Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 1 ψήφοι

I phone 6 λύγισε


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
69 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   jzago

jzago

    iPH Enthousiast

  • 571 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/04/2015 - 07:16

Ρε παιδιά όλα τα τηλέφωνα πάνω από 5 ίντστες είναι εύκολο να λυγίσουν ,πάλι τα ίδια θα ξαναλέμε.....



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 25/04/2015 - 07:37

Ρε παιδιά όλα τα τηλέφωνα πάνω από 5 ίντστες είναι εύκολο να λυγίσουν ,πάλι τα ίδια θα ξαναλέμε.....

Μόνο που ο φίλος μας μιλάει για κινητό κατω απο 5" στο οποίο μαλιστα δεν αναφέρει και περιστατικό που να δέχτηκε μεγάλες πιέσεις το σασί του.
Ακούγεται λιγο παράξενο, δε νομίζεις; Απο αλουμίνιο ειναι φτιαγμένο, οχι απο χαρτόνι.
Εν παση περιπτωση, καλά ξεμπερδέματα εύχομαι και μακάρι να αντικατασταθεί.

Τελευταία επεξεργασία από: Dkoukou, 25/04/2015 - 07:38


#33   istan

istan

    iPH Enthousiast

  • 570 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 25/04/2015 - 07:47

Από περιέργεια είναι από τις πρώτες παρτίδες η όχι?

#34   sakattack77

sakattack77

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/04/2015 - 19:45

Καλησπέρα σε όλους
Και το δικό μου iPhone 6 λύγισε. Δεν λέω οτι δεν το έβαλα ποτε στην τσέπη αλλα κατηγορηματικά δεν έκατσα ποτε πάνω του. Γενικά πρόσεχα γιατι είχα διαβάσει κι εγω όπως οι περισσότεροι για το θέμα. Επίσημα δεν το αλλάζουν αλλα μπορούν να μου το αντικαταστήσουν με 290 €. Απαράδεκτο γιατι αν η ευθύνη ήταν δίκη μου απλά δεν θα μου προσέφεραν αντικατάσταση. Επισης θεωρώ απαράδεκτο μια τόσο ακριβή συσκευή να παρουσιάζει τέτοια θέματα.
Επίσημα δεν αναφέρεται πουθενά οτι δεν θα έπρεπε να το βάζουμε καν στην τσέπη μας

#35   Thanaiskep

Thanaiskep

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:immortaltns1@hotmail.com

Δημοσίευση 28/04/2015 - 19:54

Καλησπέρα σε όλους
Και το δικό μου iPhone 6 λύγισε. Δεν λέω οτι δεν το έβαλα ποτε στην τσέπη αλλα κατηγορηματικά δεν έκατσα ποτε πάνω του. Γενικά πρόσεχα γιατι είχα διαβάσει κι εγω όπως οι περισσότεροι για το θέμα. Επίσημα δεν το αλλάζουν αλλα μπορούν να μου το αντικαταστήσουν με 290 €. Απαράδεκτο γιατι αν η ευθύνη ήταν δίκη μου απλά δεν θα μου προσέφεραν αντικατάσταση. Επισης θεωρώ απαράδεκτο μια τόσο ακριβή συσκευή να παρουσιάζει τέτοια θέματα.
Επίσημα δεν αναφέρεται πουθενά οτι δεν θα έπρεπε να το βάζουμε καν στην τσέπη μας


Οταν λες λυγισε σε τι βαθμο δλδ;

#36   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 28/04/2015 - 20:10

Εγώ έχω και τα δυο και δεν μου εχει λυγίσει κανένα. Τα τζιν μου είναι ολα στενά και το έχω πάντα στην τσέπη ακόμα και όταν κάθομαι.. Για να λυγίσει ειδικά το 6 πρέπει να ασκηθεί αρκετά μεγάλη πίεση. Μην τα ρίχνουμε στην apple λοιπόν όταν φταίμε κιόλας. Σε κάθε περίπτωση τηλέφωνο από αλουμίνιο αγοράσατε όχι τιτάνιο η ανθρακόνημα..

#37   sakattack77

sakattack77

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/04/2015 - 21:25

Ειλικρινά φίλε μου δεν καταλαβαίνω την απάντηση σου. Ούτε το επιχείρημα σου

#38   sakattack77

sakattack77

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/04/2015 - 21:43

Thanaiskep ενα βράδυ που το ακούμπησα στο τραπέζι παρατήρησα οτι είχε λυγίσει και οτι δεν πατούσε όλο η κάτω πλευρά του. Εχει στραβώσει στο σημείο που ειναι τα δυο πλήκτρα του ήχου. Και πραγματικά δεν το ζόρισα ποτε και εννοείται οτι δεν έχω κάτσει επάνω του

#39   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/04/2015 - 21:49

Thanaiskep ενα βράδυ που το ακούμπησα στο τραπέζι παρατήρησα οτι είχε λυγίσει και οτι δεν πατούσε όλο η κάτω πλευρά του. Εχει στραβώσει στο σημείο που ειναι τα δυο πλήκτρα του ήχου. Και πραγματικά δεν το ζόρισα ποτε και εννοείται οτι δεν έχω κάτσει επάνω του

Aν δεν ζοριστει κατι πως μπορει να παραμορφωθει? Αν ηταν τοσο ευκολο να γινει τοτε θα ειχε βουιξει το συμπαν απο αλλοφρονες καταναλωτες. Προσωπικα επιστρατευω την απλη λογικη που απεκτησα. Πως λυγιζει κατι αν δεν εφαρμοστει δυναμη ικανη.

Θα μου πεις ελαττωματικο κομματι....αντε να το δεχτω αλλα και παλι δεν θελει κατι και αυτο να το πιεσει?  Σε καθε περιπτωση παντως για να το λετε ετσι θα ειναι  απλα ειναι πολυ περιεργο οσο αφορα το κομματι του "ποτε δεν το ζορισα"



#40   sakattack77

sakattack77

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/04/2015 - 21:56

Rromeodim μπορεί να ειναι κάποια αστοχία υλικού. Δεν έχω λόγο να μπω εδω και να γράφω οτι να ναι. Μπορεις να μου εξηγήσεις για πιο λόγο προτείνουν αντικατάσταση με 290 € ;;;; Αν ήταν φταίξιμο του καταναλωτή θα έκαναν τέτοια πρόταση;
Κι εγω όταν διάβαζα οτι συμβαίνει πριν το αγοράσω με τον σάλο που είχε γίνει τοτε δεν το πολυ πίστεψα.

#41   sakattack77

sakattack77

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/04/2015 - 21:59

Επισης όπως βλέπετε ούτε πάροχο αναφέρω ούτε τίποτα. Μέχρι να λυγίσει ήμουν ενθουσιασμένος με την συσκευή. Και λειτουργικά είμαι ακόμη απλά αυτό που συνέβη ειναι ενοχλητικό

#42   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/04/2015 - 22:01

νομιζω οτι η αντικατασταση με καποιο ποσο δεν γινεται μονο σε αυτη την περιπτωση....αλλα αυτο θα το πουν αλλοι που εχουν ασχοληθει γιατι ειλικρινα δεν ξερω.



#43   sakattack77

sakattack77

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/04/2015 - 22:28

Τέλος πάντων εγω μπήκα εδω απλά για να δω αν έχουν υπάρξει ανάλογα περιστατικά και πως τα αντιμετώπισαν.

#44   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 28/04/2015 - 23:35

Μπορεις να μου εξηγήσεις για πιο λόγο προτείνουν αντικατάσταση με 290 € ;;;; Αν ήταν φταίξιμο του καταναλωτή θα έκαναν τέτοια πρόταση;
 

Αντικατάσταση γίνεται και οταν το πας με αλλα προβληματα που εκανες εσυ. Πχ σπασμενη οθονη. Αναλογα τη βλαβη και το μοντελο το ποσο διαφερει.


You'll Never Walk Alone


#45   Thanaiskep

Thanaiskep

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:immortaltns1@hotmail.com

Δημοσίευση 29/04/2015 - 05:41

Thanaiskep ενα βράδυ που το ακούμπησα στο τραπέζι παρατήρησα οτι είχε λυγίσει και οτι δεν πατούσε όλο η κάτω πλευρά του. Εχει στραβώσει στο σημείο που ειναι τα δυο πλήκτρα του ήχου. Και πραγματικά δεν το ζόρισα ποτε και εννοείται οτι δεν έχω κάτσει επάνω του


Και γιατι δεν αλλαζεις μονος σου το housing?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες