Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Ερωτήσεις γύρω από την λειτουργία του Apple Watch ( apps, tips, etc)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
295 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#226   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 25/04/2016 - 11:10

Αρα δεν κανω κατι λαθος...Διάβασα και στο Ίντερνετ οτι το Mail αργεί να βγάλει ειδοποίηση...τη φιλοσοφία του κινητο την πιάνω απλως θα ηθελα να με ειδοποιεί με δόνηση σε περισσότερα πράγματα .

Μήπως έχεις Gmail? Μήπως τα email σου έρχονται με fetch και όχι με push notification? ή μήπως έχεις βάλει τον συγχρονισμό στο χειροκίνητο?

Δεν το έχω ψάξει πολύ με τον διαχωρισμό ήχου και δόνησης, μιας και το δουλεύω μόνιμα σε δόνηση.

Επίσης,

Ότι δόνηση έρχεται στην Lock Screen του κινητού, θεωρητικά πρέπει να εμφανίζεται στο ρολόι, εκτός και αν το έχεις ορίσει διαφορετικά. Υπάρχει δεν υπάρχει η εφαρμογή εγκατεστημένη στο ρολόι.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#227   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 25/04/2016 - 11:13

Επίσης,
Ότι δόνηση έρχεται στην Lock Screen του κινητού, θεωρητικά πρέπει να εμφανίζεται στο ρολόι, εκτός και αν το έχεις ορίσει διαφορετικά. Υπάρχει δεν υπάρχει η εφαρμογή εγκατεστημένη στο ρολόι.

Οκ...έρχεται ως κουκκίδα ή δονείται κιόλας;;;

#228   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 25/04/2016 - 11:15

Οκ...έρχεται ως κουκκίδα ή δονείται κιόλας;;;

Με την δόνηση, αν σηκώσεις τον καρπό σου, σου βγάζει ένα "Toast" (στην οθόνη φαίνεται η ειδοποίηση). Αν δεν το σηκώσεις τον καρπό εντός κάποιων δευτερολέπτων, θα εμφανιστεί αργότερα ως κουκίδα.

Έτσι γίνεται με όλες τις ρολογιένιες ειδοποιήσεις.

Το χρονικό περιθώριο μέχρι να σηκώσει τον καρπό σου, το εκτιμώ γύρο στα 3-5 δευτερόλεπτα



#229   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 25/04/2016 - 11:17

Με την δόνηση, αν σηκώσεις τον καρπό σου, σου βγάζει ένα "Toast" (στην οθόνη φαίνεται η ειδοποίηση). Αν δεν το σηκώσεις τον καρπό εντός κάποιων δευτερολέπτων, θα εμφανιστεί αργότερα ως κουκίδα.
Έτσι γίνεται με όλες τις ρολογιένιες ειδοποιήσεις.
Το χρονικό περιθώριο μέχρι να σηκώσει τον καρπό σου, το εκτιμώ γύρο στα 3-5 δευτερόλεπτα

Αυτο εννοώ...οτι δεν μου κανει δόνηση το κινητο οταν έρχεται ειδοποίηση παρα μονο εμφανίζει την κουκκίδα

#230   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 25/04/2016 - 11:24

Αυτο εννοώ...οτι δεν μου κανει δόνηση το κινητο οταν έρχεται ειδοποίηση παρα μονο εμφανίζει την κουκκίδα

Κάπου σε έχασα.

Ένα από το δύο θα δονείται. Ή το κινητό, αν είναι ξεκλείδωτο, είτε το ρολόι.

Τσέκαρε την προσαρμοσμένη γνωστοποίηση, αλλά και την δόνηση στο ρολόι. Μήπως δεν την καταλαβαίνεις την δόνηση γιατί το έχεις βάλει στο αδύναμο?



#231   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 25/04/2016 - 11:31

Κάπου σε έχασα.
Ένα από το δύο θα δονείται. Ή το κινητό, αν είναι ξεκλείδωτο, είτε το ρολόι.
Τσέκαρε την προσαρμοσμένη γνωστοποίηση, αλλά και την δόνηση στο ρολόι. Μήπως δεν την καταλαβαίνεις την δόνηση γιατί το έχεις βάλει στο αδύναμο?

κινητο κλειδωμένο...έρχονται ειδοποιήσεις αλλα δεν δονείται ουτε κανει ήχο το ρολόι πέραν των μηνυμάτων και των κλήσεων....Μηπως φταίει οτι στις γνωστοποιήσεις του κινητού δεν εχω ενεργοποιημένο τον ήχο σε messenger viber και Mail ??????

#232   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 25/04/2016 - 11:35

κινητο κλειδωμένο...έρχονται ειδοποιήσεις αλλα δεν δονείται ουτε κανει ήχο το ρολόι πέραν των μηνυμάτων και των κλήσεων....Μηπως φταίει οτι στις γνωστοποιήσεις του κινητού δεν εχω ενεργοποιημένο τον ήχο σε messenger viber και Mail :huh:???

Πολύ πιθανό. 

Μιας και δεν υπάρχουν οι επιλογές της προσαρμογής ή του κατοπτρισμού, μου φαίνεται ότι μπορεί να φταίει αυτό. Μπορεί στο επόμενο update, να μπούνε αυτές οι επιλογές σε τρίτες εφαρμογές.

Στο μαμίσιο Mail App, μπορείς να το σετάρεις βέβαια.

Αυτό που ανέφερα πριν, για το δικό μου σετάρισμα με τις "αθόρυβες" συσκευές, παρακάμπτει το πρόβλημά σου. Δοκίμασέ το.



#233   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 25/04/2016 - 11:37

Πολύ πιθανό.
Μιας και δεν υπάρχουν οι επιλογές της προσαρμογής ή του κατοπτρισμού, μου φαίνεται ότι μπορεί να φταίει αυτό. Μπορεί στο επόμενο update, να μπούνε αυτές οι επιλογές σε τρίτες εφαρμογές.
Στο μαμίσιο Mail App, μπορείς να το σετάρεις βέβαια.
Αυτό που ανέφερα πριν, για το δικό μου σετάρισμα με τις "αθόρυβες" συσκευές, παρακάμπτει το πρόβλημά σου. Δοκίμασέ το.

μολις το διαπίστωσα...έδωσα ήχο στο tapatalk απο το κινητο μεχρι να μου απαντήσεις και αυτη τη φορά δονήθηκε!!!θα συνηθίσω που θα πάει χαχα...Ευχαριστω Θανάση να εισαι καλα!!!

#234   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 25/04/2016 - 11:39

μολις το διαπίστωσα...έδωσα ήχο στο tapatalk απο το κινητο μεχρι να μου απαντήσεις και αυτη τη φορά δονήθηκε!!!θα συνηθίσω που θα πάει χαχα...Ευχαριστω Θανάση να εισαι καλα!!!

Αθανάσιος!

Τίποτα. Εδώ είμαστε για Troubleshooting.



#235   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 25/04/2016 - 11:40

Αθανάσιος!
Τίποτα. Εδώ είμαστε για Troubleshooting.

Στο τσαφ δεν έγραψα Σακης χεχεχε...ευχαριστώ κ παλι

#236   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 25/04/2016 - 12:37

Στο τσαφ δεν έγραψα Σακης χεχεχε...ευχαριστώ κ παλι

Και αυτό καλοδεχούμενο. Η ετυμολογική ζημιά της λαϊκής συνήθειας στο όνομα "Θανάσης" όμως, είναι πλέον ασυγχώρητη εκ μέρους μου. Χάνεται όλη η ουσία, και αυτή είναι μία, δεν υπάρχει αθανασία.

 

Η αγγλική Siri ακόμα δεν μπορεί να το πει το όνομά μου και αναγάστηκα να βάλω "ισπανική" περισπωμένη στο Sakis, για τον σωστότερο τονισμό.

 

Tip on topic:

Αν έχεις εκμάθει την Siri στο κινητό, με όσα αγγλικά ξέρεις και μπορείς να προφέρεις, δοκίμασε να τη χρησιμοποιείς στο ρολόι. Απόλυτα εξυπηρετική για απλά πράματα.



#237   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 25/04/2016 - 12:43

Παντως θα ηθελα εξειδίκευση στις ειδοποιήσεις τρίτων και οχι αντικατοπτρισμό του iPhone...Θα με βόλευε αφάνταστα


You'll Never Walk Alone **JFT96**

#238   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 25/04/2016 - 21:28

Για τα mail θέλεις push notifications. Στο gmail πχ ξέχνα το εκτός και αν έχεις καμία άλλη τρίτη εφαρμογή.



#239   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 26/04/2016 - 10:32

Την φορτιση πως να την κανω??ολο το βραδυ πανω στο φορτιστη??



#240   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 26/04/2016 - 10:59

Έτσι το έκανα στην αρχή. Δεν πειράζει να το έχεις και όλο το βράδυ στον φορτιστή.

 

Πλέον το φοράω 23 ώρες το 24ωρο.

 

Η μία ώρα που κάθομαι στο γραφείο, φτάνει να με βγάλει μέχρι την επόμενη μέρα. Είναι και νεκρή ώρα (ώντας καθήμενος) για το ρολόι, οπότε και καταφέρνει να φορτίζει στο 100%.

 

Μεταφέρθηκε η διαδικασία φόρτισης, από το κομοδίνο στο γραφείο, και από τα μεσάνυχτα στο απόγευμα.

Μου επιτρέπεται να κάνω και καταγραφή ύπνου με διάφορες εφαρμογές. Κρίμα που δεν γίνεται αυτόματα η καταγραφή.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)