Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Apple Watch: Διαθέσιμα μοντέλα και τιμές πώλησης στην Ελλάδα (+ αξεσουάρ)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
79 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 13/02/2016 - 08:17

Σορυ για το off topic αλλα αν συγκρίνουμε το watch της Apple με αλλα τηλέφωνα σε θέμα λειτουργικότητας και συνδεσιμότητα με iPhone ειναι άπαιχτο.

Σε θέμα τιμής όμως προσωπικά το βρίσκω πανακριβο όπως και το Garmin και απλησίαστα. 179 € λουράκι !!!!Εκτός αν καίγομαι να χρησιμοποιήσω δυνατότητες τους επαγγελματικά πχ κλήσεις απο το ρολόι , τρέξιμο , καταδυςεις κλπ. Όποτε αναγκαστικά τα σκάω .
Η πλειοψηφία όμως των χρηστών ρολογιών δεν κάνει τέτοια συνήθως.

Αν κάποιος θέλει κάτι πολύ οικονομικό στα 150€ - 200€ , χωρίς απαιτηςεις λειτουργιών , μόνο ειδοποιήσεις στο ρολόι του απο iPhone , να μετράει βήματα και να βλέπει τον καιρό της ημέρας χωρίς τίποτα αλλο θα μπορούσε πχ να πάρει ένα asus zenwatch 2 στυλάτο , πολύ πιο όμορφο , λεπτό , αδιάβροχο με μεγαλύτερη οθόνη .

Τελικά μπορείς να βρεις είδη για όλα τα βαλάντια αλλα και τις λειτουργίες.
Να πληρώσεις αρκεί να τις αξιοποιείς τις δυνατότητες που έχουν .....





Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 13/02/2016 - 11:30

Μολις ειδα στον προμηθευτη μου οτι βγαλανε ειδικα κουμπωματα που τα τοποθετεις στο apple watch και μετα γινεται συμβατο με οποιοδηποτε λουρακι. Ετσι οι επιλογες θα γινουν απειρες

#18   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/02/2016 - 14:06

Δοκιμασα και εγω το Apple Watch προσφατα. Ενταξει η αληθεια ειναι οτι μου φανηκε εντυπωσιακο απο κοντα και οχι τοσο ασχημο οσο το φανταζομουν...ομως ακομα δεν μπορω να βρω καποιο λογο να το παρω.
Θα μου πεις για το ψαρωμα!
Θα σου πω...οχι!
Ισως να το επαιρνα για αυτο αν ειχε μια μπαταρια που θα κραταει 5-7 μερες. Αλλα τωρα που μιλαμε για μια αυτονομια που δεν βγαζει ουτε μερα δεν νομιζω οτι μπορει να κανει ουτε αυτη του δουλεια αν απο το απογευμα θα ειναι κλειστο!
Εν αναμονη λοιπον της δευτερης εκδοσης και βλεπουμε (που ελπιζω να ειναι κυκλικη)


#19   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 14/02/2016 - 14:50

Δοκιμασα και εγω το Apple Watch προσφατα. Ενταξει η αληθεια ειναι οτι μου φανηκε εντυπωσιακο απο κοντα και οχι τοσο ασχημο οσο το φανταζομουν...ομως ακομα δεν μπορω να βρω καποιο λογο να το παρω.
Θα μου πεις για το ψαρωμα!
Θα σου πω...οχι!
Ισως να το επαιρνα για αυτο αν ειχε μια μπαταρια που θα κραταει 5-7 μερες. Αλλα τωρα που μιλαμε για μια αυτονομια που δεν βγαζει ουτε μερα δεν νομιζω οτι μπορει να κανει ουτε αυτη του δουλεια αν απο το απογευμα θα ειναι κλειστο!
Εν αναμονη λοιπον της δευτερης εκδοσης και βλεπουμε (που ελπιζω να ειναι κυκλικη)

η μπαταρία βγάζει άνετα πάνω απο μια μερα. Που είδες οτι δεν βγάζει ούτε μερα;

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 14/02/2016 - 14:50


#20   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 14/02/2016 - 14:53

Δοκιμασα και εγω το Apple Watch προσφατα. Ενταξει η αληθεια ειναι οτι μου φανηκε εντυπωσιακο απο κοντα και οχι τοσο ασχημο οσο το φανταζομουν...ομως ακομα δεν μπορω να βρω καποιο λογο να το παρω.
Θα μου πεις για το ψαρωμα!
Θα σου πω...οχι!
Ισως να το επαιρνα για αυτο αν ειχε μια μπαταρια που θα κραταει 5-7 μερες. Αλλα τωρα που μιλαμε για μια αυτονομια που δεν βγαζει ουτε μερα δεν νομιζω οτι μπορει να κανει ουτε αυτη του δουλεια αν απο το απογευμα θα ειναι κλειστο!
Εν αναμονη λοιπον της δευτερης εκδοσης και βλεπουμε (που ελπιζω να ειναι κυκλικη)


2 μερούλες τις βγάζει άνετα :)

 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#21   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 14/02/2016 - 15:44

Σορυ για το off topic αλλα αν συγκρίνουμε το watch της Apple με αλλα τηλέφωνα σε θέμα λειτουργικότητας και συνδεσιμότητα με iPhone ειναι άπαιχτο.

Σε θέμα τιμής όμως προσωπικά το βρίσκω πανακριβο όπως και το Garmin και απλησίαστα. 179 € λουράκι !!!!Εκτός αν καίγομαι να χρησιμοποιήσω δυνατότητες τους επαγγελματικά πχ κλήσεις απο το ρολόι , τρέξιμο , καταδυςεις κλπ. Όποτε αναγκαστικά τα σκάω .
Η πλειοψηφία όμως των χρηστών ρολογιών δεν κάνει τέτοια συνήθως.

Αν κάποιος θέλει κάτι πολύ οικονομικό στα 150€ - 200€ , χωρίς απαιτηςεις λειτουργιών , μόνο ειδοποιήσεις στο ρολόι του απο iPhone , να μετράει βήματα και να βλέπει τον καιρό της ημέρας χωρίς τίποτα αλλο θα μπορούσε πχ να πάρει ένα asus zenwatch 2 στυλάτο , πολύ πιο όμορφο , λεπτό , αδιάβροχο με μεγαλύτερη οθόνη .

Τελικά μπορείς να βρεις είδη για όλα τα βαλάντια αλλα και τις λειτουργίες.
Να πληρώσεις αρκεί να τις αξιοποιείς τις δυνατότητες που έχουν .....





Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αυτο δεν ειναι για μονο για android?


∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#22   yianniskyr

yianniskyr

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/02/2016 - 16:47

Δύο μέρες και μένα με βγάζει άνετα.Και 5 λεπτά να το αφήσετε για φόρτιση πάλι αρκετά είναι.

#23   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/02/2016 - 17:38

Αυτο δεν ειναι για μονο για android?


Τα τελευταία μοντέλα ρολογιών παίζουν με iPhones με μειούμενες δυνατότητες όμως λόγω Apple. Πχ Moto 360, ASus zenwatch 2 , hawai, lg Κ.α.

Συγκεκριμένα το ASus zenwatch 2 , που χω δοκιμάσει παίρνει όλες τις ειδοποιήσεις απο το κέντρο γνωστοποιήσεων , σε ενημερώνει ποιος παίρνει , βλέπεις το καιρό και τα ραντεβού σου απο το ημερολόγιο του κινητού σου. Μετράει βήματα , και αλλάζει θέματα.

Αρνητικά
Παρόλο που έχει ηχείο η Google δεν έχει εξελίξει ακόμα το λειτουργικό ώστε να ακούς και να μιλάς απο το ρολόι , ή να συνεργάζεται με εφαρμογές απο το Apple Store.

Όμως για τα λεφτά του 150€ νομίζω ειναι πολύ τίμιο και όμορφο ρολόι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#24   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 14/02/2016 - 19:03

Btw δεν ξέρω αν μάθατε αλλά οι επίσημοι αντιπρόσωποι θα φέρουν την άλλη εβδομάδα εδώ στην ελλαδα το νέο iPhone 5s και σε παγκόσμια πρωτοπορία για τα ελληνικά δεδομένα και τα νέα ολοκαίνουργια MacBook Pro 2013 με την νέα πατενταρισμένη οθόνη retina
Sorry 4 the off topic

ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#25   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 14/02/2016 - 19:41

Τα τελευταία μοντέλα ρολογιών παίζουν με iPhones με μειούμενες δυνατότητες όμως λόγω Apple. Πχ Moto 360, ASus zenwatch 2 , hawai, lg Κ.α.

Συγκεκριμένα το ASus zenwatch 2 , που χω δοκιμάσει παίρνει όλες τις ειδοποιήσεις απο το κέντρο γνωστοποιήσεων , σε ενημερώνει ποιος παίρνει , βλέπεις το καιρό και τα ραντεβού σου απο το ημερολόγιο του κινητού σου. Μετράει βήματα , και αλλάζει θέματα.

Αρνητικά
Παρόλο που έχει ηχείο η Google δεν έχει εξελίξει ακόμα το λειτουργικό ώστε να ακούς και να μιλάς απο το ρολόι , ή να συνεργάζεται με εφαρμογές απο το Apple Store.

Όμως για τα λεφτά του 150€ νομίζω ειναι πολύ τίμιο και όμορφο ρολόι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Οντως, μολις το τσεκαρα στο ytube πως γινεται.

 

Θελεις βεβαια για το zenwatch "bluetooth ble" και ''aerlink'' (που δεν ειναι φρι) στο iPhone. Και η μπαταρια του τηλ. μετα φοβαμαι οτι θα ξεζουμιστεί!

Για το moto 360 που αναφερες  εχουν οντως το android wear for iOS. 

 

Oπως και να εχει, πιστευω το apple watch ειναι κατι διαφορετικο. Πλεον τα 38αρια (και τα 42αρια) εχουν αρχισει να πεφτουν στην τιμη.

Δε μιλαω για τα επίσημα sites, αλλα ebay amazon, etc. 

Με 360€ πανω κατω, εχεις ενα μεταχ. η ρεφουρμπιστ σε καλη κατασταση, και κανεις την δουλεια σου. 

 

Με ολες τις λειτουργίες πλήρες, και και οπτιμαιζ για το iPhone. 

 

Αλλα καλο ειναι να υπαρχουν και τα αλτερνατιβς, οπως λες  για ολα τα γουστα και ολες τις τσεπες.


∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#26   spetreli64

spetreli64

    iPH Member

  • 345 μηνύματα
  • Twitter:@Spetrelis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/02/2016 - 23:50

Δοκιμασα και εγω το Apple Watch προσφατα. Ενταξει η αληθεια ειναι οτι μου φανηκε εντυπωσιακο απο κοντα και οχι τοσο ασχημο οσο το φανταζομουν...ομως ακομα δεν μπορω να βρω καποιο λογο να το παρω.
Θα μου πεις για το ψαρωμα!
Θα σου πω...οχι!
Ισως να το επαιρνα για αυτο αν ειχε μια μπαταρια που θα κραταει 5-7 μερες. Αλλα τωρα που μιλαμε για μια αυτονομια που δεν βγαζει ουτε μερα δεν νομιζω οτι μπορει να κανει ουτε αυτη του δουλεια αν απο το απογευμα θα ειναι κλειστο!
Εν αναμονη λοιπον της δευτερης εκδοσης και βλεπουμε (που ελπιζω να ειναι κυκλικη)


Ακριβώς συνφωνό με κάθε λέξει του κειμένου σου σαν να το έγραψα εγώ. Το φόρεσα το έπαιξα μου άρεσε με εντυπωσίασε αλλά..,δεν βρήκα κανένα λόγο να το πάρω. Στα μείον η μπαταρία που αδειάζει γρήγορα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#27   spetreli64

spetreli64

    iPH Member

  • 345 μηνύματα
  • Twitter:@Spetrelis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/02/2016 - 23:52

2 μερούλες τις βγάζει άνετα :)


ΝΑΙ.....ΑΜΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΣ ΜΟΝΟ! [emoji3][emoji3][emoji3][emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk

#28   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 16/02/2016 - 00:02

Κουραστικα να το γραφω αλλα θα το ξαναγραψω αλλη μια φορα..στα λεφτα του το fenix 3 της garmin ειναι 100.000 σκαλοπατια καλυτερο.και σαν ρολοι και σαν ανθεκτικοτητα και σαν σχεδιο και σαν μπαταρια (6 μερες) και πολλα αλλα...

#29   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 16/02/2016 - 00:20

Μην νομίζετε ότι είμαστε όλη μέρα πάνω από ένα ρολόι να βγάζουμε τα μάτια μας. Μια χαρά κρατάει η μπαταρία για μία ολόκληρη μέρα.

 

  • Βέβαια αν κάνεις 100 κλήσεις των 2 λεπτών κάθε κλήση, πιο πιθανό είναι να χρειάζεται το χέρι σου ξεκούραση παρά φόρτιση το ρολόι.
  • Επίσης, αν είναι να είσαι 3 ώρες στο γυμναστήριο και να ακούς μουσική μέσω ρολογιού και μόνο, ίσως να θέλει φόρτιση στην επιστροφή σπίτι.
  • Αν πάλι έρχεται κάθε λεπτό μία ειδοποίηση από Social και δεν ξέρω εγώ τι άλλο, τότε μάλλον θες έναν ψυχίατρο (γενικά μιλώντας).

Η χρήση του είναι ξεκάθαρα περιορισμένη για 5-15 sec το πολύ την κάθε φορά. Αν χρειάζεσαι παραπάνω για οτιδήποτε, καλό είναι να το κάνεις μέσω κινητού.

 

Από μεριά μου ισχύουν λοιπόν.

  1. Fitness Tracker - Check
  2. Έλεγχος ακρόασης μουσικής και γενικότερα Audio (και ίσως και Video) - Check
  3. Notifications - Super Check. Ειδικά τώρα που μπορώ να τα βάλω όλα στο αθόρυβο.
  4. Siri για ημερολόγιο, κλήσεις, μηνύματα, υπομνήσεις, σημειώσεις και διάφορες ιντερνετικές πληροφορίες - Check. Αν και περιμένω τα ελληνικά να το χαρώ λίγο περισσότερο.
  5. Χρήση ρολογιού - Check. Συνήθιζα να βγάζω το αναλογικό ρολόι που είχα όταν έφτανα σπίτι. Τώρα κοντεύω να μείνω άτριχος στον καρπό.
  6. Φορτίζει με τον καλύτερο και πιο εύκολο τρόπο, απλά ακουμπώντας το στο κομοδίνο - Check
  7. Φορτίζει μέσα σε 20 λεπτα (όσο χρειαζόμαστε για ένα μπάνιο) κατά 40-50% - Check

Από το να έπαιρνα 2-3 συσκευές για να κάνω όλα αυτά, έδωσα λίγα παραπάνω χρήματα και πήρα την μία που συνεργάζεται άψογα με το iPhone. Μονόδρομος. Είναι και όμορφο για Smartwatch.

 

Η ερώτηση τώρα:

Το χρειάζομαι?

Όχι.

Ούτε το αναλογικό ρολόι χρειάζομαι από τη στιγμή που έχω κινητό, και παντού στους χώρους μου βρίσκονται ρολόγια. Και δεν θα αναφερθώ καθόλου στην υπερεκτιμημένη και υποκειμενική αξία των "ελβετικών" ρολογιών.

Ούτε το Smartphone το χρειάζομαι, αφού μπορώ να τα κάνω με ένα Nokia 1100 και ένα Laptop. Απλά θα χάνω χρόνο να το βγάζω από την τσάντα (για τα Smart πράματα).

Ούτε το αυτοκίνητο το χρειάζομαι, αφού έχω πόδια. Απλά θα αργώ να πάω στον προορισμό μου.

 

...και μπορώ να συνεχίσω για πολύ να δείνω παραδείγματα...

 

Οπότε όταν σας λέμε, ότι η μπαταρία κρατάει ΦΟΥΛ την ημέρα, να μας ακούτε.

Και φυσικά αν μας λέτε ότι δεν βρίσκετε λόγο να το αποκτήσετε, σεβαστό και από την πλευρά μας.

Αλλά μη ¨κρεμασταρώνετε" δήθεν την μπαταρία γιατί νιώθετε ότι είναι πολλά τα 450€.

Όλα τα παραπάνω, χωρίς να θέλω να παρεξηγηθώ.



#30   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 16/02/2016 - 00:30

ΝΑΙ.....ΑΜΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΣ ΜΟΝΟ! [emoji3][emoji3][emoji3][emoji3]
Το έχεις και μιλάς απο εμπειρία;

Sent from my iPhone using Tapatalk



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες