Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Apple Watch: Διαθέσιμα μοντέλα και τιμές πώλησης στην Ελλάδα (+ αξεσουάρ)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
79 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 17/02/2016 - 21:27

Είπαμε πως αυτά τα gadget προυποθέτουν χρησιμότητα αλλιώς είναι "άχρηστα"...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 17/02/2016 - 22:49

Δεν μου φαίνεται αρκετά χρήσιμο να σου πω την αλήθεια
Όταν ερθει το Apple Pay Ελλάδα τοτε ναι με ταμπούνια


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

 

Καλα, μην το ξανααναλυσουμε γιατι θα γινουμε γραφικοι στο τελος.

 

Και εγω το εχω αναλυσει κατα την αποψη μου την χρησιμότητα του aw  εδω μεσα, και τα παιδια.

 

Οποιο τοπικ και να ανοιξεις σε αυτη την ενοτητα, ολο και σε καποια αναλυση θα πέσεις για το αν ειναι χρήσιμο η οχι.

 

 

Είπαμε πως αυτά τα gadget προυποθέτουν χρησιμότητα αλλιώς είναι "άχρηστα"...

 

Σχετικο και αυτο φιλε μου.

 

Αλλος βρισκει χρήσιμο να εχει εναν καρδιομετρητή συνεχεια στο χερι του.

Αλλος στο να μην βγαζει το τηλ. απο την τσεπη. (πχ εγω)

Και καποιος άλλος δεν του λείπει τιποτα απο τα παραπανω, και βολεύεται μια χαρα με το τηλέφωνο.

 

Το οτι ο τελευταίος δε βρισκει καποια χρηστικότητα η χρησιμότητα οπως λες στο ρολοι, δεν αναιρεί τους πρωτους.

 

Δε παει να πει δλδ οτι οι πρωτοι υπερβαλουν, και καλα θα καναν να χρησιμοποιούσαν μονο το τηλέφωνο!

 

Γιατι με αυτη τη λογικη, μια χαρα πηγαίναμε και με τα αλογα στις δουλειες, και στα ταξιδια (μια εβδομαδα για Θεσσαλονίκη Αθήνα), αλλα δεν μας χαλασε που βγηκε και το αυτοκίνητο μετα.

 

Μην νομίζεται, στην αρχη και αυτο ετσι το βλεπαν, ανουσιο, αχρείαστο, εως και αντικείμενο του σατανά.

 

Δεν χρειάζεται να τα ριξουμε στη φωτια γιατι εμεις στο χωριο μας δεν εχουμε ακομα ApplePay π.χ.!!  

(δε παει για εσενα το παραπανω σχόλιο, γενικα μιλαω)

;-)


Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 17/02/2016 - 22:50

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#63   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 17/02/2016 - 23:06

Το έγραψα έτσι γιατί Τα λέγαμε και πιο "μπροστά".
Χρησιμότητα ειναι ακόμα και να βλέπεις την ώρα :)
Υπάρχουν χίλιοι δυο λόγοι αλλά αν κάποιος δεν βρει την χρησιμότητα που θέλει ή δεν το εξυπηρετεί γρήγορα θα το βαρεθεί όπως έγραψαν παραπάνω και άλλοι χρήστες του. Αν το έπαιρναν για την ομορφιά πιστεύω θα το έλεγαν. Ίσως να δημιουργήθηκε και η ιδέα πως ειναι σε όλους χρήσιμο. Για αυτό λέω πως καθένας έχει και διαφορετική ανάγκη.
Εγώ βρήκα κάποια πράγματα που με εξυπηρετούν και με βοηθούν και για αυτό δεν λέω ότι το βαρέθηκα. Ναι δεν το ψάχνω πλέον όπως στην αρχή αλλά με εξυπηρετεί σε διαφορά.
Οι περισσότεροι το βλέπουν πρώτα σαν ρολοι ή και κόσμημα-gadget και μετά ως προέκταση του κινητού, κακώς κατα την ταπεινή μου άποψη. Για αυτό το συγκρίνουν με αλλά ρολόγια.
Όμως ο κύβος εριφθει και όπως είδαμε στην τελευταία έκθεση των ρολογοποιων όλα πλέον πρέπει να γίνουν "πιο έξυπνα" και με συνδεσιμότητα. Όπως και αυτοκίνητα. Όπως και οι οικιακές συσκευές (αλλά αυτό ειναι άλλη συζήτηση)...

Τελευταία επεξεργασία από: aliengoa, 17/02/2016 - 23:09


#64   spetreli64

spetreli64

    iPH Member

  • 345 μηνύματα
  • Twitter:@Spetrelis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/02/2016 - 19:45

Καλα, μην το ξανααναλυσουμε γιατι θα γινουμε γραφικοι στο τελος.

Και εγω το εχω αναλυσει κατα την αποψη μου την χρησιμότητα του aw εδω μεσα, και τα παιδια.

Οποιο τοπικ και να ανοιξεις σε αυτη την ενοτητα, ολο και σε καποια αναλυση θα πέσεις για το αν ειναι χρήσιμο η οχι.



Σχετικο και αυτο φιλε μου.

Αλλος βρισκει χρήσιμο να εχει εναν καρδιομετρητή συνεχεια στο χερι του.
Αλλος στο να μην βγαζει το τηλ. απο την τσεπη. (πχ εγω)
Και καποιος άλλος δεν του λείπει τιποτα απο τα παραπανω, και βολεύεται μια χαρα με το τηλέφωνο.

Το οτι ο τελευταίος δε βρισκει καποια χρηστικότητα η χρησιμότητα οπως λες στο ρολοι, δεν αναιρεί τους πρωτους.

Δε παει να πει δλδ οτι οι πρωτοι υπερβαλουν, και καλα θα καναν να χρησιμοποιούσαν μονο το τηλέφωνο!

Γιατι με αυτη τη λογικη, μια χαρα πηγαίναμε και με τα αλογα στις δουλειες, και στα ταξιδια (μια εβδομαδα για Θεσσαλονίκη Αθήνα), αλλα δεν μας χαλασε που βγηκε και το αυτοκίνητο μετα.

Μην νομίζεται, στην αρχη και αυτο ετσι το βλεπαν, ανουσιο, αχρείαστο, εως και αντικείμενο του σατανά.

Δεν χρειάζεται να τα ριξουμε στη φωτια γιατι εμεις στο χωριο μας δεν εχουμε ακομα ApplePay π.χ.!!
(δε παει για εσενα το παραπανω σχόλιο, γενικα μιλαω)
;-)


Ξέχασες και ένα τρίτο κοινό ανθρώπων αυτόν που θέλουν να έχουν και το ρολόι στο χέρι αλλά και το τηλέφωνο...ψωνάρες!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#65   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 18/02/2016 - 20:04

Κατσε γιατι με μπερδεψες λιγο!

 

Θες να πεις δλδ οτι οσοι εχουν και το τηλ. και το ρολοι της αππλ, ειναι ψωναρες;;


∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#66   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/02/2016 - 20:29

Με screen protector τι έχετε κάνει εσείς;
Δύσκολα βρίσκω κάτι που να αξίζει σύμφωνα με τις κριτικές στο Amazon.
Το μόνο που ξεχώρισα (Amazon) είναι της skinomi, ζελατίνα όχι τζάμι, έχει 6 το πακέτο αλλά βγαίνει με μεταφορικά €26. Πολλά τεμάχια και αρκετά και τα χρήματα.
Ότι έχω δει σε γυαλί δεν "αγκαλιάζει" την οθόνη με αποτέλεσμα να φαίνεται μια αηδία στην μέση του AW για αυτό και κοιτάζω για ζελατίνα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#67   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 20/02/2016 - 20:34

Με screen protector τι έχετε κάνει εσείς;
Δύσκολα βρίσκω κάτι που να αξίζει σύμφωνα με τις κριτικές στο Amazon.
Το μόνο που ξεχώρισα (Amazon) είναι της skinomi, ζελατίνα όχι τζάμι, έχει 6 το πακέτο αλλά βγαίνει με μεταφορικά €26. Πολλά τεμάχια και αρκετά και τα χρήματα.
Ότι έχω δει σε γυαλί δεν "αγκαλιάζει" την οθόνη με αποτέλεσμα να φαίνεται μια αηδία στην μέση του AW για αυτό και κοιτάζω για ζελατίνα.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Καταλαβαινω τη λογικη σου να πας σε ζελατινα αντι για γυαλι λογο μεγεθους, αλλα τι το τοσο ιδιαιτερο θεωρεις οτι εχει ενα επωνυμο φιλμακι για να το πληρωσεις τοσο ακριβα;

#68   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/02/2016 - 20:49

Καταλαβαινω τη λογικη σου να πας σε ζελατινα αντι για γυαλι λογο μεγεθους, αλλα τι το τοσο ιδιαιτερο θεωρεις οτι εχει ενα επωνυμο φιλμακι για να το πληρωσεις τοσο ακριβα;


Πίστεψε με δεν θέλω να δώσω τόσα για ένα κομματάκι πλαστικό αλλά σε ότι άλλο έχω δει οι κριτικές είναι τραγικές.
Έχεις κάποιο υπόψην σου;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#69   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 20/02/2016 - 20:51

Εγω εχω καποιες οικονομικες ζελατινες για τις οποιες δεν ειχα καποιο παραπονο ως τωρα. Η αληθεια ειναι βεβαια οτι το tempered φευγει πολυ περισσοτερο αλλα οσοι δε ξερουν στην αρχη παραξενευονται με το μεγεθος

#70   montzOlee

montzOlee

    iPH Member

  • 338 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:montzOlee

Δημοσίευση 20/02/2016 - 21:00

Με screen protector τι έχετε κάνει εσείς;
Δύσκολα βρίσκω κάτι που να αξίζει σύμφωνα με τις κριτικές στο Amazon.
Το μόνο που ξεχώρισα (Amazon) είναι της skinomi, ζελατίνα όχι τζάμι, έχει 6 το πακέτο αλλά βγαίνει με μεταφορικά €26. Πολλά τεμάχια και αρκετά και τα χρήματα.
Ότι έχω δει σε γυαλί δεν "αγκαλιάζει" την οθόνη με αποτέλεσμα να φαίνεται μια αηδία στην μέση του AW για αυτό και κοιτάζω για ζελατίνα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

αυτη θεωρειται πολυ καλη αλλα το αμαζον δεν στελνει απ οσο ειδα και το ebay ζηταει κλασσικα τρελα εξοδα αποστολης ο πωλητης. 

http://www.amazon.co...creen protector

 

πηρα κ εγω apple watch κ φοβαμαι να το φορεσω :P
απο θηκες εχει κανενας καμια καλη υποψιν του η στην κατοχη του?

σκεφτομαι γι αυτη αλλα υπαρχουν παραπονα οτι σε sports band Μαυρο οπως το δικο μου του βγαζει λιγο το χρωμα..http://www.amazon.co...gen apple watch



#71   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/02/2016 - 21:05

αυτη θεωρειται πολυ καλη αλλα το αμαζον δεν στελνει απ οσο ειδα και το ebay ζηταει κλασσικα τρελα εξοδα αποστολης ο πωλητης.
http://www.amazon.co...creen protector

πηρα κ εγω apple watch κ φοβαμαι να το φορεσω :P
απο θηκες εχει κανενας καμια καλη υποψιν του η στην κατοχη του?
σκεφτομαι γι αυτη αλλα υπαρχουν παραπονα οτι σε sports band Μαυρο οπως το δικο μου του βγαζει λιγο το χρωμα..http://www.amazon.co...gen apple watch


Το screen protector που έβαλες ήταν πρώτη μου επιλογή, έχει άριστες κριτικές αλλά όπως είπες δεν στέλνει το Amazon.

ΑΝ έβαζα θήκη ποτέ θα πήγαινα σε αυτό Apple Watch Case, SUPCASE [Unicorn Beetle Pro] Rugged Protective ... http://www.amazon.co...d_SHlYwbSGKHY2X


Sent from my iPhone using Tapatalk

#72   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 20/02/2016 - 21:20

Εγώ δεν έχω βάλει ζελατίνα ούτε κάτι αλλο γιατί δεν τα μπορώ, οπως και στο κινητό μου.

Για θήκη όμως, θα ήθελα να δοκιμάσω μια της spigen

#73   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/02/2016 - 21:30

Εγώ δεν έχω βάλει ζελατίνα ούτε κάτι αλλο γιατί δεν τα μπορώ, οπως και στο κινητό μου.

Για θήκη όμως, θα ήθελα να δοκιμάσω μια της spigen


Ούτε εγώ θέλω να βάλω ζελατίνα (δεν έχω βάλει ούτε στο iPhone) αλλά πραγματικά το έχω άγχος διότι κακά τα ψέματα το ρολόι είναι περισσότερο εκτεθειμένο σε σχέση με το κινητό. Ειδικά τώρα που εξαιτίας του AW το iPhone βγαίνει από την τσέπη σπανιότερα από ποτέ.

Όντως η spigen έχει κάποιες καλές προτάσεις για όσους ενδιαφέρονται για θήκη.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#74   montzOlee

montzOlee

    iPH Member

  • 338 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:montzOlee

Δημοσίευση 20/02/2016 - 21:33

Το screen protector που έβαλες ήταν πρώτη μου επιλογή, έχει άριστες κριτικές αλλά όπως είπες δεν στέλνει το Amazon.

ΑΝ έβαζα θήκη ποτέ θα πήγαινα σε αυτό Apple Watch Case, SUPCASE [Unicorn Beetle Pro] Rugged Protective ... http://www.amazon.co...d_SHlYwbSGKHY2X


Sent from my iPhone using Tapatalk

την ειδα κ εγω αυτη ωστοσο αμα δεις κριτικες και φωτογραφιες στο αμαζον δεν ειναι κ τοσο καλες...

φαινεται φτηνιαρικη λενε πολλοι κ αμα δεις τις φωτογραφιες δεν εχουν αδικο , εχει μεγαλη αποκληση απο τις δικες τους φωτογραφιες.

 

Εγώ δεν έχω βάλει ζελατίνα ούτε κάτι αλλο γιατί δεν τα μπορώ, οπως και στο κινητό μου.

Για θήκη όμως, θα ήθελα να δοκιμάσω μια της spigen

η spigen την θεωρω κορυφη σε πολλα αξεσουαρ αλλα οπως εγραψα με φοβιζει λιγο γιατι αμα δεις στο αμαζον φωτογραφιες αγοραστων με space gray καντραν τους εχει βγαλει το χρωμα.. γι αυτο ελεγα να παρω την ζελατινα για ολο το σωμα του ρολογιου και να εβαλα μετα την θηκη !



#75   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/02/2016 - 21:47

την ειδα κ εγω αυτη ωστοσο αμα δεις κριτικες και φωτογραφιες στο αμαζον δεν ειναι κ τοσο καλες...
φαινεται φτηνιαρικη λενε πολλοι κ αμα δεις τις φωτογραφιες δεν εχουν αδικο , εχει μεγαλη αποκληση απο τις δικες τους φωτογραφιες.

η spigen την θεωρω κορυφη σε πολλα αξεσουαρ αλλα οπως εγραψα με φοβιζει λιγο γιατι αμα δεις στο αμαζον φωτογραφιες αγοραστων με space gray καντραν τους εχει βγαλει το χρωμα.. γι αυτο ελεγα να παρω την ζελατινα για ολο το σωμα του ρολογιου και να εβαλα μετα την θηκη !


Μάλλον είσαι από αυτούς που διαβάζουν όλες τις κριτικές με 1 αστέρι ε; [emoji38]
Το κάνω και εγώ καμία φορά...
Όταν ένα προϊόν έχει 600 κριτικές (USA Amazon) και 4 στα 5 βαθμολογία δεν γίνεται να μην είναι καλό.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες