επισης περιμένετε να δείτε επειδή δεν έχουν κυκλοφορήσει πολλα κομμάτια ακόμα. Δεν ξερω αν εχει σημασία αλλα το δικό μου ειναι απο τα πρώτα κομμάτια. Βέβαια δεν έχω διαβάσει κάτι για βελτίωση του προβλήματος. Πάντως συνιστώ κι εγω μετα την εμπειρία μου σε όσους το έχουν σκληρή θήκη και μεγάλη προσοχή.

#54   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9757 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2015 - 21:24

τι δεν εχουν κυκλοφορησει πολλα κομματια.....κατι δεκαδες εκατ μονο.Επισης το οτι το 30% το εκαναν 50% δεν σημαινει οτι αποδεχονται κατι παρα μονο να ικανοποιησουν εσενα.



#55   sakattack77

sakattack77

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2015 - 21:29

Εννοώ στην Ελλάδα. Επισης βλέπω οτι εισαι κάπως φανατισμένος υποστηρικτής. Ναι με συμπαθής αν έχω άδικο και θέλουν να με ικανοποιήσουν. Λογικό ακούγεται

#56   sakattack77

sakattack77

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2015 - 21:42

Για τον φίλο που ζήτησε φωτογραφία

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  image.jpg   78.13KB   81 λήψεις


#57   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9757 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2015 - 22:33

Εννοώ στην Ελλάδα. Επισης βλέπω οτι εισαι κάπως φανατισμένος υποστηρικτής. Ναι με συμπαθής αν έχω άδικο και θέλουν να με ικανοποιήσουν. Λογικό ακούγεται

Eιμαι πολυ φανατισμενος οντως....σκοτωνω μυρμηγκι για την apple

επειδη ειπες για την Ελλαδα να σου πω οτι οτι πληροφοριες εχουμε για "κακα" προιοντα τις εχουμε μονο απεξω και λογικο ειναι γιατι εκει διατιθενται πρωτα και μαζικα.Αρα επειδη ο κοσμος μας λογω πληροφορησης ειναι ενα μεγαλο χωριο φανταζομαι οτι αν το προβλημα σου ηταν γενικο θα ειχε γινει χαμος.Οπως σου εγραψα και στην αρχη πιθανο να επεσες σε ελαττωματικη συσκευη? αποδεχομενος τα λεγομενα σου οτι δεν πιεστηκε ποτε το τηλεφωνο.

Αυτα τα ολιγα...τωρα το τι θα κανεις παραπερα ειναι δικο σου θεμα καθαρα .Φωτο επρεπε να βγαλεις με το μισο τηλ εξω απο το τραπεζι για να φαινεται το κενο απο κατω(δεν ξερω αν το περιεγραψα καλα)



#58   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 29/04/2015 - 22:43

Λοιπόν επανέρχομαι. Αρχικά μου πρότειναν έκπτωση 30% στην αντικατάσταση τους είπα δεν δέχομαι και επανήλθαν με 50%.
Αυτά γι αυτούς που πιστεύουν οτι δεν λυγίζει. Επισης περιμένετε να δείτε επειδή δεν έχουν κυκλοφορήσει πολλα κομμάτια ακόμα. Δεν ξερω αν εχει σημασία αλλα το δικό μου ειναι απο τα πρώτα κομμάτια. Βέβαια δεν έχω διαβάσει κάτι για βελτίωση του προβλήματος. Πάντως συνιστώ κι εγω μετα την εμπειρία μου σε όσους το έχουν σκληρή θήκη και μεγάλη προσοχή.

Ναι το τηλ ίσως λυγίσει ΜΟΝΟ εάν ασκήσεις αρκετή πίεση επάνω του σκόπιμα. 

 

Είμαι Βόρια Ευρώπη και τα iPhone κυκλοφορούν όσο καμία άλλη συσκευή. Προβλήματα με μπέντ δεν βλέπω και συχνά.

 

Ένας γνωστός μου στο Apple store Amsterdam  μου είπε όσοι πήγαν για παράπονο για μπέντ οι περισσότεροι το είχαν στην πίσω τσέπη χωρίς θήκη και ήταν κάπως υπέρβαροι  :P


Τελευταία επεξεργασία από: technomonster, 29/04/2015 - 22:45


#59   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 30/04/2015 - 00:15

Δεν θα σχολιάσω για το αν μπήκε σε τσέπη και αν ασκήθηκε πίεση. Απλά θα κάνω ένα quote και όποιος καταλαβε, κατάλαβε.

Επίσημα δεν αναφέρεται πουθενά οτι δεν θα έπρεπε να το βάζουμε καν στην τσέπη μας


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#60   sakattack77

sakattack77

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/04/2015 - 07:17

καλημερα. Τι να πω; Μάλλον θα έχετε δίκιο. Παρόλο που έχω αναφέρει οτι επειδή όταν πρωτοβγήκε το προϊόν είχε ξεσπάσει σάλος η μετοχή της Apple έπεσε,και ολα αυτά δεν μπορείτε να τα αμφισβητησετε, και έχω πίστεψα οτι ήταν μεμονωμένα περιστατικά, έκανα το λάθος και το αγόρασα. Μέχρι πριν δυο εβδομάδες που είδα οτι λύγισε δεν είχα κανενα παράπονο. Όπως έχω ξαναγράψει το πρόσεχα και δεν το έβαζα σε τσέπη παντελονιού. Αν το έβαλα δεν θα ήταν για πάνω απο 3-4 φορές. Αυτές τις ημέρες που θα το πάραλαβω θα στείλω καλύτερες φωτογραφίες. Επισης μην είσαστε τόσο απόλυτοι σε αυτά που λέτε δεν ζήτησα απο κανέναν σας να μου το αντικαταστήσει ούτε έχω σκοπό να κανω μαύρη διαφήμιση.Και για τον φίλο απο βόρεια Ευρώπη να τον ενημερώσω οτι υπέρβαρος δεν είμαι :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες