Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

[Tweak] ForceTouchActivator: Το 3D Touch στη συσκευή σας


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
22 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 21/09/2015 - 18:38

Έχεις δίκιο τελικά.Τα ξέρεις όλα.Για να πεταχτώ απάντησα.Τι να σου πω τώρα? Σε είχα για πιο σοβαρό.


Δεν είπα οτι τα ξέρω ολα, αλοίμονο.

Απλά προσπάθησες να μου την πεις χωρις λογο (αυτό καταλαβα τουλαχιστον και αυτό βγαίνει από το ποστ σου) "Εσύ και κάποιοι άλλοι", έγραψες.....

Anyway. Το point ειναι οτι το 3D touch ειναι μια ωραια τεχνολογια που ελπίζουμε να αναπτυχθεί και να χρησιμοποιηθεί για κάτι πέρα απο εντυπωσιασμό (αυτά τα έκανε και η Sammy που έβαζε για να βάζει , και κούναγες τα χέρια στον αέρα για να αλλάξεις μια φωτογραφία).

Το tweak απο την άλλη δεν προσφέρει τίποτα σε σχέση με το 3D Touch. Είναι απλά μια κακή αντιγραφή κατα τη γνώμη μου(ελπίζω του Λημναίου να προσφέρει κάτι παραπάνω και ας ειναι επι πληρωμη).
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2015 - 03:13

Οτι να ναι. Το 4s ιδιο με το 6. Τι αλλο θα ακουσουμε? Οτι και καλα η καλυτερη καμερα, ο καλυτερος επεξεργαστης και η το καινουργιο touch δεν αποτελει καμια βελτιωση. Το δε 3d touch θα αναπτυχθει σιγα σιγα. Ετσι εγινε και με το touch id. (το 4s εχει touch id? μιας και ειπες οτι κανει τα ιδια με το 6.)  Δηλαδη τι αλλο να σου βαλει? Να φτιαχνει και καφε, η να κανει μασαζ μηπως? Και τα αυτοκινητα απο τοτε που μπηκαν σε μαζικη παραγωγη μεχρι και σημερα τον ιδιο σκοπο εξυπηρετουν. 

 

edit: Τελικα φτιαχνει και καφε. Υπαρχουν κατι καταπληκτικες μηχανες για καφε που ρυθμιζονται και τις χειριζεσαι απο το iphone απο οτι φαινεται. 

Bαριέσαι να διαβάσεις ή ακόμη χειρότερα δεν καταλαβαίνεις τι διαβάζεις και αρπάζεσαι. ΕΙΠΑ λοιπόν ότι "εντός του sandbox της εφαρμογής δεν έχεις lag" άρα όταν τρέχω πχ το RR3 στο 4S έχει την ίδια ανταπόκριση με το 6 δηλαδή παίζουν κ τα δύο χωρίς lag. Άρα αν δεν σε ενδιαφέρει μεγαλύτερη οθόνη ή το touch ID οι εφαρμογές ίδια τρέχουν. Δεν νιώθεις τη διαφορά πχ είχα i3 πήγα σε i7 και το pc πετούσε ή άλλαξα κάρτα γραφικών και τώρα τρέχουν προγράμματα κτλ. Καταλήγω λοιπόν ότι ενώ δεν μετανιώνω που αγόρασα το 6 χαλαρά την έβγαζα 1-2 χρόνια ακόμη με το 4S. To μόνο που με παρηγορεί είναι ότι η μεγαλύτερη οθόνη μου ήταν απαραίτητη αλλά under the hood διαφορά βλέπεις μόνο στα launch και αυτό δείχνει ότι αυτή η "ανανέωση" κάθε χρόνο είναι λίγο φούσκα. Ειδικά που από 3G σε 3GS / 4 σε 4S 5 σε 5S και τώρα 6 σε 6S το feeling καταλήγει να είναι "σας δώσαμε την beta έκδοση τώρα αγοράστε και το τελικό μοντέλο που ήδη είναι ξεπερασμένο γιατί έρχεται η επόμενη beta σε ένα χρόνο".

 

Υ.Γ. Εμένα μου παραγγέλνει καφέ η Siri απλά το ζητάω. Δυστυχώς (και πάλι) το κάνει με τον ίδιο τρόπο και το 4S και το 6. Καμία διαφορά.



#18   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 22/09/2015 - 07:50

Νομίζω οτι το να παραμείνει η εργονομία ίδια από το πρώτο iphone μέχρι και σήμερα ίδια δέν είναι κακό , ειδικά όταν κάτι είναι και ένα χρηστικό εργαλέιο όπως τηλέφωνο.Βάζοντας και άλλες δυνατότητες έστω και λίγες , και με σταθερά καλύτερο hardware πάς ένα βήμα παρακάτω...Και οι μεγάλες εταιρίες αυτοκινήτων δεν αλλάζουν θέση στους διακόπτες φώτων φλάς , ακόμα και μετά από 20 χρόνια .... Ετσι παραμένει η οικογενειακή αίσθηση που είναι και το επιθυμιτό αποτέλεσμα ....και ας έχουν φτιάξει ένα πολύ ανώτερο γενικό σύνολο...



#19   loudaki

loudaki

    iPH Member

  • 251 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 24/09/2015 - 10:52

Η πιστή αντιγραφή ολοκληρώνεται με την εγκατάσταση του CleanSheets αλλά και τη δημιουργία Menu στο Activator, επιλογή των κινήσεων που χρειαζόμαστε και ορισμό του μετά σε νέο Event σε κάποια εφαρμογή απλά επιλέγοντας το Icon Hold.

JdAACgx.png



Απο το Repo του BigBoss, δωρεάν.

Το συγκεκριμένο αποτέλεσμα το πετυχαίνουμε μόνο με το Activator. Το ForceTouchActivator σε τι χρειάζεται εδώ;

#20   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/09/2015 - 11:49

Πρόσθετο για πιο ολοκληρωμένο αποτέλεσμα.

 

Σε αυτό το το ForceTouch δε παίζει κάποιο ρόλο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#21   midkin

midkin

    iPH Addict

  • 755 μηνύματα
  • Twitter:@midkin
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:midkin

Δημοσίευση 24/09/2015 - 18:34

Πρόσθετο για πιο ολοκληρωμένο αποτέλεσμα.

Σε αυτό το το ForceTouch δε παίζει κάποιο ρόλο.

Και εγω δυσκολεύομαι να καταλάβω! Μέσω activator μπορεις να εξομοιώσεις κατά κάποιο τροπο το 3d touch, με press and hold ένα icon στη homescreen! Το force touch ειναι ένα και μόνο event που μπορει να συμβεί είτε στη homescreen (οπουδήποτε κι αν πατήσεις και αυξηθεί η επιφάνεια του δακτύλου) είτε στη lockscreen, είτε in application! Δεν μπορεις να κανεις διαφορετικά force touch events. Δεν μπορεις πχ να κανεις ένα event force touch το icon τηλέφωνο, άλλο event force touch το icon μηνύματα κλπ!

Άρα δεν ειναι ψιλοάχρηστο;

#22   loudaki

loudaki

    iPH Member

  • 251 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 25/09/2015 - 09:22

Ακριβώς αυτό σκέφτομαι κι εγώ, που θα μπορούσε να μας χρησιμεύσει;

#23   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 25/09/2015 - 12:18

Το ForceTouch δεν έχει να κάνει με εικονίδια εφαρμογών. Στη HS πατάς.

 

Το αν είναι άχρηστο απο την άλλη είναι καθαρά υποκειμενικό.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες